Audiohobby.pl

Audiolab M-DAC

EMiL

  • 531 / 5878
  • Ekspert
06-05-2012, 21:37
JW często pisze o zakłóceniach EMI/RFI w kontekście urządzeń cyfrowych. Gdy zjeżdża się z cyfrową głośnością udział tych zakłóceń w sygnale staje się bardziej dokuczliwy. Sposobem na to mają być tłumiki:
http://www.rothwellaudioproducts.co.uk/html/attenuators.html
lub wybór odpowiedniej końcówki:)

Kraft

  • 448 / 5853
  • Zaawansowany użytkownik
06-05-2012, 21:48
Teoretycznie tak jest, a praktycznie nawet karty umieszczone wewnątrz komputerów, które uchodzą za bardzo nieprzyjazne pod tym względem środowisko, nie zbierają tych zakłóceń.

pastwa

  • 3815 / 5891
  • Ekspert
06-05-2012, 22:06
Za tydzien sprawdze w praktyce jak sie ma ta cyfrowa regulacja w polaczeniu z monoblokami Cyrusa, zrobilbym to juz w ta sobote gdyby nie problem z zasilaniem w lokalnym salonie audio.

EMiL

  • 531 / 5878
  • Ekspert
06-05-2012, 22:12
pastwa,
jak będziesz miał możliwość to poproś też o podłączenie primare a33.2:)

Road To Nowhere

  • 1033 / 5894
  • Ekspert
12-05-2012, 08:51
Zainteresował mnie ten DAC ,czy jak nie potrzebuję przedwzmacniacza oraz wzmacniacza słuchawkowego /mam lepszy/ a potrzebuje tylko dobrego DAC-a po USB to czy w tym budżecie można dostać coś lepszego ?
Mój priorytet to wejście USB asynchroniczne minimum 24/96 ,wyjście po XLR ,ewentualnie wejście HDMI /mam ponad setkę płyt SACD i Oppo / ale to HDMI to chyba tylko w Erze ,sorry może jeszcze w NAD-zie M51 :-)

EMiL

  • 531 / 5878
  • Ekspert
12-05-2012, 10:36
Calyx i Young DAC, w obu przypadkach analog i zasilacz jest zrobiony najniższym kosztem, ale USB powinno być ok;)

Ged

  • 1715 / 5893
  • Ekspert
12-05-2012, 12:33
Emil
Jaki Calyx masz na myśli ? Cofee czy ten wyższy model ?

EMiL

  • 531 / 5878
  • Ekspert
12-05-2012, 12:44
Ten wyższy czyli Calyx DAC 24/192.

IMO najfajniejszy i najbardziej kompletnym (super analog, super DAC, super zasilacz, wyjątkowo porządne USB i wzmacniacz słuchawkowy) DACiem jest Anedio D2:
http://www.anedio.com/index.php/product/d2_overview
ale nie ma dystrybucji w Europie... Bardzo nad tym ubolewam:(

pastwa

  • 3815 / 5891
  • Ekspert
12-05-2012, 15:36
>> Road To Nowhere, 2012-05-12 08:51:04

EMiL Ci tu juz podpowiedzial, jesli szukasz DACa koniecznie bez opcji pre oraz wyjscia sluchawkowego to ten M2Tech jest tu dobra opcja, chociaz musisz sie liczyc, ze bedzie to cos za cos. Young da Ci wiecej agresji (pierdolniecie!) oraz ciut jasniejszy przekaz (gora jest tu mocniej zaakcentowana wzgledem M-DACa), chociaz odbywa sie to kosztem plastycznosci (porownujac caly czas do Audiolaba), plynnosci i rozdzielczosci dlaszych planow. Bas tez chyba nie schodzi az tak nisko. Ale masz takiego podkreconego powera, i to sie slyszy. Calyxa jeszcze nie mialem okazji sluchac, a ponoc znakomity.

pastwa

  • 3815 / 5891
  • Ekspert
12-05-2012, 15:51
>> EMiL, 2012-05-06 22:12:02

Niestety, nie mieli na stanie Primare. Pozostalo mi wiec posluchac klockow Cyrusa. Zaczalem od integry 8v2, nastepnie przeskoczylem na koncowke mocy z tej samej serii, konczac na monosach X200 (model X zostal wycofany, i wlasnie zastapiony 200-ka, szkoda tylko ze cena poszybowala w gore o 500funtow). Interga podawala dosc czytelny pierwszy plan, ale to co sie rozgrywalo w tle bylo zbyt jednolite, dzwiek nie mial tez tej otwartosci co koncowka mocy, ta dawala lepsza separacje dalszych planow, lepiej definiowala instrumenty w przestrzeni, te aspekty polepszyly sie jeszcze bardziej majac X200 w torze, bardzo czysty, nasycony, muzykalny przekaz, ale nie zebym sie dal za ten dzwiek pokroic, mozliwe ze po dluzszym obyciu z nim w domu zmienilbym zdanie. cena jest bowiem wysoka i mozna oczekiwac jeszcze wiecej.

Co do glosnosci, taki dzienny poziom, zadnych tam imprezowych ekscesow, w wiekszosci przypadkow sluchalem w zakresie: -29dB do -30dB (wszelaki rock lub pop), w przypadku klasyki podkrecalem czasem az do -25dB/-27dB. Gdybys jednak planowal jakies wieczorne sesje, masz prawie pewne (zakladajac ze ma byc wyraznie ciszej) ze przekroczysz jednak te -30dB, chociaz to bedzie tez zalezalo od efektywnosci Twoich kolumn, no i to bylo z Cyrusami.

 Ja sluchalem na ponizszym zestawie:

Audiolab 8200CDQ (jako transport CD) ---M-DAC (jako DAC i Pre) --- Cyrusy (wzmocnienie) --- Monitor Audio Silver RX2 na stendach Atacamy. Kolumny wiec dosc efektywne, z Twoimi Dynaudio mogloby byc ciut inaczej.


ps. dodam jeszcze na marginesie ze moj M-DAC w ostatnich dniach (bedzie juz blisko 3-ci tydzien grania) pokazuje jeszcze bardziej nasycony barwowo dzwiek, i delikatnie ciemniejszy (choc wciaz bardziej jasny niz ciemny) niz na samym poczatku.

pastwa

  • 3815 / 5891
  • Ekspert
12-05-2012, 15:55
W ramach tych samych odsluchow udalo mi sie pobawic chwile wspominanymi na forum AKG K550, znakomite sluchawki do klasyki (pop i rock tez dobre ale juz nie tak), mam tu na mysli rozdzielczosc calego pasma, piekna separacje w glab, zero akustycznego efektu \'sluchawek zamknietych\', super otwartosc, bez kocyka (Denony 2000) badz dudnienia (vide DT150), piekna scena i czerna tla. Nie wiem czy sobie ich nie sprawie bo fortepian zrobil na mnie wrazenie w ich wykonaniu, a fortuny nie kosztuja ;\'))

EMiL

  • 531 / 5878
  • Ekspert
12-05-2012, 21:59
Dzięki pastwa.

Widzę, że zestawienie z cyrusem jaj Ci nie urwało, ale to może i dobrze;)

Ta końcówka to był x power:
http://www.cyrusaudio.com/product/power-amplifiers/x-power
czy 8 power:
http://www.cyrusaudio.com/product/power-amplifiers/8-power
?

pastwa

  • 3815 / 5891
  • Ekspert
12-05-2012, 22:10
To byl drozszy X Power. W sumie to wolalbym chyba te dwie  koncowki pracujace w trybie mono niz te dwa drozsze monosy X200. Tak sobie oceniajac roznice w cenie i dzwieku.

ps. wiesz, z tymi Cyrusami to moze byc tak, ze w krotkim odsluchu gra normalnie, bez porywow, ale po dluzszym okresie mogloby sie to stac znacznie wiekszym przezyciem, moze to tak tutaj dzialac, ale ja raczej sie tego nie dowiem. Chyba bede celowal z Audiomatusy ;\'))

EMiL

  • 531 / 5878
  • Ekspert
12-05-2012, 22:16
Cyrus i roksan caspian to rzeczywiście wzmacniacze, które po odsłuchu w sklepie raczej nie spowodują wielkiego "wow".

Audiomatusy AM250R mają gain niewiele niższy niż cyrusy a więc bardzo wysoki, natomiast nowy model (niedługo ma się pojawić w sprzedaży) sx-250 to bestia 235W przy 8ohmach (!)

pastwa

  • 3815 / 5891
  • Ekspert
12-05-2012, 22:27
Dla mnie gain Cyrusow moze byc, moze nie daje super swobody przy cichych odsluchach, ale nie ma tu jeszcze przegiecia zadnego, bardziej zastanawia mnie ich cena w kontekscie tego, co moga zaoferowac Audiomatusy ze podobne (w porownaniu do X200 to i sporo taniej) pieniadze. Mnie po glowie chodzi taki AS250 (ewentualnie 500, jesli faktycznie lepiej graja), czyli sama koncowka. Tej ich mocy nie ma sie co bac ;\'))