Audiohobby.pl

Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy

  • Gość
03-07-2011, 21:48
Marku jak poszukiwania przetwornika? Coć do przodu? Tylko pamiętaj żadnych ołtarzyków i co dobrze przez prasę opisane. Błędna droga:-)

Mogos

  • 382 / 5949
  • Zaawansowany użytkownik
03-07-2011, 21:57
Tak prasa jest bezużyteczna. Myślę, że wiem już co kupię ;) Dzięki spotkaniu natchnęło mnie na optymalizację kompa. Już w tej chwili całe płyty słucham z RAMu załadowanie trwa tyle co włożenie płyty do normalego napędu i wczytanie TOCu. No i pogrzebałem w bebechach windowsa. Okazuje się, ze sporo jest tam do zrobienia.
niech gra muzyka, a z całą resztą jakoś będzie

Mogos

  • 382 / 5949
  • Zaawansowany użytkownik
03-07-2011, 22:24
Zagra rozumiem, że tak lubisz. No i OK. Ja słucham teraz Oldfielda Guitras i nie ma mowy o braku życia i nic go przy okazji nie zatruwa :)
niech gra muzyka, a z całą resztą jakoś będzie

Mogos

  • 382 / 5949
  • Zaawansowany użytkownik
03-07-2011, 22:24
Zagra rozumiem, że tak lubisz. No i OK. Ja słucham teraz Oldfielda Guitras i nie ma mowy o braku życia i nic go przy okazji nie zatruwa :)
niech gra muzyka, a z całą resztą jakoś będzie

Mogos

  • 382 / 5949
  • Zaawansowany użytkownik
03-07-2011, 22:24
Zagra rozumiem, że tak lubisz. No i OK. Ja słucham teraz Oldfielda Guitras i nie ma mowy o braku życia i nic go przy okazji nie zatruwa :)
niech gra muzyka, a z całą resztą jakoś będzie

asmagus

  • 4439 / 5600
  • Ekspert
03-07-2011, 22:26
>> Mogos, 2011-07-03 22:24:05

Powtarzasz się ;)

alghar

  • 639 / 5763
  • Ekspert
03-07-2011, 22:30
@Mogos  > można więcej na temat tego RAM-u i TOC-u ??

  • Gość
03-07-2011, 22:30
Marku coś nie tak masz , bo od zawsze pw dostaje od Ciebie zdublowane.

SI_WY1975

  • 42 / 5317
  • Użytkownik
04-07-2011, 13:48


Witam

Informuję, że w czerwcowym numerze Audio Video jest test grupowy - "Wzmacniacze słuchawkowe kontra wyjścia w regularnych urządzeniach".
Test obejmuje:
1. CD Audiolab 8200CDQ
2. Laben CS300X
3. Heed Can Amp
4. Musical Fidelity M1HPA

Za tekst odpowiedzialny jest: Roch Młodecki za zdjęcia: Filip Kupla



SI_WY1975

asmagus

  • 4439 / 5600
  • Ekspert
04-07-2011, 14:26
Czytałem to wczoraj w Empiku .... Leben wypadł w zasadzie tak jak wzmak wbudowany w odtwarzacz CD Audiolab 8200CDQ

fallow

  • 6457 / 6021
  • Ekspert
04-07-2011, 14:33
A jakie mieli sluchafony jak dzwony.

Co do Lebena to nawet z K701 do ktorych ponoc jest idealny sa wzmacniacze, ktore moga go lekko ujmujac - mocno zawstydzic :)

majkel

  • 7477 / 6051
  • Ekspert
04-07-2011, 15:14
>> fallow, 2011-07-04 14:33:13
A jakie mieli sluchafony jak dzwony.

Co do Lebena to nawet z K701 do ktorych ponoc jest idealny sa wzmacniacze, ktore moga go lekko ujmujac - mocno zawstydzic :)

-> Bo on do słuchawek jest mocno przereklamowany. No chyba, że wyskoczysz z konkretnej kwoty na lepsze lampy sterujące i komplecik wyjściowych Telefunkenów, w sumie 4 pentody.

Mogos

  • 382 / 5949
  • Zaawansowany użytkownik
04-07-2011, 16:28
Sory za te zdublowane wpisy. Coś mi myszka szwankuje. A swoją drogą trzy w tym samym czasie jak to możliwe.
Chyba przydałoby się stworzyć wątek pod nazwą DAW (Digital Audio Workstations) for High End sound, a po naszemu..... No własnie jak by to nazwać co by głupio nie brzmiało. Wiem że Marcin_gps ma bardzo dużą wiedzę na temat konfiguracji komputerów jako DAW. Wiem też że zdobycie takiej wiedzy to setki jak nie tysiące godzin spędzonych na testach czy czytaniu opisów instrukcji windowsa. Jest twórcą ciekawego playera. Czy miałbyś Marcinie ochotę być gospodarzem takiego wątku. Jak nie to ja go założę. Można by tam pisać o optymalizacji windowsa, programach narzędziowych, playerach, kartach muzycznych i sterownikach, zegarach i taktowaniu, ciekawych systemach i oczywiście Ci którzy słyszą kable USB lub Firewire (ja z takiego korzystam) mogliby dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Wiem że wątki o PC audio już są ale nie ma w nich np. o ram dyskach, przerwaniach IRQ, rozdzielczości zegara systemu, optymalizacji wykorzystania procesorów wielordzeniowych itd. czyli o trochę wyższej szkole jazdy. No nie wiem.
Jeżeli chodzi o ten Ram to w końcu udało mi się znaleźć program, który tworzy stabilny dysk w ramie. Testowałem cztery inne programy i bardzo często wyskakiwał niebieski ekran. Teraz wszystko śmiga aż miło. Teraz żeby posłuchać danej płyty zaznaczam folder na moim dysku zewnętrznym (połączony przez eSATA) kopjuję do RAMu i gotowe. A z tym TOCiem to chodziło o to że jak wkładasz płytę do odtwarzacza płyta musi być zaspinowana i w tym czasie wczytywany jest spis utworów z ich czasami i ta operacja zajmuje mniej więcej tyle czasu co przegranie u mnie tych około 700 MB do ramu.
niech gra muzyka, a z całą resztą jakoś będzie

Gustaw

  • Gość
04-07-2011, 16:42
O kurczę ! Z Windows na serio jest tak trudno pomajstrować (przerwania IRQ, rozdzielczość zegara, optymalizacja procesorów), żeby dobrze zagrało ? Pytam zupełnie bez złośliwości ale jako odwieczny użytkownik Mac OS X, bo coś takiego w Macu jest nie do pomyślenia. Odpala się kompa i zwyczajnie dobrze gra i to bez kodowania w asemblerze i bez magicznych zmian w BIOSie :-)

fallow

  • 6457 / 6021
  • Ekspert
04-07-2011, 16:52
Gustaw wszystko zalezy jedynie od podejscia uzytkownika. W assemblerze nic nie trzeba pisac a jedynie wrowadzac zmiany w konfiguracji samego systemu. W swoim Mac OSie takze mozesz wiele zmienic gdyz system jest na bazie BSD. Uzytkownicy jablek traktuja jednak w wiekszosci sprawe w sposob "jak chodzi to jest OK" a reszte czasu poswiecaja np. Zonie :)

Na poczatku proponowalbym sprawdzic co dokladnie oznacza DAW en.m.wikipedia.org/wiki/Digital_audio_workstation
bo nie jest to skrot majacy wiele wspolnego z audiofilskim ujeciem odtwarzania muzyki na komputerze o jakim tu mowa.