Audiohobby.pl

Zestawy przenosne - propozycje

Fomalhaut

  • 118 / 4977
  • Aktywny użytkownik
13-03-2011, 15:14
Pastwa zbyt mało jest miarodajnych opinii o tym grajku, możesz być jednym z pierwszych i robić za audio prekursora, do stracenia jedyne 500 baksów.
Spodziewałem się po Twoim pierwszym poście, że odpuszczasz pogoń za króliczkiem, ale widzę, że jeśli nie pogonimy tego za 5k, to
zaczaimy się na tego za 700 zł :-)
Chyba mamy wszyscy na tym forum to samo skrzywienie, kiedy zobaczymy coś ciekawego sprzętowo to kusi...kusi jak cholera ;-)

Radical

  • 721 / 5201
  • Ekspert
13-03-2011, 15:51
Co prawda nie czytałem żadnej recenzji tego urządzenia ale np w przypadku super hiper hifimanów takie super hiper to są tylko na papierze a ich wykwintne bebechy nie dają nic poza dużym zużyciem baterii.

pastwa

  • 3815 / 5898
  • Ekspert
13-03-2011, 15:58
Roland,

Niech by gral i 2h (jak to policzyles ?) to mnie to wystarczy, na wycieczki typu lazenie po gorach bede bral takiego Kubika. Mobilnosc tego grajka wynika dla mnie z tego, ze moge go zgarnac jedna reka i zabrac w dowolne miejsce domowych pieleszy bez zadnych ceregieli z odlaczaniem i kabelkowaniem, co wiecej, majac do dyspozycji (w sumie) 64Gb, mam pod reka spora czesc plytoteki.

Fomalhaut,

Odpuszczam pogon w dopieszczaniu \'duzych klockow\' ale nie planuje ignorowac postepu technicznego i jesli moge obcowac z muzyka wysokiej jakosci z przenosnego grajka to jak najbardziej zamierzam z tego skorzystac, nawet jesli nie bedzie to tanio, choc nie mam juz tutaj cisnienia takiego jak kiedys.Potrzebuje jednak czegos wysokiej klasy do domu w miejsce stacjonarnego sprzetu poniewaz nie moge sobie, niestety, pozwolic na spedzanie tylu godzin, bedac przytwierdzonym do fotela, co kiedys.

Co do recenzji, nie ma ich wiele, czytalem jakas na amazonie:

I received the Colorfly on Saturday and I have been listening to it and comparing it with my HiFiMan HM-801. In terms of music quality there is very little difference between the two (only the character is different where the HiFiMan is slightly darker in nature where the Colorfly is neutral). Both have absolute top music quality. I have tried the Colorfly with my ACS T1 custom IEMs through the mini jack output (the Colorfly sounded better than the HiFiMan with these), with my custom Grado HF2 headphone through the 1/4 inch jack output (sound quality equal) and with custom Grado HF2 through the 1/4 inch jack output connected to my custom ALO Amphora SE headphone amp (again sound quality equal).

Overall I would rate the Colorfly as being the best music player because it sounded better with my ACS T1 custom IEMs, has a built in 1/4 inch jack output, it looks a lot nicer, comes with a nice carrying case, has slightly better software, has 32gb internal storage (the HiFiMan has no internal storage, only SD cards) and is also about £50 cheaper than the standard HiFiMan. Also bear in mind that my HiFiMan has the upgraded headphone amp module and a 32gb SD card so the total cost of my HiFiMan is about £800 compared to £550 for the Colorfly.

jeszcze troche powertuje internet, jakby ktos w miedzyczasie znalazl inne, godne propozycje, to tez poprosze ;\'))

__kot__

  • 724 / 5900
  • Ekspert
13-03-2011, 16:41
>> Rolandsinger, 2011-03-13 14:17:32

Wyczyść skrzynkę PW :)


http://stereo-underground.pl

Rolandsinger

  • 2894 / 5899
  • Ekspert
13-03-2011, 17:22
>>>> Radical, 2011-03-13 15:51:47
Co prawda nie czytałem żadnej recenzji tego urządzenia ale np w przypadku super hiper hifimanów takie super hiper to są tylko na papierze a ich wykwintne bebechy nie dają nic poza dużym zużyciem baterii.<<

Nic dodać, nic ująć. Słuchałem HiFiMana i taki Sony A84x wpieprza go na podwieczorek bez kisielu do popicia. Jedyne co mogę powiedzieć o tym cudzie, to że głośne jest, ale rozdzielczość, separacja, stereofonia to jest 5 liga podwórkowa w porównaniu z iPodem Touch 4G, a co dopiero z Sony A czy X.  


_____________________________________

____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Rolandsinger

  • 2894 / 5899
  • Ekspert
13-03-2011, 17:24
>> __kot__, 2011-03-13 16:41:14
>> Rolandsinger, 2011-03-13 14:17:32

Wyczyść skrzynkę PW :)


PW wyczyszczona.

_____________________________________

____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Rolandsinger

  • 2894 / 5899
  • Ekspert
13-03-2011, 17:32
@ Pastwa

>>Niech by gral i 2h (jak to policzyles ?)<<

A policzyłem to tak, że mając już kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt gratów przenośnych, doświadczyłem, iż jeśli wiarygodny producent podaje 20h (Apple, Sony, itp.), to w praktyce jest 10-12h, bo szacunków dokonuje się na minimalnej głośności z wył. EQ, na mp3 i niskim bitrate przy założeniu, że nie dotykamy urządzenia.

Dla tego Color-coś-tam podają 6h, to jeśli pociągnie 2h to będzie max.

Stawiam stringi przeciw pantalonom, że wykonanie i spora głośność to jest jedyna zaleta tego cuda.

_____________________________________

____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

novitas

  • 114 / 5100
  • Aktywny użytkownik
13-03-2011, 19:12
Ja postawiłem, na ipoda touch 3G 64GB i słuchawki grado igrado (format bezstratny). Za poradą kolegi z forum, dokupiłem wzmacniacz H1. W zestawie domowym Onkyo NDS1 i DAC StyleAudio Carat Sapphire i słuchawki Sh HD600. Oczywiście w samochodzie Clarion FZ409E.
Jestem zadowolony z powyższego wyboru jednak zawsze jestem gotowy na jakieś sugestie (może w zakresie wzmacniacza i słuchawek).
Przez wiele lat uważałem że ipod to zabieg marketingowy. Wyleczyłmnie z tego mój 9 letni syn z którym wybrałem się na zakupy mp3 z dużą pamięcią. To on wybrał ipoda. Po kilku letnim użytkowaniu uważam że apple jest nadal mistrzem strategii marketingowych ale produkt formalny, nie mylić z postrzeganym, jest tez niczego sobie.
Pozdrawiam
Ja bardzo przepraszam ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym kożuchu i w nim wychodzi

Rolandsinger

  • 2894 / 5899
  • Ekspert
13-03-2011, 21:10
iPody grają różnie, są modele, które im wyszły genialnie jak np. Taczka 2/3/4G czy Video 5.5G albo Nano 1G/6G, Shuffle 1G, inne nie są już takie fantastyczne.

_____________________________________

____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Gabriel

  • 1229 / 5695
  • Ekspert
13-03-2011, 22:51
Ciekawym jest, że Shuffle 1G oparto o kontroler prod. Sigmatel - STMP3550
http://www.datasheetdir.com/STMP3550+download
a więc taki sam układ, jaki zastosowano np. w popularnym "kamyku" od Creative.Wszystko, co potrzebne jest do odtworzenia muzyki - dekodery, przetwornik D/A, wzmacniacz słuchawkowy i garść innych, zawarto we wnętrzu układu. Całością zarządza system operacyjny real-time, zadbano też o "...and is upgradeable to other digital music formats", co wyjaśnia różnice pomiędzy wersją podstawową (używam starszej, 2GB odmiany) a wersją Zen Stone Plus - wyposażoną w głośnik, wyświetlacz OLED, radio, dekoder AAC + dyktafon.Co ciekawe, opinie o wspólnych cechach dźwiękowych Shuffle i Stone\'a bywają (!) skrajnie odmienne. Pomimo identycznego układu (nie licząc typu obudowy). Zakładam, że Apple pozostawiło ten sam dekoder MP3. Być może filtry na wyjściu wzmacniacza (LC) czymś się różnią, ale nic poza tym. Samsung yp-u2 potrafi dodatkowo odtworzyć OggVorbis, pozostałych nie znam:http://www.rockbox.org/wiki/SigmaTelSTMP3xxx#STMP3500Czym więc wyjaśnić te skrajnie odmienne opinie? Wynik porównania pozostawiono na pastwę słuchawek OEM?   ;)
Shuffle:
http://sites.google.com/site/peterolson/MiddleBack2.png
ZEN Stone:
http://www.anythingbutipod.com/archives/images/creative-zen-stone/zen-stone-apart-11.JPG
A może - wróćmy do różnic dźwiękowych pomiędzy kośćmi pamięci flash?  ;)http://sites.google.com/site/peterolson/MiddleFront2.png
Mój kilkuletni Stone wciąż pracuje nie mniej jak 8 godzin - przy 24 omowych słuchawkach. Używam go przy okazji codziennego, 6km biegu (outside lub rower treningowy w zimie)
Zen Stone wciąż jest dostępny, koszty zakupu - znikome.http://pl.creative.com/products/productarchive.asp?category=948&subcategory=958&product=16424Odtwarzacz nie wymaga instalacji firmowego oprogramowania (Stone działa jak pendrive, program wgrano obok nagrań demo), obsługa upuść/przenieś, pozwala na zagnieżdżenie do głębokości 3 katalogów. Głośność przyzwoita, firmowe oprogramowanie umożliwia ustawienie ogranicznika. Wspomniałem o nim z uwagi na podobieństwo dla Shuffle.

Gabriel

  • 1229 / 5695
  • Ekspert
13-03-2011, 23:25
Ha, jeśli Creative bądź Apple przystali na zalecenia producenta układu, to skład sprzętowy będzie ten sam:http://www.rockbox.org/twiki/pub/Main/HardwareSchematics/stmp3500_reference_sch_revb.pdf
---------
Używałem/używam_sporadycznie iPOD Nano 3G 8GB Black - wróciłem do Stone.

  • Gość
14-03-2011, 08:43
Mam ostatniego Classic\'a + słuchawki douszne Denona, płyty zgrywane w "lochness", razem = miodzio !!!!!

3h w pociągu, w ubiegłą sobotę, minęło jak z bata .... eee, nie, raczej jak dobry seks, to była przyjemność
 

Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

pastwa

  • 3815 / 5898
  • Ekspert
14-03-2011, 09:21
>> Rolandsinger, 2011-03-13 17:22:25

Zaufam Ci w tym temacie, pozostaje zatem ponownie przy Sony NWZ X1060 zwlaszcza, ze bardzo mi sie podobal w okazyjnym odsluchu, zastanawia mnie tylko czy jest jakas roznica pomiedzy modelem na rynek europejski, a dajmy na to amerykanski jesli idzie o limit glosnosci (jak to mialo miejsce w przypadku 845-ki). Powinienm to olac czy jest cos na rzeczy ?

Rolandsinger

  • 2894 / 5899
  • Ekspert
14-03-2011, 10:52
@ Pastwa

>>omiedzy modelem na rynek europejski, a dajmy na to amerykanski jesli idzie o limit glosnosci (jak to mialo miejsce w przypadku 845-ki). Powinienm to olac czy jest cos na rzeczy ?<<

Nie ma różnic, X nie miał blokady. Możesz jeszcze się upewnić co do danego egz. wystukując sekwencję:

Wyświetlamy główne menu naciskając klawisz HOME.
Dotykamy ikony Settings i trzymamy na niej palec.
Górnymi klawiszami (Play, < , >)wystukujemy kombinację : środek, prawo, lewo,  vol+, prawo, vol-, prawo.
Puszczamy palec.

Grajek się restartuje, pojawia się Service Menu, nawigujemy przyciskami u góry: Play=OK, <=góra, >=dół, HOME=wyjście; w zakładce OTHER znajdujemy pozycję potwierdzamy SPSET jeśli jest na OFF, nie ma blokady.
_____________________________________

____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)