Audiohobby.pl

Odtwarzacz Blue Ray jako transport CD

4m

  • Gość
12-08-2014, 22:50
O łopocie skrzydeł anielskich...

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
12-08-2014, 22:51
4m, bez trollingu prosze!

4m

  • Gość
12-08-2014, 23:07
Dobra, poddaję się, przy przesiadce na nowy silnik nie zapomnijcie o zakładce HI-END.

4m

  • Gość
12-08-2014, 23:20
Oczywiście, Egon musi mieć gdzie pisać dopóki mu się nie urwie.

4m

  • Gość
12-08-2014, 23:50
>> Gustaw, 2014-08-12 20:45:06
>> Właśnie testuję tego LG w roli transportu. Gra przyzwoicie ale z kompa chyba lepiej.
>> LG Blu Ryj Reference jest bardziej misiowy. To tylko pierwsze przymiarki.
>>
>> Czy meble Finite Elements będą odpowiednie dla tego transportu? Szukam czegoś do
>> 5 tysięcy Euro i nie wiem czy nie zdegradują mi dźwięku.

Gustaw, z psychologicznego punktu widzenia, w Twoim mniemaniu za tanio kupiłeś ten odtwarzacz,  wydaje Ci się, że za mało kosztował jak na ten poziom dźwięku, stąd czujesz tzw. potrzebę doinwestowania. Obojętnie w co, nawet w najdurniejsze myszy zjadające wibracje czy piegi akustyczne, byle zabolało.

Chaos

  • 844 / 4984
  • Ekspert
13-08-2014, 02:18
> magus
blu-nalesniki Samsunga sa bardzo, bardzo awaryjne. padaja zaraz po zakupie. duzo lepiej spisuja sie LG.

> Gustaw
nie lepiej dodac jeszcze 500 zeta i kupic np.: Yamahe CD-S300? sam mam LG BD 550 i uzywam go wylacznie do filmow. jak pomysle ze moglbym do czegos tak tandetnego, wsadzac swoje ukochane plyty audio to robi mi sie niedobrze.

Gustaw

  • Gość
13-08-2014, 09:24
> Gustaw
nie lepiej dodac jeszcze 500 zeta i kupic np.: Yamahe CD-S300? sam mam LG BD 550 i uzywam go wylacznie do filmow. jak pomysle ze moglbym do czegos tak tandetnego, wsadzac swoje ukochane plyty audio to robi mi sie niedobrze.

Od jednego z forumowych kolegów miałem jeszcze bardziej ekstrawagancki napęd. Przenośnego DVD z wbudowanym ekranem i wyjście coax. Nie mam absolutnie żadnych oporów aby wsadzać tam swoje płyty szczególnie po tym czym okazał się transport w odtwarzaczu 47labs Shigaraki. Dla przypomnienia dodam, że w tym odtwarzaczu, za kupę mamony, zainstalowano mechanizm CD z bum-boxa Sanyo za 250 zł.

BOBSAPP

  • Gość
13-08-2014, 09:52
nie lepiej dodac jeszcze 500 zeta i kupic np.: Yamahe CD-S300? sam mam LG BD 550 i uzywam go wylacznie do filmow. jak pomysle ze moglbym do czegos tak tandetnego, wsadzac swoje ukochane plyty audio to robi mi sie niedobrze.

Dołączę się do odpowiedzi...

Zanim się pozbyłem meridiana 507/24 .... sparowałem go z blu-ray Panasa i Soniacza ...
I ośmielę się powiedzieć że w roli transportu oba blu-raye ( około 500zł ) zagrały niesmacznie podobnie do meridiana(7000 zł)...
Więc z tymi dodawaniem dałem($$$) sobie spokój...

magus

  • 20990 / 5895
  • Ekspert
13-08-2014, 09:55
> Gustaw
>nie lepiej dodac jeszcze 500 zeta i kupic np.:


A jak już oswoisz się z myślą o wydatku 1000 zł, to za moment się złamiesz i dorzucisz kolejne 50% tej kwoty na Oppo, który proponował Bacek.

Małymi kroczkami ...





-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

BOBSAPP

  • Gość
13-08-2014, 21:13
Gustaw...

Jeszcze jeden darmowy knif skoro już masz blu-ray...

Nawet na takiej lipnej sieciówce i impulsowym zasilaczu wyrażnie słychać zmianę polaryzację wtyczki sieciowej...

Najlepiej sprawdza się to na muzie wokalnej z lekkim basem....

    Pozycja  " pierwsza"(na ucho)...dżwięk przybliżony , bezpośredni , mocno dociążony...
    Pozycja  " druga"(na ucho)...dżwięk oddalony ,  świeży, mniejsze nasycenie i ciężar...

...wszystkie te zmiany słychać przy korzystaniu z blu-ray jako transport do daca...

Fani Naima dużo z tym eksperymentują....

....kiedy nudzi im się ten sławny atak wtedy są w stanie zmianą polaryzacji wtyczki uzyskać większą płynność i melodię...

Gustaw

  • Gość
13-08-2014, 21:44
Sprawę polaryzacji mam przetrenowaną w kwestii wzmacniacza i DAC-a. Z LG BluRyj Reference jeszcze nie trenowałem. Dzięki za sugestię.

majkel

  • 7476 / 5892
  • Ekspert
14-08-2014, 09:18
Ja zawsze instaluję wtyczkę z bolcem na DVD i BluRejach , bo to mi zapewnia powtarzalność i zgodność podpięcia fazy. Zresztą ciekawe jest to, że jak się rozkręci odtwarzacz, to na płytce drukowanej zasilania często jest napisane gdzie ma przyjść faza, a gdzie neutralny, tylko potem i tak dają kabel z płaską wtyczką. :) Ogólnie to dźwięk z fazą nie na miejscu jest gorszy - bałagan zwłaszcza na środku sceny.

Powyższa ikona pokazuje połączenie niezgodne ze standardem. Zresztą każdy kto kupował wtyki IEC i te do gniazda wie, który pin jak jest podpisany. Oczywiście mam na myśli poważnych producentów z branży elektrotechnicznej, a nie azjatyckich wytwórców biżuterii na prąd. Zawsze jest tak, że w gnieździe (na kablu czy w sprzęcie) faza ma być z lewej strony, gdy bolec uziemiający jest u góry. Oczywiście podwójne gniazda w ścianie zawsze jedno mają odwrotnie, wtedy "audiofilski" kabel może to skorygować, albo taki do PC, bo niektóre bywają podpięte odwrotnie.

Gustaw

  • Gość
15-08-2014, 21:14
Slucham sobie mojego LG BluRyj Reference. Muszę przyznać, że podoba mi się coraz bardziej. To co zauważyłem to jest trochę czuły na zmiany kabla coax. W planach bezpośrednie porównanie z dobrym napędem CD (Wadia na VRDS lub AVM) na tym samym przetworniku. Przy okazji. Wada dla normalnego człowieka polegająca na czułości na kabel cyfrowy staje się dla audiofila zaletą. To następny temat do zabawy, oczywiście zaraz po zakupie specjalnego stolika pod LG BluRyj Reference za 8000 euro.

A widziałem niezłe płyty CD w cenie używanych winyli więc, kto wie czy znowu nie zacznę kupować.
Tak. Wiem. Płyty CD są takie staroświeckie. Przy okazji LG BluRyj Reference bardzo ładnie odtwarza koncert Metalici w Full HD i Prometeusa Ridleya Scota. To bardzo miła wartość dodana.
« Ostatnia zmiana: 15-08-2014, 21:38 wysłana przez Gustaw »

BOBSAPP

  • Gość
16-08-2014, 08:13
Zmiany owszem będą ale to tylko kosmetyka i przeważnie krok w bok do skorygowania kablami na bluryju...

W porównaniu z zamianą kolumn ....różnice strasznie śmieszne...

Gustaw

  • Gość
16-08-2014, 13:32
Nawet jeżeli żadnej zmiany nie będzie to jak fajnie sobie kabelkami powachlować. Audiofilizm w czystej postaci. Potem można walnąć reckę na kilka stron o budowie poszczególnych kabli, dodać kilka słów-kluczy typu "czystość miedzi", "rezystancja", "izolator", "jitter" i zakończyć konkluzją o braku różnic.
Co do kolumn to mam swoje już chyba z naście lat i chyba raczej nie zmienię. Generalnie w zmianach to jestem szybki jak Mirek10 w kupowaniu kolumn ale zawsze łatwiej, taniej i lżej zmienić kabel niż kolumny.

Co do kabli cyfrowych to są na AH wątki opisujące grupowe testy różnych kabli (kilka firmowych i kilka DIY). Różnice były ale oczywiście na zasadzie "trochę".