Audiohobby.pl

Specjalistyczne bezpieczniki

Mr. Zydelek

  • 237 / 5894
  • Aktywny użytkownik
13-12-2013, 16:05
Witajcie. Interesuje mnie czy ktoś porównywał różne bezpieczniki specjalistyczne (audiofilskie) Synergistic Reaserch- Furutech- AHP 2 Gold i Cu- AMR Gold i pewnie jeszcze znajdzie się parę marek które robią takie bezpieczniki. Od razu proszę by dyskusja nie przeniosła się czy to ma sens czy też nie ma sensu, bo to jednemu jest in plus i warte wydanej złotówki przez kogoś drugiego może być krytykowane.

sir.jax

  • 241 / 3803
  • Aktywny użytkownik
13-12-2013, 16:36
A to dobre, dokładnie wczoraj na pewnym portalu AS zostałem zbanowany w tym temacie...
Więcej tu http://www.audiostereo.pl/audiofilskie-bezpieczniki_94223.html/page__st__450#entry3018903

Słuszna uwaga na wstępie co do sensu ich stosowania.
Ode mnie rekomendacja, posiadam budżetowy sprzęt player Advance Acoustic MCD 203 II i wzmak MAP 105 (dual mono)-po zastosowaniu AHP w CD bodajże 2szt jedna zaraz za gniazdem IEC, a drugi w układzie napędu lub przetwornika nie wiem no i  1szt wzmak.
Brzmienie zostało jakby oczyszczone z "brudu" scena lepiej poukładana generalnie podobne wrażenie jak po wpięciu porządnego kabla zasilającego z uwagi na niewielką cenę ok 35-50 zł propozycja godna uwagi i tak jak w przypadku kabla najbardziej zauważalne zmiany po wpięciu w źródło,  ale wzmak warto też uzbroić.
Ale to moje wrażenia i moje zdanie nikt nie musi się z tym zgadzać,  jeśli ktoś nie widzi/słyszy sensu stosowania kabli i bezpieczników to jego problem.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Mr. Zydelek

  • 237 / 5894
  • Aktywny użytkownik
16-12-2013, 14:46
Który rodzaj bezpiecznika użyłeś wersję Gold czy CU ?

sir.jax

  • 241 / 3803
  • Aktywny użytkownik
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Mr. Zydelek

  • 237 / 5894
  • Aktywny użytkownik
18-12-2013, 10:48
W ciemno zdecydowałem się na zakup AHP w wersji Cu do monobloków (4szt.), które wczoraj dla rozgrzewki zamontowałem w preampie i CD. To co zwróciło od razu moją uwagę to jeszcze większe dogładzenie niż te ktore już i tak jest, ogólnie otrzymujemy barfdziej zaznaczone czarne tło a dzwięk staje się spokojniejszy. Oczywiście różnice te nie są powalajace a zmiany na poziomie subtelnym, ale jeśli ktoś ma parę złotych na zbyciu warto zainwestować. Docelowo czekam na Synergistic Reaserch Quantum bezpiecznik, który wyląduje w CD i Padis\'a który jako najjasnieszy zamie miejsce w preampie. Padisa też zamontuję w preampie Audio Reaserch gramofonowym gdzie zajmie miejsce oryginalnego- i tu było moje zdziwienie, gdyż paroletni PH1 AR już wieki temu miał jako oryginalny bezpiecznik wykonany wewnątrz rurki z miedzi, tyle, że kapsle w nim są niklowane. Swoją drogą polecam kapsle nawet w tych audiofilskich bezpiecznikach przed użyciem wypolerować pastą auto max. Nie dość, że będą się ładnie błyszczały to i dając lepszy styk bez nalotów poprawią zarówno humor jak i brzemienie systemu.

sir.jax

  • 241 / 3803
  • Aktywny użytkownik
18-12-2013, 16:35
A jakiś link do bezpieczników padisa i synergistic reaserch ?
:)

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Mr. Zydelek

  • 237 / 5894
  • Aktywny użytkownik
19-12-2013, 16:17
Synergistic Reaserch tu: http://www.thecableco.com/Product/Quantum-Fuse-Small---5x20mm--250v-Fast-Blo
lub przez dystrybutora na Polskę Audiofast tyle, że za dwukrotność prawie tej ceny, natomiast Padisa sprzedaje Gdański Premium Sound, który ma na bieżąco bezpieczniki na składzie. Audiofast na ten przyklad bezpieczniki traktuje jako towar niszowy, po macoszemu i przeważnie na bieząco go brak.

sir.jax

  • 241 / 3803
  • Aktywny użytkownik
19-12-2013, 19:32
Dziękować,  ale cenowo nie do przełknięcia niestety.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Dj

  • 1088 / 4666
  • Ekspert
19-12-2013, 19:58
jak to? przecież na aukcji pisze "Jest to  upgrade w systemie audio o absolutnie najlepszym stosunku przyrostu do poniesionych kosztów"

sir.jax

  • 241 / 3803
  • Aktywny użytkownik
19-12-2013, 22:10
Ale nie w systemie 2kzł za klocek :) , zresztą taki przyrost może dotyczyć upgraedu ze zwykłych bezpieczników, zaś z AHP gold ten przyrost może być na granicy percepcji lub nawet wcale. A wtedy nie jestem przekonany co do zasadności wydania ponad stówy za jeden bezpiecznik.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Mr. Zydelek

  • 237 / 5894
  • Aktywny użytkownik
20-12-2013, 15:14
Bardzo rozsądne podejście. Ze "zwykłego" bezpiecznika na AHP gold jakiś przyrost jakości słyszalny jest, natomiast w górną półkę mierząc przyrost będzie nieproporcjonalny w stosunku do zwiększonej kwoty.

cocor2007

  • Gość
20-12-2013, 20:46
Dostałem kiedyś w prezencie dwa Furutechy. Zostały. Nawet głuchy cyklop odróżni w ślepym teście.
W gniazdko sieciowe też nie wierzyłem. Zostało. Ten sam cyklop w tym samym teście z tym samym efektem.

sir.jax

  • 241 / 3803
  • Aktywny użytkownik
20-12-2013, 22:30
Właśnie kiedyś zastanawiałem się nad gniazdem furutecha, jednak cena skutecznie mnie odstrasza niestety.
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Corvus5

  • 2596 / 5358
  • Ekspert
20-12-2013, 22:54
Furutech ma względnie przeciętne ceny jak na świat audio. WBT jest o wiele droższe. Zrobiłem zdjęcia tego, co ma Furutech z samych wtyków, bo było ich kilkanaście lub kilkadziesiąt nawet. Specjalne gniazda pod bezpieczniki? Czemu nie, ale w parze z audiofilskim bezpiecznikiem ;-)