Audiohobby.pl

Jakie źródełko dla plików lepsze niż CD Player?

BOBSAPP

  • Gość
26-07-2014, 02:15
Abstrahując od SBT...


"....co dwie wypłaty to nie jedna..."

  palton
 
Redaktorzy
4742 postów
Rejestracja: 11.07.2009
Napisano dziś, 00:36
Sądzę, że to kwestia charakteru. Uparty osioł i tyle. To z czego słucha, jest mało istotne. Ważne, że jest w OPOZYCJI :)

BOBSAPP

  • Gość
26-07-2014, 03:26
Palton jak mi się udało zacytowć Twój post...???

....na audio stereo....już jest skasowany....

......faktycznie popadłeś w niełaskę  jak ja....

...z moim kontem już mi nie pomożesz....

...no cóż kochajmy dzieci wszystkie nasze są....





palton

  • 422 / 5402
  • Zaawansowany użytkownik
26-07-2014, 12:15
To nie jest kit, McGyver zbudował go od podstaw, inspirował się w jakimś stopniu wysokim AudioNotem. Wersji jest sporo, trudno więc mówić o jakimś tam modelu.
http://audiosurgery.beepworld.pl/dacki.htm
Tutaj znajdziesz kilka zdań z porównań: http://www.audiostereo.pl/kujawsko-pomorskie-odsluchy_76967.html/page__view__findpost__p__2558218

Porównywałem wielokrotnie ten dac z innymi i wypadał najlepiej, lub porównywalnie ale inaczej (Theta)  
Lista testowanych urządzeń z pamięci:
Young M2Tech, Mytek 96, Beresford 7510, rDac, AudioNote, Calyx + max mod GF, dac siedzący w Wadi 381i, CA Dac Magic, DPA, Peter Daniel Premium i kilka innych których nie pamiętam.

palton

  • 422 / 5402
  • Zaawansowany użytkownik
26-07-2014, 14:14
Domyślam się, że Adam nie zaczynał od wytopienia rudy miedzi... Mało mnie to obchodzi,  ważne jest jak to gra, a robi to znakomicie.  Przekonało się o tym wiele osób,  o czym można przeczytać w podanych wcześniej linkach.

cadam

  • 4401 / 5896
  • Ekspert
26-07-2014, 14:18
Jaki możecie polecić odtwarzacz plików do 1500zł?

lancaster

  • Gość
26-07-2014, 14:35
Odrobina prywaty :-)
Akurat sprzedaje 2 szt DAC na 1798 po 100zl/szt, jak jestes chetny Robert zeby postawic sobie w domu cos takiego to jest okazja za niewielkie pieniazki. Doarabiasz czesc lampowa, wywalasz z pcb co niepotrzebne i śmiga.

Autorskie to co widac na fotach na pewno nie jest, jesli juz mozna mowic o czyms takim bo aplikacja odbiornika i DAC za daleko od karty katalogowej nie odskoczy, natomiast chinskie plytki od optymalnych bardzo czesto :-)

Jakis czas temu tak sie zlozylo ze mialem lampizatora chyba max lvl na Sabre, tam z kolei plytka DAC byla autorska - uniwersalna.

lancaster

  • Gość
26-07-2014, 14:37
cadam, zwyklego kompa uzyj. U kompla lapek Maca z NOS DACem na 1543 zagral conajmniej rownie dobrze jak jego xrodlo w cenie detal circa 10KEuronow.
Jak tu czytam ze dxwiek z kompa taki/śmiaki to nawet sie nie odzywam.  

lancaster

  • Gość
26-07-2014, 14:39
Acha i oczywista caly temat 1798 jest tu offtopowy bo zarowno DACe o ktorych pisalem powyzej jak mcgyverowy usb nie obsluguja (moje na 100% nie, a mcgyverowego nie znam ale z  tego co widze tez nie - byc moze jest jakis modul ktorego nie widac na fotce)

Synthax

  • 2323 / 4113
  • Ekspert
26-07-2014, 16:13
No to myślicie że laptop maca zagra lepiej niż ps3? tylko znowu zabawa w szukanie konwertera z usb na spdif... bo nie mam w macu wyjscia optycznego a w dacu nie mam usb z kolei...

lancaster

  • Gość
26-07-2014, 16:25
Jedyne ew. obawy bym mial odnosnie kabla optycznego. I to nie obawy o to czy bedzie bdb bo pewnie bedzie tylko o to ze ma prawo byc troche slabiej niz po rca/spdif. Jesli Twoja psychika to wytrzyma luz zupelny i ciesz sie muzyka.
Uszy beda mialy radoche bezproblemowo :-)

DAC bez usb obecnie staje sie bez sensu jak dla mnie....prawde mowiac wolalbym  nie miec spdif-a bo i tak korzystam sporadycznie.

...no ale kazdy jakos tam sobie musi dopasowac pod swoj tor.


mikolaj612

  • 347 / 3596
  • Zaawansowany użytkownik
26-07-2014, 17:05
http://romeksz.republika.pl/DAT179X.pdf

Niezbyt to zaawansowane urządzenie, dodatkowo można powiedzieć, że jest tutaj parę błędów, dodatkowo jak widzę sekcję zasilania to się głupio pod nosem uśmiecham :)

Gustaw

  • Gość
26-07-2014, 17:38
>> Synthax, 2014-07-26 16:13:11
.. bo nie mam w macu wyjscia optycznego

W zdecydowanej większości Maców, wbrew pozorom, wyjście optyczne jest. Ja mam we wszystkich trzech.
Dlatego wbrew pozorom ponieważ Maci mają wyjście optyczne w tej samej dziurce co złącze do słuchawek. Wystarczy zastosować, przejściówkę mini-Toslink oraz w tablicy systemowej Midi przestawić wyjście na optyczne,

mikolaj612

  • 347 / 3596
  • Zaawansowany użytkownik
26-07-2014, 17:58
Romku ale ja dokładnie o tym samym myślę, ale tego nie mówię.

Dlatego się śmieję patrząc na tego schemat, zaprojektowanie takiego daca to jest kwestia dwóch dni bo jest proste jak budowa cepa.

A technicznie to żaden wypas , ja sam po sobie widzę, projektuje sobie wzmacniacze i dace (od nie dawna) ale robię to od zera, płytkę, topologię itp. trzeba wsio samemu przemyśleć, ale ludzie i tak lgną do tych chińskich kitów itp bo jest taniej albo się naopowiada bzdur.

A te kity z audiophonics to u nas teraz rekordy popularności biją, majkel też te tanie dace na USB przerabia i sprzedaje, przez to w branży jest zastój bo nikomu się nie chce własnoręcznie lutować i projektować, a chińczyk jest zadowolony bo zarabia na tym świetne pieniądze.

Synthax

  • 2323 / 4113
  • Ekspert
26-07-2014, 18:20
Gustaw, Mam Aira, bo był kupiony dawno temu z myślą o innych celach.