Audiohobby.pl

Fostex TH900

saintkrusher

  • 43 / 3972
  • Użytkownik
18-03-2014, 18:28
Czy ktoś z forumowiczów (oprócz pana Piotra Ryki) miał już do czynienia z flagowcami Fostex-a? Pytam gdyż już idą do mnie z USA lecz nie wiem jaki wzmacniacz do nich dopasować?

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
18-03-2014, 21:45
Ja słuchałem ich około godzinki... W zasadzie przyjemne słuchawki choć dla mnie charakterystyka za bardzo V. Myślę że powinny dobrze grać z rzetelnym tranzystorem. Są na tyle klimatyczne i gęste, że nie trzeba ich doprawiać lampami itd... Ja bym poszedł w Perłę albo cokolwiek co będzie Tobie odpowiadać funkcjonalnie. Zaryzykowałbym nawet dziurką z dobrego napędu/daca.

korzena

  • 343 / 4748
  • Zaawansowany użytkownik

asmagus

  • 4439 / 5413
  • Ekspert
18-03-2014, 22:47
Niska impedancja wyjścia we wzmaku i szanse, ze będzie dobrze rosną.

saintkrusher

  • 43 / 3972
  • Użytkownik
18-03-2014, 23:24
Brałem pod uwagę kilka dac-ów z wyjściem słuchawkowym. Z tego co czytałem na Headfonia to idealnie zgrywa się z Bakoonem i jest to ponoć jeden z najlepszych zestawów słuchawkowych, ale budżet na wzmacniacz nie ten. Myślałem o Asus Xonar Essence One, Audio-gd NFB-10.32 lub Fostex HP-A4. Ten ostatni najtańszy a ponoć zgrywa się z nimi wybornie (przynajmniej tak piszą na Head-fi). Zastanawiałem się również nad iFi iCan. Co sądzicie?

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
19-03-2014, 09:36
Wydaje mi się że TH900 + Bakoon to ktoś uznał za najlepsze połączenie tylko ze względu na cenę... Bakoon przy swojej cenie nie powoduje że wyskakuje się z kapci...
Ifi jak najbardziej warto rozważyć. To dobry wzmak, bardzo podobał mi się z Audeze, jestem prawie pewien że  TH900 też dobrze napędzi. Tylko wiadomo wzmak to jedno a pytanie jak ze źródłem.. Bo jak ona ma jakieś wady to pójdą dalej w tor, a jeśli jest świetne to i wzmak nie musi być nie wiadomo jaki z kolei.

saintkrusher

  • 43 / 3972
  • Użytkownik
19-03-2014, 10:53
Zgadzam się z Tobą. Też miałem przyjemność słuchać iCan-a z LCD-2 i uważam że napędził je lepiej niż Lyr. Jeśli chodzi o źródło to pliki z komputera puszczane przez jPlay. Na razie nie mam dac-a więc najlepszym rozwiązaniem byłby teraz dla mnie dac z wyjściem słuchawkowym, gdyż budżet póki co nie pozwala mi poszaleć na osobny dac i wzmacniacz. Brałem pod uwagę też Asgard 2, ale czytałem w recenzji Piotra Ryki że lepsze wrażenie zrobił na nim iCan wraz z Th900.

lancaster

  • Gość
19-03-2014, 11:10
saint, pelen szacun dla pracy wlozonej w recke taka czy inna ale dla czlowieka szukajacego dobrego brzmienia DLA SIEBIE a nie dla nie wiadomo kogo wartosc recek jest czysto beletrystyczna, ew. informacyjna, ze cos takiego jak dany sprzecior w ogole jest + obejrzenie fotek.
Naprawde warto poswiecic troche czasu i przekonac sie nausznie. Zaoszczedza sie w ten sposob sporo kasy.

Przejrzyj działy ogloszen, laduja tam zakupy z recek/cudzych opinii wlasnie "stan gabinetowy, kupiony miesiac temu, prawie nie uzywany".

Jesli mialbym cokolwiek doradzic to poczekaj az sluchawki przyjada, posluchaj je w  konfiguracji jaka masz (z kompa) i ustal CO BYŚ CHCIAL ZMIENIC. Moze sie okazac ze wymienisz JPlaya na Foobara i to bedzie wszystko czego ci do szczescia potrzeba - bo akurat tak sie lepiej zgra :-)
Jesli na poczatek nic bys nie poprawial i slucha sie super to po co kombinowac
....a jak uslyszysz ze cos Fosteksy (;-)) lepiej napedza to czemu nie, jak jest budzet to mozna kupic i Wavac na 833 za 350 000$ ;-)

saintkrusher

  • 43 / 3972
  • Użytkownik
19-03-2014, 17:22
zobaczymy jak grają same słuchawki. Niestety nie mogłem ich nigdzie posłuchać gdyż dostępność u nas w kraju jest bardzo marna a i cena z kosmosu. Myślę że to może być to, ale już nie wierzę w to co piszą ludzie na forach i recenzjach. Zgadzam się z Tobą Lancaster że sprzęt trzeba samemu posłuchać

Samuel

  • 117 / 3963
  • Aktywny użytkownik
19-03-2014, 18:01
Słuchałem tych słuchawek; bardzo fajne, bardzo klimatyczne granie, a ja właśnie takie lubię, bo przy hd800 usypiam z nudów. Świetny wybór, na pewno nie pożałujesz. Cena uwaga o wyjściowej, żeby była ta z niższych, ale te słuchawki grają w zasadzie ze wszystkiego, a uwagą o bakoona się w ogóle nie przejmuj, bo idioci tylko mówią, że dane słuchawki potrafią wybitnie zagrać z torem za pół miliona, ale z takim za kilka tysięcy to szkoda czasu i słuchawek. Jak już przyjdą to pograj trochę nimi i ewentulanie daj znać skoro jesteś z Krakowa - wpadniesz, posłuchasz z tym, co mam, porównasz i będziesz miał rozeznanie. Możesz też spróbować wzmacniaczy Majkela - tu też odsłuch osobisty i się zastanowić czy to nie jest dobre rozwiązanie. (ja niczego nie sprzedaje).

saintkrusher

  • 43 / 3972
  • Użytkownik
19-03-2014, 18:28
Jeśli chodzi o cenę to nawet po rabacie wychodzi u nas o tysiaka więcej :-( - nieporozumienie, niech sobie taki rabat w d... wsadzą. Jaki masz obecnie zestaw Samuel? Co do spotkania i posłuchania na innym wzmaku to bardzo chętnie. Jak tylko się pojawią i trochę pograją u mnie to się odezwę. W połowie kwietnia ma się pojawić u nas u polskiego dystrybutora hp-a4 w cenie nie odbiegającej od tego co za granicą więc warto będzie chodziarz wypożyczyć i posłuchać.

majkel

  • 7476 / 5864
  • Ekspert
19-03-2014, 18:37
To wypożycz co się da i wpadnij z tym do mnie. ;) Bezpośrednie porównania dają najlepszy obraz różnic między sprzętami. Można zrobić też spotkanie z szerszym udziałem sprzętu i osób, np. jakby jeszcze Samuel wpadł ze swoimi precjozami słuchawkowymi.

Samuel

  • 117 / 3963
  • Aktywny użytkownik
19-03-2014, 18:57
jak je trochę wygrzejesz to spróbuj Majkelowego headonica, bo warto, a możesz sprzęt bez zobowiązań przetestować.  

saintkrusher

  • 43 / 3972
  • Użytkownik
19-03-2014, 23:26
a jaka cena tego Hedonica?

majkel

  • 7476 / 5864
  • Ekspert
20-03-2014, 10:54
Od około 2000zł brutto przy zasilaniu z sieci, z zasilaniem bateryjnym najtaniej 2800zł. Sprawę szczegółów opcji i cen chętnie wyjaśnię drogą bezpośredniego kontaktu.