Audiohobby.pl

Oszustwa internetowe

aulait

  • 1377 / 5546
  • Ekspert
21-08-2015, 21:55
Ale jaja, nie wiedziałem że to podrabiają. Zgłosiliście już do Allegro?
Zgłosiłem, ale brak reakcji ze strony portalu aukcyjnego :/

Synthax

  • 2323 / 4105
  • Ekspert
21-08-2015, 22:44
Trzeba walczyć z tym. Europa to nie jarmark w Chinach!

pastwa

  • 3815 / 5886
  • Ekspert
21-08-2015, 23:18
po czym widać ?:)

Glowna roznica to miejsce znaczka L i R, na sluchawkach ze strony Sennheisera sa one na 'zlamaniach' muszli, a te na allegro maja je po przeciwnej stronie. Daja jednak gwarancje i fakture, spoko sklep ;'))

lukasiakoszust

  • 171 / 3186
  • Aktywny użytkownik
23-08-2015, 08:34
Sprzedawalem kiedys saxofon na Allegro.  Jakie bylo moje zdziwienie ze zglosil sie ktos z Nigerii. Pisal po ang.
Wtedy nie wiedzialem nic o oszustwach. Mowil ze on najpierw wplaci kase i ja wysle i  podam numer przesylki. Myslalem ze jest ok. Wyslal jakis list z potwierdzeniem ze wplacil kase i dostane ja jak podam numer przesylki. Wtedy zapalilo mi sie swiatelko. Pozniej dopiero zaczalem czytac o oszustwach z Nigerii. Buhahah
jeśli wpuścisz  do Polski 10 tyś Syryjcz

Bacek

  • 2366 / 5882
  • Ekspert
27-08-2015, 13:18
Schemat z niemieckich portali z odbiorem lokalnym typu nasz OLX czy Gumtree. Na pytanie kiedy można podjechać po odbiór jest odpowiedź że właśnie się przeprowadził na północ Anglii. Ale jak jesteś bardzo zainteresowany to on może przesłać kurierem i nawet sam zapłaci koszt wysyłki. Podeśle numer konta i skan z dowodu, wpłać człowieku to wszystko wyśle.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Jarek2

  • 99 / 3778
  • Użytkownik
27-08-2015, 13:31
Chińskie podróbki HD 598 na allegro:

Jak nie słychać różnicy, to po co przepłacać.

tommypear

  • 36 / 3223
  • Użytkownik
29-08-2015, 20:17
Niestety Alledrogo nie reaguje na zloszenia odnosnie sprzedawania podrobek, bo po co ? Oni maja kase z wystawienia aukcji oraz prowizje z ewentualnej sprzedazy.

Wystarczy spojrzec na aukcje z ciuchami,torebkami. Torebki louis vouitton po 300pln. Najtansza taka oryginalna torebka to wydatek okolo 2000 euro. Najlepsze jest to ,ze te torebki sa kupowane, pozniej taka "dama" zarabiajaca 1500 miesiecznie nagle ma torebke za 2000euro. Najsmieszniejsze jest to ,ze te osoby wierza ,ze jest to oryginalna torebka. W nas Polakach niestety siedzi jeszcze przeswiadczenie ,ze okazje istnieja. Bo przeciez mogl ktos ukrasc i teraz tanio chce sprzedac, niewazne ,ze dany sprzedawca ma 20 takich torebek, pewnie ktos okradl caly sklep ;-) Niestety tego typu procedery beda doputy dopoki beda na nie klienci, wiec bardzo dlugo.

Synthax

  • 2323 / 4105
  • Ekspert
29-08-2015, 20:29
Allegro jest na maxa dresiarskie i ogólnie panuje tam przyzwolenie na wałki. Niższa kultura handlu niż na zagranicznych portalach aukcyjnych.
Allegro tak samo kolaboruje z przestępcami przyzwalając na zło ja stołeczna straż miejska (tfu)

aulait

  • 1377 / 5546
  • Ekspert
29-08-2015, 21:03
Chińskie podróbki HD 598 na allegro:

Jak nie słychać różnicy, to po co przepłacać.

Żartujesz, czy porównywałeś?

cadam

  • 4401 / 5888
  • Ekspert
29-08-2015, 21:06
Na allego trzymam się zasady nie robienia transakcji z osobami poniżej 99,8% pozytywnych komentarzy a i te kilka negatywów uważnie czytam za co zostały wystawione i wtedy ryzyko oszustwa jest znikomo małe.

aulait

  • 1377 / 5546
  • Ekspert
29-08-2015, 21:12
Na allego trzymam się zasady nie robienia transakcji z osobami poniżej 99,8% pozytywnych komentarzy a i te kilka negatywów uważnie czytam za co zostały wystawione i wtedy ryzyko oszustwa jest znikomo małe.
Czyli kupiłbyś te podróbki słuchawek HD 598, bo sprzedawca ma 100 % pozytywnych komentarzy ;)

aulait

  • 1377 / 5546
  • Ekspert
29-08-2015, 21:36
Allegro jest na maxa dresiarskie i ogólnie panuje tam przyzwolenie na wałki. Niższa kultura handlu niż na zagranicznych portalach aukcyjnych.
Allegro tak samo kolaboruje z przestępcami przyzwalając na zło ja stołeczna straż miejska (tfu)
Allegro jest takie jak całe nasze państwo z dresiarskimi organami administracji państwowej na czele.

Synthax

  • 2323 / 4105
  • Ekspert
29-08-2015, 22:01
Allegro jest na maxa dresiarskie i ogólnie panuje tam przyzwolenie na wałki. Niższa kultura handlu niż na zagranicznych portalach aukcyjnych.
Allegro tak samo kolaboruje z przestępcami przyzwalając na zło ja stołeczna straż miejska (tfu)
Allegro jest takie jak całe nasze państwo z dresiarskimi organami administracji państwowej na czele.
Otóż to.

4m

  • Gość
30-08-2015, 10:48
Na allego trzymam się zasady nie robienia transakcji z osobami poniżej 99,8% pozytywnych komentarzy a i te kilka negatywów uważnie czytam za co zostały wystawione i wtedy ryzyko oszustwa jest znikomo małe.

Dodam może też taką oczywistość, że warto również sprawdzać datę ostatnich komentarzy. Miałem taką sytuację, że ładna sumka na szali, a sprzedawca, z około setką pozytywów, ostatni ma z 2007. Reaktywacja zapomnianego konta czy przejęcie cudzego? Odpuściłem, bo nie była to 'okazja życia', a ryzyko duże. Szczególnie, że nie odpisał mi na zapytanie o płatność przy odbiorze osobistym.

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
30-12-2016, 10:03
Uwaga, na naszym forum pojawił się najprawdopodobniej oszust. Ostatnio usunąłem 5 ogłoszeń dosyć luksusowych sprzętów z wątpliwie napisanym ogłoszeniem w jęz. angielskim lub polskim z translatora oraz fotografiami pochodzącymi z różnych źródeł (prawdopodobnie google grafika). Uważajcie na ceny podane w obcej walucie oraz niepoprawną polszczyznę w ogłoszeniach.