Audiohobby.pl

Pożegnałem się z CD - jakoś tak smutno....... ;-(

lancaster

  • Gość
02-11-2010, 10:38
I dla jasności. Uwazam ze prostota budowy urzadzńe AN jest dobrą cecha tych urzadzeń.

gutekbull

  • 498 / 5846
  • Zaawansowany użytkownik
02-11-2010, 10:42
Coś wiem na ten temat bo miałem w domku 8 modeli Accu i nadal 2 mam i o dziwo graja za....... ;-)
Miałem 3 klocki McIntosha tez jakoś grały ;-)

Ale zgodzę się z jednym stwierdzeniem PIENIĄDZE NIE GRAJĄ ,  za to grają dobre konstrukcje i dobrze zestawione !
A irytują mnie te pokłony   do  A.N , MACA czy Accu - ludzie do wszystkiego dorobią ideologię ,aby sprzedać - to się nazywa marketing !
przecież Anglicy nawet z picia herbaty czy z golfa zrobili kult i co ...... udało się im kupa durni łazi po trawniku z kijami i jeszcze wmawia się im ,że uprawiają sport i ,że to musi kosztować  ;-)
Tak jest ze wszystkim - trzeba mieć trochę własnego rozumu !

lancaster

  • Gość
02-11-2010, 10:43
">> majkel, 2010-11-02 10:28:20
Zestaw Accu też może zagrać, tylko trzeba podpiąć do czegoś odpowiedniego, np. Von Schweikertów. "

Słyszałem i może poszukałbym czegos jeszcze bardziej odpowiedniego :-)
Dobrym pomysłem jest zestawienie z tubami. Co też często jest praktykowane i prawidłowo uważam.
Tyle, ze ja prywatnie  i tak wolę tuby z lampa :-)....do 100dB 2A3 aż się prosi.

lancaster

  • Gość
02-11-2010, 10:50
gutek, pewnie ze są fajne konstrukcje za spora kase.. Żadna jednak to reguła niestety/stety :-)
Tak jak piszesz utarło sie w mitologii audiofilskiej, ze urzadznie droższe jest automatycznie lepsze/"wyższej klasy" od tanszego.
Co jest bzdurą totalną rzecz jasna. Ja bym powiedział, ze zależy w jakim zestawieniu....no i na pewno droższe jest lepsze kiedy mamy ochotę wydac na urzadzenie sporą kasę :-)

gutekbull

  • 498 / 5846
  • Zaawansowany użytkownik
02-11-2010, 11:10
Coś nie dokładnie przeczytałeś mój ostatni wpis , co do ceny itd. ;-)
Np. Accu A50V - końcówka mocy w klasie A ,doskonale gra z JMLabami Mini Utopia.

lancaster

  • Gość
02-11-2010, 11:15
gutek, a dlaczego niedokładnie ?
Przeciez pisze ze jak sie dobrze zestawi system to gra fajnie niezaleznie od budzetu.
DAC i transport już znalazłes lepszy od DCS/Accu moze i reszt toru sie znajdzie :-)

lancaster

  • Gość
02-11-2010, 11:17
...choc rzecz jasna nie musi !:-)

gutekbull

  • 498 / 5846
  • Zaawansowany użytkownik
02-11-2010, 11:20
Teraz jest ok. ;-)
Jak na A.S zbrakło im argumentów to mi napisali ,że DAC nie pozwolił DCSowi rozwinąć skrzydeł , już nie chciałem drażnić i odpisywać jakby zagrał Squeezebox C. podłączony do lepszego DACa ;-))

fallow

  • 6457 / 5866
  • Ekspert
02-11-2010, 11:26
@Gustaw:

Moze sie myle, ale nie spotkalem jeszcze telefonu z SPDIF out lub TOSLinkiem. Natomiast coraz bardziej popularne staje sie telefonu z wyjsciem HDMI. HDMI pracuje na szersze pasmo niz SPDIF i mozna transmitowac wiele kanalow jednoczesnie (np. do kina domowego). Potrzebny bylby wiec jakis splitter ktorym wyciagneloby sie tylko dwa frontowe L+R. Nie wiem czy jest to rozwiazanie "audiofilsko akceptowalne" - a moze wrecz dodaloby wiecej "uroku" bo obnizyloby jeszcze dodatkowo wykwint :D :) ?

majkel

  • 7476 / 5896
  • Ekspert
02-11-2010, 11:26
>> lancaster, 2010-11-02 10:38:36
I dla jasności. Uwazam ze prostota budowy urzadzńe AN jest dobrą cecha tych urzadzeń.

I tu trafiłeś w sedno. Parę dni temu grzebałem z właścicielem w P2 SE, wymienialiśmy rezystory i kondensatory katodowe na "full wypas", wskazane przez Audio Note zresztą. O doborze lamp to nawet nie będę wspominał.
W tym wzmacniaczu nie ma w ogóle niepotrzebnych rzeczy, a potrzebne są zrobione tak jak należy. Przede wszystkim porządne trafa, duże, a nie podwymiarowe. Waga urządzenia to potwierdza. Nie mówię, że mnie zamurowało, ale z Thielami podłogowymi grało to bardzo dobrze.
Co do Accu - ja słyszałem co najmniej dwa różne zestawy z różnymi modelami Von Schweikert. Ledwie taki sobie dźwięk też się trafił. Bardzo dobrze było z udziałem VR5, DP700 i paru innych klocków, których nie pomnę.

fallow

  • 6457 / 5866
  • Ekspert
02-11-2010, 11:29
@Gustaw:

Notomiast ten stary kloc (iRiver H100) ma SPDIF out bez zadnych zabiegow. Po prostu ma i tyle. Nie trzeba nawet zadnych stacji dokujacych gdyz wyjscie jest po prostu w jego obudowie.

fallow

  • 6457 / 5866
  • Ekspert
02-11-2010, 11:31
Jeszcze opcja 3: Mozna wyjsc cyfrowo z jakiej badziewnej zintegrowanej z plyta glowna karty muzycznej.

zyzio

  • 960 / 5790
  • Ekspert
02-11-2010, 11:34
Ehh, ten niepokorny gutek - tak trzymać ! :) Dla Elba czy arka67 i tak nigdy nie zagra jakieś tam DIY Fikusa za jakby nie było grosiki w mniemaniu hi-endu, no i jeszcze ten Squeezebox, a fuj !  :)))

gutekbull

  • 498 / 5846
  • Zaawansowany użytkownik
02-11-2010, 11:45
"I tu trafiłeś w sedno. Parę dni temu grzebałem z właścicielem w P2 SE, wymienialiśmy rezystory i kondensatory katodowe na "full wypas", wskazane przez Audio Note zresztą. O doborze lamp to nawet nie będę wspominał.
W tym wzmacniaczu nie ma w ogóle niepotrzebnych rzeczy, a potrzebne są zrobione tak jak należy. Przede wszystkim porządne trafa, duże, a nie podwymiarowe. Waga urządzenia to potwierdza"


Z całym szacunkiem dla marki , a bardziej dla jej dźwięku ,ale co tutaj jest niezwykłego ?
Przecież tu nie ma nic co by nie mogła zrobić np. inna firma bez legendy za ułamek tej ceny !

Zyzio =>
bo to banda snobów była ........... ;-)
Kiedyś to się mówiło ,ze sprzedał kapustę i se Accu kupił , przyjdą sąsiedzi to folię ściągnie i se popatrzą ;-)

Gustaw

  • Gość
02-11-2010, 12:46
>> fallow, 2010-11-02 11:29:57
Notomiast ten stary kloc (iRiver H100) ma SPDIF out bez zadnych zabiegow.

Dysponujesz może tego typu high-endem ?