Audiohobby.pl

Tannoy M2 - pytania , modyfikacje ...

A.H.

  • Gość
22-01-2014, 15:51
>> almagra, 2014-01-22 15:42:02
A co to jest faza?

Stan upojenia alkoholowego.

Corvus5

  • 2596 / 5364
  • Ekspert
22-01-2014, 16:12
"Faza jest to stan psychiczny człowieka podczas dobrego humoru charakteryzujący się często niekontrolowanymi napadami śmiechu, pozytywną \'głupotą\' etc.
Fazę może być ogólna albo skupiona na jednej rzeczy (np. zafascynowanie piosenką, brzmieniem słowa). np.

- Ale wczoraj mieliśmy fazę...!
- Nooo! Do dzisiaj mnie brzuch boli ze śmiechu.

Faza to też, stan upojenia alkoholowego(upicia sie). np.

- Ale mam fazę!

- Faza, że szok...

albo :

Lekkie lub nieco mocniejsze zawroty głowy po zażyciu tabaki (zależy ile się wciągnęło)

-O stary ale mam faze po Magnecie
-A ile wziąłeś ?
-20 cm krechę"

Tak więc dokonałem poprawki, żeby była niezła faza ;-)

almagra

  • 11514 / 5552
  • Ekspert
22-01-2014, 21:06
Zaiste wielkim poszukiwaczem zaginionej fazy byłem w epoce gdy moderator luczynski uporczywie zgłębiał tajniki sztuki medycznej na tym samym roku.Z powodu ewidentnego przesunięcia fazowego do naszego randezvous w Białymstoku niestety nie doszło...

almagra

  • 11514 / 5552
  • Ekspert
22-01-2014, 21:26
A wykres impedancji zespołu głośnikowego nie schodzi nigdzie poniżej 10 omów,ale ma trzy górki dla 50Hz 70 omów,dla 120Hz 30 omów i dla 3kHz 80 omów.

a_men

  • 746 / 5894
  • Ekspert
22-01-2014, 23:34
>almagra

Ponoć jestes lekarzem.
Teraz wyobraź sobie człowieka, który przychodzi do ciebie i mówi, że cała wiedza medyczna jest do dupy, a on jest zajebisty i mamrocząc mantry przy użyciu pajęczyny, moczu i soku z buraka leczy wszelkie choroby, łacznie z rakiem i HIV. Ponad to nie musi nic nikomu udowadniać, ponieważ ma wewnętrzne przekonanie, że ma rację i jest najlepszy na świecie. Co o nim pomyślisz?

lancaster

  • Gość
23-01-2014, 00:08
a_men, a jaka jest Twoja "cala wiedza" w temacie i co sie Tobie nie zgadza ?

lancaster

  • Gość
23-01-2014, 00:16
...moze calej swojej wiedzy nie wykladaj, bo nie o to chodzi. Wystarczy ze napiszesz co Tobie w tym co pisze almagra z nia koliduje ?

a_men

  • 746 / 5894
  • Ekspert
23-01-2014, 00:27
Chodzi mi o szamańskie podejście, które nie jest w żaden sposób weryfikowane. Kłóci się to ze zdrowym rozsądkiem oraz powrzechnie dostępną wiedzą. Słuch łatwo oszukać. Wielu z nas o tym wie.
Jakiekolwiek prośby kolegów o ochłonięcie i przedstawienie racjonalnego wytłumaczenia są kwitowane odpowiedziami utrzymanymi w protekcjonalnym tonie "nic nie muszę udowadniać". To nie jest poziom dyskusji, który można akceptować.

lancaster

  • Gość
23-01-2014, 00:40
konkretnie co ? czego takiego nie mozesz zweryfikowac ? Problemem jest polutowac 4 (cztery) elementy ?

Protekcjonalny ton lub uprzejmosc sama z siebie nic nie wnosi. Osobiscie wole dyskutowac z kims kto am straszny wlew ale jest praktykiem i czegos unikalnego mozna sie od niego nauczyc, niz z nudziarzem klepiacym formulki z ksiazek od którego mozna sie nauczyc tylko tyle zeby unikac takich rozmow.
Oczywiscie kogos moze odstreczac okreslone zachowanie ale to jest temat do dyskusji nie w zakladce DIY.

Lepiej bedzie jak ktos napisze "o, jakie fajne kolumny zrobiłem, zwrotnice drugiego rzedu w kazdej galezi, faza pasuje i swietnie liniowo wyszlo" ?
Nikogo nie wpieni, a jakie nowatorskie...dupe wrecz urywa.

lancaster

  • Gość
23-01-2014, 00:49
.

a_men

  • 746 / 5894
  • Ekspert
23-01-2014, 00:55
Odpowiem tak.
Zlutuję te 4 elementy i co dalej? Posłucham i napiszę co mi się wydaje? Jeśli ktoś głosi jakieś tezy, to na nim spoczywa ciężar dowodu, że to działa i dlaczego.
Jakiś czas temu poznałem pewnego człowieka o ogromnej wiedzy nt. audio.  Jest to osoba, która jest znana w pewnych kręgach i ma liczne sukcesy, nie tylko w Polsce. Swego czasu pisał nawet na tym forum. Rozmowy z nim wiele mnie uczą i jestem mu za to ogromnie wdzięczny. On sam stosuje niekonwencjonalne rozwiązania i własne patenty, ale ZAWSZE jest w stanie wytłumaczyć w jaki sposób działają.

lancaster

  • Gość
23-01-2014, 01:12
almagra pisal ze nie mierzyl, zmierz wiec, bedziesz wiedzial. koszt testu pomijalny.
Znam roznych ludzi, jedni maja wene zeby tlumaczyc inni "wala prosto z mostu". Dla mnie bez roznicy.
Kwestie charakteru.
Z moich doswiadczen ludzie ktorzy wykraczaja poza "srednia" rzadko zachowuja sie tak jak srednia oczekuje...choc sa pewnie i wyjatki, jak wszedzie.

almagra

  • 11514 / 5552
  • Ekspert
23-01-2014, 23:21
Nie wiem skąd bierze się efekt kierunkowości.Zakładam,że za kierunkowość rezystora drutowego i cewki drutowej odpowiada to samo zjawisko zapewne wynikające z procesu produkcji drutu,bo nie ma żadnego innego wytłumaczenia tzn,nic innego oprócz wyciągania nie mogło spolaryzować ten przewodnik.No i co ten proces wyciągania może zmienić w przepływie prądu.Jakież zjawisko fizyczne łamie symetrię z powodu kierunku wyciągania?Przecież nie prawo Ohma?

Corvus5

  • 2596 / 5364
  • Ekspert
23-01-2014, 23:27
Może jest jakaś domieszka materiału ferromagnetycznego o właściwościach trwałych i może to ma jakiś wpływ?

almagra

  • 11514 / 5552
  • Ekspert
23-01-2014, 23:54
Osobiście stawiam,że przewód z litego drutu wprowadza przesunięcie fazowe składowych sygnałowych inne w jedną, a inne w przeciwną stronę.Pewnie zjawisko jest na granicy błędu pomiarowego i żaden szanujący się elektronik nawet nie podejmie tematu bo to przecież niemożliwe.Poproszę zatem forumowych mierniczych o zaproponowanie metody pomiarowej pozwalającej wychwycić różnicę przesunięcia fazowego w przewodniku w zależności od kierunku przewodnika i częstotliwości...Tylko jedno \'\'ale\'\'.Gdyby takie zjawisko występowało to dlaczego miałoby nie dotyczyć radiówki?A nic takiego nie występuje,przynajmniej źródła nie podają takiej wiedzy.A sprawy dopasowań i przesunięć są zbadane na wskroś w radiówce.