Audiohobby.pl

Oszustwa internetowe

aulait

  • 1365 / 5524
  • Ekspert
10-02-2015, 17:25
Natomiast kilka razy zdarzyło mi się, że musiałem odesłać towar który był niesprawny i zawsze na tych transakcjach byłem w plecy - nigdy nikt nie zwrócił mi kosztów wysyłki w jedną stronę. Takim handlarzom wystawiam z miejsca negatyw i nie kupuje od nich. Nie wszyscy handlarze sprzedają szrot.
Spoko szrot też może być, ale jak jest opisany, co jest nie tak. Ja nie mam nic przeciwko temu, ze coś co kupuje pochodzi z wystawki i innego śmietnika, ale niech jest dobrze opisany, co z nim nie tak. Wtedy wiem na co się decyduję. Wejdź sobie w mój ostatni link jak niektórzy sprzedający zaklinają rzeczywistość. Facet nie zgadza się mi zwrócić za wysyłki i zaraz wystawia innemu sprzedającemu nega za to samo :)))

To jesteś twardziel, że wystawiasz negi... szacun.

raptusx

  • 5 / 5531
  • Nowy użytkownik
11-02-2015, 09:04
Mam dość naciągania - dostaje oczywiście odwetowe, ale nie lubię cwaniaków :/ i uważam, że trzeba tępić takie zachowanie.
Nic tak bardzo nie irytuje, jak upatrzony sprzęt - emocje przy rozpakowaniu i za chwilę zimny kubeł wody na głowę... bo sprzęt albo wygląda inaczej niż na zdjęciach albo nie chce grać.

aulait

  • 1365 / 5524
  • Ekspert
11-02-2015, 09:37
Mam dość naciągania - dostaje oczywiście odwetowe, ale nie lubię cwaniaków :/ i uważam, że trzeba tępić takie zachowanie.
Nic tak bardzo nie irytuje, jak upatrzony sprzęt - emocje przy rozpakowaniu i za chwilę zimny kubeł wody na głowę... bo sprzęt albo wygląda inaczej niż na zdjęciach albo nie chce grać.

Ja założyłem dwa konta na Allegro, jedno do sprzedawania, na drugim kupuje.
Na tym co sprzedaję, wypracowuje sobie opinie tym co sprzedaje i w jaki sposób, na drugim opinie wypracowują sobie sami sprzedający...

Mamy dokładnie takie same odczucia przy odbiorze przesyłek ;)

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
14-02-2015, 11:31
Cytuj
Alert! Nigerian scammers are targeting WTB classifieds.
We have once again had a slew of PMs sent to members who had posted WTB ads for expensive headphones, IEMs and amps from newly registered members from Nigeria. Please report any suspicious PMs using the "red flag" button.
Beware of the following scams and people abusing the classifieds 
Posted 1/27/13 • Last updated 1/24/15 • 19,118 views

If you believe you have been scammed by someone, please report the classified or the first PM message (you only need to report ONE). Click on the red flag bottom left of the post or PM. Please do NOT PM a moderator or administrator. Flagging the post/message sends it to ALL moderators and administrators at the same time. We will then contact you if necessary.

 

You can leave negative feedback on their profile which can be edited or deleted later if necessary. Click on their user name and then "Trader Feedback" and "Leave Feedback" to warn others. If you paid money via PayPal, you can open a dispute that way. If you have their address if necessary you can contact the police in their country.

 

While the vast majority of people (and thus trades) on the forums go ahead without issues, unfortunately a handful of people, despite being banned, sometimes re-register multiple times, at times to abuse our forums, either flipping items sold cheaply on eBay (and/or elsewhere) or taking people's money or items and sending nothing in return.  Following is a list of members whose activities regarding for sale/trade we have become uncomfortable with, and so whom we advise caution transacting with. If you believe they have re-registered on Head-Fi, please report them to us immediately.
 
While we wouldn't normally share detailed contact information online, I'm doing so here as a very last resort after these people, despite numerous warnings have gone far out of their way to evade bans, and to re-register additional profiles.
 
MOST IMPORTANTLY, do NOT ever send money to people using Paypal's gift option, Western Union or bank transfer (unless you know them in person) . There will be NO way to get it back if the seller turns out to be bad. Also, do NOT send packages to other countries by any method that doesn't have tracking. The customs agents in some countries, if not the mailmen themselves, are known to borrow or steal packages. Again, there will be NO way to get the item back, nor any insurance generally available if it is sent regular mail. Not using registered mail and/or tracking may end up resulting in you throwing your money or merchandise away.
 
If you don't like the terms of a trade, then BACK OUT before either of you sends money or the goods.
 

 

TIP: A member caught our previous scammer, Lvrhs out in a trade by noticing that the images for the item for sale were taken from another site. A good idea is to use Google Image Search to check if an image in a classified is not genuine.

 

 
Vlooienuker / tsiknus / iso300and8 (November 2013), snarfarlarkus (November 2014).

Engaged in straight trades with a number of members, but didn't send the traded item. Created a second account to leave himself positive feedback and continue trading. Started again in 2014 with a new profile and new, very likely false name.

 

Leon Optimus / Leon Kuhn

71 D Wiri Station Road

Manukau, Auckland, New Zealand

 
Leon Oliver
129 Middlefield Drive
Auckland, Flat Bush 2016
New Zealand
 

 
The Nigerian scammer has been returning under numerous profiles.
 
Beware that they are getting clever and even threatened to report people to the moderators or admins in PMs! They very often ask people to email them instead of using PMs (as they can't post pictures) and send pictures taken from the internet.

 
Examples of messages people have received: (Click to hide)

 
Quote:
 Thanks for your response, I have tried to send you pictures here but got a message saying i have no privilege to send a file..After you have seen the pictures, then we can communicate here just want to show you the pictures on email.. Hope you understand and i have nothing to do with your email..Really felt insulted thanks

 
Quote:

Hello [...]

 

Hope you doing great.. Just want to know if you are still interested in buying the westone w40 / w4r?Please i will need your email address to send you pics and details thanks

 
Quote:

Hope you doing fine, Are you still interested?Please let me know, Please also send me your email address so that i can send you pictures and details

 

Greetings from U.S.A
Quote:
 Hello and Happy New Year,

I have a lead for you..

Please contact Fred on fredquinton400@gmail.com regarding your request. He is located in the United States and can arrange shipping. I purchased items from him and they arrived in TOP condition. His Cell : (904) 373-1755.
Quote:
Originally Posted by dan1 View Post
 

Hello Are you still interested in buying this item? I have it in good condition, email me on daniel.louis1972@gmail.com and I will send you details as soon as i hear from you. Thanks

Best Regards
Dan
Quote:

"Do you still have interest?Let me know and email me at ik8ev50@gmail.com for more details because i am not always on forum or send me your email so that i can give you more details"
Quote:
Hi Greeting from Spain

i am Contacting you regarding your advert..if still interested in
buying..As soon as i hear from you,i will email you some pics and
details,good price is accepted..thanks and hope to hear from you soon

Best regard

Andy

contact me Via Email...[redacted]

http://www.head-fi.org/a/beware-of-the-following-scams-and-people-abusing-the-classifieds

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
15-02-2015, 21:48
Dzisiaj spotkała mnie miła niespodzianka. Zamówiłem komplet lamp na ebay i z rozpędu zapłaciłem przez PP klikając "next". Po 20 minutach otrzymałem zwrot 3.90 euro i maila, że zapłaciłem za dużo za przesyłkę wg tabelki zamieszczonej na aukcji, na którą nie zwróciłem nawet uwagi. Sprzedający jest Włochem. Te 3.90 euro nie robi mi żadnej różnicy, ale zachowanie sprzedającego jest w tym wypadku bezcenne, u nas coraz rzadziej można się z tym spotkać niestety :(

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
11-03-2015, 16:25
To zdjęcia Wiktora :/

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
16-03-2015, 00:08
Ha! Sprzedawca dostał drugiego plusa. Dwie z lamp nie dały się prawidłowo dostroić. Nie musiałem niczego odsyłać, sprzedawca wysłał mi kolejne 4! Dopłaciłem za dwie "extra" i komentarz wystawiłem dopiero po otrzymaniu drugiej przesyłki i sprawdzeniu wszystkiego.

Podaj link do tego sprzedawcy. Uczciwych trzeba nagradzać.

http://www.ebay.pl/usr/radiosolitaria
« Ostatnia zmiana: 16-03-2015, 08:30 wysłana przez -Pawel- »

Prrogu

  • 137 / 3723
  • Aktywny użytkownik
17-03-2015, 20:18
Panowie czy wiecie jak rozegrać sytuację na allegro? Tydzień temu wylicytowałem dac'a, jako że nie byłem pewny czy pieniądze prawidłowo poszły (płaciłem przez mobilną apkę) napisałem maila z zapytaniem czy doszły. Sprzedawca odpisał że tak i że wyśle jeszcze tego samego dnia, a jak nie zdąży to na następny dzień (środa) kurierem. Do tej pory paczki nie ma, na maile/telefony/smsy brak odzewu. Trochę mnie to dziwi bo ów Pan ma 100% pozytywnych komentarzy.

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
17-03-2015, 21:06
Hmm,
poczekaj może do poniedziałku. Jeśli z jakiegoś względu zaniemógł to przez kilka dni chyba się ogarnie. Ja też czasem chcę egzekwować wszystko szybko ale czasem trzeba okazać więcej zrozumienia. A potem negatyw... A jak duża kwota to można zgłosić gdzieś dodatkowo.
Jak Cię oszuka to te parę dni nic nie zmieni, a jak jest uczciwy to doczekasz się sprzętu.

Prrogu

  • 137 / 3723
  • Aktywny użytkownik
17-03-2015, 21:09
Czekam spokojnie i szczerze bym się zdziwił gdyby to miało być oszustwo. Po prostu zupełnie się tego nie spodziewam. A i każdemu może się zdarzyć niemoc. Po prostu jestem ciekaw co robić dalej, bo jeśli dac ma do mnie nie przyjść to pieniądze jak najbardziej chciałbym odzyskać :)

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
18-03-2015, 07:46
W przypadku podejrzenia oszustwa zgłaszasz sprawę przez program ochrony kupujących, a następnie idziesz na policję. Jeśli sprzedawca jest nieściągalny (lewe dane itp) allegro zwraca Ci pieniądze, jeśli natomiast nie było to celowe oszustwo lub sprzedawca jest po prostu namierzalny, wówczas policja wyjaśni sprawę i skłoni sprzedawcę do uregulowania rachunków z Tobą.

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
18-03-2015, 09:19
W przypadku podejrzenia oszustwa zgłaszasz sprawę przez program ochrony kupujących, a następnie idziesz na policję. Jeśli sprzedawca jest nieściągalny (lewe dane itp) allegro zwraca Ci pieniądze, jeśli natomiast nie było to celowe oszustwo lub sprzedawca jest puo prostu namierzalny, wówczas policja wyjaśni sprawę i skłoni sprzedawcę do uregulowania rachunków z Tobą.

Na prawdę Policja zajmuje się takimi rzeczami? Kilka lat temu wiem że miała to gdzieś i dopiero grupy oszukanych miały siłę sprawczą w temacie

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
18-03-2015, 09:47
Miałem kiedyś taką niemiłą sytuację, że sprzedający zapomniał o mnie. Na komisariacie spędziłem kilkanaście minut, po ok dwóch tygodniach dostałem telefon, że namierzyli sprzedawcę i ma się ze mną skontaktować. Zaraz po tym miałem już wiadomość od niego, a następnie kasę na koncie.

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
18-03-2015, 12:02
Miałem kiedyś taką niemiłą sytuację, że sprzedający zapomniał o mnie. Na komisariacie spędziłem kilkanaście minut, po ok dwóch tygodniach dostałem telefon, że namierzyli sprzedawcę i ma się ze mną skontaktować. Zaraz po tym miałem już wiadomość od niego, a następnie kasę na koncie.

O, dobra wiadomość, może nie jest tak źle w takim razie. A jaka to była kwota?