Audiohobby.pl

Audeze LCD-2 dobór wzmacniacza.

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
31-07-2015, 07:31
A tak w ogóle to piękne sprzęty wizualnie :)

tommypear

  • 36 / 3202
  • Użytkownik
01-08-2015, 08:19
6H13C/6AS7 & 6H8C/6SN7 oraz aktywnie pracujące żarówki Edisona.

Lubie manufaktury, a tu w koncu dostalem swietny wyglad, wszystko "zatopione" w drewnie a ja lubie drewno. W polaczeniu z zarowkami edissona swiecacymi miodowym swiatelkiem wyglada super.

Dopiero dostalem i pewnie po weekendzie powiem cos wiecej. Jak narazie napewno troche slabszy od schiita. Odkrecam praktycznie na full ale moze dlatego ,ze ja slucham glosno muzyki ;-)

Napewno wyrazniejszy bass oraz szersza scena. Ale to tak naprawde na szybko.
Ale to OTL, OTL do Audeze?

A dlaczego nie ? Poprosze o wyjasnienie.

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
01-08-2015, 08:30
6H13C/6AS7 & 6H8C/6SN7 oraz aktywnie pracujące żarówki Edisona.

Lubie manufaktury, a tu w koncu dostalem swietny wyglad, wszystko "zatopione" w drewnie a ja lubie drewno. W polaczeniu z zarowkami edissona swiecacymi miodowym swiatelkiem wyglada super.

Dopiero dostalem i pewnie po weekendzie powiem cos wiecej. Jak narazie napewno troche slabszy od schiita. Odkrecam praktycznie na full ale moze dlatego ,ze ja slucham glosno muzyki ;-)

Napewno wyrazniejszy bass oraz szersza scena. Ale to tak naprawde na szybko.
Ale to OTL, OTL do Audeze?

A dlaczego nie ? Poprosze o wyjasnienie.
Może najpierw ustalmy która to wersja Audeze i ilo ohmowa?
Wzmacniacze OTL najlepiej współpracują ze słuchawkami o wysokiej impedancji. OTL to taka konstrukcja gdzie dopasowanie impedancyjne lampy nie ma przekładni w postaci transformatora.
Przy słuchawkach o imprdancji poniżej 100 Ohm pojawiają się w związku z tym przesterowania przy wyższych poziomach głośności. Z tego co pamiętam zwłaszcza na niskich tonach w poerwszej kolejności.
Przepraszam jak to mało elektroniczne wyjaśnienie. Ale istotą sprawy jest to że ortodynamiki potrzebują dużego prądu przy swojej niskiej impedancji. LCD to nawet 4W, pewnie racjonalne optimum to 2W

Ale jeśli masz Audeze z nowej linii to tam chyba jest coś koło 100ohm? Więc jeśli gra dobrze to sie nie przejmuj.
Ja słuchałem lcd2 starych i na OTL było 'pierdzenie'

tommypear

  • 36 / 3202
  • Użytkownik
01-08-2015, 10:29
6H13C/6AS7 & 6H8C/6SN7 oraz aktywnie pracujące żarówki Edisona.

Lubie manufaktury, a tu w koncu dostalem swietny wyglad, wszystko "zatopione" w drewnie a ja lubie drewno. W polaczeniu z zarowkami edissona swiecacymi miodowym swiatelkiem wyglada super.

Dopiero dostalem i pewnie po weekendzie powiem cos wiecej. Jak narazie napewno troche slabszy od schiita. Odkrecam praktycznie na full ale moze dlatego ,ze ja slucham glosno muzyki ;-)

Napewno wyrazniejszy bass oraz szersza scena. Ale to tak naprawde na szybko.
Ale to OTL, OTL do Audeze?

A dlaczego nie ? Poprosze o wyjasnienie.
Może najpierw ustalmy która to wersja Audeze i ilo ohmowa?
Wzmacniacze OTL najlepiej współpracują ze słuchawkami o wysokiej impedancji. OTL to taka konstrukcja gdzie dopasowanie impedancyjne lampy nie ma przekładni w postaci transformatora.
Przy słuchawkach o imprdancji poniżej 100 Ohm pojawiają się w związku z tym przesterowania przy wyższych poziomach głośności. Z tego co pamiętam zwłaszcza na niskich tonach w poerwszej kolejności.
Przepraszam jak to mało elektroniczne wyjaśnienie. Ale istotą sprawy jest to że ortodynamiki potrzebują dużego prądu przy swojej niskiej impedancji. LCD to nawet 4W, pewnie racjonalne optimum to 2W

Ale jeśli masz Audeze z nowej linii to tam chyba jest coś koło 100ohm? Więc jeśli gra dobrze to sie nie przejmuj.
Ja słuchałem lcd2 starych i na OTL było 'pierdzenie'

A widzisz ciekaw bylem tych "pierdzen". Tak naprawde dopiero przesłuchuje wzmak. I faktycznie nie przy kazdym utworze ale przy niektórych bas jak by przesterowany taki pierdzacy ,hmm jak z zaluznej struny kontrabasu ;-)

Audeze lcd 2 posiadam.

Jeszcze jedna rzecz zauwazylem chociaz moze byc to kwestia mojego zmeczenia ;-) W miare rozgrzewania sie wzmaka jak by zaczynal glosniej grac. Co jakis czas musze delikatnie sciszac.

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
01-08-2015, 13:34

Jeszcze jedna rzecz zauwazylem chociaz moze byc to kwestia mojego zmeczenia ;-) W miare rozgrzewania sie wzmaka jak by zaczynal glosniej grac. Co jakis czas musze delikatnie sciszac.

To akurat mało prawdopodobne, raczej pojawia się zmęczenie.

tommypear

  • 36 / 3202
  • Użytkownik
01-08-2015, 22:06
Ciekaw jestem ,czy na te "pierdzenia" mozna cos poradzic ? jakies przedwzmacniacz cos tu da ?

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
02-08-2015, 08:21
Ciekaw jestem ,czy na te "pierdzenia" mozna cos poradzic ? jakies przedwzmacniacz cos tu da ?

W zasadzie jest tylko jeden sposób - poprosić konstruktora Accussta żeby zrobił wyjście na transformatorze słuchawkowym np Sowter lub Lundahl. Ale to pewnie wyjdzie drogo.

Do Audeze chyba trzeba szukać innego wzmaka, no albo innych słuchawek do tego OTL.

fallow

  • 6457 / 5835
  • Ekspert
02-08-2015, 08:55
Dokladnie, OTL i Audeze to na pewno nie ta droga. Do Audeze prosi sie o cos z klasowym trafem na wyjsciu. O ile czesc osob (w tym ja) lubilem np Grado na OTLu z diabelkami lub mozna kombinowac podmieniajac w niektorych wzmacniaczach lampe mocy na taka ktora o dziwo pasuje do sluchawek o nizszej impedancji to Audeze sa tak łase na prąd, że tutaj po prostu OTL nie ma sensu.

Proponuje podlączyć do wzmacniacza Senki HD600, 650, 800 lub Beyery DT880, 990, T70, T90, T1 - dla nich to idealny naped. Oczywiscie te DT880 i 900 w wesji 250 lub 600 Ohm, nie 32 Ohm.

tommypear

  • 36 / 3202
  • Użytkownik
03-08-2015, 18:58
Echh szkoda, naprawde swietny wzmak ale niestety drugi komplet sluchawek nie wchodzi w gre. Naszczescie producent przyjmie bez problemu zwrot.

Pozostalo zamowic wzmak u Mikolaja, czy ktos ma doswiadczenie jak gra MIkolajowy wzmak z hegel h10 ?

I jeszcze jedno pytanie czy ktos mial doswiadczenie z tym wzmakiem:

https://www.audeze.com/products/amplifiers/deckard
« Ostatnia zmiana: 03-08-2015, 21:42 wysłana przez tommypear »

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
03-08-2015, 23:08
Echh szkoda, naprawde swietny wzmak ale niestety drugi komplet sluchawek nie wchodzi w gre. Naszczescie producent przyjmie bez problemu zwrot.

Pozostalo zamowic wzmak u Mikolaja, czy ktos ma doswiadczenie jak gra MIkolajowy wzmak z hegel h10 ?

I jeszcze jedno pytanie czy ktos mial doswiadczenie z tym wzmakiem:

https://www.audeze.com/products/amplifiers/deckard

Daj sobie spokój z Dackardem. Nie słyszałem ale z tego co czytam to nic specjalnego. Jak ma być tranzystor to kup Majkelowy lub Mikołajowy produkt. Za tę kasę nic lepiej z tranzystorów nie zagra. Chyba że chcesz mieć duży zapas mocy, wtedy coś ze zbalansowanymi wyjściami się przyda.

tommypear

  • 36 / 3202
  • Użytkownik
03-08-2015, 23:17
Echh szkoda, naprawde swietny wzmak ale niestety drugi komplet sluchawek nie wchodzi w gre. Naszczescie producent przyjmie bez problemu zwrot.

Pozostalo zamowic wzmak u Mikolaja, czy ktos ma doswiadczenie jak gra MIkolajowy wzmak z hegel h10 ?

I jeszcze jedno pytanie czy ktos mial doswiadczenie z tym wzmakiem:

https://www.audeze.com/products/amplifiers/deckard

Daj sobie spokój z Dackardem. Nie słyszałem ale z tego co czytam to nic specjalnego. Jak ma być tranzystor to kup Majkelowy lub Mikołajowy produkt. Za tę kasę nic lepiej z tranzystorów nie zagra. Chyba że chcesz mieć duży zapas mocy, wtedy coś ze zbalansowanymi wyjściami się przyda.

Dlatego zamowilem Mikolajowy ;) Teraz jeszcze tylko jakis dac wspolpracujacy z tym wzmakiem.

tommypear

  • 36 / 3202
  • Użytkownik
29-08-2015, 16:40
Rapture przyszedl, jak narazie moge napisac to co napisalem Mikolajowi - WoW.

tommypear

  • 36 / 3202
  • Użytkownik
02-09-2015, 15:41
Czyzbym tylko ja kupil Rapture ? ;-)

jjurek

  • 2058 / 5796
  • Ekspert
30-10-2015, 08:41
6H13C/6AS7 & 6H8C/6SN7 oraz aktywnie pracujące żarówki Edisona.

Lubie manufaktury, a tu w koncu dostalem swietny wyglad, wszystko "zatopione" w drewnie a ja lubie drewno. W polaczeniu z zarowkami edissona swiecacymi miodowym swiatelkiem wyglada super.

Wrzuć, proszę, kilka zdjęć.
Interesujący ten gadżeciarski, polski  OTL:
http://www.accusst.com/#modal-06
Lampy Edisona prawdopodobnie zastąpiły miejsce rezystorów katodowych/ anodowych.
Podobny patent  (lampa jako źródło prądowe) wykorzystywał w swoich wynalazkach Pass.
« Ostatnia zmiana: 30-10-2015, 09:09 wysłana przez jjurek »

gutekbull

  • 498 / 5815
  • Zaawansowany użytkownik
27-06-2016, 21:09
Mam kilka wzmacniaczy słuchawkowych i DACów w różnych cenach , modernizowane ,wymiana lamp,kondensatorów, wzmacniaczy operacyjnych itd.
Wszystkim którzy szukają wzmacniacza do Audeze LCD-2 i nie tylko ,radzę przed zakupem czegokolwiek ,uważnie posłuchać takiej zabawki Chord Mojo i nie słuchać bzdur ,że za mało prądu itd. tylko po prostu "odkręcić gałkę" głośności tego wzmaka na tyle ile potrzeba ;-)
Bawię się nim już ponad pół roku i cały czas mnie zadziwia.
U mnie za źródło robi LG V10, program to USB Audio PLayer PRO.