Audiohobby.pl

Smarfron's Audio Nirvana

magus

  • 20990 / 5893
  • Ekspert
03-06-2013, 12:15
>> fallow, 2013-06-02 16:01:02

>Gdybym mogl wybrac wzialbym  zdecydowanie polityke dystrybucji oprogramowania Apple\'a


konieczność podania karty kredytowej przy zakładaniu konta w iTunes DYSKWALIFIKUJE dla mnie ten system BEZDYSKUSYJNIE

jak dla mnie, jest to wręcz BEZCZELNOŚĆ, że o innych kwestiach (potencjalna inwigilacja, etc.) nie wspomnę



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

Rolandsinger

  • 2894 / 5891
  • Ekspert
03-06-2013, 12:20
@ Baele

Kup parę Soniaczy NWZ-Z1060 lub iPodów na sprzedaż (biorę dwa) bez blokady głośności, którą nasz socjalistyczny opiekun J.M. Barroso wkłada do oprogramowania empetrójek byśmy słyszeli jego i kolegów z KE nakazy z TV do sędziwej starości.

____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Gustaw

  • Gość
03-06-2013, 12:20
Chciałem swój pierwszy telefon komórkowy (ten na fotografii) podpiąć do audiofilskiego zestawu audio. Czy ktoś się orientuje jaki konwerter trzeba zastosować ? :-)

Przy okazji. Kolega Bacek podczas naszych testów smartfon vs. audiofilski DAC do swojego Samsunga miał wgrany jakiś specjalny "audiofilski" firmare. Być może to było przyczyną, że jego smartfon wykosił DAC-a Chorda. Dlatego nie mogę zgodzić się z twierdzeniem, które tutaj padło, że Samsungi grają źle. Dodam tylko, że nie znoszę telefonów tej marki ponieważ najgorszy smartfon jaki w życiu miałem (Omnia) pochodził właśnie od tego producenta. Od tego czasu nie dotykam czegokolwiek produkcji tej firmy ale nie zmienia to faktu, że Samsung potrafi zagrać.

Rolandsinger

  • 2894 / 5891
  • Ekspert
03-06-2013, 12:22
>>Rolo, nie chce mi sie brnac dalej w ten watek, nie mam juz 18 lat bo sie scigac na telefonach :)<<

Ale to takie sympatyczne jest :)))

____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Gustaw

  • Gość
03-06-2013, 12:26
>> magus, 2013-06-03 12:15:08
konieczność podania karty kredytowej przy zakładaniu konta w iTunes DYSKWALIFIKUJE dla mnie ten


Założyłem sobie kartę Pre-paid ze stówką na drobne zakupy i jakoś ten problem mnie nie ciśnie.

Rolandsinger

  • 2894 / 5891
  • Ekspert
03-06-2013, 12:28
Wiecie co, te Samsungi są jednak lepsze, nawet wyłączone mogą służyć za instrument.

____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Rolandsinger

  • 2894 / 5891
  • Ekspert
03-06-2013, 12:28
Sorry - link:
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Rolandsinger

  • 2894 / 5891
  • Ekspert
03-06-2013, 12:33
Magus,

a żeby kupować z Google Play również musisz MIEĆ kartę kredytową i podac wszystkie dane, bo nie ma innej możliwości kupowania softu.

Najlepsza pod tym względem jest Nokia - z marketu ukatrupionego Symbiana czy MeeGo można sobie kupować nawet bez konta w banku. Podstawową formą płatności jest obciążenie rachunku telefonicznego (karty pre-paid), a mechanizm polega na wysłaniu przez aplikację sklepu SMSa Premium.
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

magus

  • 20990 / 5893
  • Ekspert
03-06-2013, 12:43
>> Gustaw, 2013-06-03 12:26:20
>> magus, 2013-06-03 12:15:08
>>konieczność podania karty kredytowej przy zakładaniu konta w iTunes DYSKWALIFIKUJE dla mnie ten


>>Założyłem sobie kartę Pre-paid ze stówką na drobne zakupy i jakoś ten problem mnie nie ciśnie.


oczywiście, że inteligentny człowiek poradzi sobie z tego rodzaju problemem i przesunie go do kategorii "utrudnienie"
ale mnie chodzi o podejście firmy do klienta - nie chcę "robić interesów" z takimi ludźmi

poza tym, za chwilę - ponieważ klienci to akceptują - taka filozofia stanie się normą i oczywistą oczywistością
więc firmy będą robiły kolejne kroki na drodze do ubezwłasnowolnienia klienta

co dalej? być może dostęp firm komercyjnych do pełnej historii finansów klienta?
(tak jak się to właśnie dzieje w przypadku banków, które mogą odmówić kredytu klientce, ponieważ stwierdziła, że nie ma samochodu, a ktoś dokopał się w jej rachunkach, że miesiąc temu zapłaciła za benzynę, albo stwierdzić, że nie rokujesz jako klient, bo słuchasz niemainstreamowej muzyki typu death metal - znowu analiza płatności - a więc nie podpadasz pod kategorię bezpiecznego, ugrzecznionego klienta, który prędzej zrobi loda szefowi niż zaryzykuje utratę pracy)
a jaki jest koniec tej drogi? chipy od skórą?

no way! ja się świadomie pod nóż nie podłożę...  :(((((((((((((((((((((((((((((((




a wracając do tematu - czy można wgrać sobie do telefonu "audiofilski" firmware bez naruszania gwarancji?


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

magus

  • 20990 / 5893
  • Ekspert
03-06-2013, 12:45
Roland,

ale mogę w Google Play założyć konto i pobierać darmowe aplikacje
Odszedł 13.10.2016r.

szwagiero

  • 2239 / 5892
  • Ekspert
03-06-2013, 13:26
To ten faveon w HTC One to jakaś porażka! A Roland tak się podniecał... ;)

Rolandsinger

  • 2894 / 5891
  • Ekspert
03-06-2013, 13:51
Szwagiero, nie ma Androida, który robi dobre foto. Szmelcung Galaxy Szajs 4 jest pod tym względem dobry, ale nawet do Nokii N8 sprzed ponad 4 lat mu sporo brakuje.

Chcesz mieć dobry aparat i rozwojowy OS - kup Nokię 928 z WP i masz. Chcesz mieć prawie lustrzankę z porzuconym OS, kup Nokię 808PV. Chcesz mieć porządne wykonanie, modny OS + dobre foto, bierz iPhona 5. Innej możliwości nie ma.
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

magus

  • 20990 / 5893
  • Ekspert
03-06-2013, 14:04
na czym polega ta "prawie lustrzanka" Nokii? bo chyba nie na 40 Mpix?


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

magus

  • 20990 / 5893
  • Ekspert
03-06-2013, 14:18
ok, doczytałem :) ma też fizycznie dużą matrycę, a to już zmienia postać rzeczy

tylko czy 500 MB Ram to nie za mało dla takiej zabawki?


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

Rolandsinger

  • 2894 / 5891
  • Ekspert
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)