Audiohobby.pl

RCM Sensor

Gustaw

  • Gość
15-11-2010, 13:07
Pewien czas temu miałem okazję posłuchać w swoim systemie pre gramofonowe RCM Sensor. Jednocześnie miałem okazję porównać go bezpośrednio z popularnym VSPS-em. Dla przypomnienia, mój system to Thorens TD320, wkładka Goldringa 1042, ze szlifem Gyger S, wzmacniacz hybrydowy, kable głośnikowe Synergestic Research oraz kolumny Focal C800. Materiał porównawczy był bardzo różny, od The Doors, po Petera Gabriela. RCM Sensor ma dobry, nie narzucający się design i może obsługiwać różne rodzaje wkładek gramofonowych.

Co słychać z sensora ? Odpowiem banalnie. Słychać dużo, dużo więcej i lepiej niż z VSPS-a. Znacznie większe rozciągnięcie dźwięku - większa dynamika, lepsza średnica, bardziej soczysta i namacalna, lepsza kontrola basu, więcej informacji na średnicy i bardzo dobra gładkość wysokich częstotliwości. Dźwięk jest bardzie "ludzki" a przy tym bardzo wciągający. Jest "wygar" i "mięcho". Porównując Sensora i VSPS-a absolutnie nie ma się wątpliwości, że te urządzenia dzieli co najmniej klasa w jakości przetwarzania dźwięku. Tutaj nie ma ściemy i naciągania, przy cenie katalogowej Sensora (6 tys zł). Kilka dni po odsłuchu w moim systemie miałem okazję posłuchać tego pre wraz z gramofonem Kuzma Stabi S i wkładką Benz Micro, za wzmocnienie był odpowiedzialny Unison Research, który napędzał JM Lab Point Source 5.1, wraz z dedykowanymi subami. Tutaj Sensor pokazał jeszcze więcej, szczególnie w zakresie reprodukcji wokalu. Takich namacalnych wokali jak z płyty Nat "King" Col-a nie słyszałem dawno. Dla mnie rewelacja i opad szczeny.
Dodatkowo, Sensor ma sprytny przełącznik, który robi jakieś cuda z masą. Za jego pomocą można w pewnym zakresie kształtować brzmienie w stosunku do własnych preferencji, od bardziej soczystego po lekko ostrzejsze. Mała rzecz a cieszy.

Wiecie chyba, że jestem sceptykiem w stosunku do konstrukcji firmowych. Często uważam, że są grubo przewartościowane w stosunku do faktycznych możliwości. Jednak w wypadku Sensora mogę napisać, że moje podejście absolutnie się nie sprawdziło. Reasumując. Uważam przedwzmacniacz RCM Sensor za świetny klocek.







lancaster

  • Gość
15-11-2010, 13:16
Już można ? :-)
Nie porównywalismy Sensora z niezliczona ilością preampów, ale w porównaniu z tym co było (VSPS) to zupełnie inna bajka i wręcz niewiarygodne jak duża byla różnica in plus.
Wszytsko o czym wspomniał wyżej Gustaw potwierdzam, różnica miedzy VSPS (podobno rozwala jakies wcale nie tanie mm-ki) a Sensorem jest na tyle spora, ze te 6Kółek za ten pre wydaje sie rozsądnie sklakulowaną ceną....a z poczatku byłem sceptyczny, no bo ile może kosztowac konstrukcja na 3 opampach w torze ?
Włąsciciel Sensora miał z tego co mi wiadomo jakis pre w okolicach >2Kzł i roznica również była bezdyskusyjna.
Dodatkowo brzmienie Sensora trafia w mój gust, jest dynamiczny, czytelny, a przy tym wszystkim ma bardzo ładną średnicę/barwy. VSPS w porównaniu brzmi szaro i w sposób skompresowany.
Przyjemnie napisać o dobrej konstrukcji.

lancaster

  • Gość
15-11-2010, 13:20
Przełącznik o którym wspomina Gustaw działa dosc konkretnie. W wersji "XLR" dźwięk jest lepiej wykonturowany i wydaje sie być jeszcze lepszy dynamicznie, choc na dłuższą metę nie wiem czy nie pozostalbym jednak przy wersji "rca" . Sporo bedzie zależało pewnie od systemu w którym preamp RCM-u trafi. Dobrze że jest opcja do wyboru.

Gustaw

  • Gość
15-11-2010, 13:22
>> lancaster, 2010-11-15 13:16:37
Już można ? :-)

Już po audioshow :)

Ged

  • 1715 / 5899
  • Ekspert
15-11-2010, 15:17
Przepraszam ale ten VSPS to ma coś wspólnego z pre kolegi ahaj ?

Gustaw

  • Gość
15-11-2010, 15:19
>> w.luczynski, 2010-11-15 15:17:05
Przepraszam ale ten VSPS to ma coś wspólnego z pre kolegi ahaj ?

W 100% tak :-)

karbidoczaszka

  • 153 / 5893
  • Aktywny użytkownik
15-11-2010, 15:40
Gustaw - porównywałeś VSPS-a zrobionego na podstawie projektu z RJM audio czy też na płytkach Ahaji z forumowego zamówienia z Audiostereo?


"When you hear music,
after it's over,
it's gone in the air.
You can never capture it
AGAIN!"
- Eric Dolphy -

Gustaw

  • Gość
15-11-2010, 15:57
Słuchałem tylko wersji by Ahaja

Ged

  • 1715 / 5899
  • Ekspert
15-11-2010, 16:17
Gustaw
Chciałbym Ci gorąco podziękować za ten temat, naprawdę już chciałem kupować tylko płyty, ale w tej sytuacji nie mam wyjścia :)
Włodek

fallow

  • 6457 / 5867
  • Ekspert
15-11-2010, 16:20
Nigdy sie nie konczy tylko na plytach. Wiem z wlasnego doswiadczenia :D :)

Gustaw

  • Gość
15-11-2010, 16:27
>> w.luczynski, 2010-11-15 16:17:56
Gustaw
Chciałbym Ci gorąco podziękować za ten temat, naprawdę już chciałem kupować tylko płyty, ale w tej sytuacji nie mam wyjścia :)
Włodek

Jeżeli będziesz chciał kupić Sensora to daj wcześniej znać to napiszę adekwatną do sytuacji recenzję.
" Niestety RCM Sensor okazał się hipper-inter-galaktycznym niewypałem .... "

;-)

karbidoczaszka

  • 153 / 5893
  • Aktywny użytkownik
15-11-2010, 16:28
Wlodku - masz bardzo dobry i calkiem drogi phono stage - wyluzuj :-)

"When you hear music,
after it\'s over,
it\'s gone in the air.
You can never capture it
AGAIN!"
- Eric Dolphy -
"When you hear music,
after it's over,
it's gone in the air.
You can never capture it
AGAIN!"
- Eric Dolphy -

Gustaw

  • Gość
15-11-2010, 16:29
Nie luzuj ! Porównaj z Sensorem :)

Ged

  • 1715 / 5899
  • Ekspert
15-11-2010, 16:38
Nie będę porównywał, przecież napisałeś, że jest lepiej :)
Biorę w ciemno, lista poniżej, jak będzie więcej niż 10 osób to wyjdzie taniej, co Wy na to ?
. . .   czarny
. . . . czerwony
. . . . . czarny
. . . . . itd.

Gustaw

  • Gość
15-11-2010, 16:40
>> w.luczynski, 2010-11-15 16:38:26
Nie będę porównywał, przecież napisałeś, że jest lepiej :)
Biorę w ciemno, lista poniżej, jak będzie więcej niż 10 osób to wyjdzie taniej, co Wy na to ?
. . . czarny
. . . . czerwony
. . . . . czarny
. . . . . itd.

Świetny pomysł. :) Przy zamówieniu na 9 sztuk 10 dostajemy gratis. Ten dziesiąty jest właśnie dla mnie :)