Audiohobby.pl

Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy

Mogos

  • 382 / 5948
  • Zaawansowany użytkownik
30-12-2011, 21:46
Gniazdo standardowe nic mu zarzucić nie można. Wzmacniacz ze słuchawkami gra do bani.
niech gra muzyka, a z całą resztą jakoś będzie

wiktor

  • 2503 / 6050
  • Moderator Działu Słuchawki
30-12-2011, 22:45
>> frackowiak, 2011-12-30 22:38:55

Wzmacniacze lampowe Sennheiser i Stax nie brumią. Absolutne zero przydźwięku "na ucho".

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5509
  • Ekspert
30-12-2011, 23:33
Tak Wiktorze to prawda ale inne nie :)

Często purystyczne podejście do audio powoduje że urządzenia są wrażliwe na wszystko mimo wszystko brniemy z tym dalej i myślę ze warto!

Już jakiś czas mam własnej konstrukcji kabel i w jednym systemie lampowym  brumi a w innym nie?  Ból jest tego typu że fajnie gra i nie wiadomo co z tym fantem robić; czy zmieniać sprzęt czy szukać innych kabli :)

Jeśli chcemy na prawdę usłyszeć wszystko w nagraniu to sam doskonale zdajesz sobie sprawę jaki musimy ponieść wysiłek;także także finansowy.

No ale kto nie próbuje ten nie ma, ...

Mogos

  • 382 / 5948
  • Zaawansowany użytkownik
31-12-2011, 11:51
>> frackowiak
Już pisałem o Little Dot MKVI+ nie brumi zupełnie czarne tło. Przy jego zapasie mocy pomyślałbym o zestawieniu go z LCD-3. Mogłoby być bardzo ciekawie. Są też droższe konstrukcje np. Raya Samuelsa. Sądzę, że nie jest łatwo znaleźć wzmacniacz równie dobrze grający na kolumnach i słuchawkach.
I jeszcze jedno sam wzmacniacz i nie wiem jak topowe słuchawki nie zagrają high-endowym dźwiękiem bez źródła, które takowy potrafi wygenerować. W moim systemie to źródło w 70% jest kreatorem tego jak brzmi cały system.
niech gra muzyka, a z całą resztą jakoś będzie

Mogos

  • 382 / 5948
  • Zaawansowany użytkownik
31-12-2011, 15:24
>> frackowiak
Jeżeli przesadziłem to jakieś 10% jeżeli w ogóle. Robiłem testy porównawcze mój tor komputerowy + DAC kontra kilka odtwarzaczy z przedziału cenowego 5000 do 12000. Różnica była duża. Wzmacniacz i HD800 nie potrafiły jej zniwelować. Stąd się bierze te 70%. Po prostu zwróć na to uwagę bo te 25% według Ciebie moim zdaniem prowadzi Cię trochę w ślepą uliczkę. Wydasz kupę kasy na pozostałe komponenty a skasuje Cię zestaw gdzie właśnie źródło jest wybitne.
A jakie są doświadczenia innych forumowych kolegów w kwestii wpływy elementów toru na brzmienie systemu?
Ciekawe jak wy obstawiacie procentowy ich wpływ na brzmienie.
niech gra muzyka, a z całą resztą jakoś będzie

fallow

  • 6457 / 6020
  • Ekspert
31-12-2011, 15:32
Jak dla mnie sa sluchawki bardziej podatne na zmiany w zakresie wzmacniacza (np. AKG K701) a sa takie dla ktorych wieksze znaczenie ma zrodlo (Shure SRH940, czesc wyzszych Grado) i jest wiele takich dla w zasadzie i zrodlo i wzmacniacz robi duza roznice (np. Senn HD800).

Jak dla mnie jasne jest, ze sluchawki wprowadzaja te najbardziej oczywiste zmiany, jednak nie bagatelizowalbym czy ocenial procentowo roli ani zrodla ani wzmacniacza czy tez transportu. System jest na tyle dobry na ile dobre jest jego najslabsze ogniwo :) Moze z pewnymi wyjatkami bo w sferze budzetowej interkonekty za duzej roznicy nie zrobia, czy tam transport. Jednak od "normalnego" poziomu mysle ze zasada o najslabszym ogniwie jak najbardziej jest wlasciwa :))

majkel

  • 7477 / 6050
  • Ekspert
31-12-2011, 16:51
@Mogos, czy wyrzuciłeś czarne gąbki ze środka HD800? Jeśli nie, to gorąco polecam ten zabieg. Wczoraj kolejna osoba u mnie stwierdziła, że to sporo lepsze słuchawki od D7000. Wzmacniacze mieliśmy 4 różne - 1 lampowy, 1 hybrydowy, 2 na samych półprzewodnikach i zasilane bateryjnie - zupełnie różne modele. RS1 też musiały ustąpić Sennheiserom. W temacie PS1000 jestem nieugięty. :) Niektóre płyty wypadają ciekawiej na HD800, ale zawsze drogą delikatnej kreacji odchodzącej od realizmu.

Mogos

  • 382 / 5948
  • Zaawansowany użytkownik
01-01-2012, 13:10
>> majkel
Właśnie to zrobiłem. Pierwsze wrażenia to pojawienie się jakby dodatkowego pogłosu. Ale bas stał się bardziej "sprężysty" i ogólnie słuchawki się lekko otwarły. Nie są to drastyczne różnice w moim torze ale ciekawe. Teraz przyszedł mi do głowy kolejny mod. Zdjąć osłony przetworników ale wyłożyć jakimś materiałem te siatkowe ekrany i np zostawić przednie pola nie wyłożone. Spróbuję tylko muszę znaleźć jakiś odpowiedni materiał. Jedyny nie praktyczny aspekt to odkrycie przetworników na zanieczyszczenia kurzem. PS1000 to bardzo fajne słuchawki. Są bardziej kolorowe od HD800 w pozytywnym aspekcie dla reprodukcji dźwięku i mają pełniejszy bas. Są za to wolniejsze od HD800 i mają węższą scenę. Ja chirurgiczną dokładność HD800 niweluję lampą. Pewnie, że nie do końca ale tez nie do końca mi na tym zależy.
niech gra muzyka, a z całą resztą jakoś będzie

Mogos

  • 382 / 5948
  • Zaawansowany użytkownik
01-01-2012, 13:52
Mod wykonany. Zdjęcia w wątku słuchawki.
niech gra muzyka, a z całą resztą jakoś będzie

majkel

  • 7477 / 6050
  • Ekspert
01-01-2012, 22:40
>Są za to wolniejsze od HD800 i mają węższą scenę.

Z tą szybkością to nieprawda. Pewnie na lampie słuchałeś, a te słuchawki wolą tranzystor, bo potrafią połykać duże ilości prądu w impulsie, i jeszcze mają niską impedancję. Dokładność to też moim zdaniem domena PS1000, żadna tam chirurgia i ani myślę tego niwelować. ;) Źródło mi gra naturalnie, czyli szczegóły nie bolą.

Mogos

  • 382 / 5948
  • Zaawansowany użytkownik
02-01-2012, 16:46
Tak porównania były na lampie. U mnie szczegóły też brzmią jak najbardziej naturalnie i bezboleśnie. Jeżeli PS1000 potrafią zagrać tak szybko jak HD800 to ze wszech miar są wyjątkowe. Pozostałoby poszerzyć w nich scenę stereo i mamy kilera.
niech gra muzyka, a z całą resztą jakoś będzie

majkel

  • 7477 / 6050
  • Ekspert
03-01-2012, 22:15
Sprawdziłem jak to jest z tą przestrzenią. PS1000 grają bardziej centrycznie, perspektywicznie. Dalsze plany na boki bardziej zanikają, to co bliżej się dzieje jest większe i gęściejsze. W HD800 nie ma tej gradacji gęstości (nie wiem nawet czy to jest naturalne, czy wręcz przeciwnie), i daje to odczucie szerszej sceny.

Co do szybkości, PS1000 na pewno nie są wolniejsze. U mnie. Słuchawki, które uważam za demona szybkości to Ultrasone Edition 10. Przy ich jednoczesnej słodyczy to bardzo ciekawy, choć kosztowny kąsek. Na wzmocnienie kapryśne jak chyba żadne inne dynamiczne słuchawki.

fallow

  • 6457 / 6020
  • Ekspert
03-01-2012, 23:14
Sporo moge powiedziec o tym co mi sie nie podoba w prezentacji PS1000 ale na pewno ostatnie byloby stwierdzenie, ze sa wolniejsze niz HD800. Wedlug mnie sa szybsze, nie mam co do tego watpliwosci. Tez dane mi bylo kiedys porownywac leb w leb.

jjurek

  • 2067 / 5981
  • Ekspert
04-01-2012, 10:10
>> frackowiak

Mam wzmacniacz spełniający Twoje wymagania- lampowy i  niebrumiący:
http://secure.oatleyelectronics.com/files/K272A%20NOTES.pdf
Cena trochę nie z tej półki: 30 dolarów. Alewsadzaszwobudowę za tysiąca i jest git.


Jestem ciekaw jak gra. To jest bardzo ciekawa alternatywa dla Grado RA-1.

Jak ktoś zdecyduje się kupić kit- polutuję i poskładam w zamian za możliwość posłuchania.