Audiohobby.pl

HE-500 + EF-5 + DAC

maccoo

  • 162 / 4176
  • Aktywny użytkownik
12-02-2013, 14:48
Tak się składa, że jestem użytkownikiem HE-500 napędzanych BP + kable by Majkel. Zestaw zagra na tyle na ile pozwoli mu źródło. U mnie bas i wypełnienie pojawiło się dopiero gdy podałem sygnał na HDP z taniego transportu DVD zamiast po USB. Zestaw bardzo budżetowy - zdecydowanie mam w tym temacie dużo do odkrycia. Tak więc dobre źródło to podstawa brzmienia. 500-ki kupiłem po kilkumiesięcznej przygodzie z HE-4 i odsłuchach HE-5LE. Mają trochę mniej detalu i są bardziej ułożone i muzykalne co dla mnie jest zaletą przy kilkugodzinnej pracy w słuchawkach . Jeśli będzie Ci brakowało góry wystarczy wyrwać tłumienie zewnętrznej strony. Operacja całkowicie odwracalna a wysokie tony nabierają trochę powietrza.

maccoo

  • 162 / 4176
  • Aktywny użytkownik
12-02-2013, 14:50
Tak na marginesie - witam szanowne grono ;)

patrykvel

  • 282 / 4687
  • Zaawansowany użytkownik
12-02-2013, 20:29
Czyli nie jestem jedyną osobą która woli dźwięk HiFimanów bez wytłumienia. :) U mnie w HE-6 pozostał jedynie metalowy grill. Ciekawe jak ten mod wpłynąłby na dźwięk Audeze.

ptx

  • 651 / 5889
  • Ekspert
12-02-2013, 20:51
>> kabak1991, 2013-02-11 21:24:23
Znalazłem ogłoszenie faceta z Tarnowskiej Góry który chce sprzedać niby nieużywane LCD-2 za 3500zł.

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/06/122889.php

Ktoś może miał styczność z tym sprzedawcą? A może to o nim właśnie mówił majkel?

Miałem styczność z tym sprzedawca, sam kupowałem od niego audeze lcd2 (odbierałem osobiście),  bardzo miły facet, godny polecenia, poza tym biorąc pod uwagę twoje preferencje brzmieniowe powinieneś własnie pójść w kierunku audeze, co do wzmacniaczy do nich jest kilka synergicznych połączeń zaczynając od bursona solist, violectric v200, shiita mjolnir, brystona bha1

sam napędzam je własnie brystonem, potrafi świetnie doświetlić dźwięk tych słuchawek,
wydobywając niejako na wierzch detale ukryte nieco w tym bardzo gęstym,
nasyconym dźwięku.

maccoo

  • 162 / 4176
  • Aktywny użytkownik
12-02-2013, 21:25
Miałem już chwilę zwątpienia w HE-500 przez matową górę, na szczęście pozostawienie samego grilla pomogło :)

  • Gość
12-02-2013, 22:38
To muszą być słuchawki niestety, z powodu dalszej części rodziny. Odsłuch na kolumnach w bloku w dodatku w niezbyt dużym pokoju, to słaby pomysł w moim przypadku, co stwierdzam z autopsji. Poza tym do słuchawek żywię jakąś taką... pasję. Po prostu słuchawki same w sobie jak i ten typ odsłuchu, mocno mnie pociągają. Może pan podać ten zestaw za grube pieniądze o którym była mowa przed przesiadką na kolumny?

Myślę że pan który mówił o tej swoistej pętli, też ma trochę racji. Najgorszą rzeczą tutaj byłoby wrócenie do punktu wyjścia i stwierdzenie że to wszystko nie miało sensu, ale nie mam odpowiedniego doświadczenia żeby to stwierdzić, stąd cały problem.

Jak na razie jeśli chodzi o słuchawki, posiłkując się opiniami majkela skłaniam się do Audeze LCD-2. Druga sprawa to komentarz przedostatniego rozmówcy. Chętnie usłyszę coś więcej o tym człowieku. Najważniejsza sprawa - skąd bierze te słuchawki skoro w Polsce są niedostępne? Czy to w jakiś sposób nie podnosi ceny? I czy to na pewno oryginały ze stajni Audeze? Tak może się wydawać. Mam tylko nadzieję że pod tym nickiem nie kryje się właśnie pan z Tarnowskiej Góry który zachwala sam siebie, tylko obiektywny user forum. :)

Myślę że kwestia źródła jest rozwiązana w sumie. Black Pearl plus tor analogowy; tylko jaki?. Prosiłem o wypowiedź dotyczącą Advance Acoustic MDX600. Myślę że na nic więcej chyba nie mogę sobie pozwolić jeśli chodzi o cenę.

szwagiero

  • 2239 / 5889
  • Ekspert
12-02-2013, 23:00
>> kabak1991, 2013-02-12 22:38:08

>Jak na razie jeśli chodzi o słuchawki, posiłkując się opiniami majkela skłaniam się do Audeze LCD-2. Druga sprawa to >komentarz przedostatniego rozmówcy. Chętnie usłyszę coś więcej o tym człowieku. Najważniejsza sprawa - skąd bierze >te słuchawki skoro w Polsce są niedostępne? Czy to w jakiś sposób nie podnosi ceny? I czy to na pewno oryginały ze >stajni Audeze? Tak może się wydawać. Mam tylko nadzieję że pod tym nickiem nie kryje się właśnie pan z Tarnowskiej >Góry który zachwala sam siebie, tylko obiektywny user forum. :)

Oficjalna cena na stronie audeze to 995$, sprawdź ich dystrybutorów w Europie, choćby w Niemczech czy na Słowacji i ich ceny - sam przelicz co się bardziej Tobie opłaca.

Chińczycy jeszcze się nie wzięli za podrabianie audeze, więc nie masz się czego bać, dla nich to raczej nie ten pułap ilościowy.

Co do kolegi ptx to jest tutaj od bardzo dawna i pisanie w stylu "Mam tylko nadzieję że pod tym nickiem nie kryje się właśnie pan z Tarnowskiej Góry który zachwala sam siebie, tylko obiektywny user forum" jest lekkim nietaktem z Twojej strony.

  • Gość
12-02-2013, 23:59
 Powiedziałem to w formie żartu. Przepraszam, ale jestem nowy na forum i tutaj znam ze słyszenia tylko Majkela który wydaje się być, jednym z najbardziej doświadczonych ludzi, z którymi miałem do czynienia.  Uważam że nie był to żaden nietakt. Ostatecznie to nawet powiedziane w formie żartu, może być dobrym pytaniem, bo nigdy nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie. Myślę że "ptx" nie ma mi za złe, a jeśli ma to przepraszam. Nie chciałem być chamski. Co do opinii pomocnych właśnie takich jak jego, to już powiedziałem że je doceniam. Jeśli rażą pana moje posty można je zgłosić do moderacji.

Ceny Audeze LCD-2 już sprawdziłem. Wychodzi generalnie na to samo, w przeliczeniu na dolary (zależnie od kursu). Dobrze że nie ma podróbek, ale na pewno za jakiś czas się pojawią, chyba że podrabianie takich drogich produktów nie ma sensu, z punktu widzenia ludzi którzy się tym zajmują.

Sim1

  • 1829 / 5851
  • Ekspert
13-02-2013, 00:21
Obudowy podrobić zawsze można ale podrobienie driverów Audeze tak by były to nadal przetworniki ortodynamiczne i grały choćby porównywalnie jest raczej bezsensownym przedsięwzięciem. Nie da się ich zrobić za 1 dolara a tych słuchawek nie sprzedaje się w setkach tysięcy sztuk.
Jestem praktycznie pewien, że nigdy nie doczekamy się podróbek Audeze.

  • Gość
13-02-2013, 00:39
Bardzo dziękuję za tę opinię. O to własnie mi chodziło.

ogorek

  • 855 / 5227
  • Ekspert
13-02-2013, 08:42
http://www.hifi-im-hinterhof.de/Online-Shop/HiFi/Kopfhoerer/On-Ear-Kopfhoerer/Audez-e-LCD-2.html

W oficjalnej dystrybucji w EU prawie 1000 EUR a w UK prawie 1000 GBP.

Trzeba pamiętać, że w USA nie ma ceł, VAT-u. W EU trzeba doliczyć jakieś cło plus do całości VAT. Więc cena podnosi się o 25% - zazwyczaj.

W tym samym sklepie Audeze LCD-3 prawie 2 tys EUR
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

majkel

  • 7476 / 5887
  • Ekspert
13-02-2013, 09:31
Głównym bólem UE jest VAT. Cło to w porywach kilka procent i dotyczy samego towaru, bez kosztów wysyłki. Na słuchawki cło to bodajże 2%, ale np. na układy scalone 0%. Ceny w UK towarów amerykańskich są właśnie takie, jakby brali tą amerykańską w dolarach i zapisywali w funtach szterlingach.

szwagiero

  • 2239 / 5889
  • Ekspert
13-02-2013, 09:48
Jest jeszcze jedna sprawa - dasz zarobić polakowi (który jak pisze ptx jest miłym gościem) no i możesz zawsze osobiście je odebrać, jakbyś daleko nie miał zawsze warto!

Gustaw

  • Gość
13-02-2013, 09:53
>> majkel, 2013-02-13 09:31:41
Głównym bólem UE jest VAT.

Dodam jedynie, że VAT 23% płaci się nie od ceny produktu tylko od ceny powiększonej o cło oraz o koszty transportu.
Czyli minimum 25-26% przy założeniu 2% cła.

zdezintegrowany

  • 1278 / 4682
  • Ekspert
13-02-2013, 09:58
Panowie, a orientujecie się jak to jest z przewożeniem sprzętu w walizce?
Tutaj chyba tylko cło się nalicza ...hmm?

zdezintegrowany