Audiohobby.pl

AyreWave

Gustaw

  • Gość
29-12-2010, 13:33
Kabelki inne duperele zmieniacie a w domenie cyfrowej nie chce Wam się pobawić, audiofilskie wapniaki ? ;-)

PureMusic - następny soft "do golenia". Nakładka na iTunes. Kiedy zaczynam się w niego wgłębiać to stwierdzam, że możliwości konfiguracyjne tego softu są zatrważająco wysokie. Demo na 15 dni do ściągnięcia za free.

http://www.channld.com/puremusic/index.html

Opis:
http://6moons.com/audioreviews/puremusic2/1.html

Gustaw

  • Gość
29-12-2010, 13:39
.....i tak na marginesie. Jednym z lepiej brzmiących programików pod Mac OS X ciągle pozostaje, niedoceniany - systemowy FrontRow.  Prosty, efektowny, łyka bibliotekę iTunes i jest za darmo. U mnie, na drugim miejscu, plasuje się Audirvana. Nie chcę przynudzać ale bardzo często zmiana softwarowego playera powoduję większe zmiany niż zmiany IC. Popróbujcie w wolnej chwili bo warto.

Ahmed

  • Gość
04-05-2011, 22:32
Informacja:
Audirvana może mieć problem ze starszymi jabłuszkami - czkawka przy odtwarzaniu. Wystarczy w preferencjach wyłączyć opcję "integer mode" i problem znika.

Z innych ciekawostek. Za pomocą sprytnego skryptu i pluginu do iTunes można wyeksportować w prosty sposób playlistę do Audirwany.

Właśnie testuję i gra to całkiem całkiem.
http://code.google.com/p/audirvana/

Gustaw

  • Gość
23-05-2011, 10:27
Problem Audirwany z "integer mode" został już naprawiony.
Można śmiało to włączyć, jeżeli tylko DAC na to pozwala.
Obok "Front Row" to program, którego najczęściej używam.

Gustaw

  • Gość
29-05-2011, 23:52
Następny soft na tapecie.....Fidelia ...
firmy Audiofile Engineering. Już kiedyś o nim wspominałem.

Chyba najbardziej "audiofilski" interfejs.
Bardziej dopracowany pod kątem kodu niż Audirvana. Zastosowanie upsamplera IZtope nie obciąża tak procesora jak w przypadku Audirvany. Żadnych przycięć, przerw lub innej czkawki. Oczywiście jest też możliwość użycia upsamplera systemowego Apple.
Można podłączać wtyczki VST (np. korekcję akustyki pomieszczenia). Możliwość ingerencji w Dihtering i w ustawienia upsamplera. Brzmienie odbieram jako bardziej, gładkie, relaksujące i "lampowe" niż w przypadku audirvany. Na razie rozpoczynam testy zobaczymy co będzie później.

http://www.audiofile-engineering.com/fidelia/

Gustaw

  • Gość
29-05-2011, 23:56
Oczywiście Fidelia łyka wszystko co się rusza...Flac, Apple Lossless, AIFF, AAC, Ogg Vorbis, CAF, MP3, WAVE .....

Gustaw

  • Gość
31-05-2011, 22:39
Porównywałem darmową Audirvanę z tanią, ale jednak komercyjną, Fidelią.

Fidelia, w porównaniu do Audirvany, gra dźwiękiem niby bardziej plastycznym i ciepło-lampowym ale...... bardziej przytłumionym, wolniejszym, z węższą sceną i z utratą szczegółów. Nie jest to mistrz analizy oj.. nie jest.
Jeżeli ktoś ma ostry system a lubi słodzenie i gładkość to OK. Dla mnie, na dłuższą metę ten player przynudza.

Gustaw

  • Gość
01-06-2011, 00:06
Dodam tylko, że ustawieniami resamplera iZotope 64-bit i ustawieniami dihteringu można wpływać na brzmienie w sposób dosyć istotny. Ja raczej nie mam przekonania do softu ze zbyt dużymi możliwościami konfiguracyjnymi. FrontRow takowych nie posiada a moim zdaniem "gra" lepiej od Fidelii.

P.S. Głupie pytanie. Kogoś to interesuje ? Pytam, bo mam wrażenie, że zawracam d...ę.

SonicTheJez

  • 18 / 4850
  • Nowy użytkownik
01-06-2011, 05:23
Mnie jak najbardziej!

Właściwie to od tego wątku zacząłem swoją przygodę z playerami na maca (mam Hakintosha) i po długich bojach powróciłem z powrotem na Win 7 dzięki JRMC 16 i Wasapi Event.

Z macowych softów do odtwarzania najlepszy jest AyreWave beta 3 (późniejsze do wersji finalnej/płatnej miały rozmytą scenę a ostatnia którą próbowałem (1.4) grała za twardo, bezbarwnie i brakowało niskich tonów). Na drugim miejscu jest najnowsza Audirvana 9.x i w porównaniu do ayre gra bardziej miękko i instrumenty mają lepszą teksturę ale brakuje trochę definicji oraz wybrzmień w górnej części pasma akustycznego. Front Row gra neutralnie i na pewno dużo lepiej niż itunes ale do dwóch najlepszych brakuje przede wszystkim rozdzielczości i separacji instrumentów w przestrzeni.

Ogólnie jeśli ktoś zaczyna zabawę z audiofilskim dźwiękiem z komputera to mac bez konfiguracji zagra lepiej na starcie ale wystarczy powyłączać/pozmieniać parę rzeczy w Windowsie (wył. swap, pogrzebie w rejestrze) i z pomocą wspomnianego wyżej JRMC możemy uzyskać całościowo lepszy dźwięk.

Oczywiście wszystko co powyżej napisałem odnosi się do mojego systemu i nie próbuje komuś narzucać swojej opinij ani przekonywać że jestem zdrowy na umyśle. Polecam natomiast przetestowanie samemu czy się słyszy/podoba czy nie.

Pozdrawiam!

SonicTheJez

  • 18 / 4850
  • Nowy użytkownik
01-06-2011, 05:42
"Z macowych softów do odtwarzania najlepszy jest AyreWave beta 3 (późniejsze do wersji finalnej/płatnej miały rozmytą scenę a ostatnia którą próbowałem (1.4) grała za twardo, bezbarwnie i brakowało niskich tonów)."

Miałem na myśli Decibel 1.04 (EDYCJA!!!)

Gustaw

  • Gość
01-06-2011, 10:10
>> SonicTheJez, 2011-06-01 05:23:44
Mnie jak najbardziej!

No to się cieszę, że ktoś jeszcze kombinuję z softem do odtwarzania muzyki. :-)

Co do Windows to właśnie ta konieczność  grzebania w systemie, nie tyle mnie odstrasza (pogrzebać mogę) co trochę denerwuje. Moim zdaniem posługiwanie się komputerem jako źródłem dźwięku powinno być tak proste jak użycie zwykłego CD Playera. Dlatego używam jednak OSX, pomimo tego, że Windows 7 też mam na Macu zainstalowane.

Marcin_gps

  • 185 / 4993
  • Aktywny użytkownik
01-06-2011, 20:06
Gustaw, jak masz chęć, to zapraszam do testów pod windą: http://jplay.eu/

Tak, to jest to "cudo", które odtwarzało podczas naszego spotkania w Poznaniu, tyle że mocno udoskonalone.

Czekam na krytykę :)

pozdrawiam,
Marcin

Gustaw

  • Gość
01-06-2011, 20:35
>> Marcin_gps, 2011-06-01 20:06:38
Gustaw, jak masz chęć, to zapraszam do testów pod windą: http://jplay.eu

Jasne, że mam chęć. Wciągnę jakąś płytkę w wave na OS X i Maca Mini i to samo na MacBooka Pro z Windows 7 (32) i porównam.
Na początek to co słyszałeś w Poznaniu  - systemowy FrontRow vs. Jplay. Jutro się za to zabiorę bo dzisiaj słucham przeciwległego bieguna   .........czyli ...analogu :-)

Marcin_gps

  • 185 / 4993
  • Aktywny użytkownik
01-06-2011, 20:46
Nie będzie to w 100% miarodajne porównanie (mac mini vs. macbook pro), ale cieszę się :)

Możliwe, że będzie musiał zrestartować kompa zanim zadziała, ale to pikuś. (program musi mieć możliwość alokacji niepofragmentowanego obszaru pamięci)

Ustawienia najlepsze dźwiękowo wg mnie:

Kernel Streaming
Beach mode
clock - minimum, czyli 0.5ms
MMCS disabled
i najwazniejsze - bufor jak najniższy, ja gram z 2 samplami stabilnie, a na interfejsie RME AES-32 działa stabilnie 1 sample, czyli 22 mikrosekundy
Jak już ustalisz minimalny stabilny bufor to spróbuj hibernacji, no i czekam na input :)

Marcin

zibra

  • 812 / 4960
  • Ekspert
01-06-2011, 21:00
hej. chce sprobowac tego programu, ale nie moge uruchomic nawet po resecie. wszedlem w te ustawienia lockmemory, ale nie moge znalezc tego ostatniego polecenia w polskim jezyku. czy to stronicowanie? mam windows 7 64bit
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)