Audiohobby.pl

Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy

Makduf

  • 499 / 5636
  • Zaawansowany użytkownik
25-11-2011, 22:51
>> majkel, 2011-11-25 22:14:47

Gdybym nie słuchał, to bym się nie wypowiadał. CAD-300 SEI i RS 1 goni wszystko czego z nimi słuchałem, a było tego naprawdę dużo (rzeczone Accu również). 80 SLI jest nieco mniej uniwersalny, ale np. z GSami czyni takie cuda, że można się ze szczęścia...wiadomo co. Testowałem oba wzmacniacze na naprawdę wielu słuchawkach i pozostaną u mnie nr 1.

pastwa

  • 3819 / 6050
  • Ekspert
26-11-2011, 01:28
>> MAG, 2011-11-25 22:17:24
A co na to powiecie koledzy ponoć miażdży nie jeden hi end

Skoro ten wzmak miazdzy cokolwiek, to znaczy, ze to nie byl hi-end ;")) Poza tym przyzwoity wzmak, wyjatkowo dobrze sie zgrywa z HD800.

lancaster

  • Gość
26-11-2011, 08:35
Panowie, wpiszcie ten numer 1 bo, jeśli się nie mylę iw  powietrzu wisi to co wisi  będę miał okazję się pośmiać :-))))
Na marginesie. Poza serią ampów pędzących słuchawki elektrostatyczne (ciężko je dokładać do stawki ampów do dynamików bo nie porównamy ich na tych samych słuchawkach) dochodzę do wniosku, ze te udane różnią się tym z jakimi słuchawkami brzmią bardziej synergicznie.
Mi osobiście przykładowo wielokrotnie stawiane za wzór bdb słuchawek Grado GS1000 ( i rzeczywiście kolegi Grado Fana brzmią bdb na tle innych egzemplarzy ) podobały się z "odpustowym" wzmacniaczem Holdegrona (mając obok kilka innych, ponoć niezłuych i zaraz mogę dodać za co, bo inna osoba może cenić inne zalety w dźwięku, lub nawet zalety postrzegane przeze mnie traktować jako wady :-)), bo to on wyciągał z nich najwięcej powera i życia (dynamiki, kontroli basu). Fakt Holdek przy reszcie stawki był mniej interesujący jeśli chodzi o np. barwę średnicy...szczerze powiedziawszy miejscami przy innych wzmacniaczach odstawał w tym względzie....tak jak inne wzmacniacze na tych konkretnie słuchawkach odstawały przy nim pod względem motoryki. Można sobie opowiadać że dobierając odpowiednie źródło zniwelujemy różnicę w dynamice, lub barwie....nie, nie zniwelujemy. Cecha wzmacniacza nadal będzie obecna w dźwięku....lecz z drugiej strony czy to przeszkadza(w sensie akurat TO i akurat każdemu ?) Do Holdegrona potrzebujemy po prostu dobrać analogowo i barwnie brzmiące źródło (co nie załatwi do końca kwestii jego możliwości w dziedzinie barwy, ...ale tylko w  porównaniu bezpośrednim z innymi ampami bdb pod tym względem) a do mniej motorycznych amprów dobierałbym coś brzmiącego nawet w sposób wykonturowany, twardy, nawet (często) kosztem barwy (choć tez nie załatwi to sprawy do końca -jak poprzednio w temacie barwa).
Sensownym rozwiązaniem będzie nie wybór najlepszego ampa (bo takiego nie ma/nie dla wszystkich) ale takiego który naszym zdaniem spisuje się najlepiej z danymi słuchawkami. Wraz z motywacją dlaczego. I najfajniej by było gdyby pryz tej okazji udało się ustalić coś więcej niż "naturalnie", bo naturalnie to znaczy w zgodzie 100% z natura, a tak to niestety urządzenia audio nie grają. Więc w których aspektach z danymi słuchawkami największe przybliżenia naszym zdaniem ?
I przy okazji będzie ambitniej niż goła "lista" (zresztą trochę dziwna jak dla mnie na razie, ale lajkonik w temacie jestem, nie słuchałem nawet 50 ampów słuchawkowych żeby cokolwiek wyrokować o lepszości totalnej, itp. i dodawaniu ampów dedykowanych głośnikom do niej :-)) :-)

Pozdrowionka

PS. pozwoliłem sobie na małą moderację bo korektor tekstu powklejał mi  z  automatu wyrazy prawie zgodne z tymi, które miałem na myśli pisząc posta :-)
« Ostatnia zmiana: 01-01-1970, 01:00 wysłana przez lancaster »

lancaster

  • Gość
26-11-2011, 08:37
"Skoro ten wzmak miazdzy cokolwiek, to znaczy, ze to nie byl hi-end"

Bez przesady. Oznacza to tylko, ze był odpowiednio ciężki.

lancaster

  • Gość
26-11-2011, 08:49
"Poza tym przyzwoity wzmak, wyjatkowo dobrze sie zgrywa z HD800."

A ja nie dość , ze rzeczonych HD800 nie słuchałem, to jeszcze czytałem że dobry wzmak zgrywa się z zupełnie innymi słuchawkami ;-)

Serio, sporo dobrego można napisać przypisując wzmacniacze do konkretnych modeli słuchawek uważam.
Wraz z opisem zalet/cech brzmieniowych jakie dzięki temu otrzymujemy. Ludzie szukają różnych rzeczy.

ogorek

  • 855 / 5390
  • Ekspert
26-11-2011, 09:52
Popieram @Lancastera. Wolę opinie, że pewien model potrafił wspaniale kontrolować bas CAL! (co wcale nie jest łatwe i wymaga dobrej synergii od źródła do wzmacniacza) a inny miał piękną barwę z ...

Jak ktoś rozważa zakup to jaki problem wypożyczyć za kaucją BP i Cary SLI 80 i porównac na swojej muzyce i swoich słuchawkach.

Ja ostatnio walczyłem z (naprawdę niewielką ale wkurzającą mnie) nieliniowością basu za pomocą piankowych pułapek. A wystarczyło zmienić kabel cyfrowy z OYAIDE DR520 na np. Wireworld Starlight Silver 5 (znacznie tańszy a znikł problem z nieliniowością)

Więc jak tu mówić o tym jak działa konkretny amp skoro pewne niuanse mogą zależeć od takiej pierd ... łki
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

majkel

  • 7477 / 6050
  • Ekspert
26-11-2011, 11:18
Sprawa jest prosta jak drut - każdy woli co innego, i już widać, że te same urządzenia dalibyśmy każdy gdzie indziej w kolejności. Co do Black Pearla, to jak dobrze pamiętam, w Poznaniu byłem rok temu, a produkt przez ten okres trochę ewoluował. W sumie tej ewolucji było dużo więcej niż od premiery do wizyty w Poznaniu, i teraz nie gra tak jak wtedy, ale też nie gra jak Holdegron, bo od takiego brzmienia jest inny konstruktor, którego wizja dźwięku nie pokrywa się z moją.

Najlepszy wzmacniacz lampowy stricte słuchawkowy to jest Twin Head Piotra Ryki, ale jest to sprzęt upgradowany, i nie wiem jak się do niego ma oryginał. Następny w kolejności jest Cary SLI-80 100% fabryczna wersja. Jest bardzo uniwersalny, z GS1000 rzeczywiście daje czadu, tyle że podobne efekty lewitacji udawało mi się uzyskać w domu kiedy jeszcze te słuchawki miałem. Nawet na AKG K701 dawało radę coś w podobnego tylko mniej intensywnie odczuwanego stworzyć. Dalej widzę Yamamoto Soundcraft HA-02. Jest bardzo ciekawy jako konstrukcja i brzmieniowo też. Bardzo ładnie odpowiada na zmianę lamp, a jest ich wszystkich dwie szuki, po jednej na kanał. To bardzo upraszcza sprawę i oszczędza budżet. To wszystko z uwzględnieniem tylko tego, czego słuchałem.

Z komercyjnych propozycji tranzystorowych, czyli takich, za którymi stoi konkretna firma, bo innych nie biorę pod uwagę, ani nie ujęły mnie niczym szczególnym, to najwyżej postawiłbym Audio-Technica ATH-HA5000. Violectriców, SPLi, Luxmanów, CECów, Sugdenów nie słuchałem, więc nie wiem co sobą prezentują. Za duża była odległość czasowa między odsłuchem pre Accuphase i Audio-Technicą, żebym umiał powiedzieć co lepsze. BCL Lehmann musi być konkretnie przerobiony, żeby osiągnął mniej więcej ten poziom, ale sam schemat ma potencjał. Jakby jeszcze nieco inaczej zbudować zasilacz, to mogłoby być jeszcze lepiej. Tak jak w powyższym akapicie, pomijam te wzmacniacze, które słyszałem, ale nie przekroczyły progu istotności na dzień dzisiejszy.

Gustaw

  • Gość
26-11-2011, 12:11
>>>Dalej widzę Yamamoto Soundcraft HA-02. Jest bardzo ciekawy jako konstrukcja i brzmieniowo też.

Mam subiektywne wrażenie, słuchając zadaje się właśnie tego modelu, że jego główną zaletą jest jego niebanalny wygląd. Słuchając tego wzmacniacza z GS-1000 pierwsze skojarzenie jakie mi się nasunęło to ...... mp3.

Aby już nie besztać tak firmy Yamamoto napiszę, że kompletnie nie wpasował się w system i zapewne w innym zagra jak kapitalnie :-) Nie zmienia to faktu, że szukając wzmacniacza słuchawkowego ostatnie kroki skierowałbym w stronę tych fajnych, czerwonych, obudów. Dodatkowo, zamieszczenie w tym wzmacniaczu terminali głośnikowych, nawet w wypadku wysoko-skutecznych kolumn, okazało się nieporozumieniem.

Gustaw

  • Gość
26-11-2011, 12:28
Obudowa tego Phonitora jest tak brzydka, że aż ... fajna . :-)

majkel

  • 7477 / 6050
  • Ekspert
26-11-2011, 14:27
Gusta są różne. Znam takich, co wolą SLI-80 od 300-SEI. Ja nie wiem, wiem tylko, że wolę SLI-80 w trybie pentodowym od triodowego. Natomiast co do przepaści, to polecam dorwać jakiegoś starego Dynaco i postawić obok współczesnych lampiaków, może być zabawnie. Na głośnikach to nie mam wątpliwości, że Dynaco pogoniłby integrę Cary, oczywiście brzmieniowo, nie mocowo. Tak samo umieszczenie T-H custom na pierwszym miejscu nie jest sprawą bezwzględną tylko wynikiem bilansu, bo Grado wolałbym słuchać z BP lub Cary, HD600 znowu lepiej niż przez T-H nie słyszałem napędzonych.

Ged

  • 1717 / 6052
  • Ekspert
26-11-2011, 15:09
Frackowiak
A były jakieś tranzystory w tym odsłuchu ?

majkel

  • 7477 / 6050
  • Ekspert
26-11-2011, 15:41
>> frackowiak, 2011-11-26 14:33:56
Majkel-SLI-80 do 300-SEI to ziemia a niebo,ten pierwszy buczy i porazka,300-SEI to calkiem inny wzm!! mimo ze ta sama firma,sluchales 300-SEI????

Nie słuchałem 300-SEI, ale słuchany SLI-80 nie buczał, a wtykałem do niego T1, HD565, GS1000, PS1000 i RS1. Dla mnie dźwięk uniwersalny, tylko bez pewnego "ostatniego szlifu".

pastwa

  • 3819 / 6050
  • Ekspert
26-11-2011, 18:49
Ja mam zawsze problem z ocena wzmacniaczy lampowych, bo aby takie z soba skonfrontowac wlaciwie to trzebaby wybrac konstrukcje dzialajace w oparciu o ten sam typ lamp, a co wiecej, wstawic im dokladnie takie same lampki (inaczej to nie ma sensu), wiadomo bowiem, ze wybor jest tu tak duzy (od lat 50-tych zaczynajac juz te lampowe lowy) ze nie sposob zawezic to wszystko do jednej, zazwyczaj fabrycznej selekcji. Z tranzystorem to juz sprawa dosc jasna, i za to je wlasnie lubie czy tez zwyczajnie wole ;")

Ged

  • 1717 / 6052
  • Ekspert
26-11-2011, 19:19
Zgadzam się z Frackowiakiem, u mnie SLI buczał a 300B nie. Poza tym SLI kiepsko radzi sobie z K-1000.

robinson

  • 43 / 5353
  • Użytkownik
27-11-2011, 20:34
Czesc!
Co to za wzmacniacz ten T-H , mój Skorpion HV-1 Pana Dubiela padł i nie wiem czy jest sens reanimacji, czy może pójść w coś innego do HD600, doradźcie co może z nimi zagrać z bardziej lampowym charakterem.

Z góry wielkie dzięki
Pozdro