Audiohobby.pl

Zestawy przenosne - propozycje

pastwa

  • 3815 / 5897
  • Ekspert
21-02-2011, 14:20
A co, nigdy nie mialem wlasnego tematu w audio to se teraz zaloze he he

Ponizsze pisze na podstawie ostatnich refleksji jesli idzie o sluchanie muzyki poprzez sluchawki, mam niby stacjonarne dewocjonalja sluchawkowe w postaci Bursona HA-160D oraz GS-1000/Bajek 880 do ktorego to zestawu nie mam w zasadzie zadnych zastrzezen sonicznych, a mimo to od kilku tygodniu wcale na nim nie slucham muzyki. Potrzeba obcowania z muzyka w ruchu, czy tez bez uwiazania do krzesla w scisle wydzielonej czesci mieszkania sprawila, ze muzyke chlone teraz tylko i wylacznie z podrecznego grajka i przenosnych sluchawek, i co ciekawsze, to mnie w zupelnosci zadowala.

Moje spojrzenie jesli idzie o jakosc toru audio wcale sie nie zmienilo, sprzet stacjonarny gra slyszalnie lepiej (chcialbym miec taka jakosc na zawolanie), sek w tym, ze jest to sprzet stacjonarny, a ja za duzo slucham ostatnio by byl on jeszcze uzyteczny, smutne czasy nastaly ;@))

Chociaz nie, radosc z mp3 (nawet sie nie szczykam z super kompresja, jade na 223) grajka jest na tyle duza ze w polaczeniu z przewagami mobilnymi (czy to gotujac/sprzatajac, lub czytajac wygodnie na kanapie, badz przed snem w lozku, na spacerze i w podrozy) nic mi wiecej nie potrzeba, jak w tej piosence. Pomyslalem sobie ze moze by tak chlopcy i dziewczeta powypisywali tu swoje typy na dobre i tanie przenosne granie.

Ja osiadlem na Kubiku Edge (8gb - 200PLN) oraz Kossach Porta Pro (100PLN), w sumie, nawet jakbym mial do wyboru, i patrzac na sama jakosc brzmienia, zestaw: cd-ek-wzmak-sluchawki i mial do wydania max 2.5kPLN to i tak wybralbym powyzsza opcje przenosna za 300PLN, a reszta poszlaby niechybnie na plyty ' ;'))

Szkoda zycia na siedzenie w miejscu, tak samo jak szkoda nie sluchac muzyki ;'))

ps. to nie jest zadna prowokacja, dziele sie tylko swoim wlasnym zdziwieniem, ze ja, audiofil, sie w takiej sytuacji teraz znalazlem i dobrze mi z tym niepomiernie ;'))

tak wiec zaczynami listowac udane konfiguracje...

Max

  • 2204 / 5395
  • Ekspert
21-02-2011, 14:41
:)
Nie wazne na czym, wazne co !

Jakis czas temu wykorzystywalem niebieskiego discmana no-name (komunijny prezent syna) w polaczeniu z HD 280. Bylo ok. (to w ramach odpowiedzi na temat)

A przedmówce uprasza sie o zabieranie glosu w wielce szlachetnych tematach muzycznych. (np. w temacie XXwiecznej muzyki klasycznej)

Pierdoly sprzetowe olac ! ;))

Michale pozdrawiam :)

spalon

  • 33 / 4942
  • Użytkownik
22-02-2011, 10:40
Mam małego synka często wychodzę z nim na plac zabaw, synek się bawi a ja żeby nie marnować czasu nudzeniem się słucham na iRiver E100 z słuchawkami audio-technica ATH-CM700 , Mp3 może nie zbyt rewelacyjna ale tragedii nie ma .

Fomalhaut

  • 118 / 4977
  • Aktywny użytkownik
22-02-2011, 18:17
To wcalenie jest chore, że przedkładasz sprzęt grający za 300 zł nad takim za 2,5k uważam wręcz, ze to zdrowy objaw kiedy na pierwszym miejscu jest muzyka, a nie nigdyniekończąca się pogoń za coraz to lepszym i droższym zestawem hi-fi:-)
Z grajków za 200 -300 zł jest wybór np. wychwalany, i niepozorny iAudio E2, musiałbyś wejść na mp3store tam jest dużo materiałów na ten temat.

Fomalhaut

  • 118 / 4977
  • Aktywny użytkownik
22-02-2011, 18:18
miało być oczywiście:
   \'\'to wcale nie jest chore\'\' ;-)

Rolandsinger

  • 2894 / 5898
  • Ekspert
22-02-2011, 20:31
Pastwa, są dwie możliwości:

- jesteś poważnie chory
- wyzdrowiałeś

:)))

Ja mam to samo, z tym że od dawna.

Polecam Sony NWZ X1050/60 (różne pojemności pamięci) lub A845/6 + Senki IE8. Nie będziesz chciał wracać do stacjonarki.

_____________________________________

____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

arv

  • 61 / 4946
  • Użytkownik
22-02-2011, 21:36
Oprócz Walkmanów w zamierzchłej przeszłości (niestety żaden mi się nie zachował), gnębię MP3 playerki od ładnych paru lat. Najpierw był jakiś no-name (2001 rok). Żona go zabiła. Potem sprawiłem sobie mpio FL100 (2003 rok). Śliczny i bardzo dobrze grający sprzęt, wyposażony w nadspodziewanie dobre, fabryczne słuchawki. Niestety zachciało mi się słuchać w czasie tęgich mrozów i kabelki zrobiły się sztywne jak druty o tej samej średnicy. Kupiłem wtedy fontopie Creative EP-630. Sam grajek służył mi aż do stycznia 2011 roku. Znów żona (tym razem na spółkę z młodym) załatwili odtwarzacz (jeszcze go naprawię, a co).
Jako że bez urządzenia przenośnego do grania czuję się trochę nieswojo szybko nabyłem nową zabawkę. Wybrałem iRiver, bo Apple nie znoszę, mpio już nie istnieje a Cowon jest horrendalnie drogi. Słuchaweczki to wciąż kilkuletnie EP-630 (jeszcze Made in Taiwan), playerek natomiast to znany zapewne niektórym z Was - Spinn (fabryczne słuchawki spokojnie można wyrzucić - dno). Ma kilka niezaprzeczalnych zalet, z których najważniejszą dla mnie jest obsługa FLAC i APE (ten tylko dla stopnia kompresji NORMAL). mpio przy standardowych ustawieniach grał ładniej. iRiver pokazuje pazur dopiero po konfiguracji SRS WOW HD. główną jego wadą jest mała pojemność pamięci ("tylko" 8GB) i brak slotu na dodatkowe karty SD. Generalnie - polecam.

nigi

  • 151 / 5900
  • Aktywny użytkownik
23-02-2011, 04:34
 HTC HD2 tez z SRSem, plus px100 i jest ok. Do tego stopnia, ze zamowie chyba 32 gigowa karte pamieci.
Jak na telefon jestem pozytywnie zaskoczony.
.....................................................................................
Pozdrawiam - nigi.
___________________
 Pozdrawiam,  Nigi.

ductus

  • 1247 / 4842
  • Ekspert
23-02-2011, 21:36
iPod classic 7. generacji 160GB z Shure SRH-840. Zupełnie nowe, tylko do sportów (oprócz nurkowania i kajakarstwa, hehe). Jeszcze nie próbowałem, dam się zaskoczyć jakimś poważnym apple lossness...

Radical

  • 721 / 5200
  • Ekspert
24-02-2011, 21:42
Ja na co dzień w podróży używam Cowona S9 16gb + Phonak Audeo. Aż do znalezienia tego połączenia co chwile zmieniałem jak nie słuchawki to odtwarzacz, a tak mam spokój już ze 2 lata.

ductus

  • 1247 / 4842
  • Ekspert
26-02-2011, 16:17
Ten apple z lochness daje się nawet słuchać.
Radical, myślę także o Audeo. Jaki preferujesz? Ten 012 z zielonym filtrem? Podobno dobry bas, ale przestrzeni mało...

Orfeusz1000

  • 38 / 5133
  • Użytkownik
26-02-2011, 19:01
Za dokładne 300 PLN nano 1g a do tego niezawodne CAL! ;) polecam, choć bas jest baardzo przeciety ;)
BikO

Radical

  • 721 / 5200
  • Ekspert
27-02-2011, 12:05
ductus jak dla mnie zielone filtry to nieporozumienie. Totalnie przebasowiony dźwięk który zabija wszystko co dobre w audeo. Ja używam filtrów szarych i lekko podbijam bas w EQ tak żeby było większe kopnięcie ale żeby nie ruszać pozostałych pasm.

pastwa

  • 3815 / 5897
  • Ekspert
13-03-2011, 13:27
Juz sie nastawialem na zkup tego Sony co mi go Roland polecales powyzej, ale chyba znalazlem jeszcze ciekawszy wynalazek mobilny (postanowilem jednak sprzedac swoja stacjonarke), ktory, co wiecej, ma wyjscie na duzego jacka, moze byc tez zrodlem dla zestawu kolumnowego, no i wizualnie bardzo mi odpowiada, zobaczymy jak wysoko dzwiekowo potrafi sie to wspiac. Wstepnie wyglada to bardzo,  zachecajaco.

Colorfly Pro. 32Gig Hi-end Digital Music Player

http://www.bestdirect.ca/products/232947/COLORFLY%20POCKET%20HIFI%20C4%20PRO%2016G/Colorfly/

No i cenowo tez przystepnie ;"))

Rolandsinger

  • 2894 / 5898
  • Ekspert
13-03-2011, 14:17
Przy takich pomiarach to nie może wiernie grać:

http://player.ru/showpost.php?p=811705&postcount=1067

Poza tym bateria pociągnie góra 2h. To jest zatem stacjonarka.

Ja poczekałbym na jakieś obiektywne recenzje.

_____________________________________

____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)