Audiohobby.pl

RCM Sensor

Gustaw

  • Gość
29-09-2011, 14:08
>> NE5532, 2011-09-29 14:05:06
"...Zwykły prosty VSPS deklasuje Sensora o ile jest mądrze zrobiony..."

Jak usłyszę tą deklasację na własne uszy to dopiero uwierzę. Na razie nie było mi to dane :-)

majkel

  • 7476 / 5897
  • Ekspert
30-09-2011, 14:31
Wydaje mi się, iż cokolwiek innego od VSPS będzie bardziej zaawansowane.

Gustaw

  • Gość
30-09-2011, 14:59
Pytanie tylko czy dźwiękowo.
Porównywałem kilka pre od 1kzł-2 kzł z VSPS-em by Ahaja i bardziej zaawansowanym rozwiązaniem pod względem jakości reprodukowanego dźwięku okazał się ten VSPS. Nie zmienia to faktu, że przy Sensorze wyszedł bardziej blado.

majkel

  • 7476 / 5897
  • Ekspert
30-09-2011, 15:05
Mnie chodzi tylko o aspekt techniczny. Ma prawo grać dobrze, może nawet bardzo dobrze, ale też, żeby był szał, to trzeba zaszaleć konstrukcyjnie, i wcale mi nie chodzi o mocne komplikowanie układu.

donic

  • 51 / 5373
  • Użytkownik
01-12-2011, 05:43
Ciekawa teza, której jednak nie potwierdzam. Słuchałem Sensora wielokrotnie w dwóch różnych systemach i nic takiego nie miało miejsca (brak nasycenia w średnicy) . Może jakiś problem / niedopasowanie w pozostałej części toru ?

pozdr, donic

lancaster

  • Gość
01-12-2011, 09:56
PS. akurat jeden ze znajomych gra Sensorem na Benz Micra. Typu nie pamiętam. Gramofon Kuzma Stabi  + Unison Research na 845-ce+ JMLab PS5.1+ Suby firmowe.

...oczywiście każdy am prawo do swojego podejścia do dźwięku tak jak piszesz.

majkel

  • 7476 / 5897
  • Ekspert
01-12-2011, 14:30
A jak się ma Sensor do phono stage Primare, tego srebrnego pudełka? Nie porównywałem bezpośrednio, stąd pytam.

Ludwik Igielski

  • 59 / 5378
  • Użytkownik
01-12-2011, 16:00
Sensora nie słuchałem, natomiast Primare nie jest urządzeniem, które brzmi efektownie, skłania do szybkiego zakupu. Nie jest złe, ale brakuje mu charyzmy. Jest za to wiele innych urządzeń, które utkwiły w mojej pamięci jako wybitne, niekoniecznie drogie, jak chociażby Phonomena (1 wesja), Phonostage Transrotora, Rega Fono (zarówno wersja MM jak i MC), EAR834P (lampowy), albo z zupełnie tanich AU/RA P3Z (wejście indukcyjne) czy stopnie gramofonowe wykorzystywane w Creekach i Cambridge Audio (A1, A3i, A300, A500).

Gustaw

  • Gość
01-12-2011, 19:44
Nikt nie twierdzi, że RCM Sensor to kompletny ideał i nie można go poprawić.
Ja jednak twierdzę, że bardzo ciężko znaleźć lepszy pre gramofonowy za 6 kzł niż Sensor.

Kiedy usłyszę lepszy w tej kategorii cenowej (albo niższej) to to opiszę. Póki co uważam, że Sensor jest wart każdej wydanej na niego złotówki.
Wszystko ponad to to zwykłe marudzenie, bo ja też mogę napisać, że mam w akwarium małą, białą, myszkę, która śpiewa wieczorami głosem Mari Callas a rano, oraz po południu, głosem wokalisty Ramsteina.

Gustaw

  • Gość
01-12-2011, 21:32
To, ze jest sporo phono traci troche banalem. Przeciez to wiadomo.
Jezeli nawet Sensory beda rozdawane za darmo, w zestawie z pieluchami Pampersa w Tesco to mojego pozytywnego zdania na temat tego urzadzenia nie zmieni. Sluchalem Sensora w 3 roznych zestawach i za kazdym razem bylo bardzo dobrze.

majkel

  • 7476 / 5897
  • Ekspert
02-12-2011, 10:30
Ja słyszałem jak gramiak vintage Denon za pośrednictwem Sensora rozłożył dzielonego SACD Accuphase serii 800. Podobno częściowo winny było okablowanie SACD, bo rok później był remis SME kontra Accu, tylko że Sensora też zastąpił Accu - phono w C-2800. Czyli albo się poprawiły kable od SACD, albo się stopień phono pogorszył. O Primare zapytałem tak dla podpuchy, dla mnie jest to kiepski przedwzmacniacz, taki muł na sucho.

Cypis

  • 2479 / 5036
  • Ekspert
02-12-2011, 18:01
>> zagra, 2011-12-01 22:33:06
>> Jeżeli waszym zdaniem Bonasus jest nasycony w średnicy to ja nie mam pytań.

Ja się na phono nie znam (właściwie to ja nawet nie wiem co to jest phono) ale czytać ze zrozumieniem potrafię. Ludzie oceniają Bonasusa (cokolwiek to jest), że jest wysycone w średnicy. Ty piszesz, że nie jest. Z drugiej strony sporej części słuchających Beyery DT1350 walą środkiem jak słuchawka telefoniczna a Ty twierdzisz, że grają równo. To nie złośliwość, ale może przebadaj sobie słuch? Może masz wyjątkowy dołek czułości słuchu dla środka pasma? To by wyjaśniło różnice w ocenie sprzętu.

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

vinylfreak

  • 27 / 5366
  • Użytkownik
02-12-2011, 23:03
A EAR 834p - ile punktów w Twojej skali?:-)

lancaster

  • Gość
05-12-2011, 05:20
Pozwoliłem sobie usunąć cały śmietnik z wątku. poczynając od postów zawierających zdjęcia i opis konstrukcji która nie jest tematem wątku, a w późniejszym czasie jej autor kilkukrotnie nalegał żeby o niej (w kazdym razie jego autorstwa) nie wspominać bo rzekomo nigdzie tu o niej nie było mowy :-) ... poprzez zwykłe personalne ujadania (i odniesienia do nich) oraz drobne pomówionka  z których autor jest znany, a kończąc na rzeczach nielogicznych tego samego autora w stylu"na pokładzie siedzą niezłe kości" vs "na pokładzie siedzi padlinowaty scalak".
Bez jakiegokolwiek uszczerbku dla całości uważam (negatywna opinia oczywiście została).

Miłej dyskusji.