Audiohobby.pl

Audeze LCD-2 dobór wzmacniacza.

4m

  • Gość
28-06-2015, 12:43
A znasz jakiś wzmacniacz neutralny? :) Ilekroć o takim czytam to potem w odsłuchu najczęściej okazuje się mieć podbitą górną średnicę barwy i soczystości szarego mydła. Do tego równie neutralne źródło, neutralne kable i neutralne studyjne słuchawki... Jeżeli wzmak neutralny to zagra jak źródło. Jeżeli źródło neutralne to zagra jak słuchawki. Jeżeli słuchawki neutralne to zagrają jak kable. A jeżeli kable neutralne to muzyka zagra jak? Tak, że słuchać się nie da tej neutralności :)

ps. neutralność w audio to mit.

Compton

  • 129 / 3347
  • Aktywny użytkownik
28-06-2015, 15:02
Soundman,
napisałem, że Mjolnir jest jasny ale bardziej nasycony. Nie powiedziałem że jest ciepły. Na niskich głośnościach, Rapture barwy również nie brakuje. Odniosłem to w kontekscie do zwiększania siły głosu. Głośno grający Wzmacniacz Mikołaja robi się krzykliwy i bardziej rozrzedza barwę własnie z powody braku mocy. Na innych, mniej wymagających słuchawkach, efekt ten będzie zapewnie pomijalny.
Słucham sobie teraz Edgara Knechta na Rapture, potek na godzinie 11 i jest super :)

Soundman

  • 775 / 4016
  • Ekspert
28-06-2015, 20:00
A znasz jakiś wzmacniacz neutralny? :) Ilekroć o takim czytam to potem w odsłuchu najczęściej okazuje się mieć podbitą górną średnicę barwy i soczystości szarego mydła. Do tego równie neutralne źródło, neutralne kable i neutralne studyjne słuchawki... Jeżeli wzmak neutralny to zagra jak źródło. Jeżeli źródło neutralne to zagra jak słuchawki. Jeżeli słuchawki neutralne to zagrają jak kable. A jeżeli kable neutralne to muzyka zagra jak? Tak, że słuchać się nie da tej neutralności :)

ps. neutralność w audio to mit.
Ja raczej nie lubię neutralnie grających wzmacniaczy, nie do końca. Lubię jak trochę ocieplają i muzycznie grają.

hechlok

  • 15 / 3208
  • Nowy użytkownik
13-07-2015, 18:02
Z moich doświadczeń wynika, że FAW Noir do lcd-2 jest za ciemny i przymula, natomiast Claire zgrywa się bardzo dobrze, szczególnie XLR.  Korzystałem z Audio-gd nfb-28 i właśnie z wyjścia xlr słuchawki grały bardzo przyjemnie -  muzykalnie,  ale z powietrzem i przestrzenią. Nfb-28 jest dac/ampem i IMHO sprawdza się dobrze w obydwu przypadkach, w Polsce kosztuje ok 3200. Porównywałem bezpośrednio z Lyrem,  iDSD Macro,  LD mk vi+ i moim zdaniem wygrywał z każdym z nich (może nie do końca z LD).

Compton

  • 129 / 3347
  • Aktywny użytkownik
13-07-2015, 18:53
Noira to można kupić do np HD800 a nie do LCD2, chyba że ma się bardzo wyżyłowany tor ;)

saudio

  • 724 / 5272
  • Ekspert
13-07-2015, 19:01
Nie tyle Noir co HPC  bo to czysta miedź a ten drugi to Hybrid , bo Noir to tylko z tego co rozumiem oplot.

hechlok

  • 15 / 3208
  • Nowy użytkownik
13-07-2015, 19:26
Zarówno Claire i Noir występują w wersji hybrydowej lub czystej miedzi.

saudio

  • 724 / 5272
  • Ekspert
13-07-2015, 19:40
Tyle że główna zmian jest właśnie pomiędzy hybrydą a czystą miedzią, niż Noir i Claire,
no i Noir jest trochę cięższy.
Moim zdaniem do LCD-2 tylko hybryda niezależnie czy Claire czy Noir.

hechlok

  • 15 / 3208
  • Nowy użytkownik
13-07-2015, 20:21
Robiłem ślepe testy pomiędzy Noir Hybrid i Claire miedzianym podpiętymi do LCD-XC i Claire był dużo jaśniejszy i ostrzejszy, także różnica nie może polegać jedynie na miedź vs hybryda, aczkolwiek nie wiem na czym polega, bo wygląda na to, że kabel w środku jest ten sam.

Compton

  • 129 / 3347
  • Aktywny użytkownik
13-07-2015, 23:10
Może średnica zastosowanych żył?
Wszędzie gdzie słyszę, to Noir jest ciemniejszy, niezależnie czy to miedź czy hybryda.
Ja polecę kable hybrydowe od Jimmiego.
Naprawdę świetna jakość za niską cenę, w stosunku do tego co można dostać.

hechlok

  • 15 / 3208
  • Nowy użytkownik
14-07-2015, 09:38
Podobno różnice to geometria, prowadzenie przewodów w oplocie i sam oplot. Szczególnia ta pierwsza ma niekiedy większy wpływ na dźwięk niż np. materiał lub czystość przewodnika. (informacja od Forzy)

Także może tak być, że pomimo tego samego kabla w środku noir jest ciemniejszy niż claire.

tommypear

  • 36 / 3229
  • Użytkownik
30-07-2015, 22:10
A u mnie byl Heed, shiit lyr a teraz czas an manufakturke i testuje sobie lampke firmy "ACCUSST"

Synthax

  • 2323 / 4111
  • Ekspert
30-07-2015, 22:20
A u mnie byl Heed, shiit lyr a teraz czas an manufakturke i testuje sobie lampke firmy "ACCUSST"
Bardzo jestem ciekaw Twoich wrażeń. Jaka lampka na pokładzie?

tommypear

  • 36 / 3229
  • Użytkownik
30-07-2015, 22:32
 6H13C/6AS7 & 6H8C/6SN7 oraz aktywnie pracujące żarówki Edisona.

Lubie manufaktury, a tu w koncu dostalem swietny wyglad, wszystko "zatopione" w drewnie a ja lubie drewno. W polaczeniu z zarowkami edissona swiecacymi miodowym swiatelkiem wyglada super.

Dopiero dostalem i pewnie po weekendzie powiem cos wiecej. Jak narazie napewno troche slabszy od schiita. Odkrecam praktycznie na full ale moze dlatego ,ze ja slucham glosno muzyki ;-)

Napewno wyrazniejszy bass oraz szersza scena. Ale to tak naprawde na szybko.

Synthax

  • 2323 / 4111
  • Ekspert
31-07-2015, 07:23
6H13C/6AS7 & 6H8C/6SN7 oraz aktywnie pracujące żarówki Edisona.

Lubie manufaktury, a tu w koncu dostalem swietny wyglad, wszystko "zatopione" w drewnie a ja lubie drewno. W polaczeniu z zarowkami edissona swiecacymi miodowym swiatelkiem wyglada super.

Dopiero dostalem i pewnie po weekendzie powiem cos wiecej. Jak narazie napewno troche slabszy od schiita. Odkrecam praktycznie na full ale moze dlatego ,ze ja slucham glosno muzyki ;-)

Napewno wyrazniejszy bass oraz szersza scena. Ale to tak naprawde na szybko.
Ale to OTL, OTL do Audeze?