Audiohobby.pl

Odtwarzacz Blue Ray jako transport CD

Gustaw

  • Gość
11-08-2014, 23:26
Od dawna nie używam odtwarzacza CD ale mając jednak trochę płyt poupychanych po szufladach chciałbym mieć jednak możliwość staroświeckiego umieszczenia ich na tacy odtwarzacza.

DVD są już lekko passe i nikt de facto w tą technologie nie inwestuje, więc pomyślałem, że lepszym rozwiązaniem będzie odtwarzacz Blue Ray jako uzupełnienie głównego źródła jakim jest mój Mac Mini.

Warunek. Musi mieć wyjście coax abym mógł go podłączyć do mojego Benchmarka DAC1 Pre. Mam wejście optyczne ale nie mam zaufania.Warunkiem koniecznym jest aby odtwarzacz nie dowalał sie do plików audio 44/16 n.p. w postaci ukrytego upsamplingu do 48/16 (tak jak robią to niektóre odtwarzacze DVD) lub 96/24.  Wejście USB wskazane aby podłączyć też jakiegoś twardziela. Ostatnia cecha - napęd ma być cichy a nie szumieć jak huragan (w starszej wersji PS3).

Macie jakieś pomysły?

Kasa. Pięć stów. Więcej nie wywalę na takie uzupełnienie zestawu. Żadne bajery mnie nie interesują typu SMART, DLNA lub sterowanie z telefonu lub łączność z kuchenką mikrofalową. 3D jednak jest wskazany.

Gustaw

  • Gość
11-08-2014, 23:30
Początkowo myślałem o tym ale ma sporo niepotrzebnych bajerów.
http://www.lg.com/pl/video/lg-BP440

Chaos

  • 844 / 4978
  • Ekspert
12-08-2014, 01:15
wszystkie tanie nalesniki blu-ray z jakimi mialem do czynienia, maja glosne napedy. one sa tak lekkie ze przy naciskaniu przyciskow na panelu, przesuwa sie caly odtwarzacz. taka bazarowa tandeta. no a plyta blu przeciez ma swoje obroty. ja bym kupil jakies tanie/przyzwoite cd + np. LG BP-440. pierwsze do muzy drugie do filmow.

BOBSAPP

  • Gość
12-08-2014, 08:00
Gustaw

Firmę Lg od razu sobie odpuść...te odtwarzacze blu ray są ciche ale dają zamglone brzmienie...(szczególnie po coxialu)...

Osobiście posiadam i polecam Panasonic DMP-BDT230EG (cichy transport..tylko przy zamykaniu szuflady jest klapnięcie
 natomiast dżwięk jest dynamiczny i płynny ) ale posiada tylko optyk.... myślę że inne tanie modele z coxialem będą działały podobnie...

Posiadam też SONY BDP-S490 ...jeżeli chodzi o dżwięk to równorzędnie z Panasem...natomiast po paru miesiącach użytkowania zaczął huczeć i podczas wieczornych odsłuchów to przeszkadzało...dlatego zamieniłem na Panasa...
........a Soniacz...powędrował do córy...

BOBSAPP

  • Gość
12-08-2014, 08:07
Dodam jeszcze zwróć uwagę aby nie posiadał żadnych wentylatorów jak niektóre wypasy 3D...
Bo wtedy nici z ciszy....
Nic nie zmieni że pobierzesz tylko dżwięk bez obrazu...
Wiatrak i tak będzie się bujał...


Bacek

  • 2366 / 5882
  • Ekspert
12-08-2014, 08:39
Panasonic mają tą zaletę że nowe i poprzedniej generacji modele dość szybko startują płyty. Tylko niestety to już plastic fantastic jak większość asortymentu w tych rejonach. Mnie od dawna kusi Oppo 93/103 ale to już budżet co najmniej x3 więc nie na ten wątek.
Niestety moje plany popsuło to że zamknęli największą wypożyczalnię bluray i motywacja do zakupu znacząco spadła.

ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

magus

  • 20990 / 5889
  • Ekspert
12-08-2014, 08:52
BOPSAPP,

czy ten Panasonic odtwarza również pliki Ape?



czy coś wiadomo o odtwarzaczach Samsunga?




p.s. ja nie miałbym nic przeciwko temu, żeby można było jeszcze wejść na podpięty do odtwarzacza HD przez smartfona/tableta, coby nie odpalać tv aby wybrać plik




-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

BOBSAPP

  • Gość
12-08-2014, 09:15
magnus

czy ten Panasonic odtwarza również pliki Ape?

Chciałbym Ci odpowiedzieć ...ale nie mam pojęcia dla mnie jest to tylko transport do CD....
Posiada on na przedniej ściance pod klapką... 2 wejścia USB  i  1 na karty SD...ale nigdy nie korzystałem...

Wszystkie pliki u mnie idą przez SBT...

BOBSAPP

  • Gość
12-08-2014, 09:19
Przepraszam przekręciłem nick...wybacz...

magus

  • 20990 / 5889
  • Ekspert
12-08-2014, 09:23
nic się nie stało

mógłbyś w wolnej chwili wetknąć mu w usb jakiegoś pena z plikem ape?




-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

Gustaw

  • Gość
12-08-2014, 09:28
To zamglone brzmienie po coaxialu może ale nie musi być być spowodowane ustawieniami (dźwięk przestrzenny, upsampling.)… Producenci włączają te wszystkie bajery standardowo.

Miałem od jednego z forumowych kolegów przenośny napęd DVD, który na starcie grał kiepsko. Okazało się, że wszystko psuły ulepszacze. Po wyłączeniu tego wszystkiego zagrało na serio całkiem dobrze. Niestety ten DVD wyzionął już ducha.

Corvus5

  • 2596 / 5353
  • Ekspert
12-08-2014, 09:41
Takie sztuczki są często stosowane. Stąd np. musiałem podarować sobie wiele dobrych marek TV i wybrać tą, w której można wyłączyć wszystkie polepszacze obrazu. Podobne sztuki były z kartami granicznymi jednego producenta. Domyślnie włączał przeostrzanie na 8%, dzięki czemu gry wyglądały wyraźniej. Mało kto wiedział skąd to się brało.

Polepszacze = utrudniacze i niszczyciele.

majkel

  • 7476 / 5886
  • Ekspert
12-08-2014, 09:41
W Soniaku się ustawia co ma wypluwać przez S/PDIF - DTS czy PCM i jest git. BDP-S400 był bardzo dobry jako transport po koncentryku, tylko brak bezpośredniego dostępu do nr z pilota utworu mnie wnerwiał. DVD tej samej firmy to ma. BDP-S500 lub następca powinien mieć 3D i mieścić się w cenie.

BOBSAPP

  • Gość
12-08-2014, 10:03
Ok ...jak będzie czas to po testuję...i dam znać...

Gustaw

  • Gość
12-08-2014, 20:45
Właśnie testuję tego LG w roli transportu. Gra przyzwoicie ale z kompa chyba lepiej.  LG Blu Ryj Reference jest bardziej misiowy. To tylko pierwsze przymiarki.

Czy meble Finite Elements będą odpowiednie dla tego transportu? Szukam czegoś do 5 tysięcy Euro i nie wiem czy nie zdegradują mi dźwięku.