Audiohobby.pl

Jakie źródełko dla plików lepsze niż CD Player?

palton

  • 422 / 5402
  • Zaawansowany użytkownik
27-07-2014, 09:53
Podaj adres na PW, to wyślę Ci SBT + Tomanka. Posłuchaj tydzień,  dwa i sam oceń.

majkel

  • 7476 / 5894
  • Ekspert
27-07-2014, 10:09
Ten SBT to był cokolwiek przerabiany? Bo ja miałem w domu jakiś czas SBT z zasilaczem CI Audio, ale dopiero po modach zagrał rewelacyjnie, oczywiście przez wyjście coax. Sam zasilacz to początek drogi z SBT. Tylko nie róbcie modyfikacji polegających na wpychanie jakiś kitów z ebay czy innych super kondensatorów sprzed wojny w Wietnamie splatanych w pary. Tam trzeba głównie ogarnąć elektromagnetyczny śmietnik z racji dużego stopnia scalenia i koncentracji funkcji w małej objętości.

No a dla tych, którzy nie lubią zamotanej kabelkologii i łączenia pudełek w długie łańcuszki, to tylko DAC USB i jak napisał lancaster - po co komu DAC, który nie łyka plików? Ja płyt słucham tylko z dyskofonów. Ich potencjał modyfikacyjny jest co najmniej nie gorszy niż DACów, bo przy okazji ogarniamy temat transportu - mechanika, zegary, sekcja cyfrowa.

mikolaj612

  • 347 / 3596
  • Zaawansowany użytkownik
27-07-2014, 14:06
Jak komuś zależy to robię teraz niewielki i dość prosty (technicznie DAC), z możliwością podpięcia tam USB :)

Można podpytać i zasugerować coś jeśli ktoś czymś takim jest zainteresowany.

lancaster

  • Gość
27-07-2014, 14:28
mikolaj, takie pytania zadajemy i mysli rozwijamy w Audiosalonie :-)

BOBSAPP

  • Gość
27-07-2014, 16:08
SBT...

Kupiłem nówkę za 800zł tuż przed zaprzestaniem produkcji...jestem zadowolony...(o cechach opiszę jak będzie czasu więcej)...

Mała rada jest teraz aktualizacja systemu z 7.7.2  na 7.7.3 ....radzę nie aktualizować ...zaczynają się długie przemyślenia i zwiechy...

Przywróciłem system fabryczny czyli 7.7.2....i wszystko śmiga jak należy...

Można spróbować...jest możliwość powrotu do oryginału...

Synthax

  • 2323 / 4113
  • Ekspert
27-07-2014, 16:27
Witaj Palton,
Bardzo Ci dziękuję za wspaniały koleżeński gest. Czy mam przesłać kasę za koszt wysyłki z góry? Jeśli zagra lepiej to będę polować na niego. O jaka dobra nowina:)
« Ostatnia zmiana: 01-01-1970, 01:00 wysłana przez lancaster »

brodacz

  • 1780 / 3829
  • Ekspert
27-07-2014, 16:38
>> Synthax, 2014-07-27 16:27:34
Witaj Palton,
Bardzo Ci dziękuję za wspaniały koleżeński gest. Czy mam przesłać kasę za koszt wysyłki z góry? Jeśli zagra lepiej to będę polować na niego. O jaka dobra nowina:)





No to mamy Twój adres Sythax,teraz wyślemy Ci waglika :-)))))
« Ostatnia zmiana: 01-01-1970, 01:00 wysłana przez lancaster »

BOBSAPP

  • Gość
27-07-2014, 17:03
romeksz

Słuchasz dużo radia internetowego ???

Mam zaprogramowane około 50 stacji w ulubionych i po aktualizacji systemu strasznie dużo zaczął myśleć przy przełączani międy stacjami  .

Dlatego przywróciłem ustawienia fabryczne....

Sprawdzałem i aktualizowałem dwa razy...

Może mamy inne wymagania co do prędkości działania opcji...

Zresztą każdy może sprawdzić na własnej skórze...(za darmo)

Synthax

  • 2323 / 4113
  • Ekspert
27-07-2014, 18:27
Nie wiem jak to się stało :)
Może mam za mały ekran w telefonie :)

Synthax

  • 2323 / 4113
  • Ekspert
11-08-2014, 21:12
Słucham Paltonowego Squeezeboxa Touch i muszę przyznać że jestem zaskoczony jakościa tego transportu. Gra łeb w łeb z CD Pioneer PD9700 i gra lepiej niż PS3 (mówimy o funkcji transportu). Do tego obsługuje Spotify i jest bezgłośny. Bardzo sympatyczne urządzenie... Intuicyjna obsługa. Miłe zaskoczenie bo gabaryty niewielkie nie zapowiadają takiej jakości :)

Synthax

  • 2323 / 4113
  • Ekspert
14-08-2014, 12:25
Zakończyłem właśnie testowanie Toucha. Tak jak pisałem bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Konfiguracja jaka była u mnie obecna w trakcie testów to:

Kolumny odgrody na Sonido i Eminence Beta 15A
Końcówka mocy brytyjski tranzystor Crimson 620C
Przedwzmacniacz kolumnowy to Crimson 610C (w pełni na topologii dyskretnej z odrębnym stabilizowanym modułem zasilającym)
Zródło to napęd Pioneer PD9700 + DAC Lampizator Level 4 , wymiennie dla plików PS3
Słuchawkowce: Espressivo-E i tranzystor DIY zrobiony na zamówienie
Słuchawki Beyerdynamic T70, Beyerdynamic DT150, czasowo Yamaha YH1000 - prawie wszystkim znana legenda orto.
Interkonekty Cardasa 300B Micro Twin oraz Totem Sinew
Kabel cyfrowy Lampizatora
Kabel optyczny Profigold
Kable zasilające: Furutech FP314Ag i Wireworld Stratus - na marginesie super kabel do urządzeń typu DAC/CD
Listwa Tomanek TAP8 + DC Blocker

Nie będę pisać o ergonomii i wykonaniu nic więcej poza tym, że są bardzo dobre.
Napiszę jednak odnośnie porównań brzmieniowych. Bo jak się przekonałem na własne uszy - transporty grają. Jest to fakt bezdyskusyjny.

Pioneer ma solidną mechanikę. To player z dwiema odrębnymi sekcjami zasilającymi. Stabilnym napędem no i po prostu wykonany w najlepszych latach dla CD Playerów. Na wyjściu RCA gra dźwiękiem dość naturalnym, ma głęboki bas i nasyconą średnicę. Słuchałem wielu urządzeń z przedziału 5-6K PLN i wiele współczesnych klocków wcale nie okazywało się lepsze... Odtwarzacz ten posiada też wyjście COAX i Toslink i od pewnego czasu jest napędem dla mojego DACa. W tej roli spisuje się bardzo dobrze. Podczas prób z komputerem, PS3 zawsze sygnał cyfrowy z Pioneera miał najwyższą jakość. Dźwięk dzięki niemu miał swoją masę, był płynny, dynamiczny i pogłosy miały bliski naturalnemu \'bezkres\'. Dźwięk w konfiguracji Pionner + DAC bardzo mnie satysfakcjonuje. Ale podchodzenie do playera z płytami niestety już nie, po spróbowaniu zabawy z plikami oceniam ich wygodę bardzo wysoko stąd też poszukiwania transportu plików.

PS3 oferuje możliwość transportowania plików WAV. Ponieważ posiadam to urządzenie na stałe chciałem sprawdzić jego potencjał. Próby trwały kilka miesięcy. Po zaopatrzeniu się w używaną konsolę PSP miałem znakomitego Pilota Wi-Fi. System działał stabilnie i dawał sporo satysfakcji jednak w porównaniu z CD jako transportem to nie było to... Dół był wyraźnie odchudzony, pogłosy skrócone, dynamika osłabiona, wokale nie były tak ujmujące i gładkie. Brakowało mi również serwisu Spotify, dzięki któremu bardzo rozwijam się muzycznie. Analizując rynek widać, że strumieniowców które obsługują Spotify lub Deezer jest bardzo niewiele. A jeśli są to ich koszt zaczyna się od 5-6K.

Squeezebox Touch ma wiele pozytywnych recenzji. Cenę przystępną. Ma na pokładzie możliwość obsługi Spotify / Deezer. Ale est niewielkie, wydaje się być niepoważnym urządzeniem. Niektórzy straszyli to przeżytek. Ale mimo tego zdecydowałem się na test. Tutaj bardzo dziękuję Paltonowi za jego serdeczną pomoc i wsparcie w temacie. Touch działa w sposób bardzo przyjazny. Jak na dotykowe urządzenie wymyślone parę latek temu działa nad wyraz płynnie. Pendrive Kingstona 32GB wczytał dość szybko, natomiast dysk WD 2.5" sprawił mi drobny kłopot. Otóż okazało się że potrzebował zewnętrznego huba z zasilaniem. Po podłączeniu przez hub indeksowanie 100GB poszło dość wartko.

Zatem jak gra Touch?

Touch wyposażony w zasilanie od Pana Tomasza z Tomanka zależnie od repertuaru, idzie łeb w łeb z Pioneerem. Nie czuć przyszarzenia dźwięku takiego jakie ma miejsce w przypadku PS3. Nie chcę teraz gdybać jak grałoby PS3 jeśli dać mu super stabilne zasilanie bo to jest trudny zabieg a i tak PS zawsze będzie zaopatrzone w szumiący wiatrak to według mnie dyskwalifikuje je do zastosowań audio. Squeezebox gra bardzo ładną przestrzenią, rozciągniętą bardziej w kierunku stereofonii niż głębi. Choć ten drugi aspekt i tak jest bardzo dobry. Głosy ludzkie są gęste, nasycone i mają walor emocjonalny, który w PS3 ulegał sporemu zubożeniu. Touch ma bardzo dobrą dynamikę, gra szybko ale melodyjnie.  Testowałem różne połączenia i o ile Pioneer gra identycznie przez kabel koaksjalny jak optyczny o tyle Touch chyba nieznacznie lepiej gra po kablu koaksjalnym. Czy jest dobrym transportem? Myślę że bardzo dobrym. Nie mam na miejscu urządzenia T+A, które wcześniej testowałem w roli streamera ale z trzech względów wolę Toucha od  tego i podobnych urządzeń (brzmieniowo w roli transportu na moje ucho są porównywalne - to już niuanse) - Touch ma ekran dotykowy - to jest dobra praktyczna rzecz. Touch ma za sobą lata doświadczeń i dobrej renomy - jest sprawdzonym i raczej stabilnym urządzeniem tak samo aplikacje którymi się go obsługuje i trzecia rzecz: Touch jest dużo tańszy... Jako podsumowanie napiszę, że tak bardzo spodobało mi się to urządzenie że udało mi się je znaleźć (ze sporym szczęściem) i kupić.

palton

  • 422 / 5402
  • Zaawansowany użytkownik
16-08-2014, 20:58
Cieszę się, że mogłem pomóc :) SBT daje wiele radości, bo ma sporo możliwości i przynajmniej dobry dźwięk. Jeśli ktoś ma jeszcze ochotę posłuchać urządzenia, to proszę dać znać w wątku, lub na PW.
Chętnie pomyślałbym też o małym upgrade o którym pisał majkel.
Majkel, jeśli możesz, to napisz jaki jest potrzebny zakres ingerencji i jakich można się spodziewać zmian?

BOBSAPP

  • Gość
16-08-2014, 22:08
Cieszę się, że mogłem pomóc :) SBT daje wiele radości, bo ma sporo możliwości i przynajmniej dobry dźwięk. Jeśli ktoś ma jeszcze ochotę posłuchać urządzenia, to proszę dać znać w wątku, lub na PW.
Chętnie pomyślałbym też o małym upgrade o którym pisał majkel.
Majkel, jeśli możesz, to napisz jaki jest potrzebny zakres ingerencji i jakich można się spodziewać zmian?

PALTON....

widzę że się gdzieś  nasadzasz i dogadujesz po kątach...

Daj sobie spokój BURAKU ...tu już miejsca moderatorskie są obsadzone...

Synthax

  • 2323 / 4113
  • Ekspert
16-08-2014, 23:18
NASa aktualnie w domu nie mam, wylądował w pracy bo tam był bardziej potrzebny. Z kolei komputera nie lubię zaprzęgać do audio. Przyszłość widzę raczej w formie 2,5" SSD podłączonego do Toucha. Ta kamienna cisza daje taki spokój ducha, że niech trwa :)

palton

  • 422 / 5402
  • Zaawansowany użytkownik
16-08-2014, 23:40
gutekbull opisywał kiedyś różne połączenia SB, fajnie gdyby to przypomniał jeszcze raz.