Audiohobby.pl

RCM Sensor

Gustaw

  • Gość
17-11-2010, 16:12
.

Gustaw

  • Gość
18-11-2010, 01:31
.

Gustaw

  • Gość
18-11-2010, 01:32
.

Lalr

  • 2 / 4908
  • Nowy użytkownik
25-11-2010, 08:43
Witam serdecznie wszystkich.Od 2 lat posiadam Sensora i w moim subiektywnym odczuciu jest to najlepsze pre jakie słyszałem w przedziale do 15 tyś.Przed zakupem porównywałem go do najwyższego ASR-a na którym nie zostawił suchej nitki.Doskonałą cechą tego phono jest jego elastyczność i bezproblemowa współpraca z praktycznie każdą wkładką ,oraz brak jakiegokolwiek szumu.Z moich poprzednich doświadczeń z preampami:Lehmann Black Cube,Pro Ject,Nad PP1,oraz RI Audio odnoszę wrażenie,że tamte modele były poprostu niedorosłe.Nie słuchałem pre ahaji,ale cocor mówił ,że gra bardzo przyjemnie,co w kontekście wiedzy ahaji niespecjalnie mnie dziwi:)mam wrażenie,że gdyby kiedyś zaczęło mnie korcić aby Sensora zastąpić czymś innym,musiałbym rozstać się z dużą ilością gotówki,co biorąć pod uwagę zakupy vinyli niespecjalnie mi się uśmiecha,tym bardziej,że RCM umożliwia up-grade Sensora a jego skutki mogłem usłyszeć.

Pozdrawiam

Gustaw

  • Gość
25-11-2010, 09:45
Na czym polega ten up-grade Sensora ?

majkel

  • 7476 / 5897
  • Ekspert
25-11-2010, 10:44
Niech zgadnę: wymiana op-ampów na inne, i paru kondensatorów w pre i zasilaczu.

Lalr

  • 2 / 4908
  • Nowy użytkownik
25-11-2010, 13:07
Panowie cholera nie wiem wszystkiego:)Z pewnością słuchałem wersji "ubranej" w cięższy garnitur z dodanymi innymi gniazdami,oraz po wymianie bezpieczników.Całość stała się niepomiernie cięższa.Trza byłoby zapytać w RCM,w mojej opinii ta wersja grała jeszcze płynniej i dynamiczniej.
Pozdrawiam

MAG

  • 2393 / 5884
  • Ekspert
01-12-2010, 21:21
RCM zrobi wszystko żeby się spodobało  no ale na to trzeba lat praktyki i samozaparcia to drugie w RCM ie jest na wysoki poziomie

Gustaw

  • Gość
11-04-2011, 01:51
Może komuś kiedyś się przyda. Rysunek wyjaśniający działanie trybu zbalansowanego w RCM Sensor Prelude.

Gustaw

  • Gość
11-04-2011, 09:50
Tak na marginesie, zupełnie abstrahując od wpisu Zagra, czytałem ostatnio na AS recenzję Sensora.

Dwóch lub trzech delikwentów wręcz zbeształo Sensora za kiepską konstrukcję. Czepiano się nawet wypukłości łbów śrubek. Oczywiście sugerowano, że to nie ma prawa dobrze grać itp itd....

Drobny problem polega na tym, że ....

a. osoby krytykujące nie słuchały tej konstrukcji
b. RCM Sensor gra moim zdaniem zajeb...ie :-)

Gustaw

  • Gość
11-04-2011, 10:39
Zagra,

Nie twierdzę, że Sensor to najlepsze pre gramofonowe na świecie.
Uważam tylko, że to bardzo dobry przedwzmacniacz, który z chęcią bym "przytulił". Niestety, obecnie jest poza moim zasięgiem finansowym. Nie miałem wrażenia suchości dźwięku z Sensora a moja wkładka do słodzących raczej nie należy.

P.S. Jestem otwarty na możliwość przetestowania Twojego phono. Pokój ma 22m.
Nie planuję zakupu pre ale rzetelną opinię o tym urządzeniu mogę obiecać.
Prawdopodobnie istnieje też możliwość bezpośredniego porównania z Sensorem.

Gustaw

  • Gość
11-04-2011, 10:42
Co do Manleya to miałem okazję posłuchać chyba Stingray-a. Jeżeli każde z urządzeń tej firmy prezentuje taki poziom wyrafinowania dźwięku to wcale się nie dziwię, że "słynny" Manley Steelhead to "porażka" :-)

majkel

  • 7476 / 5897
  • Ekspert
11-04-2011, 10:56
Ja brałem udział w odsłuchu na słuchawkach elektrostatycznych, gdzie ta sama płyta SACD puszczona z dzielonego źródła cyfrowego została ośmieszona dźwiękowo przez wersję winylową przedwzmocnioną Sensorem. Nie mam pojęcia co to za etap rozwoju lub zwoju słuchowego, ale sprzęt to Accu DP800/DC801, Stax SR-007 + SRM-007tII, jakiś stary topowy gramiak Denona.

Recenzje na audiostereo staciły w moich oczach szczególnie po lekturze opinii o ayonie CD-2, gdzie recenzent stwierdził, iż włączenie upsamplingu pozwoliło usłyszeć więcej szczegółów. Na moim sprzęcie słuchawkowym wypadło to tak, że włączenie upsamlera zabrało czarne tło zastępując go cyfrowym śmietnikiem, utratą rytmu i części dynamiki. Jeszcze większą skalę zniszczenia dźwięku upsamplingiem uzyskuje się po włączeniu trybu 24/96 w mbl-u 1431, który sam z siebie gra bardzo przyjemnie.

Gustaw

  • Gość
11-04-2011, 11:02
Odpowiadasz na wpis
>> ZAGRA, 2011-04-11 10:54:14
Podaj namiary na priva.

Poszło.

NE5532

  • 206 / 5850
  • Aktywny użytkownik
29-09-2011, 14:05
"...Zwykły prosty VSPS deklasuje Sensora o ile jest mądrze zrobiony..."
Nie mam czasu ... zarobiony jestem, włosy mi rosną ...