Audiohobby.pl

Audeze LCD-2 dobór wzmacniacza.

Synthax

  • 2323 / 4115
  • Ekspert
12-01-2015, 19:21
Kupując Brystona na pewno nie pożałujesz (też namawiam do używki) Jest to sprzęt bardzo uniwersalny. Bardzo mocny. I znakomity jako preamp.
Z daców, o których piszesz to chyba najlepiej NuForce i Lavry.

korzena

  • 343 / 4780
  • Zaawansowany użytkownik
13-01-2015, 21:09
Kupując Brystona na pewno nie pożałujesz (też namawiam do używki) Jest to sprzęt bardzo uniwersalny. Bardzo mocny. I znakomity jako preamp.
Z daców, o których piszesz to chyba najlepiej NuForce i Lavry.

Wlasnie koresponduje z gościem, ktory posiada kilka czy nawet kilkanascie bardzo dobrych wzmacniaczy i testował je z róznymi słuchawkami, m.in. LCD-3, ale też z HD-800, PS1000, HE-6. [Relacje (dość długą) z testu można przeczytać tutaj: http://www.head-fi.org/t/729976/matching-headphones-cables-amplifiers-harder-than-it-should-be-very-long-post ]
W każdym razie twierdzi on, że Bryston BHA-1 nie jest zbyt dobrym połączeniem z LCD, ponieważ ma nieco wycofane średnie tony, niezbyt 'wyciągnięte' soprany i w ogóle jest zbyt uprzejmy i delikatnie brzmiący dla LCD. Według niego Schiit Mjolnir jest ciekawszą kombinacją - żywą i angażującą, chociaż mogącą męczyć niektórych przy dłuższym słuchaniu.

Hmmm...i jak tu wiedzieć? Niestety nie widze Brystona w krakowskich salonach audio, by móc przetestować:-(

Synthax

  • 2323 / 4115
  • Ekspert
13-01-2015, 21:39
Kupując Brystona na pewno nie pożałujesz (też namawiam do używki) Jest to sprzęt bardzo uniwersalny. Bardzo mocny. I znakomity jako preamp.
Z daców, o których piszesz to chyba najlepiej NuForce i Lavry.

Wlasnie koresponduje z gościem, ktory posiada kilka czy nawet kilkanascie bardzo dobrych wzmacniaczy i testował je z róznymi słuchawkami, m.in. LCD-3, ale też z HD-800, PS1000, HE-6. [Relacje (dość długą) z testu można przeczytać tutaj: http://www.head-fi.org/t/729976/matching-headphones-cables-amplifiers-harder-than-it-should-be-very-long-post ]
W każdym razie twierdzi on, że Bryston BHA-1 nie jest zbyt dobrym połączeniem z LCD, ponieważ ma nieco wycofane średnie tony, niezbyt 'wyciągnięte' soprany i w ogóle jest zbyt uprzejmy i delikatnie brzmiący dla LCD. Według niego Schiit Mjolnir jest ciekawszą kombinacją - żywą i angażującą, chociaż mogącą męczyć niektórych przy dłuższym słuchaniu.

Hmmm...i jak tu wiedzieć? Niestety nie widze Brystona w krakowskich salonach audio, by móc przetestować:-(

Powinieneś zdecydowanie posłuchać. Gusta są naprawdę różne. A kwoty duże - więc lepiej unikać ryzyka. Bryston jest neutralny i mocny - LCD tego potrzebują właśnie. Jeśli chcesz brać w ciemno to tego Gustarda weź - kwota znacznie niższa. Ludzie mają też róźne źródła... Różny repertuar - jeden słucha metalu inny jazzu.

pastwa

  • 3815 / 5896
  • Ekspert
13-01-2015, 21:47
W ciemno to tylko jakies klocki do 1kPLN mozna kupic, i to tylko w sytuacjach podbramkowych. Tego Brystona absolutnie nie nabywaj bez odsluchu, na tym poziomie nawet male roznice potrafia decydowac o dosc skrajnych wrecz opiniach, czyli Twoim odbiorze sluchanej muzyki.

-Pawel-

  • 4724 / 5501
  • Ekspert
13-01-2015, 22:02
Pogadaj z Fatso, może podjedź do niego/wypożycz sprzęt, posłuchaj LCD dwójek i trójek w kompletnym systemie z zapasem mocy mogącym dźwignąć głośniki, porównaj z innymi orto, wyciągnij wnioski. Dla mnie ta znajomość skończyła się spojrzeniem na audio od zera :) Audeze na pewno nie są zamulone, nie mają za małej przestrzeni, schowanej góry itd. Grają trochę w stylu amerykańskich monitorów, z niezłym wykopem, ale mało gdzie można to usłyszeć. Trudno mi w tej chwili cokolwiek innego doradzić bo nie znam seryjnych urządzeń grających z Audeze tak na 100%. Szczególnie po tym jak słuchałem LCD3 z dynamiką na poziome AKG K1000. Zresztą zagadaj ze Sławkiem, on powinien podzielać moje zdanie bo zdaje się też słuchał tych klocków.

Drexler

  • 3 / 4922
  • Nowy użytkownik
13-01-2015, 22:12
Po kilku latach spokoju wróciłem do "gonienia króliczka". Jestem od dwu tygodni szczęśliwym posiadaczem Gustarda, na razie gra on z AKG 550. LCD 2 przesłuchane, będą następnym zakupem. Dziś podłączyłem zestaw do Audiolaba CD 8200 po xlrach duża różnica w stosunku do poprzedniego źródła którym był Audinst.
Wzmacniacz gra dość jasno i przejrzyście, myślę że z Audeze będzie dobrze się zgrywał.
Gutekbull dzięki za inspirację. Czy masz go podłączonego w torze zbalansowanym?

Synthax

  • 2323 / 4115
  • Ekspert
13-01-2015, 22:16
Pogadaj z Fatso, może podjedź do niego/wypożycz sprzęt, posłuchaj LCD dwójek i trójek w kompletnym systemie z zapasem mocy mogącym dźwignąć głośniki, porównaj z innymi orto, wyciągnij wnioski. Dla mnie ta znajomość skończyła się spojrzeniem na audio od zera :) Audeze na pewno nie są zamulone, nie mają za małej przestrzeni, schowanej góry itd. Grają trochę w stylu amerykańskich monitorów, z niezłym wykopem, ale mało gdzie można to usłyszeć. Trudno mi w tej chwili cokolwiek innego doradzić bo nie znam seryjnych urządzeń grających z Audeze tak na 100%. Szczególnie po tym jak słuchałem LCD3 z dynamiką na poziome AKG K1000. Zresztą zagadaj ze Sławkiem, on powinien podzielać moje zdanie bo zdaje się też słuchał tych klocków.

Sprzęty FATSO na Audioshow grały świetnie z LCD. O tym już pisaliśmy.

gutekbull

  • 498 / 5846
  • Zaawansowany użytkownik
14-01-2015, 07:42
Drexler=>
Mini komputer ASRock Ht - konwerter USB BADA - Asus Xonar One (Wymienione Opamy na Muses 02 i 01)-czyli omijam Asusowe USB ! Tak po XLRach.
Gustard H10 potrzebuje bardzo długi okres wygrzewania - nigdy za bardzo w to nie wierzyłem ,ale Gustard tak ma,
ja go podłączyłem na 4dni bez przerwy i to było mało ;-)
Potem jest wielki.
Cieszę się ,że nie jestem już sam ;-)
« Ostatnia zmiana: 14-01-2015, 07:44 wysłana przez gutekbull »

korzena

  • 343 / 4780
  • Zaawansowany użytkownik
17-01-2015, 10:34
Udało mi się wczoraj posłuchać Audeze z serii LCD-X. WOW!!! Stwierdziłem, że słuchawki te są takiego rodzaju "ulepszeniem LCD-2" jakiegoś poszukiwałem poprzez upgrade lamp do Lyra czy kupno lepszego wzmacniacza czy źródła do moich LCD-2.

W mojej sytuacji więc wymiana LCD-2 na LCD-X wydaje się mieć większy sens . Słuchawki są o 2000zł droższe, ale dostarczają dźwięk o takiej charakterystyce i na takim poziomie, który byłby prawdopodobnie nieosiągalny w LCD-2 poprzez nawet droższe upgrade'y.

gutekbull

  • 498 / 5846
  • Zaawansowany użytkownik
17-01-2015, 10:42
"Udało mi się wczoraj posłuchać Audeze z serii LCD-X. WOW!!! Stwierdziłem, że słuchawki te są takiego rodzaju "ulepszeniem LCD-2"

Chyba nie bardzo , ulepszeniem Audeze Lcd-2 są Lcd-3, a Lcd-X  wprawdzie nie miałem przyjemności, ale słyszałem ,ze to inna szkoła grania  ?

majkel

  • 7476 / 5896
  • Ekspert
17-01-2015, 14:12
Korzena, zdecydowanie pierwszym krokiem w poszukiwaniu swojego brzmienia jest zakup właściwych słuchawek. To one w największym stopniu nadają oczekiwanych ram brzmieniowych, a te potrafią być diametralnie różne i każdy tu oczekuje czegoś trochę lub więcej niż trochę innego.

Ja bym patrzył na LCD-2 i LCD-3 jak na inne projekty. Tam jest inna konstrukcja membrany. LCD-X to znowu technologia membrany jak w LCD-3, tylko kubki metalowe zamiast drewnianych. Na LCD-3 czytałem narzekania, że co egzemplarz, to inaczej gra i wstępne posłuchanie ma tylko sens w przypadku dokładnie tego egzemplarza, który się chce kupić. Niewykluczone, że LCD-X mają podobnie, więc skoro się coś podoba, to trzeba dokładnie to kupić. :)

korzena

  • 343 / 4780
  • Zaawansowany użytkownik
17-01-2015, 16:31
"Udało mi się wczoraj posłuchać Audeze z serii LCD-X. WOW!!! Stwierdziłem, że słuchawki te są takiego rodzaju "ulepszeniem LCD-2"

Chyba nie bardzo , ulepszeniem Audeze Lcd-2 są Lcd-3, a Lcd-X  wprawdzie nie miałem przyjemności, ale słyszałem ,ze to inna szkoła grania  ?

Nadal słychać, że to Audeze. Moim zdaniem LCD-X zachowują swój "firmowy" charakter grania i dodatkowo mają poprawiony dźwięk, zwłaszcza wysokie tony, większa przestrzeń, większa rozdzielczość (więcej informacji dźwiękowej w ogóle) plus bardziej energetyczny bas. Polecam posłuchać! Ciekaw jestem Twoich wrażeń, zwłaszcza w stosunku do LCD-2.

LCD-3 niestety nie miałem okazji nigdy posłuchać więc trudno mi powiedzieć czy szkoła grania LCD-X jest bardziej podobna do LCD-2 czy LCD-3.
« Ostatnia zmiana: 17-01-2015, 16:43 wysłana przez korzena »

korzena

  • 343 / 4780
  • Zaawansowany użytkownik
17-01-2015, 16:42
Korzena, zdecydowanie pierwszym krokiem w poszukiwaniu swojego brzmienia jest zakup właściwych słuchawek. To one w największym stopniu nadają oczekiwanych ram brzmieniowych, a te potrafią być diametralnie różne i każdy tu oczekuje czegoś trochę lub więcej niż trochę innego.

Ja bym patrzył na LCD-2 i LCD-3 jak na inne projekty. Tam jest inna konstrukcja membrany. LCD-X to znowu technologia membrany jak w LCD-3, tylko kubki metalowe zamiast drewnianych. Na LCD-3 czytałem narzekania, że co egzemplarz, to inaczej gra i wstępne posłuchanie ma tylko sens w przypadku dokładnie tego egzemplarza, który się chce kupić. Niewykluczone, że LCD-X mają podobnie, więc skoro się coś podoba, to trzeba dokładnie to kupić. :)

Święta racja! Słuchawki pierwsze. Być może natrafiłem na TE swoje słuchawki, o ile coś takiego istnieje:-) Mam jednak za mało okazji by posłuchać różnych modeli, by tak naprawdę móc wyselekcjonować te jedne. Na razie z tego co słyszałem mój wybór pada na LCD-X.

Niedobre te informacje dotyczące różnego grania poszczególnych modeli LCD-3. Myślałem, że ten problem został już w Audeze rozwiązany. Mam nadzieję, że nie dotyczy on już LCD-X.
« Ostatnia zmiana: 17-01-2015, 16:46 wysłana przez korzena »

Synthax

  • 2323 / 4115
  • Ekspert
17-01-2015, 17:17
LCD2 Fazor to best buy, najbardziej LCDowskie z LCD :) Jeśli kiedykolwiek bym kupował to właśnie te, a różnice w kasie lepiej dodać do wzmaka.

gutekbull

  • 498 / 5846
  • Zaawansowany użytkownik
17-01-2015, 17:55
Mam LCD2 z  Fazorem.
To ten Fazor taką robi różnicę ?