Audiohobby.pl

HE-500 + EF-5 + DAC

szwagiero

  • 2239 / 5893
  • Ekspert
13-02-2013, 15:19
Ze wzmakiem jest lepszy bas i lepsze dociążenie, reszta bez większych zmian, do iem\'ów sprawa dyskusyjna, do pełnowymiarowych słuchawek zdecydowanie ze wzmakiem.

ptx

  • 651 / 5893
  • Ekspert
13-02-2013, 19:41
">> szwagiero, 2013-02-13 09:48:59
Jest jeszcze jedna sprawa - dasz zarobić polakowi (który jak pisze ptx jest miłym gościem) no i możesz zawsze osobiście je odebrać, jakbyś daleko nie miał zawsze warto!"

dodatkowo w przypadku osobistego odbioru będziesz miał możliwość, odsłuchu lcd 2 z kabelkiem entreq konstantin (kabel swoja droga świetny sam na niego zachorowałem) napędzanych shiitem LYR, sprzedający sam użytkuje takowy zestaw, ponadto posiada system kolumnowy za 50tys, który także można posłuchać .

ogorek

  • 855 / 5231
  • Ekspert
13-02-2013, 19:50
>> zdezintegrowany, 2013-02-13 13:17:32
ogorek -->

a jak bym kupił 20 sztuk, by codziennie nowe nosić :)
a co stać mnie ;) ... to co też nie naliczą?

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

@Zdezi - na własne potrzzeby. Nikt się nie przyczepi do kilku par różnych słuchawek i 3 DAC-ow plus 2 wzmacniaczy. Ale już kilka sztuk tega samego spowodowałoby konieczność napisania wyjaśnienia i nie wiem jak by się skończyło.

Moi znajomi z wycieczek z USA przywożą walizki markowych garniturów/ubrań/elektroniki - i faktycznie to są zakupy na potrzeby rodziny a nie na sprzedaż.

@Gustaw - pisałeś o dyskusjach słuchawki versus kolumny. Kiedyś dyskusje takie "ucinał" Pan Piotr pisząc, że takich emocji jakie ma ze swojego zestawu nie uzyskał z odsłuchów sprzętu za (i tu padała kwota oraz konfiguracja). Trudno było dyskutować dalej z takim autorytetem.

W kolumnach też może być lepiej/gorzej - znowu kolejne poziomy, transporty, kable, zasilanie i też można zataczać koła. Ale ja generalnie preferuję kolumny. Mam takie możliwości - słuchania w ciągu dnia. Późno w nocy zakładam słuchawki. I często nie chce mi się wstawać i włączać dodatkowo ampa słuchawkowego, jego zasilania. Często dziurka CD Vincenta CD S1.1 lub dziurka Audiolab-a mDAC-a mi wystarcza. Kiedyś łaziłem po domu z RIO KARMA i słuchawkami tyku HD595 lub K701 wmawiając sobie, że mam ciągle stereo. Ale teraz mi przeszło. Siadam do komputera i wtedy włączam muzykę. Nie muszę jej mieć przygotowując sobie kawę lub robiąc obiad.
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

ogorek

  • 855 / 5231
  • Ekspert
13-02-2013, 19:53
Panowie - ale kupując z oficjalnej dystrybucji ma się gwarancję. A tak to odpukać odsyłka do USA na koszt właściciela. Może warto dopłacić te 400 PLN ? Albo zapytać się wcześniej sprzedającego - jak to będzie z gwarancją
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Gustaw

  • Gość
13-02-2013, 20:18
>> ogorek, 2013-02-13 19:50:48
Późno w nocy zakładam słuchawki. I często nie chce mi się wstawać i włączać dodatkowo ampa słuchawkowego, jego zasilania. Często dziurka CD Vincenta CD S1.1 lub dziurka Audiolab-a mDAC-a mi wystarcza. Kiedyś łaziłem po domu z RIO KARMA i słuchawkami tyku HD595 lub K701 wmawiając sobie, że mam ciągle stereo. Ale teraz mi przeszło. Siadam do komputera i wtedy włączam muzykę. Nie muszę jej mieć przygotowując sobie kawę lub robiąc obiad.

Mam bardzo podobnie. :-)
Do tego uwielbiam słuchać muzyki z łóżku, przed snem. Małe słuchaweczki, ciekawe radio internetowe i niczego więcej mi nie potrzeba. :)

Perul

  • 246 / 4360
  • Aktywny użytkownik
13-02-2013, 21:30
>> Gustaw, 2013-02-13 20:18:06
...
Do tego uwielbiam słuchać muzyki z łóżku, przed snem...

To tak jak ja, z tym, że mój zestaw to AKG K172HD z fun modem (brzmienie bliźniacze z Fidelio X1 z lekkimi różnicami w basie) + Vedia Muzzio Vibro/Samsung R1 (zależy od repertuaru na który w danej chwili mam ochotę - nie wszystko się mieści w jednym grajku ;) ).

  • Gość
13-02-2013, 21:43
Dziękuje wszystkim za opinie, szczególnie użytkownikom majkel i pastwa, oraz właśnie panu od LCD-2 z którym kontaktowałem się przez e-mail. Na razie wstrzymam się z zakupem, bo widzę że muszę uzupełnić trochę wiedzy, a temat bez ciągłej ingerencji i tak schodzi na inne tory, ale doceniam wszystkie informacje. Sprawa wymaga więcej uwagi jeśli mam wydać taką kwotę. Jak wygram w jutrzejszym losowaniu to wezmę całość od ręki. ;]

Do tematu wrócę po głębszej analizie wszystkich za i przeciw, wtedy też liczę na Was wszystkich.

zibra

  • 812 / 4987
  • Ekspert
13-02-2013, 23:00
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

Dezydery

  • 68 / 4596
  • Użytkownik
14-02-2013, 00:50
Czy ktoś z forumowiczów będzie zamawiał coś ze sklepu, do którego Zibra podał link?

Jeśli tak proszę o PW lub odpowiedź tutaj.