Audiohobby.pl

Smarfron's Audio Nirvana

fallow

  • 6457 / 5834
  • Ekspert
31-05-2013, 16:58
Hej Koledzy i Panowie :)))

Gdzie tutaj Gustaw mial juz podobny watek albo dokonywal wpisow w podobnym temacie jednak chcialbym sie podzielic refleksja nt. aktualnych madrych telefonow. Od jakiegos czasu uwazalem, ze jest lepiej niz srednio a nawet dobrze. Jednak po zmianie telefonu na nie super topowy model aczkolwiek dalej swiezy - SGS3 - doznalem dosc przyjemnego zaskoczenia. Nie dosc, ze telefon gra sam z siebie juz na takim poziomie ze calkowicie przestaje widziec sens noszenia drugiego przenosnego playera sluzacego tylko do odtwarzania plikow muzycznych to nawet te glupie sluchawki (dokanalowki), ktore sa do niego dolaczone wcale nie sa takie glupie. Ile to jeszcze kilka lat temu trzeba bylo wydac dobrych stowek, zeby miec w miare dobrze brzmiaca gore w sluchawkach przenosnych - a tu dostaje to to na start. Oczywiscie wiele zalezy od dopasowania tipsow aczkolwiek nie jestem pewien czy w ogole czegos wiecej mi potrzeba. Byc moze z czasem oczywiscie okaze sie, ze tak - jednak przy moim uzywaniu przenosne grajka - sporadycznie od okazji do okazji jest wiecej niz dobrze.

Nie wiem jak to brzmi na standardowym ROMie bo pierwsza rzecz jaka zawsze robie to wywalenie vaniliowych wersji od Samsunga czy HTC gdyz sa przepakowane i srednia dla mnie uzywalne, ale na MIUI z Boeffa kernelem (jest troche opcji konfiguracji trybu pracy DAC'a etc. cos dla softwarefilow) jest miodnie.

W urzadzeniu siedzi Wolfson WM1811. Dodatkowo oprocz wbudowanej pamieci mozna wsadzic karte SD 64GB. Dodatkowo jak ktos narzeka na baterie (a i tak jest dosc pojemna jak na smartfon a co wazne w przypadku szybkiego zuzycia - wymienna, wiec mozna miec ze soba druga) to mozna dorzucic firmowa 3.000 mAh.

Dziekuje za uwage :)

barthuss1

  • 198 / 4778
  • Aktywny użytkownik
31-05-2013, 21:27
Ja od czasu kiedy mam też nie świeży standardowy Iphone 4 sprzedałem wszystkie grajki przenośne.
Już jakiś czasu usłyszałem myśl od mojego brata który jest dystrybutorem smartfonów różnych marek że era DAP/PMP kończy się bezpowrotnie. Coś w tym jest, zostanie to może jako niszowy rynek - jak dziś np. gramofony analogowe i odtwarzacze CD (które lubię i użytkuję rzecz jasna ).

asmagus

  • 4439 / 5413
  • Ekspert
01-06-2013, 22:24
Pisaliśmy o tym już w kontekście sg3 właśnie. S4 jest jeszcze lepszy.

SG3 ma z podłączonymi słuchawkami Dynamic Range 90.2, a SG4 troszkę więcej bo 93.3.

Ciekawiej jest ze Stereo crosstalk w SG3 było to -92.6 ale bez z słuchawek, z słuchawkami podłączonymi -53.1.
W SG4 jest lepiej bo bez słuchawek jest -96.4 a z słuchawkami -95.5. Iphone 5 wypada przy S4 blado bo ma -76.5 dB.


Ja ostatnio słucham w często IE8 podpięte do starego iPada 2 (Noise -91.0dB / Crosstalk -93,0dB) - wypada naprawde dobrze.

Rolandsinger

  • 2894 / 5865
  • Ekspert
02-06-2013, 15:04
No to ja się dołączam z oceną HTC One, który również gra rewelacyjnie, no i jest znacznie mocniejszy od Samsungów (wysterowanie nausznych do ok. 120Ohmów to żaden problem). Wykonanie to poziom iP5, lepsza bateria, większa moc obliczeniowa, dźwięk - zdaniem wielu - lepszy od Apple, co niniejszym potwierdzam. HTC robi ogromne postępy, bo o ile, One X grał już całkiem dobrze, to następca jest imponuje.

Jedyny zgrzyt - nowy HTC Sense 5 to golizna. Kilka widgetów, poza tym czysty Android. Dla mnie to wada, dla innych, co lubią ustawiać smartfon pod swoje potrzeby przez 2 miesiące - zaleta.
____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
02-06-2013, 15:42
@Fallow, poproś Lana o poprawienie błędu w tytule ;D

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
02-06-2013, 15:50
>> Rolandsinger, 2013-06-02 15:04:03
... no i jest znacznie mocniejszy od Samsungów (wysterowanie nausznych do ok. 120Ohmów to żaden problem).


Jak 120 ohm to może być niezłe portable dla naszego kolegi Mirosława ;-)

fallow

  • 6457 / 5834
  • Ekspert
02-06-2013, 16:01
Nie chcialbym aby ten watek sie przeordzil w dyskusje nt. wyzszosci Swiat Bozego Narodzenia nad Swietami Wielkiej Nocy jednakze pozwole sobie dodac cos od siebie :)

Nie mozna odnosic 1:1 iOSa do Androida. O ile pod wieloma wzgledami blizszy mi jest Android to jednak pozwole sobie na kilka uwag :))

Po pierwsze iOS nie wykorzystuje mocy obliczeniowej tak agresywnie jak Android dzieki temu bateria o mniejszej pojemnosci z reguly starcza w tym systemie na dluzej. Po drugie aplikacje Androida uruchamiane sa mimo wszystko w zdecydowanej wiekszosci w wyzszej warstwie abstrakcji - maszynie wirtualnej (Dalvik) stad teoretycznie mocniejszy procesor niz dla iOSa nie przeklada sie bezposrednio na wzrost wydajnosci samych aplikacji czy systemu pod kontrola Androida. Aplikacje dla iOSa tak czy siak dzialaja na znacznie nizszym poziomie (blizej sprzetu) niz Androidowe. Ma to wszystko oczywiscie swoje wady i zalety - jeszcze kilka lat temu wszystko to bylo ogromna zaleta iOSa dzisiaj Apple zaczyna powoli odczuwac brak srodowiska wyposazonego w jezyk nowoczesny i wyzszego poziomiu niz ObjectiveC, ktory w stosunku do Javy jest co tu duzo mowic - leciwy. Wraz ze wzrostem mocy obliczeniowej smartfonow roznice w stosunku do systemu, ktory wiekszosc i tak uruchamia na maszynie wirtualnej a takiej, ktory tak nie robi zaczynaja sie zacierac (co widac juz dzisiaj - na obecnych smartfonach). Apple bedzie na pewno zmuszone dokonac zmian w przyszlych wersjach iOSa by isc z duchem czasu.

Glosnosc czy wysterowanie - ja orthodynamikow z telefonu raczej sluchal nie bede. Dla mnie tych zgrzytyw w HTC One X i One jest wiecej - a w One (aparat w nim jest juz kompletnym nieporozumieniem) wiecej niz w One X - stad jako staly uzytkownik HTC postanowilemw koncu od nich odejsc. Ostatnim dobrym modelem byl dla mnie Sensation. Oczywiscie zaznaczam na wstepie, ze to czy telefon wykonany jest z pieknego alu czy jest plasticzanem tak jak Samsungi nie ma dla mnie za duzego znaczenia. Ty swojego i tak trzymasz w futerale - ja tez, a po srednio roku czy dwoch sie go zmienia. Jezeli to bylby dla mnie priorytet na pewno bez chwili zastanowienia wybralbym HTC, ktore bez cienia watplwosci goruje na tym polu, jednakze prosty logicznych rachunek wskazuje mi ze pod kazdym innym wzgledem niestety lepszy jest Szajsung. Zaznaczam, ze stockowego oryginalnego softu od HTC i Szajsunga rowniez nie uzywam :))

Gdybym mogl wybrac wzialbym telefon z wygladem HTC, bebechami Samsunga (uzywanie w ostatnich flagowcach HTC ukladow wykonanych w technologi 40nm podczas gdy prosilo sie o 32nm bylo wtopa - zapotrzebowanie na prad, grzanie sie) natomiast z softem laczacym podejscie i folozofie Google\'a jednakze wykonanym z dbaloscia i starannoscia (od kazdej strony - endusera i developera) Apple\'a + zdecydowanie polityke dystrybucji oprogramowania Apple\'a zamist Google\'a - znow pod katem uzytkownika koncowego jak i samej dystrybucji. Mam tu na mysli, testy i proces akceptacji ktory musi przejsc aplikacja - co gwarantuje, ze w sklepie nie ma takiej ilosci szajsu jak w sklepie Google\'a - oraz uwolnienie developerow od koniecznosci prowadzenia dzialalnosci gospodarczej (Google) a zalatwienie sprawy przez sprzedaz licencjonowanie. Sprzedazy dokonuje Apple a developer nie musi prowadzic dzialnosci gospodarczej. Google, zrzucilo tutaj wszystko na developerow.

Oczywiscie jest to chora sytuacja tylko w takim kraju jak nasz gdzie ktos aby napisac i sprzedawac sobie aplikacje ktora zarobi miesiecznie 300 PLN musi placic 1K PLN haraczu panstwu. W swiecie "A" sposob dystrybucji jest w zasadzie bez znaczenia gdyz oplaty sa normalne, wielokrotnie mniejsze niz w naszym kraju.

Gustaw

  • Gość
02-06-2013, 16:07
>> fallow, 2013-05-31 16:58:38
Gdzie tutaj Gustaw mial juz podobny watek albo dokonywal wpisow w podobnym temacie.


To było przy okazji porównania w poważnym systemie kolumnowym telefonów HTC Desire S i Samsunga Galaxy z audiofilskim DAC Chorda za przeszło 20kzł.
Dla przypomnienia. Telefon Samsunga okazał się lepszy do Chorda :-). HTC zagrał gorzej.
Ogólny warunek przy smartfonie - zastosowanie aktywnego przedwzmacniacza. Oczywiście dotyczy to stacjonarnego odsłuchu na kolumnach.

P.S. Doświadczenie odsłuchu poczty głosowej na audiofilskich słuchawkach lub na kolumnach ("Aby odsłuchać następną wiadomość wciśnij jeden")? Bezcenne :-)

Rolandsinger

  • 2894 / 5865
  • Ekspert
02-06-2013, 17:39
Proszę to potraktować jako żart, ale długopis Watermana jest droższy od BICa nie tylko ze względu na wkład piszący. Samsungi Galaxy S to BIC z wkładem od Watermana w cenie Watermana. Dla mnie - zwykła bezczelność.


____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

fallow

  • 6457 / 5834
  • Ekspert
02-06-2013, 19:51
@Gustaw: Wlasnie, mialem w pamieci ten eksperyment ale nie potrafilem go umiejscowic w faktach.
@Roland: Przyznaj sie po prostu, ze jedyna deska ratunku jakiej mozesz sie chwycic i ktora jest na korzysc dla HTC to obudowa. Nic juz nie zostalo :))))

Cypis

  • 2479 / 5003
  • Ekspert
03-06-2013, 07:38
>> fallow, 2013-06-02 19:51:25
>> jdyna deska ratunku jakiej mozesz sie chwycic i ktora jest na korzysc dla HTC to obudowa.
>> Nic juz nie zostalo :))))

Estetyka obudowy to sprawa gustu. A różnica w jakości wykonania i użytych materiałów w "miejskiej" eksploatacji jest IMO bez znaczenia. Jeden i drugi jak spadnie na beton to w najlepszym przypadku otworzy się zyskując kilka sznytów. A eksploatację "bezurazową" oba wytrzymują co najmniej wieloletnią.

Za to jak porównamy możliwości techniczne to jeśli oba telefony mają te same możliwości techniczne to HTC jest droższe albo gdy mówimy o tej samej cenie to Samsung bije na głowę HTC.

BTW. W porównaniu audiofilskim odtwarzania dźwięku Samsung wygrywa w każdej kategorii (statystycznej - ilości telefonów dobrze grających, porównawczej cenowej, itd.)

P.S. By nie było, że chwalę Samsunga bo go mam. Mam HTC Desire ale wszystko wskazuje na to, że następny będzie Samsung z ww. przyczyn.

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

Rolandsinger

  • 2894 / 5865
  • Ekspert
03-06-2013, 10:18
@ Cypis

Totalnie nie zgadzam się z tym, że Samsung jest lepszy od HTC. To tak jakby twierdzić, że Kia jest lepsza od Audi.

____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Rolandsinger

  • 2894 / 5865
  • Ekspert
03-06-2013, 10:20

Poza tym:
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Baele

  • 753 / 5085
  • Ekspert
03-06-2013, 10:38
mamy z żoną 3 szt Galaxy I, II i III. Ostatnio bawiłem się IV-ką, i mówiąc szczerze i III i IV mi się nie podobają.

Tego HTC, którego zapodał Roland na żywca nie widziałem, ale jeśli kamera i Roland nie kłamią, to rzeczywiście wszystkie Galaxy przy nim to zwykłe popierdółki.
Dźwięk z któregokolwiek Galaxy to jakieś nieporozumienie.

Roland, ile to Twoje cudo kosztuje? Czarne albo niebieskie też są?

magus

  • 20990 / 5867
  • Ekspert
03-06-2013, 10:49
Panowie, o czym ta dyskusja

HTC ma Beats Audio by Dr Dre!


(wyłączyłem to cudo zaraz przy pierwszym odsłuchu muzyki na słuchawkach po nabyciu Desire X)


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.