Audiohobby.pl

Zestawy przenosne - propozycje

Lord_Rayden

  • 118 / 4964
  • Aktywny użytkownik
14-03-2011, 12:27
Rzadko słucham przenośnie ;) bo jeżdżę dużo samochodem (mam tam JVC) a kiedy spaceruję to z żoną i nie wypada wtedy na uszach słuchawek trzymać ;) . Posiadam jednak Pentagram EON Cineo i słuchawki douszne Sennheisera (MX 400 chyba). Przyznam,że nie jestem specjalnie zadowolony z EONa (choć odtwarza FLAC i nawet filmy RMVB i DIVIX). Dźwiękowo np. do metalu niespecjalnie się nadaje, do elektroniki klasycznej bardziej ale trzeba eksperymentować z equalizerem.

Przyznam,że bardzo trudno jest dobrać dobry i niezbyt drogi zestaw przenośny dla kogoś kto lubi dobry dźwięk. I słucha FLAC oraz MP3320.
Ostatnio fan przenośnych odtwarzaczy

Rolandsinger

  • 2894 / 5899
  • Ekspert
14-03-2011, 12:59
Wcale nietrudno, ale Pentagram to jest dno i 1000m mułu. MX400 podobnież. Na tej podstawie ferowanie opinii na temat sprzętu mobilnego jest wysoce chybione.



_____________________________________

____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

majkel

  • 7476 / 5898
  • Ekspert
14-03-2011, 13:34
>> Lord_Rayden, 2011-03-14 12:27:44
Przyznam,że bardzo trudno jest dobrać dobry i niezbyt drogi zestaw przenośny dla kogoś kto lubi dobry dźwięk. I słucha FLAC oraz MP3320.

A co to znaczy niezbyt drogi? iRiver E10 (second hand) + Sennheiser HD438 nowe = 450zł. Sony NWZ-E445 + Sony MDR-EX700 lub EX500 - drożej, inaczej, też dobrze. Takich przykładów można podać więcej. MX400 miałem w komplecie z pierwszym grajkiem. Dałem żonie do discmana. Po paru miesiącach i tak musiałem oddać jeszcze PX100, mimo że nie jest audiofilką. PX100 lub Porta Pro to minimum sensu słuchania "w drodze", plus dobry grajek.

Akira931

  • 44 / 4847
  • Użytkownik
14-03-2011, 13:40
>> Rolandsinger
Skoro nietrudno, to podaj jakąś konfigurację ;D

W zamierzchłych czasach miałem zestaw mp4 sony walkman A816 (miały ex82 w zestawie) - jedyna wada : nie czytał *.flac ;/, ale np *.wav bez problemu...
W swoim czasie ten player nie był wcale taki tani, 4 do 5 stów.
_______________________
Posiadam : Senn hd600, Asus Xonar Essence ST
Planuję    : okraść bank po czym zakupić dobry  wzmacniach LoL~
I used to be atheist, until I realized I'm God =3
_______________________
Posiadam : dt880, V-dac, Rafael's UP, dużo lamp
Planuję    : okraść bank po czym zakupić dobry DAC

Pawlo

  • 50 / 5551
  • Użytkownik
15-03-2011, 10:49
A ja z kolei polecę połączenie iPoda Touch 2generacji i Shure E5.
Z iPodem obcuje od roku, a Shure E5 to ostatni nabytek i muszę szczerze powiedzieć, że się zakochałem.
Mimo, że to stara konstrukcja to ciągle jara i charakterem przypomina nieco moje ulubione Denony D2000.

pastwa

  • 3815 / 5898
  • Ekspert
17-03-2011, 22:13
dzieki Roland za porade, kupilem tego Sony i mam zupelny spokoj jesli idzie o muzyke, chociaz mam zamiar przypolowac na jakies dobre sluchawki douszne, takie co to by mogly konkurowac z Orfeuszem ;\'))

ps. ale serio piszac, jestem zajebiscie zadowolony, sprzet stacjonarny wydaje mi sie teraz zbedna jebanina, za przeproszeniem ;\')) Nikogo nie osadzam, zeby bylo jasne ;\'))

pozdr

Pastwa

Rolandsinger

  • 2894 / 5899
  • Ekspert
17-03-2011, 22:27
Masz A84x?

Gratuluję zakupu, podłącz do niego Senki IE8 i masz już hi-end w kieszeni.

Jeśli chcesz wykorzystać możliwości takiego zestawu na maksa,  to wrzuć mu AAC 512 kbps (do zrobienia z każdego lossless Foobarem z darmowym kodekiem Nero) lub nawet wave`y, następnie odrzuć audiodebilne stereotypy, włącz EQ i podnieś 16kHz o + 1dB oraz 400Hz +1dB, będziesz miał "audiofilski plankton" i "powietrza" więcej niż w Accuphase, a do tego gładkość jak pupcia niemowlaka.

_____________________________________

____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

pastwa

  • 3815 / 5898
  • Ekspert
17-03-2011, 22:48
Nie, kupilem Sony NWZ X1060 oraz Ultimate Ears 10 Pro, ale juz teraz powiem ze zostawia to w tyle wiele szacownych zestawow stacjonarnych, w tym i mojego bylego Rudiego, jak i sluchanego w salonie Cary Audio SLI-80, mimo wszysto lubie wtykac w tego grajka GS-1000, to jedno zboczenie chyba mi sie nie zmieni, wybaczcie zyczliwi ;\'))

ps. Roland zaoszczedziles mi mase czasu, duzy respekt i szacun!

Rolandsinger

  • 2894 / 5899
  • Ekspert
17-03-2011, 23:16
Sony X jest jest bardziej mięsisty, dociążony w stosunku do serii A84x, więc do Grado jest jest jak znalazł.

To niewątpliwie jeden z najlepszych plejerów w historii, separacja, precyzja, a przede wszystkim przepastna scena faktycznie pokazują niejednej stacjonarce, gdzie jest jej miejsce.

_____________________________________

____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Rolandsinger

  • 2894 / 5899
  • Ekspert
17-03-2011, 23:23
Nie wiem, co mi to "jest" się tak zdublowało, forum wariuje, bo na klawiaturze go nie wystukałem.

_____________________________________

____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

majkel

  • 7476 / 5898
  • Ekspert
17-03-2011, 23:29
>ps. ale serio piszac, jestem zajebiscie zadowolony, sprzet stacjonarny wydaje mi sie teraz zbedna jebanina, za przeproszeniem ;\')) Nikogo nie osadzam, zeby bylo jasne ;\'))

To można tłumaczyć dwojako. Raz, że po raz pierwszy wdepnąłeś w świat dobrych grajków przenośnych i jesteś zaskoczony, a dwa, że stacjonarka nie stanowiła szczytu wrażeń dostępnych w sprzęcie stacjonarnym podczas, gdy właśnie poruszasz się po przenośnych Himalajach. Mój grajek przenośny nie gra gorzej od Sony, po prostu inaczej, i z innymi słuchawkami się lubi bardziej. W duecie z PS1000 ośmiesza znaczną część odpicowanych systemów stacjonarnych opartych o inne, szczególnie z niższej półki słuchawki. Niemniej nie sięgam po niego w domu, bo to nie ma sensu. Tzn. ma gdy chcę radia posłuchać, bo jakość dźwięku z tunera ma genialną. Przewyższa wyraźnie to, co dekoduje z plików muzycznych, a i to jest na poziomie rzetelnego odtwarzacza CD.

__kot__

  • 724 / 5900
  • Ekspert
23-03-2011, 21:03
Ja idąc za radą Rolanda (dzięki nawiasem mówiąc !) zakupiłem a846.
Na dołączonych słuchawkach szału nie ma ale już po podłączeniu srh-840 jest tak świetnie, że chyba zdejmę ich aukcję z allegro do czasu zakupu IE8
Owe trzeba dokupić owe IE8 - nie po to kupiłem maleństwo w postaci graja żeby łazić w tych ogromnych muszlach :)

Ale generalnie - bardzo dobre wrażenia z obcowania z Sony - SUPER :)

http://stereo-underground.pl

novitas

  • 114 / 5100
  • Aktywny użytkownik
31-05-2011, 21:36
Moja propozycja
ipod touch + Cresyn C220.
Tak jest, Cresyn C220, kupiłem słuchawki dla syna do jego mp3. Podłączyłem do swojego ipoda, założyłem te budżetowe (39zł) pchełki, dociągnąłem kabelki pod szyję i szok. Za 39zł (ach te nierówne końcówki) taki dźwięk że cenka opada.

Propozycja zestaw bardzo przenośnego
Ja bardzo przepraszam ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym kożuchu i w nim wychodzi

fructo

  • 52 / 5262
  • Użytkownik
05-07-2011, 13:45
Co możecie polecić mi do iPoda Nano 1G, a w przyszłości Video 5.5G albo Toucha? Ma być przede wszystkim wygodnie (otwarte/zamknięte/doki - obojętnie), cena max 300zł.

Słucham szeroko rozumianej muzyki alternatywnej, wokalnego jazzu, czarnych brzmień (rap, soul, funk), muzyki elektronicznej - czyli chodzi o słuchawki uniwersalne.

Myślałem o:
- Sennheiserach PX360 (nie mam gdzie posłuchać więc zakup typowo "w ciemno"),
- Portach Pro (kolejny egzemplarz),
- PX100-II,
- HD238,
- Fischer Audio FA-004,
- HD380Pro (jednak nie wiem czy iPody dadzą sobie z nimi radę i czy są aż tak bardzo uniwersalne),
- AKG K518DJ (ale wygoda chyba w nich kuleje),
- CAL! (po raz 3-ci),
- AKG K450,
- HD438 (nie za jasne dla iPodów?)

Jak widzicie, twardy orzech do zgryzienia. ;)

microb1987

  • 131 / 5833
  • Aktywny użytkownik
05-07-2011, 15:59
sony mdr ex-85, nuforce ne6/7,CAL!, akg k518dj (rozginasz pałąk i nic nie boli, i nie doskwiera).
Ze słuchawek które posiadałem, te najlepiej współpracowały z nano1g.
Hd438, grają za sucho z ipodem, bez życia.
Px100-II to muł jakich mało, w tych słuchawkach nie ma nic fajnego.
Hd380 grają dość dobrze z nano, ale z niemi nie ma mowy o portable.
Porta pro to również w miarę bezpieczny zakup względem nano, lepsze od px100-II, ale za to słabsze od k518dj i CAL!, tyle, że w nich uszy Ci się latem nie zagotują ;) .