Audiohobby.pl

Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy

Cypis

  • 2479 / 5189
  • Ekspert
20-12-2011, 20:01
>> jjurek, 2011-12-20 14:57:02
>> Trafa zamawiam u p. Ogonowskiego.

Uffff.... Popatrzyłem na ceny traf u p. Ogonowskiego. Za jedno trafo mogę zrobić całkiem niezły wzmacniacz krzemowy.... Chyba sobie dam spokój. Mam już inne kasożerne hobby ;)

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

stogdan

  • 305 / 6025
  • Zaawansowany użytkownik
20-12-2011, 23:17
Mam pytanie o regulacje biasu w Twin Headzie. Usłyszałem że można regulować " na ucho "-do momentu aż znika "brumienie" . Tymczasem wszyscy piszą że należy dokonywać pomiarów prądu. Jak to jest w tym typie wzmacniacza ?
Może pytanie jest idiotyczne ale nie znam sie kompletnie na wzmacniaczach lampowych . I jeszcze druga sprawa : czy niebieska poświata w lampie 2A3 ( EH gold) wokół miejsca
zwężania lampy u góry świadczy że lampa dobiega swoich dni ?

-----------------------------------------------------------
"A może-co było najbardziej prawdopodobne -podpadł po prostu dlatego ,że czystki i ewaporacje okazały się niezbędnym składnikiem mechanizmu sprawowania władzy"
G Orwell "Rok 1984"
"A może-co było najbardziej prawdopodobn

jjurek

  • 2067 / 5981
  • Ekspert
21-12-2011, 08:32
>> stogdan

Zapewne chodzi Ci o symetryzację żarzenia lampy 2a3 a nie o regulację biasu. Ta jest automatyczna.

Przy słyszalnym brumie wzmacniacza  symetryzację rzeczywiście można ustawiać " na ucho".

Trzeba kręcić delikatnie w jedną i drugą stronę dużymi obrotowymi rezystorami- oddzielnie dla każdego kanału.

stogdan

  • 305 / 6025
  • Zaawansowany użytkownik
21-12-2011, 09:33
Dziękuję bardzo za informację, co do niebieskawego zabarwienia lamp to podobno norma ale jeszcze jedno pytanie: czy może porównywałeś jak graja lampy 2A3 EH Gold versus Emission Labs versus Sophia. Chciałbym uzyskać szerszą scenę niż z EH Gold ?

-----------------------------------------------------------
"A może-co było najbardziej prawdopodobne -podpadł po prostu dlatego ,że czystki i ewaporacje okazały się niezbędnym składnikiem mechanizmu sprawowania władzy"
G Orwell "Rok 1984"
"A może-co było najbardziej prawdopodobn

majkel

  • 7477 / 6050
  • Ekspert
24-12-2011, 16:01
U mnie w Krakowie. :) Oprócz tego fajny odtwarzacz płyt CD do posłuchania, kable analogowe i cyfrowe, tylko DAC chwilowo nieczynny, ale mogę coś skombinować lub naprawić. Z "obcych" produkcji wciąż jest u mnie Woo Audio 6 SE, po intubacji Sophia Princess 274B mesh i lampami wzmacniającymi Raytheon. Ze słuchawek Grado PS1000, Sennheiser HD800, zmodyfikowane HD565, Denon AH-D7000. Niektóre nie moje, ale wciąż u mnie. ;)

Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz w pełni udanego 2012 roku życzę wszystkim!

fallow

  • 6457 / 6020
  • Ekspert
26-12-2011, 20:32
Cary SLI80 Podpis, Mały Dot MK II, Bottlehead Single Ended eksperymentatora zestaw, Mad uszu Super II

Moj faworyt to: Mad USZU Super II.

:)))

Gustaw

  • Gość
26-12-2011, 20:52
Mój faworyt to:
Bottlehead Single Ended eksperymentatora zestaw (SEX) (OTL) (DIY) - 469 dolarów

Trochę jednak "SEX" eksperymentatora i jednocześnie "DIY" za 469 dolarów nie jest chyba najlepszym stosunkiem......... mozliwości do ceny.

fallow

  • 6457 / 6020
  • Ekspert
26-12-2011, 21:12
W sumie SEX eksperymentatora .... :))) Eksperymenty na tym polu zawsze w cenie.

Jest jeszcze wersja drozsza ktora oprocz SEXu eksperymentatora, DIY, OTL ma "C4S aktywnych aktualizacji obciążenia" :))

lancaster

  • Gość
26-12-2011, 21:23
Wymiatają te nowe lampowce. A już myślałem, że w lampach powiedziano ostatnie słowo.

lancaster

  • Gość
26-12-2011, 21:37
Tak poza konkursem (Frackowiak, zaktualizuj proszę nazwy, bo chłopaki będą się nabijać :-)) niektóre konstrukcje bardzo fajne. Można żałować, ze większość tylko do obejrzenia w necie/niedostępna w Polsce.

Jeśli miałbyś Frackowiak możliwość posłuchania urządzeń o których piszesz w UK to skrobnij 2-3 zdania  o tych, które będziesz miał okazję.

lancaster

  • Gość
27-12-2011, 00:08
Frackowiak, co to za forum słuchawkowe ? Rozumiem, że polskojęzyczne ?

lancaster

  • Gość
27-12-2011, 00:13
Dobra, znalazłem faceta w googlach na anglojęzycznym headfi (location NYC).
Mam nadzieję, ze z polskiego na angielski tłumaczysz równie dobrze jak w drugą stronę !!!

szwagiero

  • 2240 / 6052
  • Ekspert
28-12-2011, 09:53
frackowiak to nie jest nowy wzmacniacz raczej, na AS w klubie chińskich lampowców co nieco o nim jest. Ostatnio był nawet na alledrogo za "normalną" cenę, co jest plusem dla mieszkających w kraju, bo nie trzeba bawić się w przesyłki.

jjurek

  • 2067 / 5981
  • Ekspert
30-12-2011, 10:19
Udało mi się zdobyć wszelkie informacje potrzebne do budowy słuchawkowca oraz sekcji pre opartego na

przedwzmacniaczu  Acuu C-2810.
 
Chętnych do dyskusji/zabawy we wspólne budowanie zapraszam tu:

http://audiohobby.pl/topic/1/6193#koniec

Mogos

  • 382 / 5948
  • Zaawansowany użytkownik
30-12-2011, 15:16
>> frackowiak
Ja mam ten wzmacniacz (wersja 300B) i stosuję go do kolumn. Wcale nie jest taki nowy bo ja go mam od trzech lat (no chyba, że literka C w nazwie czyni go zupełnie nowym modelem). Ja mam jedną z jego pierwszych wersji ale wygląda tak samo. Nie wiem czy w między czasie coś w nim nie poprawiali. "C" w nazwie wskazuje na to, że jednak coś się zmieniło. Jedno jest pewne wyjście słuchawkowe jest do bani. Na kolumnach (w moim przypadku Klipsh seri reference) gra bardzo fajnie. Sama jakość wykonania bebechów typowo chińska czyli bez pietyzmu dla szczegółów ale gra zadziwiająco fajnie jak większość chińskich wynalazków :)
niech gra muzyka, a z całą resztą jakoś będzie