Audiohobby.pl

Klub Espressivo-E

Aaarti

  • 43 / 3201
  • Użytkownik
27-06-2015, 21:14
Witam,mam kolejne pytanie;czy to normalne ze gdy nie słucham muzyki w słuchawkach słychać cichy "brum" ?nawet przy wyciszonej głośności,przy zwiększeniu do Mac słychać trochę bardziej,podczas słuchania tego nie słychać.

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
27-06-2015, 22:03
Witam,mam kolejne pytanie;czy to normalne ze gdy nie słucham muzyki w słuchawkach słychać cichy "brum" ?nawet przy wyciszonej głośności,przy zwiększeniu do Mac słychać trochę bardziej,podczas słuchania tego nie słychać.

Może masz pętlę masy? U mnie Espressivo jest ciche jak skała.

Aaarti

  • 43 / 3201
  • Użytkownik
27-06-2015, 22:14
A jak sie tego w prosty sposób pozbyć?bo czytałem przed chwila artykuł o pętli masy i nic z tego nie rozumiem

Aaarti

  • 43 / 3201
  • Użytkownik
27-06-2015, 22:29
Chyba rozumiem,espressivo podpięty pod wzmacniacz rca i jeden i drugi uziemiony do tego CD tez uziemiony wszystko pod ta sama listwa,czy powinienem podłączyć espressivo bez uziemienia?

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
27-06-2015, 23:09
Chyba rozumiem,espressivo podpięty pod wzmacniacz rca i jeden i drugi uziemiony do tego CD tez uziemiony wszystko pod ta sama listwa,czy powinienem podłączyć espressivo bez uziemienia?

Późno już ale skrobnę tak:
Możliwości poprawy zależą od tego jak wszystko jest u Ciebie popodłączane. Z dużym prawdopodobieństem z Espressivo jest wszystko OK. To raczej kwestia połączeń, konfiguracji. Być może polaryzacji wtyczek pozostałych urządzeń. Poczytak o fazie, kup 'neonówkę' w sklepie elektrycznym lub pożycz od kogoś.
A najlepiej opisz bardzo dokładnie jak to u Ciebie wszystko jest popodłączane. Czy komp jest podpięty do tego samego gniazdka?

Aaarti

  • 43 / 3201
  • Użytkownik
27-06-2015, 23:14
Nie z laptopa korzystam na bateri,Cd podłączony pod wzmacniacz rotel ra04 se,z rotela wyjściem tape out na espressivo,wszystkie kable sieciowe w tej samej listwie

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
27-06-2015, 23:17
Nie z laptopa korzystam na bateri,Cd podłączony pod wzmacniacz rotel ra04 se,z rotela wyjściem tape out na espressivo,wszystkie kable sieciowe w tej samej listwie

cd i rotel mają uziemienia?
a kiedy wypniesz z gniazdka cd brum znika? albo kiedy wypniesz Espressivo z gniazda i jest podłączony sam wzmacniacz?
« Ostatnia zmiana: 27-06-2015, 23:19 wysłana przez Synthax »

Aaarti

  • 43 / 3201
  • Użytkownik
27-06-2015, 23:26
CD wypięty dalej brumi,ale wyjście słuchawkowe w rotelu nie brumi, jutro poszukam przedłużki bez uziemienia i spróbuje,nie zajmuje już dzisiaj czai,dziękuje i pozdrawiam

Aaarti

  • 43 / 3201
  • Użytkownik
28-06-2015, 00:09
Ciekawe,bo wyłączyłem wzmacniacz CD,został sam espressivo i dalej to słychać ale czy to brum to nie wiem,czy to czasem nie urok wzmacniacza lampowego, po uruchomieniu CD nawet na cichych ustawieniach nic nie słychać

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
28-06-2015, 10:06
A to brum na wyjściu audio czy abudowa brumi? Bo jak obudowa to może do trafa dochodzi składowa stała z sieci. Czasem tak jest jak w pobliżu jest lodówka np.

Aaarti

  • 43 / 3201
  • Użytkownik
28-06-2015, 10:26
Na wyjściu,zrobiłem eksperyment i wypisałem wzmacniacz z systemu i podpiąłem osobno bez sygnału,dalej jest ten efekt,ale to naprawdę ciche, i pewnie większość ludzi nie usłyszy tego wogole,a ja mam słuchawki zamknięte wiec słychać to pewnie bardziej niż na takich z systemem otwartym

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
28-06-2015, 10:40
Na wyjściu,zrobiłem eksperyment i wypisałem wzmacniacz z systemu i podpiąłem osobno bez sygnału,dalej jest ten efekt,ale to naprawdę ciche, i pewnie większość ludzi nie usłyszy tego wogole,a ja mam słuchawki zamknięte wiec słychać to pewnie bardziej niż na takich z systemem otwartym

Może odpal go u kogoś w innym mieszkaniu na próbę, wtedy jest szansa wykluczenia tej składowej stałej. A poza tym to już mi brakuje pomysłów :/
Ale inna prawda jest taka, że konstrukcje oparte o lampy nigdy nie będą tak ciche jak tranzystor. Coś za coś niestety.

Aaarti

  • 43 / 3201
  • Użytkownik
28-06-2015, 10:45
Ok,dzięki za pomoc! Jeszcze spróbuje jutro wypożyczyć kondycjoner xindaka i zobaczę czy to coś zmieni a i tak myślałem o kupnie;)pozdrawiam!

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
28-06-2015, 11:35
Ok,dzięki za pomoc! Jeszcze spróbuje jutro wypożyczyć kondycjoner xindaka i zobaczę czy to coś zmieni a i tak myślałem o kupnie;)pozdrawiam!

Kondycjonery chyba są przecenianie. Warto zdiagnozować konkretny problem i zadziałać konkretnym narzędziem.
Na składową stałą w sieci - DC Blocker
Na inne brudny w sieci - np. filtry Schaffnera
Na siejące, ze wzmacniaczy w torze, trafa - ekranowane kable zasilające
Na mikrofonujące lampy - oddalenie sprzętu lub dampery na lampy
itd...

sir.jax

  • 241 / 3777
  • Aktywny użytkownik
28-06-2015, 12:47

Kondycjonery chyba są przecenianie. Warto zdiagnozować konkretny problem i zadziałać konkretnym narzędziem.
Przeceniane to są listwy zasilające w cenie niektórych można kupić naprawdę dobry kondycjoner, tylko trzeba wiedzieć za który chwycić.
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.