Audiohobby.pl

Klub Espressivo-E

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
24-06-2015, 00:05
Witam,dziś odebrałem wzmacniacz espressivo e i mam pytanie:czy to normalne ze potencjometr sie nagrzewa?

Tak.

Aaarti

  • 43 / 3201
  • Użytkownik
25-06-2015, 14:09
Dziękuje za odpowiedz,mam jeszcze pytanie czy to normalne ze lampy cicho piszczą ale trzeba ucho do lampy przyłożyć?

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
25-06-2015, 14:55
Dziękuje za odpowiedz,mam jeszcze pytanie czy to normalne ze lampy cicho piszczą ale trzeba ucho do lampy przyłożyć?

Tego raczej nie powinno być. Lampy jednak są czułe na zakłócenia. Więc najlepiej używać dobrze ekranowanych kabli sygnałowych i zasilających i trzymać Espressivo z dala od kompa- przynajmniej z 1m. A na wyjściu słychać to piszczenie?

Aaarti

  • 43 / 3201
  • Użytkownik
25-06-2015, 15:23
Kabel sygnałowy mam ekranowany kabel sieciowy kupiłem tez dobry z wtyczka specjalna przeciw zakłóceniom wzmacniacz stoi obok konsoli która jest wylaczona,na wyjściu nic nie słychać i wzmacniacz z godziny na godzinę (wygrzewanie)gra coraz lepiej,dlatego pytałem czy to normalne,z tym ze to taki dziwny odgłos jakby żarzenia połączony z piszczeniem na bardzo wysokich częstotliwościach

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
25-06-2015, 15:38
Kabel sygnałowy mam ekranowany kabel sieciowy kupiłem tez dobry z wtyczka specjalna przeciw zakłóceniom wzmacniacz stoi obok konsoli która jest wylaczona,na wyjściu nic nie słychać i wzmacniacz z godziny na godzinę (wygrzewanie)gra coraz lepiej,dlatego pytałem czy to normalne,z tym ze to taki dziwny odgłos jakby żarzenia połączony z piszczeniem na bardzo wysokich częstotliwościach

Jeśli nie słychać na wyjściu to raczej nie jest to nic niepokojącego. Może z czasem zniknie. Chyba nie martwiłbym się na zapas.

Za kilka dni będzie grać jeszcze lepiej

Aaarti

  • 43 / 3201
  • Użytkownik
25-06-2015, 15:44
Dziekuje

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
25-06-2015, 17:52
Brzęczenie lamp może być spowodowane :
-starymi, zużytymi lampy
-żarzenie prądem przemiennym (luźne włókno żarzenia czasem lubi się "pobujać")

Pomóc może to. Daj mi swoje namiary na PM to wyślę Ci takie dampery, które można założyć na lampy co by je mechanicznie uspokoić.

Ja zakładam zwykłe silikonowe czerwone uszczelki wysokotemperaturowe :)

Aaarti

  • 43 / 3201
  • Użytkownik
25-06-2015, 19:46
Spróbuje z tymi uszczelkami bo te druciane osłony oszpeca wzmacniacz

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
25-06-2015, 22:00
Rumburak, a gdzieś Ty się podziewał tyle czasu? Witamy po przerwie ;-)

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
25-06-2015, 22:48
Rumburak, a gdzieś Ty się podziewał tyle czasu? Witamy po przerwie ;-)

Właśnie, ja też tęskniłem :)

Aaarti

  • 43 / 3201
  • Użytkownik
26-06-2015, 12:20
Witam,kupiłem lampy ecc88 bo na forum przeczytałem ze są lepsze,nie wiem czy to kwestia lamp ale po włożeniu słychać było transformator w słuchawce na średnim ustawieniu głośności a poza tym słychać było potencjometr w słuchawkach,dźwięk wcale nie był lepszy(bas miał nie mulić )jedyne co nie daje mi spokoju to kolor nuzek kupionych lamp bo są lekko "matowione" a oryginalne które dostałem do wzmacniacza nowiutkie i błyszczące No i grają dużo lepiej

Aaarti

  • 43 / 3201
  • Użytkownik
26-06-2015, 12:21
Nóżek oczywiscie

majkel

  • 7476 / 5865
  • Ekspert
26-06-2015, 12:31
Stan nóżek jest głównie wynikiem wieku lampy i nie trzeba się nim przejmować. Zawsze możesz je przemyć np. izopropanolem lub zmywaczem topnika do płytek drukowanych. Warstwy tlenku to jednak nie usunie, czego zresztą ja bym nie robił.
Natomiast samo kupowanie lamp to grunt dla osób obeznanych w temacie, szczególnie w przypadku nabywania NOSów, bo można się nadziać na różne pułapki, np. lampy są używane i w związku z tym mniej lub bardziej zużyte, albo niesparowane, albo dobrane na zasadzie parametrów, ale z różnych lat produkcji. Sprzedawcy nie zawsze są uczciwi na tyle, żeby się ze wszystkiego wyspowiadać. Ponadto są różne "odmiany" lamp nawet w obrębie tego samego typu i producenta, a brzmieć potrafią bardzo różnie.
Na końcu tego wszystkiego stoi gust, bo dla mnie na przykład współcześnie robione lampy potrafią grać lepiej od różnych NOSów, za które sprzedawcy liczą sobie sporo więcej. Co nie znaczy, że nie znajdziesz wśród NOSów jakiegoś rodzynka. Tyle że zabawa w poszukiwania pochłania wiele czasu i pieniędzy, choć są osoby odnajdujące przyjemność w samej tej zabawie w zmiany i porównywanie.

Aaarti

  • 43 / 3201
  • Użytkownik
26-06-2015, 14:46
Pewnie to wszystko prawda,natomiast ja zauwazylem jedna rzecz,mianowicie zalezy jakiej sie muzyki slucha. np.rock progresywny(toxic smile) brzmi wybitnie,muzyka jazzowa(miles davies"tutu"brzmi wybitnie jazz klasyczny (jarret plyta the out of towners) muzyka klasyczna orkiestrowa brzmi bdb szczegolowo i ladnie plus wielka skala dynamiczna(Swieto Wiosny Strawinski_Ozawa),natomiast to czego nie moge odnalezc w zadnym wzmacniaczu i kablach to moja ukochana muzyka fortepianowa,czesto bas w szybkich przebiegach jest zamulony i malo selektywny(mowa o muzyce klasycznej np.Rachmaninow 3 sonata) malo jest planow glosowych(czasami niedosyt gory przy mocno eksponowanej srednicy)ale pewnie to tez kwestia samego nagrania plyty.ale kto szuka nie bladzi!;-)

Aaarti

  • 43 / 3201
  • Użytkownik
26-06-2015, 15:18
I jeszcze jedno; słuchawki koss 4aat pro z espressivo e grają wyraźnie lepiej