Audiohobby.pl

Słuchawki DT1350.

  • Gość
04-06-2011, 21:25
Beyerdynamic DT1350.

Słuchawki słucham już kilka dni.

Po porównaniach ze słuchawkami które słuchałem i lubiłem takimi jak :

Dt48 wysoko i nisko impedancyjne,Dt150,Djx-1,Hd25-1,Hd598,Grado Rs60 ,Denon 2000,Sony MDR3000 dt1350 uważam za wybitne.

Tu w wątku proponuję odczucia tych którzy mają czy będą mieli możliwość odsłuchu.

novitas

  • 113 / 5066
  • Aktywny użytkownik
04-06-2011, 22:13
Z czym współpracowały DT1350
Ja bardzo przepraszam ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym kożuchu i w nim wychodzi

asmagus

  • 4439 / 5413
  • Ekspert
04-06-2011, 22:21
Z uchem właściciela ;)

_______________________________
Sprzedam słuchawki Sony MDR-7509HD

  • Gość
04-06-2011, 22:25
>novitas

Z rożnymi wzmacniaczami i uchem słuchającego.

redan

  • 155 / 4697
  • Aktywny użytkownik
04-06-2011, 22:50
To może właściciel i założyciel tego tematu zacząłby od opisu własnych wrażeń na temat tego modelu bo tak jakoś skąpo i enigmatycznie dozuje informacje na temat tych posiadanych przez siebie słuchawek :))

  • Gość
04-06-2011, 22:59
Nie jestem posiadaczem.
Po prostu je testuję.

1350 mają doskonały bas , świetnie rozciągnięty ,o wiele lepiej od DT150 i znacznie bardziej akustyczny.
Średnica jest bardziej nasycona i zróżnicowana niż ma to miejsce w w.w.oraz Dt48n czy też dt880.
Wysoki zakres częstotliwości jest bardzo gładki i bez oznak nerwowości.

Jak na razie brzmieniowo mimo napędu niesymetrycznego chce się ich słuchać godzinami , dobrze oddają nastrój nagrań i epokę w jakich zostały dokonane.

Owszem są w pewnym stopniu wymagające ale bardziej fonicznie a niżeli prądowo.

Obecnie są najlepszymi dynamikami jakie słyszałem z rożnych i różnistych modeli.

redan

  • 155 / 4697
  • Aktywny użytkownik
04-06-2011, 23:06
@Zagra ,a jak u nich z przestrzenią ? Sam szukam jakiś słuchawek nie nudnych,które by różnicowały nagrania ale też żeby dało sie posłuchać źle zrealizowanych nagrań

majkel

  • 7476 / 5864
  • Ekspert
04-06-2011, 23:11
DT1350 mają świetną odpowiedź impulsową i przenoszenie prostokątów. To wróży znakomity bas i nie tylko.
http://www.innerfidelity.com/images/BeyerdynamicDT1350.pdf

>Jak na razie brzmieniowo mimo napędu niesymetrycznego chce się ich słuchać godzinami , dobrze oddają nastrój nagrań i epokę w jakich zostały dokonane.

Pozwolę sobie zauważyć, iż przewaga lub niedowaga napędu symetrycznego względem niesymetrycznego wynika głównie z geometrii kabla słuchawkowego. Jedne są lepsze pod jacka, inne pod XLR. Przykładowo - star-quad albo dwie skrętki będą lepsze do symetryzacji, ale żyły w osobnych ekranach to już niekoniecznie, bo przy niesymetrycznej polaryzacji ekrany mają ten sam potencjał. Czyli - wedle stawu grobla.

asmagus

  • 4439 / 5413
  • Ekspert
04-06-2011, 23:13
>> redan, 2011-06-04 23:06:50
@Zagra ,a jak u nich z przestrzenią ? Sam szukam jakiś słuchawek nie nudnych,które by różnicowały nagrania ale też żeby dało sie posłuchać źle zrealizowanych nagrań


Denon AH-D7000 !!
_______________________________
Sprzedam słuchawki Sony MDR-7509HD

redan

  • 155 / 4697
  • Aktywny użytkownik
04-06-2011, 23:22
>> asmagus, 2011-06-04 23:13:29
>> redan, 2011-06-04 23:06:50
 @Zagra ,a jak u nich z przestrzenią ? Sam szukam jakiś słuchawek nie nudnych,które by różnicowały nagrania ale też żeby dało sie posłuchać źle zrealizowanych nagrań


 Denon AH-D7000 !!


nie no,max granica to cena tych beyerów :)

zibra

  • 812 / 4960
  • Ekspert
04-06-2011, 23:26
sam sie nad nimi zastanawiam, ale nie napalam sie jak szczerbaty na suchary:) wszedzie czytam pozytywne opinie na ich temat, ale trzeba samemu zweryfikowac czy to nie jakis hype na nowosc
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

  • Gość
05-06-2011, 08:14
>Majkel

Z mojego doświadczenia wynika że jeżeli mamy dobry przetwornik słuchawkowy to symetryczny napęd ma same plusy oprócz ceny.
Wynika to z tego że dana słuchawka ma dwa napędy, w tym samym czasie jeden przetwornik pcha podczas gdy drugi napęd go ciągnie, symetryczny push/pull.
Wtedy przetwornik pracuje jak tłok , zagada tak jak mu na to pozwolą wzmacniacze.
Inna sprawa to jak są zrobione dane wzmacniacze.

D7000 są słabsze od dt1350, po prostu te Beyery są czymś naprawdę bardzo wyrafinowanym.

Dlatego podkreślam że nie rozumiem filozofii Beyera, to wygląda jak strzał w kolano.

Co do przestrzenności obrazu dźwiękowego.

Ja od słuchawek oczekuję dużo ale na pewno nie identycznej prezentacji holografii jak jest to w przypadku słuchania dobrych kolumn.
Tak jest zbudowany nasz słuch.
Poza tym gdy słuchawki graja cudowną nad przestrzenią to już wiem że producent robił sprzęt efekciarski w którym zawsze coś jest do bani.

Dt150 odsłuchiwane pod 1350 grają jak ubogi krewny. Pod każdym względem.Zupełnie inna klasa.

majkel

  • 7476 / 5864
  • Ekspert
05-06-2011, 10:20
>> ZAGRA, 2011-06-05 08:14:29
>Majkel

Z mojego doświadczenia wynika że jeżeli mamy dobry przetwornik słuchawkowy to symetryczny napęd ma same plusy oprócz ceny.
Wynika to z tego że dana słuchawka ma dwa napędy, w tym samym czasie jeden przetwornik pcha podczas gdy drugi napęd go ciągnie, symetryczny push/pull.
Wtedy przetwornik pracuje jak tłok , zagada tak jak mu na to pozwolą wzmacniacze.
Inna sprawa to jak są zrobione dane wzmacniacze.

-> To powyżej według mnie dotyczy tylko wzmacniaczy single-ended bez sprzężenia zwrotnego, a zupełnie nie dotyczy push-pulla ze sprzężeniem zwrotnym na końcówce mocy. Przetwornik nie wie, co jest ciągnięte, a co pchane. Widzi tylko różnicę potencjałów. Ma natomiast znaczenie rozkład potencjałów kablu, a ten przy niesymetrycznym i symetrycznym przesyle jest inny.

  • Gość
05-06-2011, 10:47
Mamy inne podejście do tematu

W układzie niesymetrycznym odbiornik/przetwornik akustyczny jest obciążeniem przez które sygnał przepływa do masy.
W układzie symetrycznym jest bez porównania lepsza kontrola przetwornika, innymi słowy mniejszy błąd w ruchu membrany przetwornika, lub inaczej ,wznoszenie i opadanie sinusoidy jest lepsze.

Z tym chyba nie będzie się kolega sprzeczał ?

W układzie symetrycznym mamy po prostu lesze parametry słyszalne jak i mierzalne.

zibra

  • 812 / 4960
  • Ekspert
05-06-2011, 11:02
odnosnie D7000:

Might I offer possible comfort issues as something to consider.  Note that I traded D7000\'s (most comfortable phone I\'ve owned) for the DT1350\'s (fourth least comfortable I\'ve owned).  The trade was well worth it for me, for a number of reasons - Excellent sound, stunning build, extreme portability, and a cool little case.  They fit right into my "scale down with great sound" theme of the moment.  Note they are not miserably uncomfortable or anything, just supra aural with a pretty good squeeze.  Might be the most comfortable supra aural I\'ve owned, though.

mnie ciagle zastanawia jak takie male sluchaweczki, przeznaczone z racji budowy raczej do sprzetu przenosnego moga skopac tylek duzo wiekszym, uznanym nausznikom. a moze nie moga?
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)