Audiohobby.pl

Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy

asmagus

  • 4439 / 5600
  • Ekspert
04-07-2011, 16:53
Odpala się Windowsa i też dobrze gra ... ale jak widać może lepiej ;)

Przydałby się taki wątek!!

Mogos

  • 382 / 5949
  • Zaawansowany użytkownik
04-07-2011, 17:01
No niestety w Windowsie nie jest tak łatwo Gustawie. Dobrze gra Windows bez grzebania. Ale jak pogrzebiesz to gra zdecydowanie lepiej i wyobraź sobie że to mówi ktoś kto słabo słyszy różnice między interkonekatami. No i jak potrzebujesz dużych mocy obliczeniowych to też trzeba trochę pogrzebać. Ja spędziłem ostatnio dwa bite dni żeby uzyskać w miarę równomierne obciążenie wszystkich rdzeni mojego Core i5. To powinno działać z automatu tak jak piszesz a przynajmniej powinno być kontrolowalne w prosty sposób.
niech gra muzyka, a z całą resztą jakoś będzie

Mogos

  • 382 / 5949
  • Zaawansowany użytkownik
04-07-2011, 17:08
>>Fallow
Ja dokładnie wiem co się kryje za DAW bo siedzę w tym od lat. I śmiem twierdzić, że wiedząc jak skonfigurować DAW będziesz znał klucz do stworzenia High Endowego komputerowego odtwarzacza audio. Dobrze skonfigurowane DAW jest ważnym elementem w procesie realizacji płyty. A dobrze zrealizowana płyta to w mojej opinii 70% audiofilskiego dźwięku. To powiedziałem Ja Mogos.
niech gra muzyka, a z całą resztą jakoś będzie

fallow

  • 6457 / 6021
  • Ekspert
04-07-2011, 17:25
ja tez siedze w tym od przynajmniej nastu lat i smiem twierdzic, ze profesjonalna obrobka i relizacja cyfrowa dzwieku ma sie nijak do audiofilskich norm. Juz na starcie dyskutujac tu o Windowsie jako OSie dla high-endowego systemu do odtwarzania dzwieku popelniacie blad gdyz nie jest on systemem czasu rzeczywistego. Co najwyzej mozecie go latac jak dziury w polskich drogach ale nigdy nie osiagniecie tego co moze Wam dac system RT, czyli niemiecka autostrada dla porownania. Zamiast latac to co nigdy nie spelni audiofilskich kryteriow zacznijcie od zrodla.

fallow

  • 6457 / 6021
  • Ekspert
04-07-2011, 17:30
PS. W cyfrowej realizacji dzwieku kluczowy nie jest monitoring odsluchu ale sama obrobka danych, to do czego dazycie to perfekconizm w samym monitoringu co jest jedynie jednym z wielu aspektow realizacji materialu.

Mogos

  • 382 / 5949
  • Zaawansowany użytkownik
04-07-2011, 17:40
Tak są różne bardziej zaawansowane systemy niż Windows chociażby Sonoma dla DSD. Ale uwież mi, że bardzo dużo realizacji powstaje na zwykłych Macach czy PCetach i są to bardzo dobre realizacje. A na przykład świat wtyczek VST czy innych formatów do obróbki dźwięku poszedł tak mocno do przodu że czasami ciśnie się na usta: nie możliwe. Jeżeli chodzi o to czy Windows może być podstawą high-endowego systemu to powiem Ci że zdecydowanie tak. A mówię to na podstawie porównania takiego systemu z high-endowymi odtwarzaczami. Trzeba jednak pamiętać, że na końcu takiego systemu jest DAC i nic nie pomoże jak ten ostatni element nie może ....
niech gra muzyka, a z całą resztą jakoś będzie

Mogos

  • 382 / 5949
  • Zaawansowany użytkownik
04-07-2011, 17:42
Aleśmy zrobili offtop. Już się nie odzywam
niech gra muzyka, a z całą resztą jakoś będzie

Cypis

  • 2479 / 5190
  • Ekspert
04-07-2011, 17:46
>> fallow, 2011-07-04 17:25:27
>> Zamiast latac to co nigdy nie spelni audiofilskich kryteriow zacznijcie od zrodla.

Sugerujesz powrót np. do starego poczciwego DOSa (np. FreeDOS) i MPXPlay\'ja?

Może ktoś wie a propos MPXPlay czy da się podpiąć do niego DACa na USB? Szukałem ale nie znalazłem ale może są jakieś sztuczki.

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

Gustaw

  • Gość
04-07-2011, 17:55
Panowie,
Niech jakiś spec od konfiguracji Windowsów założy wątek bo szkoda marnować tak ciekawy temat na wplatanie go w wątek wzmacniaczowy. Ja nie znam się na Windows więc nie czuję się upoważniony ;-)

asmagus

  • 4439 / 5600
  • Ekspert
04-07-2011, 18:26
Jazda z tym wątkiem !!

fallow

  • 6457 / 6021
  • Ekspert
04-07-2011, 19:02
Jak ktos sie poczuwa moderatorem to prosimy zeby uprzatnal (rozdzielil) dyskusje (offtopa) w odpowiednie miejsce i sprawa zalatwiona.

Sonoma takze dziala pod kontrola Windowsa. Ja w pelni zdaje sobie sprawe, ze ogrom realizacji odbywa sie pod kontrola Windowsa i Mac OSa. Wcale nie dyskwalifikuje tych systemow w takich zastosowaniach - bynajmniej. Studyjne profile wykorzystania sprzetu najczesciej roznia sie jednak od audiofilskich (moze poza wytworniami takimi jak Telarc - typowo audiofilskimi).

Z tego co wiem w audiofilskim ujeciu hi-endu chodzi o bezkompromisowosc rozwiazan. Uzywanie systemu operacyjnego nie bedacego systemem czasu rzeczywistego juz jest ogromnym kompromisem z perspektywy zalozen o jakie zabiega np. MarcinGPS. W tym wypadku transmisje danych cyfrowych do samego konca (na poziomie software\'u) trzeba traktowac podobnie jak obrobke CNC. To jest dokladnie taka sama sprawa. Rozwiazanie jest jedno, trzeba uzyc albo prawdziwego systemu czasu rzeczywistego albo systemu przeksztalconego w maksymalnie mozliwy sposob w taki system. Ze zwyklego desktopowego Windowsa czegos takiego zrobic sie nie da.

To z czego mozna sie cieszyc lub z czego mozna miec satysfakcje to inna sprawa. Ja sie ciesze sluchajac muzyki i z golego Windowsa po instalacji no ale przeciez caly czas chodzi tutaj o ujecie audiofilski i hi-endowe. Jak hi-end to hi-end chyba nie ? ;)

Dlatego tez Windows ani tym bardziej Mac OS nie bedzie nigdy sercem hi-endowego audiofilskiego systemu do odtwarzania muzyki. Sprawa prosta. Oczywiscie mozna poslugiwac sie milionami latek i modow no ale z koparki bolida F1 sie nie zrobi.

W Linuxie sprawa jest o tyle ciekawa, ze mozna uzyc RTAI albo Xenomai z czego do audiofilskiego systemu odtwarzania nadawalby sie bardziej wyraznie RTAI a pod Windowsem kiedys wyszlo cos takiego jak iRMX jednak projekt byl ubozszy i chyba juz umarl smiercia naturalna. Jest teraz za to INtime jednak jest to rozwiazanie oczywiscie w pelni komercyjne i mysle, ze spokojnie mozna by sie posluzyc rozwiazaniami darmowymi.

Oczywiscie znaczenia tego co i jak sobie juz konwertuje te cyfrowe dane absolutnie nie kwestionuje, ale to juz znow zupelnie inna bajka jak je tam wyslac i co pozniej z nimi zrobic.

http://www.ibm.com/developerworks/linux/library/l-real-time-linux/
http://www.intel.com/design/embedded/casestudies/311275.pdf
http://www.embeddedintel.com/technology_applications.php?article=12

asmagus

  • 4439 / 5600
  • Ekspert
04-07-2011, 19:05
Lan jest moderatorem - jak się pojawi zapewne rozdzieli wątki.

lancaster

  • Gość
04-07-2011, 20:06
asmagus, niestety nie mogę pomóc. Nie ma do tego odpowiednich narzedzi. Ostatnio Robert (_kot_ )się nie odzywa, nie mogę Wam nawet nadać uprawnień w zakresie moderacji.
Może faktycznie pora na zwrócenie sie do kogoś z zewnątrz o zrobienie porządku na serwisie od strony technicznej.(spieprzone linki, 5 minutowa edycja itp jak w uwagach z zakładki technicznej) Ostatnio zaczynam być blisko z firmą informatyczną, zapytam jak to widzą...ale nie obiecuję kiedy.

fallow

  • 6457 / 6021
  • Ekspert
13-07-2011, 19:37
Jako, ze mam obecnie przyjemnosc testowac ten wzmacniacz -> http://schiit.com/products/lyr/ nieomieszkam podzielic sie pozniej wrazeniami. Pozycja na pewno ciekawa.

jjurek

  • 2067 / 5982
  • Ekspert
13-07-2011, 20:25
Co właściciel firmy Shiit ma koło komputera?

CMOY-a?

A pani składająca wzmacniacz to Meksykanka ?


:)


Wzmacniacze bardzo ładne- mam nadzieję, że rówież ładnie grają.