Audiohobby.pl

Zamknięte słuchawki z wyższej półki

StartRockToday

  • 171 / 4697
  • Aktywny użytkownik
30-08-2011, 02:13
Poczytaj o soundMAGIC E10. To na mp3store taka nowa perełka :) Możesz też podpytać MrSheep o nie, przesłuchał on naprawdę dużo sprzętu i te doki bardzo chwali.

Szczerze to nie widzę sensu na miasto brać słuchawek wartych więcej niż 300zł. Żyjemy w Polsce... muszę więcej tłumaczyć? ;) Z propozycji rzuconych przez chłopaków możesz rozważyć PX360 albo JTS HP525, nie będziesz na pewno zawiedziony. Teraz za 800zł na mp3store chłopak sprzedaje DT880 (2005 edition) z tym, że do nich jaki dobry wzmacniacz już musiałbyś znaleźć. Te słuchawki już na pewno grają z klasą.

Cały sęk w tym, że nie poczujesz tego skoku jakościowego między superluxami a słuchawkami za powiedzmy 700zł. Może będzie  lekko lepiej może będzie  nawet gorzej, w każdym razie przepaść to nie będzie.  Tak więc wszystkie polecane modele do 1000zł będą grały różnie lepiej-gorzej ale będzie to ta sama płaszczyzna. Skok się zaczyna na słuchawkach 1000+zł i pod wzmacniaczem przyzwoitym (źródłem też ale to chyba jasne).

Takie moje zdanie jest.

Cypis

  • 2479 / 5033
  • Ekspert
30-08-2011, 07:30
>> StartRockToday, 2011-08-30 02:13:00
>> Skok się zaczyna na słuchawkach 1000+zł i

Nie zaczyna się. Bardzo łatwo kwotowo dobić do jakości przy której kolejne złotówki a nawet tysiące złotych zmieniają niewiele i to niekoniecznie na lepsze. Najczęściej zmieniają na inne.

IMO gdyby na osi X odłożyć złotówki a na osi Y jakość to byłby to wykres funkcji potęgowej ze współczynnikiem potęgowym dużo, dużo mniejszym od jedności.

Mam słuchawki za 37,- i za 900,- różnica w jakości dźwięku (bo wykonania to inna para kaloszy) między nimi jest bardzo niewielka. Z pewnością nie dwukrotna. A różnica w cenie jest ponad 24-krotna! w stosunku do tych za 900,- takie za 6000,- też nie zagrały 6,5 razy lepiej. W ocenie większości słuchających grają równie dobrze lub [sic!] gorzej.

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

M.

  • 6 / 4847
  • Nowy użytkownik
30-08-2011, 08:14
DT880 potrafią zagrać bardzo dobrze, ale ipod nie da im rady. To słuchawki półotwarte, więc "na miasto" nie nadają się za bardzo.
Szukasz słuchawek do źródła przenośnego, to przejdź się do jakiegoś sklepu, posłuchaj kilku modeli i sam wybierz. Przecież nie musisz od razu kupować. W mp3store wybór jest przyzwoity i z odsłuchem nie ma problemów.

Emanuel

  • 24 / 4634
  • Użytkownik
30-08-2011, 08:48
Od 2 tygodni szukam słuchawek i przecież od razu nie kupiłem. Bardziej skłaniałbym się ku stwierdzeniu, że jestem niezdecydowany.

Px 360 postaram się posłuchać. A te soundmagiki, nie wiem czy byłbym z nich zadowolony. Słuchałem już PL30, i średnio to brzmiało.
A co powiecie o Denonach D2000? Pociągnie je iPod? Mówię o słuchawkach do domu..

fallow

  • 6457 / 5864
  • Ekspert
30-08-2011, 08:56
D2000 zagrac zagraja, mozna bedzie czerpac z tego sporo radosci ale rozwina skrzydla dopiero na wzmacniaczu. W kazdym razie bedzie sluchalnie. Podobnnie jakies Ultrasony czy np. Grado SR60.

Jezeli to juz postanowione, ze kupisz i IEMy i sluchawki do domu - to te do domu nie musza byc tylko i wylacznie zamkniete ?

Jezeli tak to faktycznie tak jak radzil Ci Rolandsinger sprobuj AKG K540. To bedzie konkretny upgrade wzgledem Twoich obecnych AKG. A na zewnatrz wspomniane SoundMagici to b.dobry wybor. Jezeli oczywiscie chcesz wydac wiecej to np. IE8,Audeo i masa innych w zaleznosci od tego jakie lubisz brzmienie - zachecam do poczytania dzialu recenzje na forum mp3store + D1100 lub ES10.

Osobiscie jako sluchawki portable nauszne w tej chwili jak dla mnie na pierwszym miejscu sa ATH ES(W)10. D1100 takze oceniam wysoko, podobaja mi sie bardziej niz CAL/D1001.

O DT880 z iPoda mozna z mety zapomniec.

asmagus

  • 4439 / 5443
  • Ekspert
30-08-2011, 09:20
Zapytam jeszcze jaki ten iPod? Bo rożne modele mają różne wzmaki wbudowane i np. iPod 5.5 G ciągnie Beyerdynamic DT 150 (mają 250 ohm), DT150 z classic ipodem ledwo co wydają dźwięki, z nowymi touch coś tam grają ale szału nie ma. Tendencja jest taka, że limitery w ipodach oszczędzają baterię i słuch młokosów lecz nie pozwalają podłączyć bardziej wymagających słuchawek. Szumy w nowych iPodach są mniejsze, 5.5 G szumi słyszalnie.


Od Denonów D2000 zdecydowanie wolałbym Shure SRH 840 (dźwięk & wykonanie), Shure spasują też dobrze do gatunków muzycznych, które wymieniłeś; Sony 7509 HD też ładnie się wpasują w klimat tylko basu mniej niż w Shurach. Niedawno była moda na Sennheisery HD380 PRO, nie są drogie a iPod da im radę znajdziesz całą masę pozytywnych recenzji.

I tak kupisz wzmacniacz słuchawkowy ... ja nie teraz to niebawem, tak działa ta choroba.
Trafiłem tu tak jak ty, w celach konsultacyjnych - skończyło się tak, że wydałem 20 razy więcej niż zamierzałem. Nie żałuję - złapałem "króliczka", ale to jest taki drań co spokojnie nie usiedzi i pewnie jeszcze kiedyś go znów pogonię ;)

kopaczmopa

  • 786 / 5834
  • Ekspert
30-08-2011, 10:16
po 1sze , kup sobie jakis klon Lehmanna za 350zl. Dokup do tego jakies sluchawki. To jest w miare uniwersalny wzmacniacz. Moze gra ciut chlodno ale ma swietny basik, duzo szczegolow.

Sluchawki do wyboru - na klonie swietnie graja sr60, jesli chcesz wiecej basu (zwlaszca nizszego) ale slabsza gore i zamkniete to HD380Pro. Slabsza izolacja ale wieksza wygoda to D2000 (tez fajne choc napompowany bas - ten wyzszy, srodkowy, nizszego malo).

Co do pchelek/dokanalowek/IEMow.
Z pchelek uzywam SRS200 ale tylko w biurze.
IEMow uzywalem kiedys, teraz nie potrzebuje az takiej izolacji. Mam stare AKG K324, ktore biore jak wiem ze moge zgubic -sporo basu i wysokich.
K370 sa znakomite i bardziej wyrownane, z comply maja lepsza izolacje.
Sony EX85, izolacji niewiele ale brzmienie dobre.

Wg mnie wez cos do domu i cos tanszego na zewnatrz - chocby panasonic HJE120. Szoda przeplacac. Bedzie Pan zadowolony ;)
ciekawosc brzmienia

asmagus

  • 4439 / 5443
  • Ekspert
30-08-2011, 10:24
Zachęcanie do kupowania PODRÓBEK jest przestępstwem z tego co mi wiadomo ;)
Podobnie jak ich sprzedawanie.

fallow

  • 6457 / 5864
  • Ekspert
30-08-2011, 10:43
to chyba lekko polowa urzadzen audio to kupie z czegos juz istniejacego :)

asmagus

  • 4439 / 5443
  • Ekspert
30-08-2011, 10:46
Tak jak "robienie" klonów dla ich sprzedaży z zyskiem jest przestępstwem (jak robienie podróbek ciuchów, torebek itd plus naruszenie prawa autorskiego i często prawa własności przemysłowej) tak samo zachęcanie do ich kupowania można uznać za pomaganie  w zbyciu.

Zgodnie z Art. 292. § 1 Kodeksu Karnego każdy kto rzecz, o której na podstawie towarzyszących okoliczności powinien i może przypuszczać, że została uzyskana za pomocą czynu zabronionego, nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

asmagus

  • 4439 / 5443
  • Ekspert
30-08-2011, 10:49
PS. Allegro kasuje aukcje kolnów od jakiegoś czasu i wiszą tylko klony, które ktoś składał dla siebie - nie nadążają chyba z "czyszczeniem" ale widać, że ktoś ich nacisnął.

asmagus

  • 4439 / 5443
  • Ekspert
30-08-2011, 11:04
O mnie i moje "pojęcia" się nie martw ;)
Różnica jest oczywiście, niemniej jednak oba takie czyny są czynami zabronionymi.

asmagus

  • 4439 / 5443
  • Ekspert
30-08-2011, 11:27
Nie mam zamiaru o poważnych rzeczach rozmawiać w niepoważny sposób.

Ostatnia rzecz - USTAWA z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji - art. 3 ust. 2 "Czynami nieuczciwej konkurencji są w szczególności: wprowadzające w błąd oznaczenie przedsiębiorstwa, fałszywe lub oszukańcze oznaczenie pochodzenia geograficznego towarów albo usług, wprowadzające w błąd oznaczenie towarów lub usług, naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa, nakłanianie do rozwiązania lub niewykonania umowy, naśladownictwo produktów [!!!!!!!], pomawianie lub nieuczciwe zachwalanie, utrudnianie dostępu do rynku, przekupstwo osoby pełniącej funkcję publiczną, a także nieuczciwa lub zakazana reklama, organizowanie systemu sprzedaży lawinowej oraz prowadzenie lub organizowanie działalności w systemie konsorcyjnym."

Z mojej strony EOT

pastwa

  • 3815 / 5894
  • Ekspert
30-08-2011, 11:27
>> zagra, 2011-08-30 11:00:46
Czym innym jest gdy Zdzichu Bylekasa robi wzmaka który nazywa Krell KAV xxx a czym innym gdy robi prawie to samo z zaznaczeniem że jest to klon Krell KAV xxx.


Wedlug tej logiki, rownie dobrze taki Fiat moglby zaczac robic tansze klony modeli BMW z zaznaczeniem ze to klony BMW, gdyby tylko prawnie mogl (bez dodatkowych kosztow patentowych), ma sie rozumiec, bo wszyscy przeciez ten sam schemat stosuja, 4 kola, kierownica itd. itp. ;\'))

fallow

  • 6457 / 5864
  • Ekspert
30-08-2011, 11:30
Jak Apple ktore patentuje kazdy idiotyzm w koncu opatentuje kolo to co, bedziemy zgodnie z prawem wymontowywali kola ze wszystkich przedmiotow, urzadzen i samochodow na swiecie ? :)

Rozumiem prawo i patenty, ochrone wlasnosci intelektualnej ale bez przesady. Slepe wyznawanie prawa kojarzy mi sie tylko z byciem idealna drona systemu. W Audio trudno jest mowic o jakiejs szczegolnej wlasnosci intelektualnej bo wszystko juz dawno zostalo zrobione, pomysly ewentualnie roznia sie jakimis pierdolami z audiofilskich roznic klas. Czasem moze zdarza sie faktycznie cos nowego = co i tak jest realizacja istniejacego pomyslu tylko w inny sposob.