Audiohobby.pl

Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej

alghar

  • 639 / 5598
  • Ekspert
19-11-2010, 10:59
 czy ktos juz np wymienil kabel zasilajacy w BP ?byla poprawa w dzwieku ?

alghar

  • 639 / 5598
  • Ekspert
28-11-2010, 12:34
Od jakiegoś czasu jest w moim posiadaniu BP majkela .Pierwsze co zwróciło moją uwagę w jego zestawie ,to zasilanie  a szczególnie kabel zasilający > taki zwykły od radiomagnetofonu.Na razie jest o wpięty w listwę i nie zmieniałem położenia wtyczki.Sprzęt towarzyszący,:CD Denon DCD 2000AE, IC TaraLabs Master,kabel do listwy , cd  i Soha II Furutech FP-3TS20 i wtyczki Furutech ,lista monster power 2989 z clean power z modyfikacjami, wzmacniacz Soha II lampy to ECC 81 RFT Nos i kondensatory Jantzen Audio Silver Z-cap,gniazda RCA bezposrednio przylutowane  do płytki,okablowanie  w środku,częściowo Furutech 314, Grado GS 1000.Pierwsze co od razu słychac  to że Soha "ociepla " dzwięk .BP ma dzwięk rześki,bardziej podobny do tego który nas otacza, ma lepszą barwę.Mi  bardziej odpowiada  dzwięk BP.Następna różnica to budowa planów BP lepiej to "robi"jest więcej powietrze pomiędzy muzykami, kreowanie przestrzeni BP lepiej ,na GS 1000 niekiedy są to "hektary"  ,lokalizacja zródeł dzięku na BP lepiej, bas bardziej  sprężysty i niżej schodzący.BP wydaje  się "szybszy" w przekazywaniu muzyki.BP jest lepsza od  mojej Soha II .Soha II na pewno zagra jeszcze lepiej po wymianie lamp .Kolega X500 porównywał Sohe "zagrala moim zdaniem na poziomie Cayin ha-1a ".Nie mam  innego wzmacniacz  z wyższej półki do porównania .Jesli  Cayin ha-1a który jest na "poziomie"Sohy kosztuje około 2,5-3 kzł   to ile powinna kosztowac BP w "lepszej" obudowie ???Pamiętajmy  ze "gra\'" już na zwykłym kablu  od radiomagnetofonu a co będzie po wymianie  kabla zasilającego ? cdn . Michał  dzięki  za BP.

szwagiero

  • 2239 / 5888
  • Ekspert
28-11-2010, 12:39
Kabel zasilający jak kabel (też się dziwię, że on W OGÓLE GRA (!) na takim kablu;) ale jak wypolerujesz wtyczkę w GS1000 to dopiero będzie poprawa! ;)

Nie porównuj cenowo sprzętu fabrycznego z DIY, bo to trochę co innego.

alghar

  • 639 / 5598
  • Ekspert
17-12-2010, 00:02
Dzisiaj  aby zaspokoic  swoją "ciekawośc" w sprawie GS 1000 i  ich "wygrzewania"przyjechał do mnie znajomy z GS 1000i  , HD 800 i Perreaux Silhouette SXH1.Niestety jego GS 1000i i HD 800 były tylko po około 80 h "wygrzewania ".Oprócz tego był CD Denon DCD 2000AE, IC TaraLabs Master,kabel do listwy Furutech FP-3TS20 i wtyczki Furutech ,lista monster power 2989 z clean power z modyfikacjami,BP majkela,Grado GS 1000. Podłączyliśmy do tego zestawu po kolei wszystkie słuchawki .Nowe nie "wygrzane" GS 1000i poszły w odstawkę > szkoda było ich słuchac  w takim "stanie".Różnice  pomiędzy GS 1000 i HD 800 to moim zdaniem odnoszą się do "budowania przestrzeni " i "szybkości".HD 800 tworzyły przestrzeń jakby "sztucznie "  i "wyolbrzymiając ją niekiedy do "wielkości boiska do piłki " zamiast do wielkości studia nagraniowego.Były jakby"wolniejsze" szczególnie  w rocku.Ogólnie  sprawiały wrażenie jakby były "sztuczne" i nie niosły tych emocji co Grado .Może  przez to że miały tylko około 80h grania ?    
Następnie podłączyliśmy zamiast BP majkela, Perreaux Silhouette SXH1 reszta "toru " ta sama.Ma on 2 dziurki więc podłączyliśmy  GS1000 i HD 800.Grały w różną głośniością ale mają inną rezystancje.Następnie słuchaliśmy  osobno słuchawek przez ten wzmacniacz.BP majkela  dla mnie zagrał lepiej.Szczególnie co od razu usłyszałem  to inna barwa  na Perreaux Silhouette SXH1.Jest ona bardziej "sucha " ,dzwięk nie ma takiego wypełnienia ,jest  jakby odchudzony.Dzwięk nie jest tak "melodyczny " jak na BP. BP lepiej buduje przestrzeń .Na GS 1000 na jednej z utworów bas na Perreaux Silhouette SXH1 zaczął "buczec"i stał się "rozwięzły" jakby wzmacniacz stracił nad nim kontrolę a na HD 800 tego  zjawiska nie było słychac na tym utworze.Cały odsłuch trwał niestety krótko. Podziękowania dla p G.

majkel

  • 7476 / 5886
  • Ekspert
17-12-2010, 00:18
Dzięki za porównanie. Kolega z innego forum polecał mi tego Perreaux jako studium dobrego projektu elektronicznego. Niestety nie znam tej konstrukcji ani od strony schematu, ani użytych części. Teraz przynajmniej wiem coś o brzmieniu. Przypominam też, że projekt Black Pearl żyje, więc jak coś nie leży to walić do konstruktora w pierwszej kolejności. ;)

alghar

  • 639 / 5598
  • Ekspert
17-12-2010, 00:37
@ majkel  jeśli możesz wyjasnic co może byc powodem "Na GS 1000 na jednej z utworów bas na Perreaux Silhouette SXH1 zaczął "buczec"i stał się "rozwięzły" jakby wzmacniacz stracił nad nim kontrolę a na HD 800 tego zjawiska nie było słychac na tym utworze."

alghar

  • 639 / 5598
  • Ekspert
17-12-2010, 11:03
Znajomy przesłał  info "słuchawki nie mają jeszcze 80godzin.
Grado GS1000i mają  nie więcej jak 30-35godzin , a HD800 może  
20-25godzin grania".

majkel

  • 7476 / 5886
  • Ekspert
17-12-2010, 12:08
Grado GS1000 potrafią połknąć dużo prądu w impulsie, a największą amplitudę w muzyce mają właśnie instrumenty basowe. Prawdopodobnie pojawił się clipping z powodu braku zapasu prądu lub napięcia ze wzmacniacza, a to może być konsekwencją różnych przyczyn - mało wydajnego zasilania lub za małej pojemności kondensatorów w nim, za niskiego napięcia zasilania, zbyt wysokiej impedancji wyjściowej, niskiego prądu maksymalnego tranzystorów wyjściowych, itp. Nie wiem co jest powodem w tym konkretnym przypadku.

audio_house

  • 149 / 5455
  • Aktywny użytkownik
14-03-2011, 10:08
Z watku http://audiohobby.pl/topic/10/4956#koniec
Od dłuższego czasu szukałem wzmacniacza na akumulatorach czy bateriach. Natchnął mnie grado RA-1. Ale nie było to czego oczekiwałem.Tym bardziej że szukałem wzmacniacza do trudnych do napędu AKG K701. W końcu dotarł do mnie wzmacniacz Black Perl z zasilaniem akumulatorowym i dedykowaną łądowarką. Po co ten cały cyrk z tymi sieciówkami skoro można mieć najlepszy i najczystszy stabilny prąd z akumulatorów ? Wszystkie sieciówki co miałem sprzedałem i przeszedłem na akumulatory. Mój sprzęt towarzyszący nie jest wysokich lotów ale daje radość ze słuchania pod warunkiem określonego gatunku muzycznego. Po żonglerce ze słuchawkami zostały mi AKG701. Idealne do jazzu, akustycznej, wokalizy i klasycznej. Wygląd: BP i aku to urządzenia solidne w aluminiowych firmowych obudowach epoksydowane na czarno, po prostu solidne i schludne. Duża i ciężka łądowarka do akumulatorów. Odsłuch: w pierwszych chwilach w obcowaniu z Black Perlem na aku porażają 2 rzeczy: wzmacniacz jest prawie całkowicie przezroczysty dźwiękowo, neutralny nic nie dodaje od siebie co w pierwszym odczuciu wydaje się mało efektowny ale to dobrze bo nie lubię sprzętów maskujących niedoskonałości. Wolę muzyczną nagą prawdę niż maskujące słodzenie :) Druga sprawa to niesamowita paleta barw którą BP rozciąga w całym paśmie. Szczególnie i wyraźnie to słychać na K701. Jak wiadomo są to trudne słuchawki do napędzenia. Black Perl na akumulatorach fantastycznie sobie z nimi radzi ze względu na dużą wydajność prądową w impulsie ok 2,5A. Co przy małym zapotrzebowaniu układu BP na prąd jest wynikiem godnym najlepszych konstrukcji. Nadmienić też trzeba że praca na aku jest stabilna i na całkowitych naładowanych akumulatorach daje ponad 20 godzin frajdy ze słuchania. Duży zapas prądowy objawia się również tym że, K701 mają niesamowita kontrolę basu a także jak pisałem wcześniej jego odcienie barw. Jak wiadomo przy obcowaniu z K701 brakowało nam wypełnienia basu szczególnie ze współpracą z nieodpowiednimi wzmacniaczami. Najlepszymi do K701 do tej pory były: HEEDa CanAmp i Lehmann audio cube oraz przerobiony chiński klon Lehamna. Black Perl przebił poniższe konstrukcje bardziej finezyjnym graniem, bogatszą paletą barw i co jest również ważne szybkością.Co jest ciekawe BP na akumulatorach dźwięk jest jakby lepiej kontrolowany. Jakby minimalnie szybszy od wersji z zasilacza. Szybkość dźwięku tej konstrukcji powoduje że dźwięk staje bardziej żywy, namacalny co z przestrzenią K701 daje iluzję muzyki na żywo. Mam wrażenie że poprawiła się holografia zarówno wszerz i w głąb. Przezroczystość BP powoduje że odsłania wszystkie niedoskonałości źródła a także jest wrażliwy na interkonekty co przy tej klasie sprzęty jest raczej normą. Jednym słowem nie będę analizować poszczególnych dźwięków w brzmieniu BP , nadmienię tylko że na nowo odkrywam moje stare płyty. Te gorzej nagrane czy zrealizowane słucham po prostu rzadziej. Duża frajda z obcowania z muzyką a przecież oto tutaj chodzi. Może czas na zmianę źródła?? Może lepsze wykonania CD??

Sprzęt towaryszący:

Cd Pioner pd-s06
wzamcniacz Black perl (last edition) z zasilaniem akumulatorowym + dedykowana ładowarka
słuchawki AKG K701
inetrkonekt: IXOS-101, vdH-the first

płyty:
HANDEL - MESSIASH - DEUTSCHE GRAMMPOHON 4D
VIVALDI - THE FOUR SEASONS - DEUTSCHE GRAMMOPHON 4D
GREAGORIO PANIAGUA - LA FOLIA - HARMONIA MUNDI
CATCHIN\' SOME RAYS - THE MUSIC OF RAY CHARLES- ROSENNA VITRO - TELARC JAZZ
DIANA KRALL - LIVE IN PARIS - VERVE
NORA JONES - THE FALL - BLUE NOTE
KRONOS QUARTET - PIECE OF AFRICA - ELEKTRA NONESUCH
DEAD CAN DANCE - WITH THE REAL OF A DYING SUN - 4AD

alghar

  • 639 / 5598
  • Ekspert
23-05-2011, 23:31
Dziś BP majkela została  podłączona  do zestawu REIMYO CDT-777 i DAP-999EX.Kabel cyfrowy pomiędzy urządzeniami   to prototyp firmy Albedo.Zasilanie >kable firmy Harmonix.IC  z  zestawu  Reimyo do BP to  TaraLabs Master.Zasilanie  BP prosto z ściany.Słuchawki Grado GS 1000.Płyta Decca Beethoven Symfonia 5&7  dyr.V.Ashkenazy.W stosunku do  cd Denon 2000 ae  "przybyło" niekiedy  dzwięków np .skrzypnięcie krzesła itp,lepsza lokalizacja zródeł, trochę więcej "powietrza " pomiędzy muzykami,lepiej zarysowane poszczególne "plany",brzmienie bardziej "żywe" i szybsze.Diana Krall "When ..." pierwszy takty co za barwa , byłem w małym  szoku ,szkoda  że Denon tak nie odda barwy.Jaki "potencjał "musi byc  w  tym zestawie który dopiero się "dociera" .Pink Floyd "The dark side..." utwór Time   zegary " krew  z uszu" , nie do słuchania ale po tym wstępie  było już dobrze.Zestaw REIMYO CDT-777 i DAP-999EX ma według sklepu Audio-Connect około 4 miesiące grania więc myślę że będzie okazja posłuchac tego zestawu za jakiś  czas jak będzie bardziej "wygrzany".Pamiętam opinie Piotr na temat \'wygrzewania"CD  na przykładzie Accu 700 i z swoich obserwacji  jak na początku  grał Denon  a jak gra teraz.Albedo produkuje kable  na bazie srebra chyba i kabel który łączył  transport i Dac  był z Albedo.Mysle że "niewygrzanie " i srebro spowodowało to że w "Time" poczatek utworu był nie do słuchania na GS 1000.Nastęnym razem postaram się zabrac swoją listwę i kable Furutech-a.Będzie tez już może kolegi BP  w wersji na zasilanie  z akumulatora.

Vinyloid

  • 2470 / 5101
  • Ekspert
24-05-2011, 00:42
"Kuranty" w Time są uciążliwe bo są nagrane zbyt głośno i piskliwie. Nawet chreesowe Staxy nie zdołały przykryć tego "wrzoda", o Denonach nie wspomnę, a co dopiero GS-y.

alghar

  • 639 / 5598
  • Ekspert
24-05-2011, 22:41
Z Denonem 2000AE , Tarą, furutechami ,BP na GS 1000 jest "dobrze".Może to zestawienie to robi.

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5345
  • Ekspert
24-05-2011, 23:22
>> alghar, 2011-05-23 23:31:08
> .Pink Floyd "The dark side..." utwór Time zegary " krew z uszu" , nie do słuchania ale po tym wstępie było już dobrze.

Winny jest remaster na CD na winylu jest OK

almagra

  • 11514 / 5541
  • Ekspert
24-05-2011, 23:24
Remaster jest tragiczny nawet w porównaniu ze starą wersją CD.

domzz

  • 1113 / 5803
  • Ekspert
25-05-2011, 08:57
Jeśli ktoś nie ma problemów z moralnością, to na Avaxhome są genialne ripy z winyli 24/192.
Można np. posłuchac "Off the wall" Michaela Jacksona w wydaniu japońskim, z pierwszego tłoczenia i porównać z remasterem. Przepaść jest i to dosyć spora, remastery, owszem może zawierają trochę mniej szumów, ale na tym koniec. Całe mięsko jest w oryginałach. Poza tym mam taką prywatną teorię na temat porównania winyli do cd, że z gramofonu słychać także wszystko to co jest między zerem i jedynką 8)