Audiohobby.pl

Zamknięte słuchawki z wyższej półki

fallow

  • 6457 / 5864
  • Ekspert
29-08-2011, 10:49
Pomijajac fakt, ze jak dla mnie ani jedne ani drugie w 2011 roku nie sa warte zainteresowania. Jest wiele innych nowych ciekawszych sluchawek.

Cypis

  • 2479 / 5033
  • Ekspert
29-08-2011, 10:55
Przepraszam, że będzie ciut nie w temacie (choć w temacie sł. zamkniętych).

Googlując tropem podanym przez fallowa trafiłem na coś takiego:

http://www.sklepmuzyczny.pl/sklepmuzyczny,pl,strona,produkt,asortyment,3,dzial,36,grupa,0,id,3988.html (link trzeba pewnie posklejac)

WTF?! Byerdynamicki za 160 złociszy?!

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

asmagus

  • 4439 / 5443
  • Ekspert
29-08-2011, 11:35
Parafrazując Fallowa - społeczność internetowa rozebrała już na czynniki pierwsze superluxy i wynik tych badań społeczności internetowej jest znany ;)


Co do JTS HP-525 - Fallow, szukam i szukam i google mnie nie słucha - nie znajdują poza powielonymi zdaniami, ze to to samo żadnych wartościowych porównań o wykresach już nie wypominając.

fallow

  • 6457 / 5864
  • Ekspert
29-08-2011, 12:01
Wlasnie wrocilem z urlopu i jestem zbyt rozleniwiony zeby odszukac te wykresy :)))... ale jak wroce do normalnego rytmu dnia i nocy to poszukam. Nie byly na wyciagniecie reki ale kilka razy sie na nie natknalem.

Wiadomo, ze to nie bedzie kopia 1:1. Ale jak mam placic za nowe HD 25-1 ~800 PLN a za JTSy ~200 PLN to stosunek nawet powiedzmy 1:0.75 wzgledem oryginalu spokojnie mi wystarczy przy cenie 1:0.25

Ja o Superluxach nic nie wiem.

fallow

  • 6457 / 5864
  • Ekspert
29-08-2011, 12:07
(*) - tym bardziej, ze jak dla mnie HD 25-1 wzgledem tego co prezentuja na dzis, powinny wedlug mnie kosztowac 300 PLN max.

asmagus

  • 4439 / 5443
  • Ekspert
29-08-2011, 12:14
Z nowych przenośnych AIAIA TMA-1 bardzo mi się psodobały jednak, tak jak pisałem, nie da się ich używać nie siedząc spokojnie bo są zbyt luźne. Jeśli AIAIA wprowadzi ich wersję z ulepszonym pałąkiem to będa bardziej popularne. Nie wiem jak mają się do HD25-1 ale wolę je od DT 1350 i wielu innych w tych rozmiarach.

Emanuel

  • 24 / 4634
  • Użytkownik
29-08-2011, 16:11
Uwzględniając brzmienie senków na poziomie słuchawek za 300zł, trudno mi się na nie zdecydować.
Jestem w stanie wydać do 1000zł, i nie chcę się naciąć na coś co będzie grało na poziomie moich AKG K450, lub ciut lepiej.
Bardzo chciałbym usłyszeć znaczącą różnicę.

Skoro IEM-y nie uszkodzą mi słuchu przy słuchaniu muzyki 4h dziennie z przerwami (do czego przywykłem już przy nausznych, zamkniętych AKG) to zdecydowanie jest to lepszy wybór.
Będą bardziej portable niż cokolwiek innego.
Jednak.. Spotkałem się z opiniami, że jakiekolwiek nauszne zagrają lepiej niż doki, a już przy cenie 800zł (IE8) to nauszne są ewidentnie lepszą pozycją. Co w takim razie mam o tym sądzić?
Mogę się oczywiście przekonać do IEM-ów, ale czy mój pierwotny zamysł zakupu nausznych, dla lepszej jakości dźwięku, nie jest lepszy?

AIAIAI będą za duże.. bo mam niewielką głowę.

fallow

  • 6457 / 5864
  • Ekspert
29-08-2011, 16:26
Zdania odnosnie tego czy IEMy uszkadzaja sluch czy wrecz go chronia sa bardzo podzielone. Oczywiscie glosy osob reprezentujacych brazne IEMowa sa jak zawsze bardzo pro-IEMowe. Technologie IEMowe sa wykorzystywane jako ochronniki sluchu ale tam nie ma drivera, jedyne zadanie takiej konstrukcji to nieprzepuszczanie dzwieku z zewnatrz i pod tym nurtem producenci jada na calej tej ochronie.  Ich argumentem jest czesto to, ze tak blisko blony bebekowej i przy takim tlumieniu driver moze grac znacznie ciszej by uzyskac podobna do glosnikow czy innych sluchawek percepcje dzwieku. Glosow przeciw jest jednak troche wiecej. Na necie albo na forum mp3stroe jest wiele dyskusji i opracowan. Badania lekarskie wcale nie sa takie entuzjastyczne jak glosy producentow.

Osobiscie nie polecalbym Ci siedziec w zadnych sluchawkach dokanalowych 4h dziennie. Jezeli chcesz tyle sluchac wybierz raczej tradycyjne sluchawki nauszne. IEMy to produkt dla koncertujacych muzykow, jedynie przez wspolczesny trend zaadoptowany do uzytku miejskiego. Na pewno porownujac dobre IEMy do sluchawek pchelek uogolnionego czowieka w wieku lat 15 jest to wybor o wiele lepszy i bezpieczniejszy, ale nie ma tez sensu wykorzystywania IEMow jako domowych sluchawek do dlugich odsluchow.

fallow

  • 6457 / 5864
  • Ekspert
29-08-2011, 16:28
(*) ten czlowiek ma siedziec w autobusie i tam sobie tego sluchac z "empetrojki" i dzieki niemu sluchamy tez w promieniu 3 siedzen od niego przy tym niszczy sobie sluch w bardzo szybkim tempie :)

fallow

  • 6457 / 5864
  • Ekspert
29-08-2011, 16:30
Odpowiadasz na wpis
 >> Emanuel, 2011-08-29 16:11:18
Bardzo chciałbym usłyszeć znaczącą różnicę.

---

Pierwszy krok by zachorowac na audiofilie. Jezeli chcesz uslyszec znaczaca roznice, to podstawowy audiofilski warunek jest taki, ze musi poczuc to twoj portfel - wtedy i Ty ja uslyszysz :))

Emanuel

  • 24 / 4634
  • Użytkownik
29-08-2011, 16:40
Prawidłowo ; )
Oczywiście bez uogólniania. Słucham muzyki w komunikacji miejskiej dajmy na to 1,5h dziennie, dochodzi do tego słuchanie muzyki w domu, często z kolumn, lecz bywa i tak, że z pleyerka i na słuchawkach.
Niestety nie mieszkam sam, a dobrze mi się idzie skupić z muzyką na uszach, czy w uszach. Dlatego dochodzi, dajmy na to 2-3h dziennie, raz na jakiś czas.

Rozumiem, że młodego człowieka miałeś na myśli z badziewnymi pchełkami, lub otwartymi słuchawkami, które słychać na cały tramwaj? Nie, ewidentnie chcę się na tyle wytłumić, by i na zewnątrz nic nie było słychać.

Jeżeli robię krok w audiofilskość, czego oznaką jest chęć wydania dużych pieniędzy, to zachorowałem już dawno temu, kupując sprzęt domowy.

Follow, polecasz IEM-, czy nie?

fallow

  • 6457 / 5864
  • Ekspert
29-08-2011, 19:20
fAllow ;) przez "a".

Sam kiedys przerobilem cala sterte IEMow roznej masci az po customy i polecam ale jedynie do sluchania w srodowisku ktore wymaga izolacji i mobilnosci oraz sluchawki nauszne sa niewygodne. W zdecydowanej wiekszosci (jak dla mnie oczywiscie) sytuacji wymagajacych mobilnosci i izolacji mozna uzywac nausznych sluchawek zamknietych portable - wyjscie na miasto, autobus, tramwaj, pociag, samolot, wycieczka na lono natury etc.

IEMy do: biegania, jogi, cwiczen na silowni - czyli takich miejsc, czynnosci przy ktorych sluchawki nauszne moga po prostu przeszkadzac. Inna sprawa sa koncertujacy muzycy gdzie np. przezroczyste sluchawki zamykajace sie w uchu (customy badz uniwersalne o budowaie takiej jak Westone czy Shure SE535) pozwalaja artyscie na scenie ukryc sluchawke.

Sam lepiej czuje sie kiedy przestalem uzywac IEMow na szeroka skale, ale kazdy powinien podejsc do tego indywidualnie :)

Co do tej audiofilskosci to oczywiscie taki pol zarcik pol serio, ale jak juz dawno zrobiles ten krok - to wydawaj hehe :))

Slowem IEMy dla mnie to ostatecznosc.

Emanuel

  • 24 / 4634
  • Użytkownik
29-08-2011, 20:22
fallow, wybacz mistrzu ; )

czytam o IEM-ach, i coraz bardziej się do nich przekonuje. Dużo też biegam, i do tej pory nie myślałem o tym by brać ze sobą muzykę. To takie głupie nakręcanie się ; )
Myślę, że lepiej się sprawdzą.
W zimie w końcu będę mógł założyć czape na głowę nie rezygnując z muzyki. W deszczu nie muszę się bać o słuchawki.
Nawet nie boję się o słuch, gdyż jestem przekonany, że na długie odsłuchy nie są one przeznaczone.

Myślę by zakupić IE8 i dodatkowo denony do domu. Co o tym myślicie?

Czy jednak spośród HD 25-1, PX 360, DT1350, D1100, TMA-1, JTS HP 525, ESW9 i ES10 lub z czegoś jeszcze innego mam dalej próbować wybierać?

asmagus

  • 4439 / 5443
  • Ekspert
29-08-2011, 22:04
Nabywając słuchawki do domu, jesli IE8 lub inne dokanałówki kupisz w drogę, wybierz cos wygodniejszego - idź w pełny wymiar. Będzie wygodnie.

Jeśli mają te drugie iść bezpośrednio z ipoda to wybór jest oczywiście ograniczony do takich konstrukcji, które ipod pociągnie ale jak w domu już jakiś bardziej rozbudowany zestaw?

Dokanałówki mobilnie a w domu np. "duży wymiar słuchawkowy" + ipod + Fostex HP-P1.

Emanuel

  • 24 / 4634
  • Użytkownik
29-08-2011, 22:16
Myślałem o zakupie wzmacniacza słuchawkowego, ale.. zaszalałeś z tym Fostexem.
Do domu również pod iPhone\'a, zamknięte. A czy Denony nie są wygodne? Musiałbym wydać 1000zł na "wygodne" słuchawki, pełno wymiarowe, + drugie tyle na wzmak, albo i więcej. Szaleństwo, które niestety nie ma racji bytu, ze względu na mój budżet. 1000zł to max ile mogę wydać.

A z dokanałówek, prócz IE8, polecicie jakieś modele, i w czym się różnią?