Audiohobby.pl

Audiolab M-DAC

Haka

  • 2996 / 5178
  • Ekspert
20-11-2014, 01:22
Cytuj
mam Bursona z daciem i pre rewelacyjny dźwiękowo


Tak z ciekawości, jaki to Burson ?
Za mną  "chodzi" HA-160 D, ale to już raczej z drugiej reki.

MAG

  • 2393 / 5877
  • Ekspert
20-11-2014, 12:48
Właśnie HA-160 D którego cenię bardzo za dźwięk i funkcjonalność niezła poza pykaniem przy przełączaniu potencjometr głośności ale brak pilota nie ułatwia niczego.
Jako pre doskonale się sprawdza także jako DAC mocny bez pitolenia gdzie trzeba tam jest tak jak trzeba.
Zobaczymy jak  sprawdzi się Audiolab M DAC.

MAG

  • 2393 / 5877
  • Ekspert
27-12-2014, 16:45
Koledzy jeśli chodzi o M DAC Audiolab jestem zachwycony na dzień dzisiejszy pozostaje tylko słuchać i nic więcej :)

Haka

  • 2996 / 5178
  • Ekspert
27-12-2014, 16:51
A jak wypada w  porównaniu do Twojego  Bursona ?

MAG

  • 2393 / 5877
  • Ekspert
27-12-2014, 17:39
A jak wypada w  porównaniu do Twojego  Bursona ?

Jeśli chodzi o dźwięk i wydajność w napędzaniu z dziurki  to Burson jest bardzo dobry choć mnie wystarcza Audiolab do tego celu gdyż więcej słucham na elektrostatach.
Jeśli zamierzasz kupić Bursona takiego z dac i pre to musisz pogodzić się z niedoskonałą regulacją głośności często słuchałem w zestawie jako pre pracował Burson i sterował Baronem ale niewybaczalne było ciągłe pstrykanie i trzaski kiedy chciało się zmienić źródło lub podnieść głośność zgroza zawsze te trzaski z Bursona to go dyskwalifikuje niestety.

Jeśli planujesz korzystać z Bursona tylko i wyłącznie z dac i wz słuchawkowego i tylko do toru słuchawkowego to polecam zakup bez pre będzie taniej.
I jeszcze pilot a raczej jego brak w Bursonie to ne dla mnie.
Natomiast jeśli chodzi o dźwięk z zestawów głośnikowych lepiej dla mnie spisuje się M DAC jest naprawdę dynamiczny z rygorem utrzymuje rytm Burson ma na samym dolnym skraju pasma niewielkie zapiaszczenie.
M DAC ma niesłychanie przejrzystą średnicę, w zasadzie na zestawach głośnikowych grają bardzo podobniez werwą wartko nie ma mydlenia.

Najlepiej spisuje mi się M DAC jako DAC i pre pracujący na XLR ach z Wz Stax SRM 717 jako końcówka mocy SZOK!
dynamika ogromna scena a na niej precyzyjnie umiejscowiony zespół muzyczny.Takie zestawienie pozwala mi na nowo poznać moje Staxowe słuchofony.

EMiL

  • 531 / 5877
  • Ekspert
28-12-2014, 17:18
Otóż to, MDAC jako DAC + PRE podpięty przez XLR gra zacnie:)