Audiohobby.pl

Logitech Squeezebox™ Touch

  • Gość
17-12-2011, 07:30

  • Gość
17-12-2011, 07:38
Aby wywołać temat.
O ile się orientuję to ideałem  (pominając oprogramowanie) to jest Touch z pilotem Dueta.
Pytania - czekać czy kupować?

Pytania głębsze - czy odczyta z HDD?
Wyłączony komp?

aasat

  • 2263 / 5875
  • Ekspert
17-12-2011, 12:51
Niekoniecznie pilot Duet, można sterować smartfonem lub tabletem przez wifi

Zamiast dysku próbowałem z pendrivem na USB, z tego po co pamiętam długo trwało indeksowanie, lepszym rozwiązaniem jest dysk sieciowy na którym można postawić serwer squuezebox\'a, komputer nie bedzie potrzebny

korzena

  • 343 / 4776
  • Zaawansowany użytkownik
17-12-2011, 12:59
Polecam Ci to forum: http://forums.slimdevices.com/forumdisplay.php?f=34

Jeśli chodzi o Squeezeboxy to na wszystko Ci tam odpowiedzą.

korzena

  • 343 / 4776
  • Zaawansowany użytkownik
17-12-2011, 13:49
posibrzuh,
Czy kupiłeś już Touch\'a?

grisza_1982

  • 389 / 5170
  • Zaawansowany użytkownik
17-12-2011, 14:31
Też planuję zakup transportu, ale SB Duet skreśliłem na początku, chyba ma najmniej pochlebne opinie w sieci.
Rozważam używkę SB Classic + iPoda lub SB Touch.

prinz

  • 97 / 5584
  • Użytkownik
17-12-2011, 15:08
Gram na Squeezebox Duet już od roku, innych SB nigdy nie słuchałem.

Zaczynając od negatywów ;)
Dla mnie wadą SB Duet jest delikatne spowolnienie dzwięku. Gdy kupiłem SB Duet miałem w jednym czasie w domu DVD Pioneera DV300 [to od Fikusa] oraz konwerter USB/spdif Musliand monitor 01usd.  Z tej trojki tylko SB zamulał, ale ostatecznie to jego zostawiłem jako bazę do przyszłych modyfikacji. W swoim duecie wymieniłem Zegary na te które sprzedaje lampizator, oraz zrobiłęm stabilizowany zasilacz na dobrych komponentach, oprocz tego sygnał cyfrowy pobrałem bezposrednio z ukladu (tak jak fikus).

Kilka tygodni temu był u mnie kolega z transportem CD Kenwooda modyfikowanym przez Fikusa i robiliśmy porówananie transportów.
Wnioski były nastepujące:
Rozmach, dynamika były większe, przez co bardziej efektowne w CD fikusa, natomiast cała reszta a szczególnie zejście i jakość niskich tonów były korzystiejsze po stronie SB.
WArto też dodać, że transport cd miał wiekszen apiecie na wyjsciu cyfrowym i gral przez to minimalnie glosniej, co mogło być mylące ze wspomnianym rozmachem.

IMHO, squeezebox jest ciekawym urządzeniem w kategorii cena/jakość, jeżeli jednak szukamy transportu z komputera który da nam namiastkę "high end" - trzeba wydać znacznie, znacznie więcej. Ja swojego SB wkrotce sprzedaje.
Let a good sound make this hard times a little sweeter!

korzena

  • 343 / 4776
  • Zaawansowany użytkownik
17-12-2011, 16:49
Posiadam Squeezebox Touch od pół roku. Poza wszystkimi jego zaletami (a ma ich dużo!) dwie charakterystyki dotyczące jego dźwięku (przynajmniej w moim systemie) zdyskwalifokowały go dla mnie jako transport/DAC. Dźwięk jest jak dla mnie płaski i za mało dynamiczny. Poza tym jakość dźwięku Touch\'a wg mnie na najwyższym poziomie. Aha, może ma trochę za mało basu (choć jest on dobrej jakości), dla niektórych może to być jednak zaleta.

Upgrade\'owałem ostatnio mój trasport na HiFace MK3 i mam już wszystko czego szukałem!

Prawdopodobnie też będę sprzedawać mojego Squeezeboxa wkrótce.

damjan

  • 60 / 4692
  • Użytkownik
17-12-2011, 17:17
korzena,
nie zrozumiałem chyba - używasz SQ Toucha jako źródło czy jako transport? jeśli źródło - to nie dziwię się, że jakość dźwięku nie zadowala...

prinz,
mógłbyś coś podpowiedzieć, co należałoby poprawić w transporcie Squeezebox? mam zarówno Touch jak i Classic, kupiłem do nich dobre zasilacze sieciowe, pliki przesyłam komputer - serwer - SQ - DAC...

grisza_1982

  • 389 / 5170
  • Zaawansowany użytkownik
17-12-2011, 17:28
damjan,
jako posiadacz SB Classic i SB Touch, napisz proszę który z nich wg Ciebie lepiej sprawuje się jako transport (mam na myśli wrażania odsłuchowe)?

damjan

  • 60 / 4692
  • Użytkownik
17-12-2011, 19:31
grisza,
ja praktycznie nie słyszę między nimi różnicy, kupiłem oba, bo pasuje mi ich funkcjonalność. Touch jest mały, służy mi do zestawu słuchawkowego, leżąc na kanapie mam blisko to Toucha i nie muszę mieć dużego ekranu, natomiast classic ma większy ekran i większą czcionkę, z daleka wszystko widać (zestaw stereo).
Do dźwięku, nie napiszę nic odkrywczego, poza tym nie słyszałem mało transportów, tak więc nie mam większego punktu odniesienia.
Touch i classic - przesyłam dane do DAC-ów przez kable ethernet + serwer, a potem kablami cyfrowymi do SQ-ów. Jak napisałem nie słyszę różnicy między classikiem a touchem, jako ciekawostkę dodam najgorszy transport do SQ to - USB (zarówno pendrive jak i podłączony dysk...,hm jak sobie przypominam SQ Touch nie widział jednak dysku..), karta SD - dźwięk zamulony, zmniejszona dynamika oraz takie ogólne zamglenie dźwięku. Kabel optyczny na tym samym poziomie co cyfrowy, czyli OK.
SQ mogę porównać tylko do Pioneera DV300 / 310 - myślę, że oba są sobie warte, tzn, dobre moim zdaniem,mała różnica to taka, że w DV310 góra jest lekko zbyt metaliczny a i chyba jednak całość dźwięku z taką lekką domieszką "cyfry". Ogólnie Pioneer na plus - duża rozdzielczość. Przy okazji duże brawa dla odkrywców tego Pioneera DV300. Jakiś czas później oddałem DV310 bratu, trochę zacząłem wątpić, że jakość transportu ma w systemie znaczące znaczenie, postanowiłem dokupić sobie Pioneera z tej serii,tym razem był to model 320, pomyślałem - ludzie piszą bzdury,na pewno będzie tak samo, i klops ten 320 gra tragicznie,chyba jako transport daje gorszy efekt niż używanie SQ jako źródła dźwięku, tragedia...

i tak się zastanawiam,co mógłbym jeszcze ulepszyć w moich SQ, mam dobre kable, zasilacze, nic innego nie przychodzi mi do głowy...

majkel

  • 7476 / 5892
  • Ekspert
17-12-2011, 19:42
i tak się zastanawiam,co mógłbym jeszcze ulepszyć w moich SQ, mam dobre kable, zasilacze, nic innego nie przychodzi mi do głowy...

Przejść na transmisję kablem koncentrycznym, takim jak @korzena testuje. To jest wyższa liga niż znane mi optyczne.

grisza_1982

  • 389 / 5170
  • Zaawansowany użytkownik
17-12-2011, 19:55
damjan,
dzięki za opis. Mam jeszcze jedno pytanie, czy bawiłeś się w zmianę oprogramowania w SB Touch na to od  Soundcheck\'s - Touch Toolbox 3.0?

prinz

  • 97 / 5584
  • Użytkownik
17-12-2011, 20:28
@damjan

nie podam Ci instrukcji krok po kroku jak ulepszyc te SB, poniewaz tych modeli nie miałem.
Z podstawowych modyfikacji które są uniwersalne to: upgrade zegarów [masterclock] oraz zasilania. Tylko nie wiem czy warto się w to bawić gdyż dobre elementy kosztują a w tanie dziadostwo nie ma co wchodzić.

Zainteresuj  się modyfikacjami @soundchecka, nic nie kosztują a może usłyszysz różnicę

Let a good sound make this hard times a little sweeter!

korzena

  • 343 / 4776
  • Zaawansowany użytkownik
17-12-2011, 23:46
damjan,
Używałem Touch\'a zarówno jako DAC\'a  jak i tylko jako transport do zewnętrznego DAC\'a (poprzez RCA coax).
W obydwu przypadkach moje wrażenia odsłuchowe (i te wady dźwiękowe o których napisałem) wystąpiły. Może trochę mniej jako transport.