Audiohobby.pl

Squeezebox - wymiana doświadczeń - wsparcie techniczne itp.

marc

  • 15 / 5814
  • Nowy użytkownik
03-06-2008, 22:04

JFSebastian

  • 77 / 5892
  • Użytkownik
04-06-2008, 01:16
>> Jerzyk, 2008-06-03 11:22:49

No ale trochę pomieszałeś. SqB Classic faktycznie nie nadaje się do podłącznia bezpośrednie pod sprzęt HiFi, bo szumi i słychać jak pralka wchodzi na wysokie obroty. No ale Transporter to przecież zupełnie inna bajka. Ma dobrze zrobione zasilanie w przeciwieństwie do SqB Classic. SqB Classic koniecznie trzeba podpinać do DACa (ja mam Zhaolu 2.5).

Ja na razie jednak dam sobie spokój z Qnapem. Mam kompletego kompa (taniocha ze zintegrowaną kartą graficzna + stary monitor) który pracuje tyko i wyłącznie jako serwer muzyczny. Szumi sobie w drugim pokoju... :))

JFSebastian

  • 77 / 5892
  • Użytkownik
04-06-2008, 01:24
Hmm... mam odłożone 4500 zł na wzmaka Azur 840A v.2... ale coś czuję że chyba juz nie chce mi się czekac na niego. Oj chyba na dniach będzie nowy klocek :))
http://best-bazar.pl/szczegoly/3379/logitech_transporter_digital_music_930000052

Jerzyk

  • 12 / 5895
  • Nowy użytkownik
04-06-2008, 03:09
Holy,
 
Oczywiście mówię o wykorzystaniu Squeezeboxa oraz Dueta tylko jako transport z zewnętrznym DACiem.

Miałem okazję słuchać u siebie z następującym sprzętem :
Transporty: CEC TL2X, CEC TL53Z, CEC TL51XR, Cary Audio 303/300, Cary Audio 306, PC Audio (dedykowany serwer muzyczny wysokiej jakosci) + Trends Audio UD10 konwerter, Squeezebox Classic, Squeezebox Duet, Squeezebox Duet modyfikowany (by Effective Audio - modyfikacja taka jak w Bolder Cables + dedykowany zasilacz liniowy robiony na zamówienie, wyjście zamienione na BNC)

DACki: CEC DX71mk1, Benchmark 1 USB, PS Audio Digital Link III.

kable cyfrowe: Stereovox XV2, Tara Labs (coax) oraz Tara Labs Air 2 (AES/EBU).

Jedynie modyfikowany Duet zbliża się jako transport do CD. Nawet TL 51XR przez wyjście AES/EBU jest znacznie lepszym transportem od Squeezeboxa.

Nie wiem z czego to wynika, z moich obserwacji krytyczną sprawą jest dobre zasilanie (jest na ten temat ciekawy wątek na Slimdevices). Jako drugie wydaje mi się, że to przez ułomność samego SPDIFa jako sposobu transmisji.

Ostatnio czytałem, że najlepszym rozwiązaniem jest SB+ (tutaj opis: http://www.at-view.co.uk/sb2.htm), czyli squeezebox przerobiony na pełne źródło z zupełnie zmienionym przetwornikiem i wyjściem analogowym oraz dedykowanym zasilaniem. Tutaj jest recenzja:
http://www.tnt-audio.com/sorgenti/at-tunes_e.html

O Transporterze jest wiele głosów krytycznych, gdyż dźwięk nie ma wypełnienia i barwy (nie wiem osobiście, powtarzam tylko opinie). W necie jest sporo opinii, że dopiero Linn daje dobry dźwięk (znowu powtarzam to co przeczytałem).

Także na ten moment dla mnie osobiście Squeezebox jest jedynie alternatywą pod względem wygody - naprawdę genialne. Jednak do takiego CECa TL53Z jako transport albo jako pełny odtwarzacz to mu jeszcze daleko.

Niecierpliwie czekam co pokaże się na rynku w ciągu najbliższego roku. Sporo firm chyba się przymierza do wypuszczenia na rynek rozwiązań innych niż tradycyjny CD.

Ciekaw jestem Twoich spostrzeżeń po porównaniach w domu.
Jeszcze jedno - zaobserwowałem, że porówanie A/B poprzez przełączanie źródeł nie daje dużych różnic. Różnice wychodzą dopiero przy dłuższym odsłuchu w jednej lub drugiej konfiguracji.
Tłumaczę to sobie w ten sposób, że podobnie jak weźmiesz do ręki dwie dobre gitary akustyczne to różnica nie będzie widoczna po zagraniu pojedynczych dźwięków, ale raczej większych kawałków. Będą się różnić wybrzmieniami oraz temperaturą i fakturą dźwięku.




holy

  • 114 / 5896
  • Aktywny użytkownik
04-06-2008, 08:42
Jerzyk,
 
ja mam porównanie tylko do CEC 51XR :-) po AES/EBU i SPDIF. Gdy sygnał biegnie przez  AES potrafię usłyszeć róznicę, ale gdy identycznymi SPDIF już tej różnicy nie słyszę. Co ciekawe używam ostatnio prawie wyłącznie Squeezeboxa i nie odczuwam dyskomfortu na znanych, niekiedy na wylot, nagraniach.  

 Ciekawy ten SB+ , ale chyba lepiej poczekać na, moim zdaniem nieuchronny, wysyp podobnych urządzeń. Z pewnością pojawi się wiele ciekawych rozwiązań.

JFSebastian

  • 77 / 5892
  • Użytkownik
11-06-2008, 00:17
Mam 2 pytania:

W jaki sposób jest rozwiązana regulacja głośności w Transporterze ? Drabinka w scalaku czy cyfrowo ?

Czy da się wyłączać/włączać kompa robiącego za serwer muzyczny przez SqB lub Transportera ?

foxbat

  • 1057 / 5896
  • Ekspert
11-06-2008, 10:05
JFSebastian, mimo, ze nie mam sqb to:

1) cyfrowo
2) nie
---------------------------------------------
strach sie bać...
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

gutekbull

  • 498 / 5843
  • Zaawansowany użytkownik
13-06-2008, 15:57
Jerzyk=>
jeśli uznasz za przyzwoity CD Accuphase DP-500 to robiłem w domu porównanie - test
Squeezebox  roli transportu i był to bardzo uczciwy - wiarygodny test bo sygnał szedł cyfrowym belkinem na przetwornik Accu.
Flac - zero różnicy - nie mogę wyczuć !!
Śmiem twierdzić ,że coś masz nie tak w systemie, może pliki na serverze są źle kodowane ???
Kwestia ustawień.

gutekbull

  • 498 / 5843
  • Zaawansowany użytkownik
13-06-2008, 16:03
Jerzyk=>
jeszcze jedno zdanie , uważam ,że klucz nie jest w transporcie mydelniczka jest ok.
Żeby zbliżyła się do Linna potrzebny jest przetwornik wysokiej klasy i pliki dźwiękowe - muzyczne LINNA ,
one odtwarzane na laptopie brzmią doskonale ;-)

GRADO__Fan

  • 299 / 5865
  • Zaawansowany użytkownik
13-06-2008, 17:22
Ale ten Belkin podobno trochę maskuje szczegóły. To nie jest klasyczny koncentryk, jak to powinno niby być, tylko kilka żył w ekranie. Próbowałeś też z innymi kablami ?
GFmod Audio Research
www.gfmod.pl

GRADO__Fan

  • 299 / 5865
  • Zaawansowany użytkownik
13-06-2008, 17:23
Oczywiście to do Gutka
GFmod Audio Research
www.gfmod.pl

Jerzyk

  • 12 / 5895
  • Nowy użytkownik
13-06-2008, 18:32
Gutekbull->
Dzięki za opinię. Postaram się zdobyć jakiegoś lepszego DACa niż to co gościło u mnie do tej pory czyli DX71 czy Benchmark DAC1 czy tez PS Audio.
Pliki mam zgrywane EACiem - WAVy, ustawienia EACa oraz Squeezeboxa zgodnie z zaleceniami ze stron slimdevices.

Tak jak pisałem Linna jeszcze nie słuchałem i w tej materii opieram się jedynie na opiniach z różnych forum zagranicznych.

Oczywiście Accu DP-500 to znakomita maszyna - bez dwóch zdań. Ale tym bardziej się dziwię, że nie ma u Ciebie różnicy.

Tym niemniej jestem w stanie bezbłędnie na ślepo stwierdzić kiedy gra dobry odtwarzacz a kiedy mydelniczka.
Co więcej nawet bardzo dobry dedykowany PC Serwer pod audio po USB z przejściówką na AES/EBU Trends Audio UD-10 do DACa gra lepiej niż squeezebox.
Zwróć uwagę, że inne osoby też wpisały się że po AES/EBU jest róznica na korzysć CD jako transportu. Ciekawe dlaczego?
Może będę miał okazję wypróbować w innym systemie niż mój.

gutekbull

  • 498 / 5843
  • Zaawansowany użytkownik
13-06-2008, 18:54
GRADO__Fan=>
Belkin jako cyfrówka ,ale też jako RCA - także równe szanse ;-)
System dość przezroczysty JMLab Mini Utopie zasilane końcówką mocy A-50V Accu.
i pre Klimo(lampowe)
Naprawdę ni9e mogę wychwycić różnicy , a u Linna - to głównie te pliki ,które są specjalnie "spreparowane"
z taśmy matki czy jakoś tak ?;-)
Puszczałem je na laptopie w pracy - karta dźwiękowa i słuchawki Shure 4 i brzmiało to niesamowicie !!!
Teraz bardzo dobry przetwornik i macie tajemnice Linna ;-)

gutekbull

  • 498 / 5843
  • Zaawansowany użytkownik
13-06-2008, 22:55
Czy wiesza się wam QNAP ? Zależy mi na odpowiedzi, bo mój nie chce dłużej chodzić jak 24godz. ???

JFSebastian

  • 77 / 5892
  • Użytkownik
15-06-2008, 19:13
Czy jest tutaj osoba która za pomocą wyjścia IR w SqB kontroluje swój wzmacniacz ?
http://www.gwendesign.com/slimserver/dev_hard_and_software.htm#irblaster
http://wiki.slimdevices.com/index.php/PluginRemoteControls

I drugie pytanie: we wzmacniaczu mam wejście "IR emitter In". Czy połącze IR w SqB z "IR in" we wzmaku takim kabelkiem, to będę mógł sterować wzmaciaczem za pomocą pilota od SqBoxa ?