Audiohobby.pl

Fostex TH900

pastwa

  • 3815 / 5886
  • Ekspert
20-03-2014, 12:16
>> saintkrusher, 2014-03-18 23:24:50
Brałem pod uwagę kilka dac-ów z wyjściem słuchawkowym.

Anedio D2, bardzo dobra relacja brzmienia do ceny, zwlaszcza, ze masz wielce udane zrodlo i rownie dobre wzmocnienie, kombo gra czysto, przejrzyscie i z przestrzennym odechem, powinno sie to zgrywac z gestymi Fostexami.

http://www.anedio.com/index.php/audio/store

saintkrusher

  • 43 / 3994
  • Użytkownik
21-03-2014, 19:40
popatrzcie na to cacko: http://www.the-ear.net/news/ifi-retro-stereo-30, zapowiada się super :-)

saintkrusher

  • 43 / 3994
  • Użytkownik
09-04-2014, 22:50
Już przyjechały i muszę powiedzieć że jak na grę bez dac-a i wzmaka słuchawkowego tylko z dziurki starego wzmacniacza stereo Technicsa grają wyśmienicie :-). Grają ciemno z niesamowitą przestrzenią, świetnymi wysokimi tonami które zupełnie nie przeszkadzają jak to było w przypadku 7100. Wszystko odczuwa się jakby siedziało się w studiu między muzykami lub ( np. podczas odsłuchu płyty Ulver - Messe I.X w filharmonii przy całkowicie zgaszonych światłach :-))). Rewelacyjnie schodzący bass powoduje u człowieka pojawienie się momentalnie banana na twarzy :-). Aha, żeby nie skłamać, podłączyłem je obecnie do wzmacniacza iFi micro z którym podobnie jak z LCD-2 iFi iCAN grał wyśmienicie tak tutaj również nie ma się do czego przyczepić. Jestem ciekawy jak podziałała by im jeszcze wymiana kabla na np. Noir od Forzy? Może w przyszłości się skuszę, jak na razie delektuję się tym co mają do zaoferowania ze stockowego kabla.

Samuel

  • 117 / 3985
  • Aktywny użytkownik
19-04-2014, 11:02
i wyszło ci taniej? nie naliczyli ci cła i podatku od towarów?

saintkrusher

  • 43 / 3994
  • Użytkownik
19-04-2014, 22:35
ściągałem przez znajomego ze stanów, więc wyszło atrakcyjniej :-)

Samuel

  • 117 / 3985
  • Aktywny użytkownik
20-04-2014, 00:12
a tak to rozumiem, bo teraz nie sposób ściągnąć coś od tak, bo nie ma raczej opcji, żeby to nie przyszło z odpowiednimi dodatkowymi procentami.

saintkrusher

  • 43 / 3994
  • Użytkownik
20-04-2014, 00:24
no może, nie wiem bo nic nie sprowadzałem bezpośrednio od producenta, choć jak ostatnio zamówiłem HE-400 to przyszły bez żadnych opłat. Teraz szukam dobrego źródła budżetowego do nich. Na początku maja ma się pojawić u nas HP-A4 więc wezmę na testy do domu gdyż Drew z MoonAudio napisał że gra z nimi świetnie i w tych pieniądzach nic lepszego nie znajdę a jest tylko trochę gorszy od A8 dedykowanego do nich. Jak nie spasi to będę szukał dalej. Z iFi ican nano grają bardzo dobrze, ale nie mam porównania więc ciężko mi się wypowiadać czy potrafią zagrać dużo lepiej :-)

Baele

  • 753 / 5107
  • Ekspert
17-05-2014, 11:47
chyba szału z tymi fostexami nie ma skoro kolega zdecydował się ich pozbyć...

z drugiej strony, na jednym rosyjskim forum rozpływają się w zachwytach

Soundman

  • 775 / 4010
  • Ekspert
17-05-2014, 12:08
No te Fostexy ciekawią mnie bardzo. To jakby podrasowane Denony D7000, z ciemniejszą prezencją.
Pamiętam że D7000 podobały mi się , duża scena i dobry bas....tylko wydały mi się za jasne.

Baele

  • 753 / 5107
  • Ekspert
17-05-2014, 12:19
jak dla mnie, to D7000 miały kartonowy bas, no ale zależy co kto lubi.

Baele

  • 753 / 5107
  • Ekspert
17-05-2014, 12:27
Natomiast jak ktoś się zastanawia nad sensownymi niedrogimi słuchawkami zamkniętymi, to polecam przynajmniej posłuchać, wygrzanych Sennheiser Momentum.

saintkrusher

  • 43 / 3994
  • Użytkownik
17-05-2014, 14:26
uważam że TH-900 grają świetnie, ale jak to w życiu bywa człowiek jest ciągle ciekawy innych rozwiązań, myślę że każdy z nas chciałby posłuchać każdych słuchawek na rynku, zwłaszcza tych z wyższej półki. Co do porównań do Denonów to nie wiem czy rzeczywiście grają podobnie, tak piszą, mogę tylko napisać że mają bardzo szeroką scenę, niesamowicie nisko schodzący bass, dobrze kontrolowany i górę która nie przeszkadza tak jak w 7100. Nie sprzedaję ich dlatego że coś z nimi nie tak, wręcz przeciwnie uważam że do tej pory z słuchawek które miałem u siebie Fostex-y grają najrówniej.

Soundman

  • 775 / 4010
  • Ekspert
08-12-2014, 19:31
Więc i ja, niejako przypadkiem stałem się szczęśliwym posiadaczem tych Fostexów TH900, mimo że zamknięte ujęły mnie dużą sceną,wygodą i dynamiką przekazu bez ostrości na górze.
Napędzałem je dłuższy czas Audiolabem Mdac, fajnie to razem grało ale miałem świadomość że to tylko przedsmak tego co potrafią pokazać te słuchawki na 100%.
Potrzebny był lepszy wzmacniacz...
Traf chciał że zaoferował się Mikołaj , twórca Rapture o którym naczytałem się wielu pochlebnych opinii, niektóre sugerowały nawet że gra ów wzmacniacz porównywalnie czy nawet lepiej od słynnego Brystona!
Miałem okazję zakupić, ostatnią sztukę jego Rapture...czy mogłem nie spróbować takiej okazji w miarę taniego dopakowania swoich Fostexów?
Ale czy taki składak robiony przez samouka ,jakby nie dobrego ale bez zaplecza dużej firmy audio, może konkurować z takim utytułowanym tuzem jak wielki Bryston?
Po długim i niecierpliwym czekaniu przez parę tygodni na dostarczenie części do Rapture i jego złożenie, wreszcie znalazł się na moim biurku.
Jako ciekawostkę powiem że jako pierwszy mam już mniejszą obudowę, z wyglądu jak stara ale w miniaturze.
Piękny czarny kolor i diabelsko  świecąca się  na czerwono dioda, dopełniła reszty pierwszego ,dobrego mojego odbioru tego sprzętu...
Połączyłem pod wzmacniacz słuchawki Th900, dioda się zapaliła na czerwono i ....kicha panie!
To ma być ten super dźwięk bijący Brystona na łopatki?....wolne żarty...
Taki Audiolab ,będący źródłem, grał o niebo lepiej....Co tu się wyrabia pomyślałem?
Ale zaraz, Mikołaj kazał wygrzewać wzmacniacz i to parę dni/tygodni nawet.
Wiec rad nie rad, puściłem muzykę i niech się wygrzewa...może przekaz się poprawi.
Na drugi dzień , niestety było równie źle, może trochę lepiej....Grało to na poziomie 500/1000zł wzmacniacza, ale zaraz gdzie ten poziom niezwykły co miał być?
Przekaz słuchawek zrobił się ciemny z niewyraźną górą, na tle Mdaca było słabo....
Powoli zacząłem myśleć o ewentualnej odsprzedaży Rapture....ale dałem mu grać jeszcze kilka godzin.
Wieczorem zakładam TH900...i ooo jest jakby poprawa, i to spora, coś się ruszyło. Fostexy zaczęły grać jak nigdy przedtem z Audiolabem.
Dzisiaj po następnych dwóch dniach mogę śmiało powiedzieć że poziom dźwiękowy Brystona został już osiągnięty, TH900 grają niebywale dobrze...
Poszerzyła się głębia sceny, znikło zamulenie na górnych zakresach, przekaz nabrał dynamiki, rześkości...tego specyficznego naprężenia dźwięku którym imponował mi Bryston, tutaj jest to również obecne.
A to co najlepsze według Mikołaja , dopiero prze de mną, dźwięk ma się jeszcze sporo poprawić....
Jeżeli następi duża poprawa w przekazie Rapture dopiszę ciąg dalszy mojej przygody z Rapture i Th900.
Niesamowicie udany to duet, do zjedzenia i do posłuchania...Polak jednak potrafi!
 

Karol

  • 2009 / 4316
  • Ekspert
08-12-2014, 21:13
Soundman, dzięki za już i proszę o więcej.
Porównaj granie Fosteksów do jakiś innych słuchawek.
Może być do AH-D7100, jeżeli słuchałeś.
Też zamknięte i zdaje się podobnie grające.
Ale niekoniecznie do nich. Może być do całkiem innych.
Nie muszą to być słuchawki zamknięte.

Synthax

  • 2323 / 4105
  • Ekspert
08-12-2014, 21:21
Sorry jak się wcinam, ale pomimo tego że nie słuchałem ich tak długo jak Soundman już je ma, to uważam że są prawie idealne. Jedyna moje w zastrzeżenia to cena i to że nie są tak szczelne jak słuchawki zamknięte powinny być.
Jak grają? Gęsto, naturalnie, bardzo wyraźnie - w zasadzie idealnie. Nie ma nic nienaturalnego, przestrzeń jest świetna, komfort również. Ale wzmak do nich powinien być neutralny, zero ociepleń. Ma wysoko szybować z częstotliwościami i nie zaszkodzi jak będzie wypychać lekko średnicę, bo dla mnie mogłaby być bardziej wypchnięta, jest bardzo leciutkie V. Bardzo wysoka kultura słuchania, nie robią krzywdy, pozwalają się zrelaksować ale nie ma w nich mułowatości.