Audiohobby.pl

Klub miłośników Beyerdynamic DT150

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
05-04-2018, 08:53
To prawda że mają coś w sobie. Nawet kabel jest odrobinę lepszy niż ten w DT990 chociażby. Tamten przewód jest grubszy i twardszy.
Maciek, kupiłeś je znowu? Hah, kto by pomyślał :) A modowałeś nowe tak jak stare czy na surowo grają?

Modowane modowane :)

Grają z akumulatorowym Sound Projectem Model 1

One mają fakturowość basu i średnicy której potrafi brakować japończykom
« Ostatnia zmiana: 05-04-2018, 08:57 wysłana przez Synthax »

mikolaj612

  • 347 / 3567
  • Zaawansowany użytkownik
05-04-2018, 09:01
Sam miło wspominam DT150 :)

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
05-04-2018, 09:35
Sam miło wspominam DT150 :)
O no właśnie, podobno jest Rapture 2 ?

mikolaj612

  • 347 / 3567
  • Zaawansowany użytkownik
05-04-2018, 09:52
No jest, a raczej mała rodzina :)

"Duży" już gra, "małego" kończę projektować, a w zasadzie to nawet nie kończę - bo cała sekcja audio zostaje z dużego, ogarniam ostatnie kwestie w zasilaniu do niego, bo zmieniła mi się ostatnio koncepcja co do zasilania z baterii.

StartRockToday

  • 171 / 4668
  • Aktywny użytkownik
05-04-2018, 10:58
Bas DT150 jest charakterystyczny. Jeśli za fakturowość uznać selektywność, chrupanie i to czy dobrze można śledzić jego zejście, to beyery są bardzo fajne w tym basie... tylko japończyki są jeszcze lepsze. :) Wiadomo, poszczególne zakresy i charakter się trochę różnią. To jest tak jak z innymi tonami - zawsze jest coś za coś. W D600 jest bardziej kształtny, bardziej skupiony, precyzyjniejszy i niżej schodzi. Oczywiście mówię tu o podpięciu ich do takiego S16 lub innego źródła, które ogarnia ich bas. Bo z telefonu to ten bas będzie wolny i trochę monotonny, wiadomo. :P Słuchawki otwarte często mają więcej faktury, czyli tego chrupania, ale pozostałe parametry tego basu nie są już takie dobre. Dla mnie D600 mają lepszy bas od HE-5LE :] Co z tego, że w chińczytach ten bas jest szybszy, bardziej punktowy i odrobinę bardziej chrupki, jak gra na jedno kopyto i nie jest nawet blisko potęgi denona w porównaniu. 

Natomiast DT można uznać go za bardziej zszyty ze średnicą, która jest lepiej podbudowana i tu dopatrywałbym się zalet Dt-150, szczególnie, jeśli źródło ładnie je pokoloruje. :)

@Synthax co u Ciebie robi za źródło do tego "retro" wzmacniacza?

mikolaj612

  • 347 / 3567
  • Zaawansowany użytkownik
05-04-2018, 11:28
Aune S16 jako wzmacniacz to jest taka bieda, że ciężko uznać, że ten wzmacniacz cokolwiek ogarnia :)
Tam są po drodze takie dziwne rzeczy porobione, że szkoda słów na to.

Natomiast DAC i sekcja cyfrowa całkiem spoko, więc to jest w ogóle paradoks, zrobić sprzęt w 80% naprawdę na wysokim poziomie, a wzmacniacz słuchawkowy dać na odwal się :(

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
05-04-2018, 11:45
Bas DT150 jest charakterystyczny. Jeśli za fakturowość uznać selektywność, chrupanie i to czy dobrze można śledzić jego zejście, to beyery są bardzo fajne w tym basie... tylko japończyki są jeszcze lepsze. :) Wiadomo, poszczególne zakresy i charakter się trochę różnią. To jest tak jak z innymi tonami - zawsze jest coś za coś. W D600 jest bardziej kształtny, bardziej skupiony, precyzyjniejszy i niżej schodzi. Oczywiście mówię tu o podpięciu ich do takiego S16 lub innego źródła, które ogarnia ich bas. Bo z telefonu to ten bas będzie wolny i trochę monotonny, wiadomo. :P Słuchawki otwarte często mają więcej faktury, czyli tego chrupania, ale pozostałe parametry tego basu nie są już takie dobre. Dla mnie D600 mają lepszy bas od HE-5LE :] Co z tego, że w chińczytach ten bas jest szybszy, bardziej punktowy i odrobinę bardziej chrupki, jak gra na jedno kopyto i nie jest nawet blisko potęgi denona w porównaniu. 

Natomiast DT można uznać go za bardziej zszyty ze średnicą, która jest lepiej podbudowana i tu dopatrywałbym się zalet Dt-150, szczególnie, jeśli źródło ładnie je pokoloruje. :)

@Synthax co u Ciebie robi za źródło do tego "retro" wzmacniacza?

Ten wzmacniacz nie jest retro :D
To najnowszy model tej marki, serio.

Ja używam różnych daców, to co ludzie podrzucą. Ostatnio to jakiś AKM DIY. Ale nie przeceniaj roli DACów. Są ważne ale przy DT nie tak drastycznie.

To czego ja nie mogę po prostu zdzierżyć w Denonach i Fostexach to ta koszmarnie zniekształcona góra powyżej 8-9 kHz. Wszystkie sybilanty sa takie że uszy bolą...
Bo przestrzeń owszem mają lepszą niż DT ale za to mają mniej muzyki w sobie i często dołek na średnicy...

Ale to kwestia gustów, nie jakości. Gdyby np takie Fostexy Th600 miały górę DT150 dobrze napędzonych to ja bym chciał takie Th600 :)

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
05-04-2018, 11:45
Aune S16 jako wzmacniacz to jest taka bieda, że ciężko uznać, że ten wzmacniacz cokolwiek ogarnia :)
Tam są po drodze takie dziwne rzeczy porobione, że szkoda słów na to.

Natomiast DAC i sekcja cyfrowa całkiem spoko, więc to jest w ogóle paradoks, zrobić sprzęt w 80% naprawdę na wysokim poziomie, a wzmacniacz słuchawkowy dać na odwal się :(

No właśnie miałem takie obserwacje do S16 że ten wzmak w nim taki nijaki. W sumie taki jak w ich tańszych modelach.

mikolaj612

  • 347 / 3567
  • Zaawansowany użytkownik
05-04-2018, 11:54
Wzmacniacz w S16 jakościowo jest na poziomie tego w AIM SC808, technicznie to też praktycznie 1:1.

Inna sprawa, że ten wzmacniacz w tym urządzeniu jest celowo zbudowany na odwal się, bo skoro cała reszta jest zrobiona naprawdę fajnie, to czemu producent przy całej sekcji słuchawkowej dał dupy?

Najpewniej celowo, bo chcą w ten sposób sprzedawać dedyki.
Wg. mnie amp w S16 nie nadaje się do niczego poza sporadycznym słuchaniem :)
Ratuje go tylko i wyłącznie to, że obok pracuje bdb dac, niezłe zasilanie oraz fajna regulacja głośności.

Tam nawet opampowy wzmacniacz słuchawkowy zagrały lepiej.

StartRockToday

  • 171 / 4668
  • Aktywny użytkownik
05-04-2018, 12:08
http://eardrummer.pl/2016/08/17/mini-recenzja-porownawcza-sekcji-wzmocnienia-w-aune-s16-i-phonitor-2/

"Aune do momentu porównań jest fenomenalny. Ale Phonitor pokazuje wyższą klasę wykończenia dźwięków, ich znaturalizowania."

"No właśnie miałem takie obserwacje do S16 że ten wzmak w nim taki nijaki. W sumie taki jak w ich tańszych modelach."

Ja się zgadzam z uwagami na eardrummer.pl , a nie było tam nic o tym, że są jakieś problemy z ogarnianiem dźwięku. Określenia "nijaki" według mnie dla wzmacniacza "w jego funkcji" jest komplementem i mogę się z tym z tym zgodzić. W przyszłości pewnie zainwestuję w jakiś wzmacniacz, który da więcej smaczków i naturalności. Na ten moment nawet na denonach (choć z wykresów nie są to wcale wolne od zniekształceń słuchawki) słyszę drobne niuansiki dźwięku, zmiany filkrów w DACu i taki poziom z moimi słuchawkami mi odpowiada. Mam jeszcze inne zestawienia, trochę słabsze ale z większą muzykalnością. Słucham muzyki a nie sprzętu. :)

Retro dałem w " " bo chodziło mi o sam wygląd. ;) Jeśli chodzi o DACi to zgadzam się w zupełności, że nie ma co przeceniać. Sam słucham z przyjemnością ze stacji ipure na cirrusie. :) Po prostu byłem ciekawy.

"To czego ja nie mogę po prostu zdzierżyć w Denonach i Fostexach to ta koszmarnie zniekształcona góra powyżej 8-9 kHz. Wszystkie sybilanty sa takie że uszy bolą... Ale to kwestia gustów, nie jakości. Gdyby np takie Fostexy Th600 miały górę DT150 dobrze napędzonych to ja bym chciał takie Th600 :)"

Tylko, że D600 akurat nie grają w sposób fostexowy. :) Góra nie jest najlepsza, ale nie jest też zła. Ja w zasadzie nie mam swojej referencji co do góry, bo rzadko brzmi ona dobrze w słuchawkach. Wiadomo, że pod różnymi względami są słuchawki lepsze od denonów i to sporo, ja oceniam pakiet i przyjemność ze słuchania muzyki, uznaję ich inność. Beyery mają to do siebie, że grają po żołniersku i mają dobrą górę, dlatego wyobrażam sobie, że ktoś ceni je wyżej, ale właśnie mnie w tym aspekcie jakoś nie przekonały.

mikolaj612

  • 347 / 3567
  • Zaawansowany użytkownik
05-04-2018, 12:14
Nijaki to raczej nie komplement, tam jest to wszystko tak dziwnie zaaplikowane, że to po prostu gra słabo.
Szczególnie kiedy do wyjść RCA podłączy się w miarę solidny wzmacniacz - jasne wtedy jest, że dziurka w S16 jest bieda straszna.

Do niskoomowych się nie nadaje, do doków się nie nadaje.
Do słuchawek z wyższej półki także nie pasuje.

Więc do czego pasuje?

StartRockToday

  • 171 / 4668
  • Aktywny użytkownik
05-04-2018, 12:31
Pasuje do moich słuchawek i mi się podoba. :) Sprawdza się uniwersalnie, z żadnymi słuchawkami jeszcze mnie uszy nie bolały. Nie są to ani IEMy ani te z "wyższej półki".

mikolaj612

  • 347 / 3567
  • Zaawansowany użytkownik
05-04-2018, 12:38
Bo on nie męczy brzmieniem, ale gubi masę "dobra" po drodze, a z technicznego punktu widzenia jest niezbyt uniwersalny po prostu.

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
05-04-2018, 12:58
http://eardrummer.pl/2016/08/17/mini-recenzja-porownawcza-sekcji-wzmocnienia-w-aune-s16-i-phonitor-2/

"Aune do momentu porównań jest fenomenalny. Ale Phonitor pokazuje wyższą klasę wykończenia dźwięków, ich znaturalizowania."

"No właśnie miałem takie obserwacje do S16 że ten wzmak w nim taki nijaki. W sumie taki jak w ich tańszych modelach."

Ja się zgadzam z uwagami na eardrummer.pl , a nie było tam nic o tym, że są jakieś problemy z ogarnianiem dźwięku. Określenia "nijaki" według mnie dla wzmacniacza "w jego funkcji" jest komplementem i mogę się z tym z tym zgodzić. W przyszłości pewnie zainwestuję w jakiś wzmacniacz, który da więcej smaczków i naturalności. Na ten moment nawet na denonach (choć z wykresów nie są to wcale wolne od zniekształceń słuchawki) słyszę drobne niuansiki dźwięku, zmiany filkrów w DACu i taki poziom z moimi słuchawkami mi odpowiada. Mam jeszcze inne zestawienia, trochę słabsze ale z większą muzykalnością. Słucham muzyki a nie sprzętu. :)

Retro dałem w " " bo chodziło mi o sam wygląd. ;) Jeśli chodzi o DACi to zgadzam się w zupełności, że nie ma co przeceniać. Sam słucham z przyjemnością ze stacji ipure na cirrusie. :) Po prostu byłem ciekawy.

"To czego ja nie mogę po prostu zdzierżyć w Denonach i Fostexach to ta koszmarnie zniekształcona góra powyżej 8-9 kHz. Wszystkie sybilanty sa takie że uszy bolą... Ale to kwestia gustów, nie jakości. Gdyby np takie Fostexy Th600 miały górę DT150 dobrze napędzonych to ja bym chciał takie Th600 :)"

Tylko, że D600 akurat nie grają w sposób fostexowy. :) Góra nie jest najlepsza, ale nie jest też zła. Ja w zasadzie nie mam swojej referencji co do góry, bo rzadko brzmi ona dobrze w słuchawkach. Wiadomo, że pod różnymi względami są słuchawki lepsze od denonów i to sporo, ja oceniam pakiet i przyjemność ze słuchania muzyki, uznaję ich inność. Beyery mają to do siebie, że grają po żołniersku i mają dobrą górę, dlatego wyobrażam sobie, że ktoś ceni je wyżej, ale właśnie mnie w tym aspekcie jakoś nie przekonały.

S16 w swojej kwocie jest wart zakupu. Ogarnia dźwięki, ale nie ma w wyjściu wzmocnienia słuchawkowego takiego czegoś co by mi się spodobało. Po prostu szukam w dźwięku większej przenikliwości. A Aune gra bardzo dobrze, tyle że bez kropki nad i.
Słuchaj i nie porównuj z lepszymi to nie poczujesz dyskomfortu :)
Masz dobre sprzęty, nie przejmuj się naszymi wypocinami. Każdy ma inne potrzeby :)

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
05-04-2018, 14:18
Warto go kupić jako sam DAC? Jak on gra?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.