Audiohobby.pl

Specyficzne cechy kolumn do muzyki rockowej.

lok

  • 432 / 5901
  • Zaawansowany użytkownik
01-07-2008, 11:49
Bardzo często w światku audiofili słyszy się że kolumny nie nadają się do rocka. Ostatnio zastanowiłem się i pytam. Jakie specyficzne cechy musi posiadać kolumna żeby nadawać się do takiej muzyki. Czy to zależy od budowy, głośników.
Czy do muzyki rockowej muszą być aluminiowe głośniki, czy może wypchnięta góra.
Jakie waszym zdaniem kolumny znanych i mniej znanych producentów nadają się do rocka.

lancaster

  • Gość
01-07-2008, 11:56
Krystian, wszytskie koncerty rockowe z tego co kojarzę są nagłasniane za pomocą tub lub fullrange(gitary)
....no to chyba takie się nadają ?:))))



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lok

  • 432 / 5901
  • Zaawansowany użytkownik
01-07-2008, 12:03
A co z "alokwitami" czy jak to się nazywa

marko3T

  • 421 / 5901
  • Zaawansowany użytkownik
01-07-2008, 12:09
Jezu, jak miał bym miec takie brzmienie jak oferują głosniki na koncertach to dziękuje.  

__________________
insomnia.lab      ( wystawiam faktury VAT)
__________________
Tylko V2!

lancaster

  • Gość
01-07-2008, 12:17
Krystian, alikwoty.....hmmmmm....no własnie....to są jakies echa po cyknięciach głosników ?:))))
Jezuuuu ;)



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
01-07-2008, 12:18
marko, byłes kiedys na swietnie naglośnionym koncercie rockowym ? Albo jakimbądź ? Cięzko jest np. gitarze elektrycznej zagrać inaczej jak tylko z pieca....a w piecu zapewniam nie ma Accutona :))))....gdyby był byloby lepiej myslisz ?:)



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

fistulator

  • 348 / 5896
  • Zaawansowany użytkownik
01-07-2008, 12:18
Jak dla mnie z rockiem są dwa problemy:

1. różnie to jest nagrywane a jak już ktoś sensownie zarejestruje to pozostaje

to że

2. dźwięk produkowany jest ze skrzynki więc raczej np. na Dipolu zabraknie charakteru kolumny w obudowie


lok

  • 432 / 5901
  • Zaawansowany użytkownik
01-07-2008, 12:23
Widzisz marko3T tym się różnimy  że ja chciałbym w domu muzykę na żywo a ty tylko imitację muzyki choćby nie wiem jak piękną.

lancaster

  • Gość
01-07-2008, 12:25
fistulator, a sluchaleś dobrego dipola ?:)
Na dobrej OB jest swoboda nieosiagalna dla burczybasa, więc chyba o to chodzi. do tego dochodzi energia(naturalna), barwa i wizualizacja instrumentu - xo na większosci BR jest ciezkie do osiągniecia. Zreszta najlepiej postawic jedne obok drugich - zapewniam ze mozna sie nieźle ubwić :))))

 marko, no to moze chociaż napisz co byś poprawil w znakomicie naglosnionym koncercie ?


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

fistulator

  • 348 / 5896
  • Zaawansowany użytkownik
01-07-2008, 12:26
Odpowiadasz na wpis
>> lok, 2008-07-01 12:23:05
Widzisz marko3T tym się różnimy że ja chciałbym w domu muzykę na żywo a ty tylko imitację muzyki choćby nie wiem jak piękną.

Krystian ale nie da się mieć w domu muzyki na żywo no chyba że samemu się gra na gitarze albo pianinie:)
Zawsze to co płynie ze sprzętu będzie mniej lub bardziej dokładną próbą prezentacji muzyki. Może być oczywiście bardzo wiernie ale nie we wszystkich aspektach.

fistulator

  • 348 / 5896
  • Zaawansowany użytkownik
01-07-2008, 12:27
Odpowiadasz na wpis
>> lancaster, 2008-07-01 12:25:19
fistulator, a sluchaleś dobrego dipola ?:)
Na dobrej OB jest swoboda nieosiagalna dla burczybasa, więc chyba o to chodzi. do tego dochodzi energia(naturalna), barwa i wizualizacja instrumentu - xo na większosci BR jest ciezkie do osiągniecia. Zreszta najlepiej postawic jedne obok drugich - zapewniam ze mozna sie nieźle ubwić :))))


A jak myślisz Lancaster?

marko3T

  • 421 / 5901
  • Zaawansowany użytkownik
01-07-2008, 12:32
Zmasowany atak na moja osobe , bo mam inne zdanie:-)

Krystian
 
Muzyka nagłosniona na koncercie to są popłuczyny prawdziwego brzmienia np. gitary

Lan

Na koncertach nie podoba mi się bas , te dupnięcia pod publike wyższym basem. Posłuchaj orkiestry dętej jak "gra" bęben główny.
__________________
insomnia.lab      ( wystawiam faktury VAT)
__________________
Tylko V2!

lancaster

  • Gość
01-07-2008, 12:37
marko, no wlasnie beben gra poteznie i autorytarnie, ale....cicho na tle orkiestry....kontrola jest znakomta :)
Czy oprócz basu cos jeszcze Ci sie na koncertach live nie podoba ? MAm na mysli te znakomicie nagłośnione, kiedy ciary po plecach chodzą :))))
Ile razy doswiadczyleś czegos akiego podczas odsłuchu domowego audio ? Ile razy dxwięk Cię np. "przestraszył" gwałtownością ? Moze tak....zatyzykuj i pup parke tweeterów geeencone na poczatek....bedziesz mial przedsmak....porwnaj z Accutonem a potem bedziemy rozmawiac dalej :))))




\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
01-07-2008, 12:40
fistulator, przypuszczam ze sluchaleś....jezeli coś sie wydawalo "nie tak" to zadam kolejne pytanie: porownywaleś OB z kolumną która "wszystko ma OK" bezpośrednio ?
Ostatnio mieliśmy poslucha kolumn(który to już raz....) tradycyjnych przy dobrym hornie....horn niby nie ma za duzego absu, ale jak porówwnasz bezpośrednio to am większy i lepszy od .....to byla zdaje się membrana bardzo bierna z tego co pamiętam :))))




\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
01-07-2008, 12:42
marko, OK. NA koncertach nie podoba Ci sie bas - rozumiem. Dla mnie bardzo duzo zalezy od miejsca w którym sie slucha i majac na myśli optymalne piszę ze bas na koncertach dobrze nagłosnionych jest referencyjny(jak dla mnie)
Słuchaleś pewnie perki solo ? No to moze jakiś pomysł na równie szybkie oddanie transjentu ?:) Scan Speak ? Eton ?
Co byc polecil ? Skupmy sie na basie :)


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'