Audiohobby.pl

Zestawy Tubowe do salonu vintage?

Yotomeczek

  • Gość
21-12-2013, 20:50
Na allegro pojawiły się piękne DIY:
Kartogen Audio Design Iwata Horn

i

Kartogen Audio Design TAD TH4001

MAG

  • 2393 / 5880
  • Ekspert
21-12-2013, 23:26
Dziękuję za wszystkie sugestie nie chciałbym na razie decydować w którą stronę pójść spodobał mi się pomysł Lancastera ale i Tomek podsuną mi fajny pomysł z tym Visatonem Atlas kiedyś dostawałem ciarek na całym ciele słuchając jednego podobnego projektu.
 
Nie chciał bym zamykać sobie drogi porównań i tu obiecuję zamieszczać czego oczekuję po danym zestawie czego słuchałem i co jest mi bliskie a co nie zgadza się z moim założeniem .

Odwiedzę kolegę który ma zestaw na Lowterach nie słuchałem nigdy takiego zestawu raczej tylko sporadycznie mi gdzieś przemknął na wystawie.

Dziękuję wszystkim bez wyjątku nie będę już nic gdybał i pisał że coś nie gra bo faktycznie przyznaję nic nie trzeba skreślać na podstawie wyglądu .



MAG

  • 2393 / 5880
  • Ekspert
24-12-2013, 22:30

Wszystkim życzę zdrowych pogodnych Świąt Bożego Narodzenia

Marek





Marchewa

  • 227 / 4161
  • Aktywny użytkownik
25-12-2013, 14:20
MAG,... jeśli nie masz daleko do mnie, to możesz posłuchać i mieć punkt odniesienia i podsunięcie pomysłu co do wykonania projektu,
najprostszym do wykonania jest iwata, choć komponenty nie są tanie, można zastosować mniejszy horn.
Projekt Iwata współpracuje z systemem lampowym Amp Capland, pre Klimo Merlino, cd CEC 51. w pokoju ok 60m2.
 Tad 4001



lancaster

  • Gość
26-12-2013, 11:22
MAG, jak chcesz "punkt odniesienia", to daj sie zaprosic albo nawet wproś sie (;-)) do Lutka :
http://audiohobby.pl/topic/4/5316#305398

Za taki projekt powinienes sie zmiescic w zakladanej kwocie a dxwiek bdb w kategoriach bezwzglednych (do rozrywki mozna dolozyc suba)

lancaster

  • Gość
27-12-2013, 21:10
MAG, zebys mnie dobrze zrozumial. Mozna zrobic znakomicie brzmiace konstrukcje DIY ale wymaga to czasu, prob, świadomosci co mozna osiagnac, nie ukrywam ze kasy (bo nie jest powiedziane ze wybrane glosniki beda optimum).
Od strony technicznej tak jak pisalem wszystko jest dostepne, choc czasami sprawdzaja sie rozwiazania nieco w "bok" od teorii, bo ta nie obejmuje wszystkich aspektów.
W kazdym razie jesli chcesz sie za to brac warto zlożyc glośniki tak by wspolpracowaly ladnie fazowo i amplitudowo, a nastepnie jesli beda uwagi skorygowac zwrotnice tak by pasmo ulozylo sie tak jak chcemy i odpadlo mozliwie duzo aspektow technicznych reprodukcji dxwieku.
Jesli nie masz weny na powyzsze (tak jak ja na kuchnie poza jajecznica :-)) to wybierz cos gotowego vintage. Nawet jesli nie podejdzie odsprzedasz bez straty.

Yotomeczek

  • Gość
29-12-2013, 22:45
Kolejne fajne kolumny na aukcjach:
ALTEC A7-500 i JBL

lancaster

  • Gość
30-12-2013, 00:12
W Stanach sa organizowane weekendowe kursy skladania sprzetu audio.
Ciekawe jakie byloby zainteresowania podobnym projektem w Polsce ?
W 2 dni ludzie skladaja proste konstrukcje 2 way, wzmacniacze, konfekcjonuja kable itp.

Mysle ze nie chodzi o to by posiasc jakies niesamowite urzadzenie tylko zeby fajnie spedzic czas :-)

lancaster

  • Gość
30-12-2013, 00:29
PS. nie mam zamiaru czegos takiego organizowac dla jasnosci. Podziwiam ludzi którzy to robia i zazdroszcze miejsc gdzie tego typu akcje sa mozliwe.

MAG

  • 2393 / 5880
  • Ekspert
30-12-2013, 00:47


A dlaczego nie Lancaster trzeba jeździć , uczestniczy i organizować

Sam na takich byłem może nie były to spotkania odnośnie samego audio ale były naprawdę super.
Ja zawsze popieram takie inicjatywy.





MAG

  • 2393 / 5880
  • Ekspert
30-12-2013, 00:47

"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj."
Mark Twain






lancaster

  • Gość
30-12-2013, 01:39
MAG, obym sie mylil ale po moich doswiadczeniach uwazam ze taki projekt jest w Polsce nierealny.
Jakby Mark Twain przyjechal do Polski ad 2013 to by po kilku probach stwierdzil "cholera, nie dziala" :-)


...100% sie z Toba zgadzam za nie ma rzeczy niemozliwych, ale nie wszędzie ;-)
...u nas musi byc pod kolderka, po Bozemu a jak "fikasz" i chcesz cos inaczej to najpierw musisz tlumaczyc ze nic nie kombinujesz i naprawde za friko (w przypadku takiego przedsiewziecia po stronie uczestnikow jest troche kosztow) ...a mi sie juz nie chce takich rzeczy tlumaczyc. Szczerze...minely mi jakiekolwiek misjonarskie zapedy.


Kolumny tak jak pisalem kupilbym na Twoim miejscu Vintage, jakiegos Alteca 604 lub Klipscha Cornwalla, wpakowal w ladna obudowe i masz odpowiednie naglosnienie salonu o jakim piszesz.
Nie majac doswiadczenia szczerze ciezko ci bedzie zlozyc temat w calosc.
Kolega Marchewa zaprasza do siebie, moze skorzystaj. Bylem jakis czas temu u niego i mowil ze jest przed nim jeszcze kilka zmian, Lutek gdzies pisal ze po zmianach calkiem fajnie to gra. Jak chcesz sie bawic moze jest to jakas opcja, nie wiem czy lepsza od wymienionych przeze mnie wczesniej, trzeba by posluchac.

Pamitaj tez ze nawet najdoskonalsza teoretycznie konstrukcja moze wypasc w Twoim pomieszczeniu slabiej od mnie doskonalej.
Dlatego wszystkiego chcac nie chcac trzeba posluchac u siebie.
Mialem juz wiele zaskoczen jak to kolumny potrafily roznie zagrac  waleznosci od warunkow. Czasami ludzie wydawali naprawde spore pieniadze, bo "gdzies slyszeli i bardzo sie podobalo" a po wstawieniu do siebie za nic nie udalo sie osiagnac podobnego efektu.

W kazdym razie jak amsz czas i pare na DIY to goraco polecam.
Ja nie wiesz czy masz to nawet o tym nie mysl.

Marchewa

  • 227 / 4161
  • Aktywny użytkownik
30-12-2013, 22:20
Miałem i robiłem projekty, wg. zaleceń kolegów z Niemiec, taką samą konstrukcję zrobiłem sobie, ni cholery nie chciała współgrać z moim pomieszczeniem, ...dlaczego piszę z pomieszczeniem, ...bo ma niesamowity wpływ na brzmienie, ....cały system sprzedałem, ustawiając u znajomego, zagrał rewelacyjnie, gra na nim cały czas,...mimo to, iż usłyszę bardzo ładnie brzmiące, CD, DaC, wzmacniacz, przedwzmacniacz, jeśli nie odsłucham w swoim systemie, pomieszczeniu, nie kupię.
Z mojego doświadczenia pomieszczenie ma bardzo duży wpływ na cały system.
I powtarzam, nigdy nie kupię sprzętu, bez odsłuchu u siebie w domu, bo można niesamowicie rozczarować,.. proszę sobie wziąć do serca co pisze Lancaster.

Marchewa

  • 227 / 4161
  • Aktywny użytkownik
30-12-2013, 22:25
Teraz przywiozłem do domu i będę grał, zwrotka 2 RZ.;0)