Audiohobby.pl

Klub Espressivo-E

Aaarti

  • 43 / 3200
  • Użytkownik
02-07-2015, 13:29
Problem w tym ze niektóre utwory np symfonie maja w środku pauzy a pauzy to tez muzyka i wtedy słychać 50 Hz

majkel

  • 7476 / 5864
  • Ekspert
02-07-2015, 13:43
Próbowałeś może poszukać pętli masy w Twoim systemie? Czasami dobrze jest odpiąć od uziemienia niektóre urządzenia, gdyż okablowanie i tak łączy ich masy w całość i czasami brum lub szumy są wynikiem powstałej pętli. Tak więc jeżeli masz więcej niż jedno urządzenie uziemione w systemie słuchawkowym, to możesz spróbować zostawić tylko jedno podłączone do bolca PE. W tym przypadku pewnie najlepiej by było zostawić wzmacniacz lampowy na uziemieniu ze względu na klasę izolacji i występujące w nim napięcia.

Jest jeszcze inny trick, który może zadziałać - założenie na kabel sieciowy wzmacniacza filtru ferrytowego. Są takie na średnice kabli 10mm i 13mm, nie mówiąc o różnych mniejszych. Czasami dopiero dwa uspokajają sprzęt całkowicie. W zasadzie jest to działanie podobne do wyżej wymienionego, przy czym pętla masy jest tu blokowana tylko dla wysokich częstotliwości, akurat tych, które powodują sprzężenia indukcyjne i interferencję radiową.

Ostatnia sugestia to jest sprawdzić, czy kable RCA są ekranowane. Niektórzy producenci urządzeń zalecają korzystanie tylko z kabli ekranowanych przy połączeniach przez cinche. Jest to zresztą naturalny wymóg w standardzie niesymetrycznym.

sir.jax

  • 241 / 3776
  • Aktywny użytkownik
02-07-2015, 20:11
Czytając Wasze komentarze myśle sobie ze z tymi wzmacniaczami jest jak z instrumentami,żaden nie jest powtarzalny,każdy gra troszkę inaczej,zwłaszcza ze każdy pracuje w innym systemie,mój wzmacniacz gra bardzo dobrze za wyjątkiem "przymulonego"dolnego rejestru fortepianu i poza wspomnianym przydzwiekiem sieciowym,ale jest szansa ze przydźwięk zostanie usunięty a dźwięk fortepianu poprawi sie po zmianie interkonektow,pozdrawiam wszystkich i polecam płytę która wczoraj nabyłem; 2 cellos:"celloverse"
Może ten brak powtarzalności jest spowodowany tym, że dzisiejsza wersja Espressivo jest inna niż np. moja sprzed roku na lampach 6N1P i 6N6P, pierwsze wersje były też na innych lampach.
Trudno więc o powtarzalność w takich przypadkach.
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Aaarti

  • 43 / 3200
  • Użytkownik
02-07-2015, 23:39
Próbowałeś może poszukać pętli masy w Twoim systemie? Czasami dobrze jest odpiąć od uziemienia niektóre urządzenia, gdyż okablowanie i tak łączy ich masy w całość i czasami brum lub szumy są wynikiem powstałej pętli. Tak więc jeżeli masz więcej niż jedno urządzenie uziemione w systemie słuchawkowym, to możesz spróbować zostawić tylko jedno podłączone do bolca PE. W tym przypadku pewnie najlepiej by było zostawić wzmacniacz lampowy na uziemieniu ze względu na klasę izolacji i występujące w nim napięcia.

Jest jeszcze inny trick, który może zadziałać - założenie na kabel sieciowy wzmacniacza filtru ferrytowego. Są takie na średnice kabli 10mm i 13mm, nie mówiąc o różnych mniejszych. Czasami dopiero dwa uspokajają sprzęt całkowicie. W zasadzie jest to działanie podobne do wyżej wymienionego, przy czym pętla masy jest tu blokowana tylko dla wysokich częstotliwości, akurat tych, które powodują sprzężenia indukcyjne i interferencję radiową.

Ostatnia sugestia to jest sprawdzić, czy kable RCA są ekranowane. Niektórzy producenci urządzeń zalecają korzystanie tylko z kabli ekranowanych przy połączeniach przez cinche. Jest to zresztą naturalny wymóg w standardzie niesymetrycznym.
.                                                          Wszystko sprawdzone, pętli masy nie ma zreszta przydźwięk słychać nawet jak wzmacniacz podpisy jest na sucho bez połączenia z żadnym innym sprzętem.z tego co wiem wszystkiemu może być winny transformator a raczej uzwojenie,ponoć mogą sie zdazyc takie egzemplaze które bedą dawać mały przydźwięk,jest to sprawa losowa jedne maja inne nie.mam pecha;/

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
03-07-2015, 00:41
Próbowałeś może poszukać pętli masy w Twoim systemie? Czasami dobrze jest odpiąć od uziemienia niektóre urządzenia, gdyż okablowanie i tak łączy ich masy w całość i czasami brum lub szumy są wynikiem powstałej pętli. Tak więc jeżeli masz więcej niż jedno urządzenie uziemione w systemie słuchawkowym, to możesz spróbować zostawić tylko jedno podłączone do bolca PE. W tym przypadku pewnie najlepiej by było zostawić wzmacniacz lampowy na uziemieniu ze względu na klasę izolacji i występujące w nim napięcia.

Jest jeszcze inny trick, który może zadziałać - założenie na kabel sieciowy wzmacniacza filtru ferrytowego. Są takie na średnice kabli 10mm i 13mm, nie mówiąc o różnych mniejszych. Czasami dopiero dwa uspokajają sprzęt całkowicie. W zasadzie jest to działanie podobne do wyżej wymienionego, przy czym pętla masy jest tu blokowana tylko dla wysokich częstotliwości, akurat tych, które powodują sprzężenia indukcyjne i interferencję radiową.

Ostatnia sugestia to jest sprawdzić, czy kable RCA są ekranowane. Niektórzy producenci urządzeń zalecają korzystanie tylko z kabli ekranowanych przy połączeniach przez cinche. Jest to zresztą naturalny wymóg w standardzie niesymetrycznym.
.                                                          Wszystko sprawdzone, pętli masy nie ma zreszta przydźwięk słychać nawet jak wzmacniacz podpisy jest na sucho bez połączenia z żadnym innym sprzętem.z tego co wiem wszystkiemu może być winny transformator a raczej uzwojenie,ponoć mogą sie zdazyc takie egzemplaze które bedą dawać mały przydźwięk,jest to sprawa losowa jedne maja inne nie.mam pecha;/
Jest to możliwe, te trafa też ktoś nawija małoseryjnie... A może możesz wymienić wzmak w FA?

majkel

  • 7476 / 5864
  • Ekspert
03-07-2015, 08:25
Sprawdź ręką, czy transformator się trzęsie kiedy jest włączony wzmacniacz, a jak nie ma do niego dostępu, to czy obudowa pod nim drży? Wtedy będzie przynajmniej wiadomo, czy brum to sprawa projektu elektrycznego, czy mikrofonowanie lamp od drgania obudowy. W tym drugim przypadku wystarczy wymienić transformator na lepszy egzemplarz. W ogóle jeśli byłaby to kwestia losowa, który transformator burczy i się trzęsie, a który nie, to źle by świadczyło o jego producencie, bo transformatory zasilające zwłaszcza do audio powinno się projektować z zapasem indukcji choćby na takie sytuacje, że w gniazdku jest 242V zamiast 230.

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
03-07-2015, 10:44
Sprawdź ręką, czy transformator się trzęsie kiedy jest włączony wzmacniacz, a jak nie ma do niego dostępu, to czy obudowa pod nim drży? Wtedy będzie przynajmniej wiadomo, czy brum to sprawa projektu elektrycznego, czy mikrofonowanie lamp od drgania obudowy. W tym drugim przypadku wystarczy wymienić transformator na lepszy egzemplarz. W ogóle jeśli byłaby to kwestia losowa, który transformator burczy i się trzęsie, a który nie, to źle by świadczyło o jego producencie, bo transformatory zasilające zwłaszcza do audio powinno się projektować z zapasem indukcji choćby na takie sytuacje, że w gniazdku jest 242V zamiast 230.

Jest puszka na nim więc to może być utrudnione...

panpromek

  • 45 / 3411
  • Użytkownik
03-07-2015, 11:00
Jeśli cokolwiek wzbudza wątpliwości, trzeba odesłać wzmacniacz do producenta. Niech sprawdzi.
Mój egzemplarz też delikatnie brumi i leciutko szumi, ale jest to słyszalne, kiedy naprawdę mocno się wsłuchać. Mnie to nie przeszkadza ani trochę.

marcowyleń

  • 39 / 3293
  • Użytkownik
05-07-2015, 01:10
W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie I Szczebrzeszyn z tego słynie.
Byłem ostatnio w pewnym salonie audio, gdzie dane mi było podłączać do espressivo-e; sennheser'y Hd650 i moje stare AKG k240 monitor 600om. Słuchałem Mahler'a Das Lied von der Erde, Buxtehude utwory organowe, Prokofiev,a 2 sonata fortepianową w wyk. S. Richtera.
Hd 650 okazały się słuchawkami jaśniejszymi, o trochę szerszym graniu, nie doświadczyłem jakiejś ogromnej przepaści jakościowej pomiędzy nimi a moimi AKG.
Czy ktoś potrafi zinterpretować to doświadczenie, zakładając, że nie jestem głuchy. Czy może chodzić o to, że HD nie były wygrzane, czy może o przyzwyczajenie do AKG, czy może też tak właśnie jest, że niema wielkiej różnicy. Pamiętam, że miałem podobne odczucia przy zmianie jednej gitary klasycznej na drugą. Oznaczałoby to, że odsłuchy przy zakupie nie są zbyt wiarygodne.

ps. Słuchałem również Beyerdynamic T1(podłączonych do espressivo e), no te, to trzeba najpierw nauczyć się zakładać, jak się założy odwrotnie tzn. lewą do prawego ucha itd. to grają jak tranzystorowe radyjko made in USSR, ale nawet gdy założy się je poprawnie lewa do lewego prawa do prawego to i tak trzeba jeszcze do nich przywyknąć. Na co oczywiście w salonie nie ma czasu. Bardzo szczegółowe i jasne.

Soundman

  • 775 / 3988
  • Ekspert
05-07-2015, 10:18
No proszę,wreszcie jakieś słuchawki są ciemniejsze od HD650...he,he

Aaarti

  • 43 / 3200
  • Użytkownik
05-07-2015, 14:40
Próbowałeś może poszukać pętli masy w Twoim systemie? Czasami dobrze jest odpiąć od uziemienia niektóre urządzenia, gdyż okablowanie i tak łączy ich masy w całość i czasami brum lub szumy są wynikiem powstałej pętli. Tak więc jeżeli masz więcej niż jedno urządzenie uziemione w systemie słuchawkowym, to możesz spróbować zostawić tylko jedno podłączone do bolca PE. W tym przypadku pewnie najlepiej by było zostawić wzmacniacz lampowy na uziemieniu ze względu na klasę izolacji i występujące w nim napięcia.

Jest jeszcze inny trick, który może zadziałać - założenie na kabel sieciowy wzmacniacza filtru ferrytowego. Są takie na średnice kabli 10mm i 13mm, nie mówiąc o różnych mniejszych. Czasami dopiero dwa uspokajają sprzęt całkowicie. W zasadzie jest to działanie podobne do wyżej wymienionego, przy czym pętla masy jest tu blokowana tylko dla wysokich częstotliwości, akurat tych, które powodują sprzężenia indukcyjne i interferencję radiową.

Ostatnia sugestia to jest sprawdzić, czy kable RCA są ekranowane. Niektórzy producenci urządzeń zalecają korzystanie tylko z kabli ekranowanych przy połączeniach przez cinche. Jest to zresztą naturalny wymóg w standardzie niesymetrycznym.
.                                                          Wszystko sprawdzone, pętli masy nie ma zreszta przydźwięk słychać nawet jak wzmacniacz podpisy jest na sucho bez połączenia z żadnym innym sprzętem.z tego co wiem wszystkiemu może być winny transformator a raczej uzwojenie,ponoć mogą sie zdazyc takie egzemplaze które bedą dawać mały przydźwięk,jest to sprawa losowa jedne maja inne nie.mam pecha;/
Jest to możliwe, te trafa też ktoś nawija małoseryjnie... A może możesz wymienić wzmak w FA?
niestety mogę tylko zwrócić,wymienić nie

Aaarti

  • 43 / 3200
  • Użytkownik
05-07-2015, 14:44
Sprawdź ręką, czy transformator się trzęsie kiedy jest włączony wzmacniacz, a jak nie ma do niego dostępu, to czy obudowa pod nim drży? Wtedy będzie przynajmniej wiadomo, czy brum to sprawa projektu elektrycznego, czy mikrofonowanie lamp od drgania obudowy. W tym drugim przypadku wystarczy wymienić transformator na lepszy egzemplarz. W ogóle jeśli byłaby to kwestia losowa, który transformator burczy i się trzęsie, a który nie, to źle by świadczyło o jego producencie, bo transformatory zasilające zwłaszcza do audio powinno się projektować z zapasem indukcji choćby na takie sytuacje, że w gniazdku jest 242V zamiast 230.
na trafo jest puszka i jak jej dotykam to nic nie czuc

Aaarti

  • 43 / 3200
  • Użytkownik
05-07-2015, 14:45
Jeśli cokolwiek wzbudza wątpliwości, trzeba odesłać wzmacniacz do producenta. Niech sprawdzi.
Mój egzemplarz też delikatnie brumi i leciutko szumi, ale jest to słyszalne, kiedy naprawdę mocno się wsłuchać. Mnie to nie przeszkadza ani trochę.
uff choć jeden espressivo poza moim nie jest idealny,he,he

marcowyleń

  • 39 / 3293
  • Użytkownik
05-07-2015, 15:17
No proszę,wreszcie jakieś słuchawki są ciemniejsze od HD650...he,he

Czyli, tak może być w rzeczywistości?

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
05-07-2015, 15:49
Jeśli cokolwiek wzbudza wątpliwości, trzeba odesłać wzmacniacz do producenta. Niech sprawdzi.
Mój egzemplarz też delikatnie brumi i leciutko szumi, ale jest to słyszalne, kiedy naprawdę mocno się wsłuchać. Mnie to nie przeszkadza ani trochę.
uff choć jeden espressivo poza moim nie jest idealny,he,he
Wiesz, fajnie jeśli sprzęt jest dead silent. Sam bardzo lubię tę cechę i sporo wkładam w to zaangażowania. Ale teraz testuję lampy NOS w swoim innym wzmacniaczu i choć szum tła jest większy to i tak grają lepiej i wolę je od tych najcichszych któ®e jednocześnie też gorzej grają :)