Audiohobby.pl

Problem: iPod Touch 3g nie widzi i nie odtwarza plików WAV !!

asmagus

  • 4439 / 5413
  • Ekspert
27-03-2012, 11:37
iPod Touch 3 Gen 64 GB Soft 5.1 kompilacja 9B176 przestał widzieć wgrane pliki WAV które całymi miesącami z powodzeniem odtwarzał, przywróciłem ustawienia fabryczne, skasowałem całą zawartość (mam wszystko w komputerze we flackach) ale gdy za pomoca iTuns wrzucam jakikolwiek plik WAV (Flacki konwertuję foobarem do WAV'ów) widzę go gdy iPod podłączony jest do komputera na ekranie monitora i mogę odtworzyć poprzez iTunes. Z poziomu iPoda jednak nie widać tych plików w ogóle.

Ktoś mi powie co się stało?

Rolandsinger

  • 2894 / 5865
  • Ekspert
27-03-2012, 13:26
Możliwe trzy przyczyny wg mojej wiedzy:

- źródłowe pliki FLAC miały próbkowanie wyższe niż 44,1kHz
- przepływność bitów w plikach wave jest większa niż 1411kbps (są takie płyty np. najnowszy Gotye)
- zrobiłeś JB i nie przywróciłeś po tym iPoda, redsn0w na starszych softach potrafił uwalić OS, nie wiem jak to wygląda na nowych od 4 w górę

____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Rolandsinger

  • 2894 / 5865
  • Ekspert
27-03-2012, 13:35
Zaraz, zaraz, na mp3store napisałeś, że w iPodzie nie widzisz tych plików wcale, a nie że iPod ich nie odtwarza.

Heheheh, problem jest banalny: Twoje kochane plicznki są w Muzyka->bez nazwy, nie będzie ich normalnie w eksploratorze pod Artystą czy Albumem, Gatunkiem etc., bo wave nie mają tagów!!!

I powinieneś dostać warna za źle sformułowane pytanie!

____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

asmagus

  • 4439 / 5413
  • Ekspert
27-03-2012, 13:53
Nie wiem czy to ten problem. Te pliki ipod odtwarzał i je widział. Obecnie ich nie widzi a wgrywam je  do folderu muzyka.
Wydaje mi się że tagi sa dobre bowiem przez iTunes wizę nazwę tytuł itd.

asmagus

  • 4439 / 5413
  • Ekspert
27-03-2012, 13:54
Ps. O co chodzi z pkt 3?

Rolandsinger

  • 2894 / 5865
  • Ekspert
27-03-2012, 14:20
Asmagus, plików wave nie można tagować ID3, więc iPod ich nie widzi pod własnymi nazwami w eksploratorze.

Wejdź w Muzyka->Albumy->Bez nazwy-> i tam MUSZĄ być Twoje pliki.



____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Rolandsinger

  • 2894 / 5865
  • Ekspert
27-03-2012, 14:24
Aha, iTunes widzi pliki normalnie, bo jak na górnej belce eksploratora masz ustawione, żeby pokazywał nazwy plików a nie tagi, to je widzisz.

A pkt. 3 raczej nie ma tu nic do rzeczy.
____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

asmagus

  • 4439 / 5413
  • Ekspert
27-03-2012, 14:49
Ok, spróbuję po pracy.


Roland - "łan mor kuestion" jak zrobić najprościej konwersję FLAC -> ALAC ?
Da się iTunsem lub Foobarem?

Rolandsinger

  • 2894 / 5865
  • Ekspert
27-03-2012, 16:24
Ja bym użył iTunes, bo ma najlepszy encoder ALAC.


___________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Gustaw

  • Gość
27-03-2012, 16:26
>> Rolandsinger, 2012-03-27 16:24:55
Ja bym użył iTunes, bo ma najlepszy encoder ALAC.

Tylko jak wciągniesz FLACi do iTunes aby konwertować do ALAC? iTunes tego nie łyka.

Alfa_Bravo

  • 1 / 5708
  • Nowy użytkownik
27-03-2012, 17:02
 jak zrobić najprościej konwersję FLAC -> ALAC

Na Macu - program XLD, na Windzie - chyba dBpoweramp ma takie opcje

Rolandsinger

  • 2894 / 5865
  • Ekspert
27-03-2012, 17:18
Gustawie, a co to za problem zdekompresować FLACi do wave?


____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

novitas

  • 113 / 5066
  • Aktywny użytkownik
27-03-2012, 18:02
Polecam Easy CD-DA Extractor. Jest niestety płatny ale konwertuje wszystko na wszystko (o ile to możliwe). Warto spróbować wersję demo.

Dla oszczędnych. Instalacja wirtualnego windowsa na VirtualBox, instalacja Easy CD-DA Extractor i zachowanie stanu systemu. Używamy tej instalacji do momentu zakończenia okresu demo. Wracamy do poprzedniego stanu systemu i znów możemy konwertować do czasu kiedy będziemy mieli dość tych powtarzających się czynności.


========================
Ja bardzo przepraszam ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym kożuchu i w nim wychodzi

Gustaw

  • Gość
28-03-2012, 09:58
>> Rolandsinger, 2012-03-27 17:18:52
Gustawie, a co to za problem zdekompresować FLACi do wave?

Po co robić podwójną konwersję i zatrudniać do tego min dwa programy ?
Trzeba znaleźć taki program, który konwertuje FLAC na ALAC i automatycznie umieszcza pliki w bibliotece iTunes.
Na Macu robię to programem Max ( http://sbooth.org/Max/ ) ale rozumiem, że Asmagus korzysta z PC-ta i Łindołsa.

asmagus

  • 4439 / 5413
  • Ekspert
28-03-2012, 10:11
Brat ustawił mi w Foobarze konwersję "wszystkiego" do m4a (ALAC) za pomocę "one click".

Niemniej jednak wgrywanie płyt w m4a rozwiązało problem połowicznie. Bez znaczenia czy m4a powstało z WAV czy FLAC czy czegoś tam jeszcze (jak moneky audio), wgrywanie m4a z apośrednictwem iTunes powoduje, że płyta jest widoczna gdy wejdziemy poprzez muzyka ->wykonawcy -> wszystkie albumy lecz ŻADNA z płyt, które tak wgrywam nie jest widoczna w muzyka -> albumy.

Jak mnie to wkurza to nie macie pojęcia !