Audiohobby.pl

Festiwal Triodowy - Polska

lancaster

  • Gość
10-09-2014, 10:55
Podejscie 2 :-)

Witajcie, jak pewnie parę osób na forum wie współpracuje z firma Pylon S.A. od początku jej działalności, większość z Was zapewne nie wie bo i nie chwaliłem się tym nigdzie publicznie i nie mam zamiaru zanudzać Was takimi opowieściami :-)
Powyższe piszę tytułem wyjaśnienia tego co przeczytacie za chwilę.
Jakiś czas temu Marcow organizował doroczne spotkania miłośników vintage (i nie tylko), odbywały sie one w parafii, w której dobry ksiądz proboszcz udostępniał pomieszczenia budynków przykościelnych na ten niewątpliwie zbożny cel. Ksiądz proboszcz zmienił parafie, przyszedł nowy duszpasterz mający inną wizję parafii no i po spotkankach :-)
Szukaliśmy lokali zastępczych, niestety wszystkie imprezy wiązały sie ze znacznymi kosztami, a ponieważ niewiele osób kwapi sie do wyrzucenia paru stówek na taką imprezę i same pomieszczenia nie wzbudzały entuzjazmu temat umarł.

Do rzeczy :-)

Kilka dni temu rozmawiałem z Mateuszem - prezesem Pylon S.A, pozwalam sobie z imienia ponieważ mamy układy raczej koleżeńskie niż zawodowe i opowiadałem akurat o tych rzeczach. Padła propozycja że firma może udostępnić pomieszczenia jeśli zdecydowałbym się na organizację takiej imprezy. Wraca więc idea polskiej edycji Triode Festival lamane przez vintage :-)
W tej chwili Pylon dysponuje zaadaptowanym pomieszczeniem odsłuchowym ok 20m2, w planach przygotowanie kilku pomieszczeń mieszkalnych na terenie firmy, sugestia możliwości wykorzystania ich. Spotkania mogłyby się odbywać cyklicznie do 2x w roku. Oczywiście propozycja jest adresowana nie tylko do fanów systemów głośnikowych ale również słuchawek.
Lokalizacja Jarocin (letnia edycja np. w okresie festiwalu :-)), koszty lokalowe : brak, zapewniony brak jakichkolwiek akcji marketingowych firmy w ramach imprezy (kolumny na stanie pewnie będą, gdyby ktoś chciał posłuchać no problem, ale też żaden punkt programu).

W wersji nr 1 planowalem otwarty charakter imprezy, w tej chwili  widze mozliwosc organizacji tylko imprezy zamknietej. 
Zapraszam do dyskusji (na temat :-)).
« Ostatnia zmiana: 13-09-2014, 11:35 wysłana przez lancaster »

lancaster

  • Gość
13-09-2014, 11:48
Na poczatek poszukiwane by byly osoby zainteresowane aktywnym uczestnictwem w spotkaniu. A wiec ludzie ktrorzy chcieliby zaprezentowac swoje urzadzenia czy to markowe czy DIY.
Tak jak wspominalem mile widziani fani sluchawek.
Ze swojej strony moge obiecac prezentacje kompletnego systemu DIY opartego o tuby, do tego czasu byc moze nie bedzie to system diy (cos moze wesc do oferty komercyjnej), a moze kolejny jaki bede robil do tamtego czasu :-) chetnie pokaze cos budzetowego, np. limit do 2000zł total za czesci (dac + amp + kolumny + kable) :-)
Przy czym zaadaptowane pomieszczenie rezerwuje dla gosci, swoj system postawie w slabiej przygotowanym, nie problem.
« Ostatnia zmiana: 13-09-2014, 11:57 wysłana przez lancaster »

lok

  • 432 / 5889
  • Zaawansowany użytkownik
13-09-2014, 14:12
Jestem zainteresowany.
Moge udostępnić system kolumnowy i słuchawkowy. W miarę możliwości pomogę przy  realizacji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

brodacz

  • 1780 / 3821
  • Ekspert
13-09-2014, 15:07
Kiedy to ma się odbyć ?
A piwo będzie można pić :-) ? ( ok Lan przyniosę swoje nie będę leciał na sępa :-) )
« Ostatnia zmiana: 13-09-2014, 15:09 wysłana przez brodacz »

brodacz

  • 1780 / 3821
  • Ekspert
13-09-2014, 15:14
Jestem zainteresowany.
Moge udostępnić system kolumnowy i słuchawkowy. W miarę możliwości pomogę przy  realizacji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Krystian jaki system słuchawkowy zamierzasz pokazać?

Bacek

  • 2366 / 5882
  • Ekspert
13-09-2014, 15:16
Też dekladuję uczesnictwo, pomoc i trochę sprzętu czyli tuby, gramofon i jak będzie nie za szybko to może nawet coś z triodą w środku się znajdzie.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

brodacz

  • 1780 / 3821
  • Ekspert
13-09-2014, 15:38
Tuby ,gramofon ,dobre DIY no i jeszcze 2A3 i jestem w niebie :-)

Jeśli druga połowa grudnia to nie za daleko byłbym na 100%.Nie jestem w stanie pomóc ale mogę zapewnic
dwie skrzynki dobrego piwa Cary CAD 300SEI I AKG K1000.
Można byłoby obalić lub podtrzymać mit :-)

lancaster

  • Gość
13-09-2014, 15:42
Mysle ze termin spotkania bedzie podyktowany terminem festiwalu Jarocinskiego 2015,, wieczorem np. ognisko, muzyka, a na drugi dzien od rana co kto lubi :-) Przemo pytasz czy piwo bedzie mozna pic ? We firmie to ze spokojem zeby mnie nie wzieli na męki :-))))...ale na miescie, czy na koncertach jak bedzisz zupelnie trzexwy to bedziesz wygladal jak szpieg z krainy deszczowcow :-)

lancaster

  • Gość
13-09-2014, 15:43
Tuby ,gramofon ,dobre DIY no i jeszcze 2A3 i jestem w niebie :-)

Jeśli druga połowa grudnia to nie za daleko byłbym na 100%.Nie jestem w stanie pomóc ale mogę zapewnic
dwie skrzynki dobrego piwa Cary CAD 300SEI I AKG K1000.
Można byłoby obalić lub podtrzymać mit :-)

piwo to na pewno mozna obalic :-)

brodacz

  • 1780 / 3821
  • Ekspert
13-09-2014, 15:47
Jarocin 2015
przecież to za prawie cały rok ???

lancaster

  • Gość
13-09-2014, 15:51
Dostalem zielone swiatlo na 2 spotkania w roku, mozna mysle wcisnac druga jakos we ferie zimowe. Zleci te pare miesiecy  nie bedziesz wiedzial kiedy.

lok

  • 432 / 5889
  • Zaawansowany użytkownik
13-09-2014, 20:01
brodacz

System AKG K1000 i Sun Audio 300b. Może być jeszcze Skorpion HV-1 i hd-600.
Oczywiście jeżeli będzie zainteresowanie.

lancaster

  • Gość
26-09-2014, 20:01
Rozmawialem dzis z marcowem w sprawie imprezy, wstepie zgodzil sie zorganizowac calosc.
Facet ma spore doswiadczenie w organizacji tego typu spotkan, termin : muzyczny festiwal jarocinski 2015

Mam nadzieje ze do dyspozycji beda 3-4 pomieszczenia z czego jedno ok 30m2, jedno ok 20 (zaadaptowane i gotowe na ta chwile na 105% :-)), dwa mniejsze po kilkanascie m2.

Lutek

  • 535 / 5853
  • Ekspert
26-09-2014, 22:12
Czy termin tych spotkac musi byc powiazany z festiwalem jarocinskim ? Festiwal odbywa sie w lecie, a temperatury - jak wiadomo - zupelnie takim spotkaniom nie sluza. W czasie mrozow rowniez nie ciekawie. Czy nie daloby sie organizowac tych dwoch spotkan w roku jesienia i wiosna ? Czy jeszcze tej jesieni marcow by sie nie sprezyl ?  :-)

Osobiscie bylbym zainteresowany i mysle, ze jakos bym dowiozl moje spore kolumny DIY na glosnikach koncentrycznych Tannoy-a i do tego wzmak lampowy w PP z mozliwoscia przelaczania w tryb triodowy - Cayin A88T

Jakie to kolumienki mozna zobaczyc np. tu:

http://www.audiostereo.pl/user/1101-lutek/
« Ostatnia zmiana: 26-09-2014, 22:24 wysłana przez Lutek »

Leszek

  • 256 / 5887
  • Zaawansowany użytkownik
26-09-2014, 22:43
Lutek może jakiś inny link,nie mam zamiaru logować się na assss