Audiohobby.pl

Pioneer SE-A1000 - czym napędzić?

Hoobee

  • 5 / 4823
  • Nowy użytkownik
07-04-2011, 23:14
Witam Szanowne Grono,
ponieważ to mój pierwszy post pozwolę sobie się przedstawić, na imię mam Hubert, jestem początkującym słuchawkowiczem w średnim wieku, muzyki słucham od dziecka, do tej pory głownie poprzez zestawy kolumnowe, ale obecnie, ze względuna warunki lokalowe i wzrastające zapotrzebowanie na święty spokój postanowiłem zaopatrzyć się w słuchawki. Wybór padł na Pioneery SE-A1000, podyktowany był kompromisem cenowo jakościowym oraz znalezioną gdzieś w czeluściach internetu opinią - całkiem pochlebną, poprzednie słuchawki Shure o ile mnie pamięć nie myli 240, były dość męczące, sbyt szczelne i jazgotliwe - synowi odpowiadają.
Posiadam Moje Pioneery od ok. miesiąca i jestem z nich zadowolony, po pierwsze nie męczą - ani głowy- są naprawdę lekkie, nie dociskają małżowin , nie odgniatają głowy, oraz dla uszu nie są jazgotliwe - to takie moje określenie, nie jestem fachowcem- dźwięk nie jest zlany w jednostajny hałas/jazgot, fajnie słychać posczególne instrumenty bez nadmiaru tonów wysokich oraz dudniącego i kopiącego uszy basu czyli w mojej opinii są OK.
Muzyka jakiej słucham to głównie elektryczny blues, alternatywny rock, blues&rock, southern rock oraz rock , ulubione instrumenty to gitara elektryczna i harmonijka ustna. Słucham muzyki z łapciucha  , w zasadzie tylko i wyłącznie, za pośrednictwem Foobara2000 WASAPI i karty usb E-MU 0202 Wszystkie nagrania w formacie FLAC lub jakimś innym małostratnym, mptrzaski omijam.
Teraz moje pytanie, ponieważ korci mnie aby w tor słuchawek włączyć wzmacniacz słuchawkowy.
Nie miałem do tej pory do czynienia z takim urządzeniem i zastanawiam się czy korzyści będą na tyle duże, że warto w nie inwestować. Zależy mi na tym aby dźwięk pozostał taki jaki został nagrany, przy tonach niskich oczekiwałbym dobrej dynamiki ale nie łomotu , miękkiego głębokiego i aksamitnego, wysokie nie mogą męczyć, wwiercać się w głowę.Co do średnich to niestety muszę się posilkować jakimś EQ bo dotknęła mnie  choroba , która pochłonęła część słuchu właśnie w tym zakresie.
Być może ktoś z Was miał już do czynienia z tym modelem słuchawek i może udzielić mi porady jaki rodzaj wzmacniacza, ewentualnie jaki wzmacniacz konkretnie pasuje do nich i czy w ogóle jest sens pchać się w tę stronę, budżet jaki mogę przeznaczyć  to ok 1000zł.
Z racji mojego miejsca zamieszkania i dość długich godzin pracy nie mam możliwości posłuchać czegoś nausznie, wchodzi w grę jedynie zakup przez internet (ebay) i ewentualna odsprzedaż i ponowny zakup itd....
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie,

Pozdrawiam
Hubert

asmagus

  • 4439 / 5494
  • Ekspert
08-04-2011, 09:46
Pisząc "wzrastające zapotrzebowanie na święty spokój" zaskarbiłeś sobie moją sympatię już pierwszym postem.

Co do słuchawek, SE-A100 mają 102 dB i imp. 45 ohm - teoretycznie zatem nie są trudne do prowadzenia jednakże, posiadam emu 0404 USB i wzmacniacz słuchawkowy, który jest tam wbudowany to porażka jeśli chodzi o wydajność, nie jest w stanie dobrze poprowadzić np. DT150 (tak wiem mają 250 ohm) co jest w stanie zrobić lepiej już ipod 5.5 G. NA head-fi chłopaki piszą, że 0202 ma wzmak słąbszy jeszcze niż 0404.

Proponowałbym Ci, a zaraz złapiesz tu jakiś kontakt, przespacerować się do jednego z kolegów z forum i wpiąć słuchawki w dobry wzmak, ew podłączyć czyjś wzmak do swojego toru i ocenić - bez wydatków - czy z tych słuchawek da się wyciągnąć więcej?

Osobiście, jeśli ma być to przenośny zestaw wolałbym zamiast emu 0202 i wzmaka mieć tylko np iBasso D10 Cobra.

Jeśli nie ma to być przenośne to emu ma dobrą sekcję cyfrową i inwestycja we wzmacniacz nie jest głupia ponieważ skoro tu zawitałeś.... kupisz jeszcze nie jedną parę słuchawek ;)

Gdy tu zawitałem do AKG 271 chciałem nabyć wzmacniacz do 1000 zł.

"Skońćzyło" się tak, że AKG 271 już nie mam i wydałem 10 razy więcej niż zamierzałem.

Vinyloid

  • 2470 / 5160
  • Ekspert
08-04-2011, 13:27
Tak jak kolega asmagus uważam, że zostając członkiem tego forum przepadłeś z kretesem. Czym prędzej zacznij rozglądać się za drugim etatem i dobrym adwokatem rozwodowym. Przygotuj się na wizyty u psychoanalityka, niedojadanie, za wczasu poszukaj w szafie starych ubrań i daj do gazety ogłoszenie o sprzedaży samochodu. My audiofile zrobimy z Ciebie żebraka, frustrata i samotnika !

asmagus

  • 4439 / 5494
  • Ekspert
08-04-2011, 14:17
>> Vinyloid, 2011-04-08 13:27:17
My audiofile zrobimy z Ciebie żebraka, frustrata i samotnika !


;) ... z frustratem to zaprzeczyć muszę, przecież muzyka koi duszę!


Hoobee - napisz skąd jesteś, może ktoś ze stałych bywalców mieszka niedaleko - to najkrótsza droga do zapoznania się ze sprzętem bez konieczności jego nabywania.

MicSzu

  • 73 / 4966
  • Użytkownik
08-04-2011, 16:45
Wysłałem do ciebie małe info na PW.

Pozdrawiam ;MicSzu


ps.witaj  na forum

Vinyloid

  • 2470 / 5160
  • Ekspert
08-04-2011, 19:54
>> MicSzu, 2011-04-08 16:45:59
Wysłałem do ciebie małe info na PW.

Pozdrawiam ;MicSzu


ps.witaj na forum




No, MicSzu  - chyba się nawet domyślam jakiej treści ;-)

MicSzu

  • 73 / 4966
  • Użytkownik
08-04-2011, 21:03
I przeszkadza ci to jakoś? Bo ja nie widzę w tym zupełnie nic złego. Kolega pyta ja mu odpowiadam, a to że na PW to inna sparwa bo gdybym napisał tutaj to by odrazu było, ze \'\'reklama\'\' a tak podaję jedynie inforamcję, że wysłałem info prywatne. ( przede wszystkim z racji tego, że kolega jest poczatkujacym użytkownikiem i mógłby taką wiadomośc przeoczyć ).


Pozdrawiam.

majkel

  • 7476 / 5945
  • Ekspert
08-04-2011, 21:14
>> Vinyloid, 2011-04-08 19:54:41

>No, MicSzu - chyba się nawet domyślam jakiej treści ;-)

Zapewne, że Vinyloid ma wzmacniacz oparty o głupi schemat. :-)

Hoobee

  • 5 / 4823
  • Nowy użytkownik
08-04-2011, 21:31
Dzięki za odzew i wsparcie duchowe, mam nadzieję, że przynajmniej część z zapowiadanych przez Kolegów przyjemności mnie ominie!
Niestety tak jak pisałem w swoim poście trudno mi będzie odwiedzić kogoś z Was aby podpiąć się do dobrego wzmaka, mieszkam na głębokiej prowincji, do najbliższego większego miasta mam jakieś 20 mil, tak, mil, niestety mieszkam w południowej Walii, a jak gdzieś już ktoś pisał, UK to totalna bryndza pod względem dostępności sprzętu do odsłuchu na miejscu, być może w Londynie to jest możliwe, a nawet na pewno, ale w mojej okolicy, czyli najbliżej to Cardiff i Newport ja nie znalazłem nic, choć ostatnio dowiedziałem się o sklepie muzycznym mieszczcym się w tzw Industrial estate, czyli kompleksie hal przemysłowych w których wydzielone części pełnią rolę sklepów, składów, warsztatów i wszystkiego co można sobie wymyśleć, z tym jednak małym minusem, że znajdują się zwykle gdzieś na uboczu, poza centrami handlowymi i niezwykle trudno je znaleźć. Niestety wszyscy moi znajomi Tubylcy na pytanie o taki sprzęt robią takie :0 i nikt,  nawet ludzie grający po jakichś tutejszych kapelach (a jest ich tu zatrzęsienie) nie potrafi udzielić nawet wskazówki gdzie takiego sklepu/miejsca szukać.
Tak więc pozostaje mi zakupić coś za pośrednictwem internetu, posłuchać, ocenić czy mi odpowiada i...
Kolegów na PW proszę o cierpliwość, dajcie wypowiedzieć się innym w temacie, a mnie trochę czasu abym miał podstawy do podjęcia decyzji, niemniej jednak dziękuję za zainteresowanie tematem, sory, że piszę otwartym tekstem, ale po co pisać kilka razy to samo...
Słuchawki służą do odsłuchu stacjonarnego, długość kabla raczej nie predysponuje ich do funkcji przenośnych, nawet jako stacjoinarne są dla mnie za długie, mogę się zastanowić nad wymianą karty dźwiękowej, choć ta chyba niejest taka ostatnia - myślę o przetworniku DAC, a o wzmacniaczu wiem tyle, że w niej jest, i gra lepiej niż dziurka w łapciu.
Cóż , czekam nadal na opinię kogoś, kto miał do czynienia z tym modelem słuchawek, jeszcze raz dziękuję za okazane zainteresowanie i pozdrawiam
Hubert
Pozdrawiam
Hubert

Gustaw

  • Gość
08-04-2011, 21:34
Przychodzi nowy user i na dzień dobry ma ofertę kupna na priwa.
Noż k....a mać !. Audiostero nr 2.

Vinyloid

  • 2470 / 5160
  • Ekspert
08-04-2011, 21:35
Ojej, przepraszam, nie chciałem Cię urazić. Proszę o wybaczenie mojego wrednego i wyjatkowo bezczelnego żartu.

Twój sługa uniżony
Vinyloid

Hoobee

  • 5 / 4823
  • Nowy użytkownik
08-04-2011, 21:41
Panowie , czy te docinki wnoszą coś do tematu? Ad Rem proszę, ad rem...
Pozdrawiam
Hubert

majkel

  • 7476 / 5945
  • Ekspert
08-04-2011, 21:49
>> Gustaw, 2011-04-08 21:34:27
Przychodzi nowy user i na dzień dobry ma ofertę kupna na priwa.
Noż k....a mać !. Audiostero nr 2.

Weź nie gadaj, bo po ostatniej zmianie regulaminie to już nie jest jak na Audiostereo. Tam można polecać swoje bez krępacji, bo przejmować się postawami psa ogrodnika to wiadomo, że nie ma co, a takich obrońców nieswojego interesu wszędzie można znaleźć. ;)

asmagus

  • 4439 / 5494
  • Ekspert
09-04-2011, 00:36
>> Hoobee, 2011-04-08 21:41:43
Panowie , czy te docinki wnoszą coś do tematu? Ad Rem proszę, ad rem..

Osobiście mogę polecić Ci np Meier Audio Corda Swing jeśli chcesz nabyć wzmacniacz do 1000 pln, z gwarancją itd. Wybór jest duży i znajdziesz wiele innych sprzętów. Sprzęty DIY prezentują dobrą relację cena wartość ale 9/10 ma jakieś niedoróbki. Możesz też rzucić się na klony - to takie pośrednie wyjście.

szwagiero

  • 2239 / 5947
  • Ekspert
09-04-2011, 20:22
>> majkel, 2011-04-08 21:49:20
>> Gustaw, 2011-04-08 21:34:27
>Przychodzi nowy user i na dzień dobry ma ofertę kupna na priwa.
>Noż k....a mać !. Audiostero nr 2.

>Weź nie gadaj, bo po ostatniej zmianie regulaminie to już nie jest jak na Audiostereo. Tam można polecać swoje >bez krępacji, bo przejmować się postawami psa ogrodnika to wiadomo, że nie ma co, a takich obrońców nieswojego >interesu wszędzie można znaleźć. ;)

Majkel czy Ty nie rozumiesz o co chodzi czy udajesz głupiego za przeproszeniem? Chodzi o to, że koleś się pyta na forum o wzmacniacze, co polecacie, a Wy (nie wiem czy Ty akurat ale kolega MicSzu) od razu ślecie mu ofertę na priva zamiast zająć się dyskusją, coś polecić, być może nawet swojego, a może swojego i coś innego? Rozumiem, że jakiekolwiek słuchawki kolega by podał, to Wy i tak będziecie polecać mu "swoje"? Forum służy do dyskutowania, a nie jako narzędzie biznesowe, a przynajmniej w jakiś sensownych proporcjach to powinno być, nie uważasz? Żeby nie było - dla mnie wszyscy zarówno tutaj jak i na audiostereo mogą kupić Twój czy innego kolegi wyrób - nie mierzi mnie to i nie przeszkadza mi to, że ktoś chce zarobić, ale czasem przykro patrzeć, jak to się wszystko odbywa po prostu.

Pozdrawiam,