Audiohobby.pl

HE-500 + EF-5 + DAC

  • Gość
11-02-2013, 20:32
Ten budżet jest mocno naginany przeze mnie i tak, bo niestety nie wygrałem na loterii i Mytek na 100% odpada. Widzę że jego cena to 5400zł. Zaporowa jak dla mnie. Advance Acoustic MDX 600 nie wystarczy? Podłączać z tego co wiem przez USB do komputera. Wystarcza w zupełności chyba, nie trzeba SPDIF?
Proszę się spytać tego człowieka o te słuchawki. Muszę znać całościową cenę za ten zestaw. Zaczynam się zastanawiać czy gra jest warta świeczki.

damjan

  • 60 / 4683
  • Użytkownik
11-02-2013, 20:34
>> kabak1991, 2013-02-11 19:54:29
3. Gdzie można dostać LCD - 2 w Polsce?

na giełda hi-fi jest ogłoszenie Audeze LCD-2, za 3500, czekam na przysyłkę, powinna być w tym tygodniu, zdam relację jak mi zagra Black Pearl z Audeze...

Majkel,
pozwolisz, że jeszcze potrzymam Twoje kabelki do końca tygodnia? sprawdzę je w systemie słuchawkowym...

  • Gość
11-02-2013, 20:41
Chętnie przeczytam relację z odsłuchu. Napisze to pan w tym temacie, czy na PW do mnie?

Jeszcze jedno pytanie. To okablowanie wystarczy?

http://sklep.rms.pl/index.php?p7664,monkey-cable-mcyana1-clarity-analogue-interkonekt-2xrca-2xrca-1m

Czy potrzeba coś droższego?

damjan

  • 60 / 4683
  • Użytkownik
11-02-2013, 20:43
>> kabak1991, 2013-02-11 20:41:10
Chętnie przeczytam relację z odsłuchu. Napisze to pan w tym temacie, czy na PW do mnie?

napiszę na PW

jjurek

  • 2058 / 5814
  • Ekspert
11-02-2013, 20:45
Majkelowy sprzęt jest OK.

Można próbować też  tańszego, możliwe, że niegorszego rozwiązania np:

http://www.ebay.com/itm/AUNE-24bit-192K-X-Series-DAC-Headphone-amp-pre-amp-USB-DAC-NEW-Product-/160972160874?pt=US_Home_Audio_Amplifiers_Preamps&hash=item257ab03f6a

To ustrojstwo ma bardzo mocny prądowo wzmacniacz.

do tego HE5, 500, jeśli budżet wytrzyma HE6 (są dużo lepsze) albo Audeze (mają POTĘŻNY bas)

  • Gość
11-02-2013, 21:13
Budżet że tak powiem brzydko, jest napięty jak "barania torba". Planuję jeszcze kupno samochodu i mam na razie 4000 zł które miało iść na auto (potrzeba jeszcze 10 000), i teraz mam dylemat bo jedno wykluczy drugie. Ogólnie to nie chciałbym przeznaczać na wszystko więcej niż 8000zł a to i tak jest już zapora potężna.

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi, nareszcie coś się ruszyło w temacie.

O Aune słyszałem wiele dobrego ale tam jest też wzmacniacz. Będzie Black Pearl więc to chyba raczej niepotrzebne. A co powiecie o tym Advance o którym mówiłem? Bo płacić więcej za sam DAC to już trochę za dużo dla mnie.

  • Gość
11-02-2013, 21:24
Znalazłem ogłoszenie faceta z Tarnowskiej Góry który chce sprzedać niby nieużywane LCD-2 za 3500zł.

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/06/122889.php

Ktoś może miał styczność z tym sprzedawcą? A może to o nim właśnie mówił majkel?

pastwa

  • 3815 / 5883
  • Ekspert
11-02-2013, 22:03
Kabak,

Doloz sobie czlowieku lepiej do tego auta (duzo lepiej na tym wyjdziesz). Na sluchawki i wzmak sluchawkowy razem wziete, nie ma sensu wydac wiecej niz 2000PLN (powyzej tej kwoty to juz jest audiofilska zabawa w niuanse), no chyba, ze chcesz sie usilnie pozbyc pieniedzy.

Corvus5

  • 2596 / 5350
  • Ekspert
11-02-2013, 22:16
Polecam 50zł słuchawki + 50zł upgrade + 1900zł DAC+wzmacniacz :D

  • Gość
11-02-2013, 22:41
No niepotrzebna ironia, ale jest tak jak mówi między wierszami przedmówca. Ja mam DT770 PRO + Audinst, wzmacniacz Pioneera, kolumny Kody, słuchawki MDR XB 1000, wymieniałem ostatnio opampy w HUDzie i powiem Wam że dźwięk w dalszym ciągu mnie nie zadowala i chciałbym mieć coś naprawdę klasowego co zmiecie wszystko. Niestety nie jestem prezesem banku polskiego, a ceny naprawdę opiewają na zawrotne kwoty jak dla mnie.

Środek transportu nie jest mi tak potrzebny teraz, ale wydać tyle pieniędzy na słuchawki to abstrakt w dalszym ciągu. Mógłbym kupić na razie tylko Black Pearl i tor analogowy, a później słuchawki ewentualnie.

P.S. BMW 3 E46 2.5l 170KM (;

ogorek

  • 855 / 5223
  • Ekspert
12-02-2013, 09:43
>> kabak1991, 2013-02-11 21:13:28
Budżet że tak powiem brzydko, jest napięty jak "barania torba". Planuję jeszcze kupno samochodu i mam na razie 4000 zł które miało iść na auto (potrzeba jeszcze 10 000), i teraz mam dylemat bo jedno wykluczy drugie. Ogólnie to nie chciałbym przeznaczać na wszystko więcej niż 8000zł a to i tak jest już zapora potężna.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

To jest przypadek o którym pisał @Rolandsinger .... @kabak - bierzesz pod uwagę, że auto trzeba ubezpieczyć (a im starsze, tym wyższe są składki). Na AC+OC musisz miec prawie 2 000. A każde tankowanie to 300 PLN, chyba, ze kupisz auto z instalacją gazową. Auto to wygoda, często potrzeba ale też i co miesięczne wydatki.

Przy takich planach wolałbym słuchac z iPoda lub komputera, jakieś słuchawki - ale nie za 3500. Głownie bas a wysokie schowane (pewnie mylisz z wysoką średnicą) to może nawet takie HD380 Pro lub CAL! byłyby odpowiednie ...
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

ogorek

  • 855 / 5223
  • Ekspert
12-02-2013, 09:59
>> kabak1991, 2013-02-11 22:41:53
Środek transportu nie jest mi tak potrzebny teraz, ale wydać tyle pieniędzy na słuchawki to abstrakt w dalszym ciągu. Mógłbym kupić na razie tylko Black Pearl i tor analogowy, a później słuchawki ewentualnie.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Zamiast kupować "w ciemno" wypożycz - @Majkel daje zawsze taką możliwość - i posłuchaj czy nie wysteruje lepiej DT 770
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

  • Gość
12-02-2013, 10:36
   Jak macie panowie takie opinie wydawać to chyba lepiej nic nie mówić. To że lubię dobry bas nie oznacza że nie słyszę jakości. Źle się wyraziłem mówiąc że potrzebuję czegoś co "zmiecie wszystko". Chodziło mi o coś co będzie maksymalnie dobre i ułożone pode mnie, bo słyszałem różne sprzęty w różnych konfiguracjach i nic mi nie pasuje, ale ze sprzętem tak wysokiej próby jak Audeze nie miałem do czynienia. Na temat samochodu to tylko wspomniałem, bo taka jest kwestia pieniężna która jest problematyczna, ale ja wiem czego chcę i nie musicie się wypowiadać na ten temat - to jest temat o słuchawkach. Jak ma pan pieniądze na Orpheuse czy inne hi-endy, to ma pan też pieniądze na dobry samochód na pewno, ale proszę sobie wyobrazić że nie każdy zarabia tak jak pan. To że ktoś nie jest tak osłuchany i obeznany, to nie znaczy że można mu wciskać swój szajs za przeproszeniem.
 
 Co do tych słuchawek typu tych wcześniej, to proszę bez żartów. Już pisałem że nie potrafiły zadowolić mnie o połowę droższe słuchawki podpięte do lepszych urządzeń niż HUD. Wiem czego chcę i że słyszę wiele, ale problem mój z ortodynamikami polega na tym, że nie robiłem odsłuchu żadnej pary, więc mogę się posiłkować jedynie zdaniem majkela które sobie cenię najbardziej. I tego toru się trzymajmy. Możecie panowie polecić ewentualnie coś tańszego do powiedzmy 5000zł za cały zestaw, celujący w moje upodobania. Również będę wdzięczny.
 
  Nie jestem ogólnie za wypożyczaniem sprzętu. Jeśli ktoś byłby tak dobry że mógłby mnie zaprosić abym zrobił odsłuch i wyciągnął swoje wnioski, a akuratnie posiada taki sprzęt, to jestem gotów się pofatygować na praktycznie całym terenie dolnego śląska.

   Proszę się nie udzielać jeśli się nie ma do powiedzenia nic, co wniesie jakość w dyskusję. Doceniam wszystkich pomocnych użytkowników.

ogorek

  • 855 / 5223
  • Ekspert
12-02-2013, 13:58
>> kabak1991, 2013-02-12 10:36:32

Ja już wiele lat testuję różne rzeczy audio i uwierz mi nie ma jak na spokojnie, kilka dni. Kupujesz BP i masz tydzień lub 2 na oddanie - jak nie spełni oczekiwań. Możesz też kupić/pożyczyć z interkonektami robionymi przez @Majkela.

Nie chodzi o to czy są tańsze/droższe/lepsze - tylko dopasowane do całości.

Na formu kolega Asmagus ma Denony D7000 i wzmacniacz oraz DAC Meiera ale ma tez male dziecko i wątpię aby mu na rękę były spotkania. Dlatego najlepszymi opcjami jest kupienie czegoś z opcją zwrotu.

Wszystko co kupisz na thomann.pl ma opcję 30 dni zwrotu i brak kosztów wysyłki powyżej pewnej kwoty (chyba 200 lub 400 PLN)
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

pastwa

  • 3815 / 5883
  • Ekspert
12-02-2013, 14:11
A to musza byc Kabak koniecznie sluchawki ?

Ja wciaz mam w domu zestaw nauszny zlozony pod siebie, a kosztujacy ciezkie tysiace i stoi on teraz odlogiem, i to od momentu, jak przesiadlem sie na kolumny, do ktorych nie namawiam, ale jesli masz takie mozliwosci w domu to zachecam do posluchania (na Slasku salonow troche jest). Byc moze w tym tkwi Twoj problem i niezadowolenie z posiadanych sluchawek/wzmaka, ze ten tryb prezentacji bedzie mial u Ciebie trudne chwile i z kazdym dolozonym tysiacem cos tam zapewne uslyszysz \'lepiej\' by ostatecznie skonkludowac, ze to wciaz nie jest to, albo, ze spodziewales sie lepiej za wydana sume.

I tak wrocisz do punktu wyjscia.