Audiohobby.pl

Jakie źródełko dla plików lepsze niż CD Player?

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
25-07-2014, 23:13
Komputer robi Fiaty i komputer robi Jaguary, ale robi je roznie ;"))

Twoja plytke do ampa tez wykonuje ostatecznie maszyna ;\'))

mikolaj612

  • 347 / 3594
  • Zaawansowany użytkownik
25-07-2014, 23:15
Ale projektuje ja sam każdą ścieżkę.

Ja tutaj zwracam uwagę, że to nie te czasy, gdzie PCB do kompa projektowano ręcznie, Apple to dzisiaj bardziej logo niż rozwiązania jakieś czy standardy, wyróżnia ich soft oraz generalnie ceny, dawno różnice inne się zatarły.

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
25-07-2014, 23:23
Mimo wszystko, nie zlozysz sobie standardu imaca z luznych czesci z obszaru pc, no zebys nie wiem jak sie staral i te czesci selekcjonowal (jesli mialaby byc to podobna kwota), to nie uzyskasz tej samej plynnosci dzialania (nawet jesli w duzej mierze jest ona osiagnieta dzieki oprogramowaniu, bo to jest super kompatybilne z podzespolami).

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
25-07-2014, 23:44
Niech nikogo nie zmyla sterylne warunki i nowoczesne automaty montujące plyty. Zarowno projekt jak i wykonanie low-endowych komponentow do skladakow maja byc "ekonomiczne" i to jest glowny problem.  Skladak od dobrego komputera "markowego" nie bedzie sie roznil procesorem bo ten jest taki sam. Rozni sie projektem i wykonaniem calej reszty. Roznice sa od ukladu, przez jakosc biernych po biosowe maskowanie problemow. To jest celowe zaniedbanie. Komputer, a konkretnie plyta do niego jak ma byc tansza to musi byc bardziej niedbale zaprojektowana i wykonana. Tylko techniczni ignoranci mysla, ze Foxconn z DELLa Precision czy MacPro i Foxconn ATX za 250 zl ze sklepu komputerowego rozni sie tylko dziwnym ksztaltem tych pierwszych ;\'))

Gustaw

  • Gość
26-07-2014, 00:20
>> mikolaj612, 2014-07-25 23:02:45
Tutaj tylko o soft chodzi o nic więcej

Nie zgadzam się z tą tezą. Zwyczajnie mam inne doświadczenia z użytkowania firmowych PC-tów oraz Apple, zarówno w warnikach domowych jak i w terenie.
Kiedy kilka generacji laptopów DELL-a jest dawno trupami z powodów zwykłego fizycznego zużycia ja ciągle od roku 2006 używam tego samego Maca. Zmieniałem tylko baterie. Nie wiem co to konfiguracja i zawracanie sobie pupy system. Pracuję, słucham muzyki, oglądam filmy i nie wiem czym są problemy z komputerem.
Tutaj sprawa rozbija się o szczegóły ponieważ nawet palcami czuję jak wykończona jest obudowa DELL-a a jak MacBook-a Pro.

Korzystam z jednego softu do muzyki i to softu darmowego, który od kilku wersji jest już tak dobry, że o płatnym oprogramowaniu można zapomnieć.

P.S Nie jestem fanboyem. Mam n.p. telefon Samsunga a nie iPhona :-)

palton

  • 422 / 5400
  • Zaawansowany użytkownik
26-07-2014, 00:25
>> romeksz, 2014-07-25 20:58:04
>>Squeezebox Touch -> USB DAC

Chcę, czy nie chcę, muszę się zgodzić, choć pewnie byłem jednym z pierwszych, którzy mieli SBT w kraju. Tutaj nie ma co się wymądrzać, gutekbull jest prekursorem i wie najwięcej. Pisał gdzieś o tym, wystarczy poszukać. SBT ma z dobrym zasilaczem dźwięk bardziej analogowy, niż znane mi CD. Największy problem, to cena... jest zbyt tani! To powoduje, że goście z kasą, nie mogą brać go pod uwagę, wiecie, prestiż za mały.

Inne pytanie, to jak ma brzmieć źródło? Jeśli ktoś jest przyzwyczajony do CD, to SBT może okazać się zbyt miękko grający. Z zasilaczem Tomanka, jest nieco twardziej, ale zasilacz od McGyvera daje dźwięk znacznie bardziej wybrzmiewający i ogólnie ciekawszy.
Przeważnie większość zależy od konfiguracji, tutaj nie będzie wyjątku.
































BOBSAPP

  • Gość
26-07-2014, 00:28
Palton jesteś ???

a ja głupi szukałem Cię na audio stereo...

BOBSAPP

  • Gość
26-07-2014, 00:30
zapytałem CIĘ na pogaduchach ...nie widziałeś czy świrujesz pawiana...

BOBSAPP

  • Gość
26-07-2014, 00:32
Osobiście uważam że po USB jest za spokojnie i mało dynamicznie na toslinku SBT to zupełnie inna bajka...

BOBSAPP

  • Gość
26-07-2014, 00:41
sprawdzałem i posiadam SBT...na

1) karta sd...( ciemna barwa i mało szczegółów)

2)USB  ( brak w dynamice i ataku)

3)coxial ( neutralna barwa ,dobra mikro dynamika...drastyczne pogorszenie czytelności na niskich poziomach odsłuchu)

4)toslink ( ogromna rozpiętość makro i mikro dynamiki bez względu na poziom głośności...gładka barwa na średnicy)
  MÓJ FAWORYT

patrykvel

  • 282 / 4692
  • Zaawansowany użytkownik
26-07-2014, 01:14
>> pastwa, 2014-07-25 23:23:36
Mimo wszystko, nie zlozysz sobie standardu imaca z luznych czesci z obszaru pc, no zebys nie wiem jak sie staral i te czesci selekcjonowal (jesli mialaby byc to podobna kwota), to nie uzyskasz tej samej plynnosci dzialania (nawet jesli w duzej mierze jest ona osiagnieta dzieki oprogramowaniu, bo to jest super kompatybilne z podzespolami).

<< Nieoficjalnie jest to mozliwe(Najprojsciej klon  MACa PRO), co nie zmienia faktu, ze inzynierowe Apple maja swietnie opanowana miniaturyzacje.

palton

  • 422 / 5400
  • Zaawansowany użytkownik
26-07-2014, 01:22
BOBSAPP, słucham po coaxialu. Poziom odsłuchu jest zależny od poziomu daca. Różnice są b.duże, oczywiście wiele innych rzeczy ma znaczenie (cyfrówka, zasilacz, poziom daca).  

BOBSAPP

  • Gość
26-07-2014, 01:47
Posiadam rega dac...

..........po coxialu i to bez względu na kasę kabelka(był XLO signature 2 , VDH the first ultimate digital i Furutech)...

...nie umiałem przebić transparentności optyka Van Den Hul - The OPTOCOUPLER Mk II ...

owszem coxialem da się fajnie modelować brzmienie do swoich potrzeb....

....OPTYKIEM  NIE...

BOBSAPP

  • Gość
26-07-2014, 01:55
ZASILACZ tomanek lub oryginalna cyfrówka ....wnioski te same...

palton

  • 422 / 5400
  • Zaawansowany użytkownik
26-07-2014, 02:08
Mówię o wyjściu cyfrowym RCA. rDac, to przeciętny dac w skali bezwzględnej. Słuchałem go wiele razy, w tym z lepszym zasilaczem. Mytek 96 zjada go na śniadanie, o starszej Thecie, czy dacu od McGyvera nie wspomnę. Nie, żeby był zły, w swojej cenie to okazja. Jednak to może tworzyć błędne wrażenie, łączenie SBT z niedrogim dacem, to tylko z punktu widzenia finansowego dobre połączenie. Dźwięk SBT jako transportu jest wybitny, warto go wpinać do wielokrotnie droższych systemów. Nie zawsze się sprawdzi, ale w większości przypadków będzie co najmniej dobrze.