Audiohobby.pl

testy kabli xlr

iwok

  • 169 / 5864
  • Aktywny użytkownik
21-06-2008, 20:16
A pomijając bezsensownie złośliwe komentarze - jakie są wrażenia bezpośrednich użytkowników?

konto_usuniete

  • 56 / 5391
  • Użytkownik
21-06-2008, 21:09
Na pierwszy "rzut ucha" wrażenia są pozytywne. W stosunku do mojego Cardasa kabel gra wyżej. Lepszy, bardziej konturowy bas ale średnica trochę bardziej odbarwiona, nie tak dogrzana jak w Neutral Reference. To są tylko pierwsze wrażenia.

Qubric. Nie bij ! Ale różnice słychać a przynajmniej tak mi się wydaje :)

fallow

  • 6457 / 5835
  • Ekspert
22-06-2008, 00:58
Gustaw: Ale jakie to ma znaczenie czy slychac czy nie :) Zadnego :) Wazne jest samo nastawienie - jesli kogos pasjonuje uswiadamianie innych swoimy przekonaniami forum to idealne miejsce. Nie ma znaczenia w jakim obozie sie znajduje :)

konto_usuniete

  • 56 / 5391
  • Użytkownik
22-06-2008, 01:14
Nie ma różnicy ale ją słyszę  - no bardziej konformistycznie napisać już chyba nie mogę
:D

fallow

  • 6457 / 5835
  • Ekspert
22-06-2008, 01:22
Wada slyszenia jest to, ze zawsze ktos wyskoczy i powie Ci najwieksza obelge z ostatnio mozliwych. Mianowicie, ze\'s jest Audiofil :) I stan koda spada co jakis czas bardziej. Nie-slyszenie ma tylko zalety. Wychodzi na to, ze jestes racjonalista oraz stan konta mozna pomniejszyc na inne sposoby :)
To czy ktos faktycznie slyszy czy nie, kogo to wlasciwie obchodzi :) Sam fakt slyszenia lub nie i tak jest juz na tyle kontrowersyjny ze temat staje sie mocny :)

konto_usuniete

  • 56 / 5391
  • Użytkownik
22-06-2008, 01:33
A tak serio, to tak jak pisałem, to całkiem ciekawy kabelek.
Więcej szczegółów za kilka dni.

  • Gość
22-06-2008, 09:23
Arek_50, 2008-06-21 17:11:01

A jaki ma sens stosowanie srebra zamiast miedzi skoro "gra muzyka"???

Przyszliśmy tu z AS nie tylko po to żeby sobie wypisywać luźne dyrdymały o polityce i historii (którymi historia sobie zresztą dupę podetrze). Ja na przykład miałem nadzieję, że także mniejszy będzie poziom pierdolenia bez sensu i naciągania ludzi przez zelumowo-velumowych cwaniaczków.

Skoro jesteś tak precyzyjny że piszesz o "włoskim srebrze" to ja się pytam jakiej jest próby i co ma w domieszkach.
Srebro jubilerskie w wyrobach ma najczęściej próbę 925. Czyli chyba oznacza to 92,5% ? Zawsze się zastanawiałem dlaczego akurat tyle, co stanowi te pozostałe 7,5% (i dla jakiej czystości podawane są giełdowe ceny srebra)?
W końcu nie przeczytałem nigdzie że jesteś "producentem". Mamy więc temat DIY i prawo wiedzieć co jest z czego zrobione - a jeśli nie mamy, to niech Lancaster przenisie temat od Audio-Salonu.

Nie pytam jak "gra" to "włoskie srebro" bo szczerze mówiąc taka dyskusja mały ma sens. Jakoś nikt się nie zastanawia jak gra "polska miedź" albo "niemieckie aluminium" choć aluminium jest przecież powszechniej stosowane także w drutach cewek głośników i słuchawek. Temat o lepszości jednego nad drugim jest tematem zastępczym. Uruchamianym po to by nie sięgać do istoty zagadnienia.
To jak co gra, to sobie każdy może usłyszeć, w przeciwieństwie do tego co ile kosztuje i jak jest zrobione.

lancaster

  • Gość
22-06-2008, 09:40
Qubric ze swojej strony moge napisac  z czystym sumieniem ze kable sa bardziej niż OK. Jako porownanie mielismy audiofilska gwiazde - Cardasa Neutral Reference.
Kable od Arka dają mi więcej przyjemnosci(jak calość) w sluchaniu muzyki. I ta przyjemnosć nie jest spowodowana audiofilskim "umilusieniem" przekazu ala McIntosch czy Accuphase tylko opiera sie na prawdziwości i rzetelności  przekazu.
Dźwiek z Arkowych kabli jest mniej "napompowany" jak z cardasa i to w zasadzie jedyna kwestia "gustu".
Poza tym praktycznie w kazderj dziedzinie w testowym systemie okazał się od Cardasa lepszy.
- lepsza kontrola w całym pasmie - zwłaszcza bas, ale i całosć nabrala porzadku
- lepsza rozdzielczosć w całym pasmie - brak uczucia "rozmazania" jakie dawał cardas
- lepsza góra pasma(barwa, wizualizacja blach perkusji)
- wyższa klarowność instrumentów(choć cardas ma srednicy w kłębie więcej nie jest ona tak naturalna - "rozmazana")

Ogólnie CNR zagrał przy kablu Arka jakby ktoś spuścil z niego powietrze i dxwiek tracil sporo ze swojej naturalnej struktury - "jędrności".
System w którym kabel byl oceniany zdecydowanie preferowal Cardasa. Wzmacniacz Vincenta uchodzi za dosć jaskrawy, kolumny na Focalach tez nie należą do cieplusich i tu Cardas powinien mieć wyraźną przewage, jednak w aspektach dźwieku j.w a także w poczuciu ogólnej żywości "wizualizacji" pomimo mniej korzystnego dla tego konkretnie systemu "układania pasma" okazał sie dla mnie przynajmniej lepszy.
I gwarantuję Ci ze na bank byś to uslyszał, różnice nie były na poziomie audiofilskiej histerii....bas i dxwiek nabierał kontroli i kopa(Arek50), lub popadal w puszystą leniuchowatosć z poluzowanym basem(Cardas)

  • Gość
22-06-2008, 09:56
lancaster, 2008-06-22 09:40:10

Ale ja tego nie kwestionuję... tylko zwyczajnie, o to nie pytam :)))

Pytam jakiej czystości jest srebro. Czy to za trudne pytanie dla kogoś kto własnoręcznie zbudował kabel??? Czy to znaczy, że robił go zupełnie nieświadomie i może jeszcze bezwolnie (głosy mu szeptały czego ma użyć i w jaki sposób)???

No chyba nie - ja tak sądzę. A jeśli robił to nieświadomie to niech nie pisze bzdetów o "włoskim srebrze" tylko zwyczajnie - "jestem lamer i mię się zdawało, że tak powinno być zrobione i nie wiem z czego to zrobiłem oraz dlaczego tak" ;)

Bo teksty o "włoskim srebrze" brzmią tak samo jak marketingowe brednie na stronie internetowej Veluma czy Accuhorna...

A nawiasem mówiąc nasze tutaj dyskusje nad sednem konstrukcji urządzeń mają bardzo duży wpływ na takich "wytwórców" - zarówno Accuhorn jak i Velum po pewnym czasie usuwali ze swoich materiałów reklamowych co bardziej kuriozalne przejawy marketingowego bredzenia. A więc jak najbardziej warto dyskutować na tematy zasadnicze i nie poddawać się barwnym opisom.

lancaster

  • Gość
22-06-2008, 10:04
Qubric, jezeli tylko tak - żeby nie byo baek o "najlepszosci we wszechświecie" :) w materialach reklamowych to jak najbardziej nalezy dociekać :)
... zresztą zadna rożnica jak dla mnie tych głupot w materialach reklamowych nawet nie chce mi sie czytac,przegladam czasami np. "przekroje " glośnikow, info o  uzytych komponentach itp.
A jak jakis audiofil lubi się popodniecac to i tak nie ma rady - i dla nich producenci wypisuja takie smoki jak piszesz na swoich stronach. Beletrystyka/dziennikarstwo.

Arek_50

  • 1130 / 5868
  • Ekspert
23-06-2008, 11:15
Qubric zadal pare pytan.Srebro "wloskie" to oczywiscie skrot myslowy.To jest dostawca,zrodlo surowca w domysle.Dalej ,jakiej proby- coz tym zajmuje sie szwagier od ponad 40 lat w zawodzie jubilera.Na moje pytania odpowiada ze wystarczajaco dobre.Narazie mi tez sie sprawdza wiec nie zaglebiam sie w badania.Teflon a jeszcze lepiej powietrze i proznia to najlepsze dielektryki dla interkonektow.W kablach glosnikowych liczy sie sztywosc .Podobno przeplyw pradu wywoluje drgania.Tak w przytaczanym przez Ciebie artykule mowil wlasciciel AQ.Warto sie z nim zapoznac ponownie.Jest to taki temat DIY bo nie robie kabli masowo.A nie calkiem DIY bo nie kazdy ze wzgledu na te konkretne zrodlo Ag moze skorzystac i sam sobie zrobic.Nie przepraszam moze sa tez inne mozliwosci zakupu materialu ,jest wiele ofert w sieci.Tylko probowc.Nic ma przeszkod.

ciasteczkowypotwor

  • 312 / 5828
  • Zaawansowany użytkownik
23-06-2008, 14:04
Kabel ze srebra czy miedzi to akturat bez róznicy, ważne by kabel był wykonany symetrycznie i miał mała pojemnosc i indukcujność, wtedy bedzie miał wszystko na miejscu i wcale nie trzeba za niego płacić 1000zł z metr. Co do kabli liniowych, proponuje spróbować kabel rg58 lx2000 firmy allgon albo jego odpowiednik od Andrew. Bije na łeb wszystkie drogie kable. 45pF na metr, to jest rewelacja, mnóstwo góry i szybki bas.

ciasteczkowypotwor

  • 312 / 5828
  • Zaawansowany użytkownik
23-06-2008, 14:04
PS: Co nazywacie kierunkowościa kabla?

Arek_50

  • 1130 / 5868
  • Ekspert
23-06-2008, 14:22
Moje glosnikowe maja ok22pF/m...

Rafaell

  • 5033 / 5862
  • Ekspert
23-06-2008, 14:33
no a czym to zmierzyłeś próbnikiem do srebra ?
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
słuchawki Pioneer SE-500 sprzedam